REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventiniam laikotarpiui Europos šalių vadovai yra priversti priiminėti sudėtingus ir ne pačius populiariausius sprendimus, siekiant išvengti visiškos sveikatos apsaugos sistemos griūties, bet tuo pačiu – bent kažkaip išsaugoti šventinę nuotaiką.

Artėjant šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventiniam laikotarpiui Europos šalių vadovai yra priversti priiminėti sudėtingus ir ne pačius populiariausius sprendimus, siekiant išvengti visiškos sveikatos apsaugos sistemos griūties, bet tuo pačiu – bent kažkaip išsaugoti šventinę nuotaiką.

REKLAMA

Dažniausiai šalys yra priverstos rinktis griežtus ribojimus, tačiau kai kurios kalėdiniu laikotarpiu planuoja įvesti tam tikrus „langus“, kurių metu kelias dienas šie ribojimai bus sušvelninti.

Didžioji Britanija: Kalėdų langas

Didžiojoje Britanijoje gruodžio 23-27 dienomis buvo nuspręsta įvesti „specialų režimą“ ir šiam laikotarpiui atšaukti kelionių draudimus, o taip pat leisti žmonėms priimti svečius namuose ir netgi leisti jiems likti nakvynei, rašoma BBC.

Tiesa, svečių skaičius vis dar liks apribotas, o taip vadinamą „Kalėdų burbulą“ galės sudaryti ne daugiau nei trijų namų ūkių nariai, o Škotijoje – grupės iki 8 žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Tos pačios grupės asmenų gali susitikti religinių apeigų metu ar kitose viešose vietose gryname ore, tačiau jų sudėtis negali keistis visą šventinį laikotarpį.

REKLAMA

Ekspertai pataria žmonėms iš anksto nuspręsti, su kuo jie norėtų bendrauti per Kalėdas ir sutarti dėl „grupių“ formavimo.

Tuo metu Londone ir apylinkėse buvo įvestas trečiasis, aukščiausias, pavojaus lygis dėl išaugusio koronaviruso atvejų skaičiaus ir aptiktos naujos koronaviruso atmainos šalies pietuose.

Nuo gruodžio 16-osios baruose ir restoranuose maistą galima bus įsigyti tik išsinešimui, o dauguma sporto ir kitų visuomeninių vietų bus uždaryta. 

Nyderlandai: penkios „lokdauno“ savaitės

Nyderlandų premjeras Markas Rutte paskelbė griežtą nacionalinį karantiną („lokdauną“), kuris truks net 5 savaites, nuo gruodžio 15-osios iki sausio 19-osios. 

REKLAMA
REKLAMA

Nuo šio antradienio uždarytos visos ne maisto prekių parduotuvės, kino teatrai, kirpyklos ir sporto salės, o nuo trečiadienio – ir mokyklos. 

Šalies gyventojams jau buvo pateiktos rekomendacijos susilaikyti nuo kelionių net iki kovo vidurio. Kalėdiniu laikotarpiu bus pritaikytos tam tikros išlygos: galima bus priimti ne du, o tris svečius, neskaičiuojant vaikų iki 13 metų.

M. Rutte vyriausybė veiksmų turėjo imtis dėl staiga iki 10 tūkst. atvejų per dieną šoktelėjusio užsikrėtusiųjų skaičiaus. Daugelio miestų valdžia dar praėjusį savaitgalį prašė šalies gyventojų susilaikyti nuo šventinių apsipirkimų, tačiau parduotuvės buvo perpildytos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Švedija: šalyje buvo neįvertinta nauja pandemijos banga

Švedijos premjeras Stefanas Lofvenas pripažino, kad sveikatos apsaugos sistema šalyje, nusprendusi neįvesti „lokdauno“ pirmosios pandemijos bangos metu, rudenį nepakankamai įvertino antrosios bangos pavojų.

Anksčiau Švedijos statistikos duomenų institucija paskelbė, kad lapkritį šalyje mirė 8088 žmonės, o tai yra didžiausias mėnesinis mirtingumo rodiklis nuo pat „Ispaniškojo gripo“ laikų prieš šimtą metų. 

Šiais metais šalyje buvo užregistruota 320 tūkst. susirgimo koronavirusu atvejų ir 7,5 tūkst. mirčių nuo viruso sukeltų komplikacijų – šie rodikliai yra gerokai didesni negu kitose Skandinavijos šalyse.

REKLAMA

Pavasarį staigus sergančiųjų skaičiaus augimas sukėlė Švedijos sveikatos apsaugos sistemos krizę, užsikrėtė daug medikų, o valdžiai teko įvesti tam tikrus griežtus ribojimus, įskaitant alkoholio pardavimo po 22 valandos draudimą. 

Italija: Kalėdos be apsikabinimų ir bučinių, vietoje to – komendanto valanda

Italijoje pastaruoju metu buvo užfiksuotas didžiausias mirčių nuo koronaviruso skaičiaus augimas nuo kovo mėnesio, todėl šalies premjeras Giuseppe Conte rekomendavo tautiečiams ruoštis „blaivioms Kalėdoms, be kalėdinių vakarėlių su apsikabinimais ir bučiniais“. 

Daugelyje šalies regionų buvo įvestas dalinis „lokdaunas“, o kelionės iš vieno regiono į kitą draudžiamos nuo gruodžio 21 iki sausio 6 dienos. 

REKLAMA

Be to, žmonėms negalima bus palikti namus Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų dienomis neturint tam itin svarbių priežasčių, pavyzdžiui, tokių kaip skubi medicininė pagalba. 

Buvo ne tik įvesta komendanto valanda nuo 22 val. iki 5 ryto, bet ir atšaukti visi tradiciniai masiniai renginiai, tokie kaip Kalėdų mugės. 

Prancūzija: Kalėdų laikotarpiu leidžiamos kelionės

Prancūzija viena pirmųjų Europoje antrosios bangos metu įvedė itin griežtas karantino priemonės. Daugelyje didžiųjų šalies miestų buvo įvesta komendanto valanda. 

Gruodžio 15-ąją valdžia nusprendė atšaukti dar lapkričio 28-ąją įvestą „lokdauną“, tačiau daugelis griežtų kontrolės priemonių išliko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu anksčiau bet kokiam išėjimui iš namų gyventojai turėjo gauti rašytinį leidimą, tai dabar judėti galima laisviau. Tiesa, komendanto valanda nuo 20 iki 6 valandos, net ir Naujųjų metų naktį, išlieka galiojusi. Vienintelė išimtis – Kalėdų vakaras. 

Visi teatrai, kino teatrai, barai ir restoranai taip pat išlieka uždaryti.

Vokietija: griežtas „lokdaunas“

Vokietijoje Kalėdų švenčių laikotarpiu įvedamas griežtas karantinas. Šalyje pastaruoju metu nevaldomai auga susirgusiųjų ir mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius. 

Lokdauno metu, kuris tęsis nuo gruodžio 16-osios iki sausio 10 dienos, bus uždarytos visos mokyklos ir daugelis parduotuvių. Šalies vadovė A. Merkel pareiškė, kad būtent prieššventiniai žmonių klaidžiojimai po parduotuves itin padidina socialinių kontaktų skaičių ir prisideda prie infekcijos plitimo. 

REKLAMA

Dabar šalyje galioja taisyklė, kuri numato, kad namuose gali susitikti ne daugiau nei 5 žmonės iš dviejų namų ūkių, tačiau Kalėdų dieną žmonės galės priimti iki 4 artimųjų iš skirtingų namų ūkių, neskaičiuojant vaikų iki 14 metų. 

Dirbs bankai ir parduotuvės, kuriose prekiaujama pirmojo būtinumo prekėmis, leidžiama prekiauti ir naujametėmis eglutėmis. 

Daugelis kalėdinių mugių Vokietijoje buvo atšaukta. 

Austrija: ką tik baigė antrąjį lokdauną, atidarė parduotuves

Gruodžio 7-ąją Austrijoje baigėsi antrasis šalyje „lokdaunas“. Komendanto valanda sutrumpinta iki 20 – 6 valandos, atidarytos parduotuvės ir bendrovės, kuriose prekiaujama ne pirmojo būtinumo prekėmis. 

REKLAMA

Tiesa, barai ir restoranai vis dar dirba „nuotoliniu būdu“, o tradicinių kalėdinių mugių šiais metais nebus.

Šalies valdžia užsisakė daugiau nei 7 mln. koronaviruso testų ir pasiūlė visiems norintiems atvykti pasitikrinti nemokamai. 

Ispanija: trumpos kelionės, išimtys smulkiajam verslui

Ispanijos valdžia įvedė eilę ribojimų gruodžio 23 – sausio 6 dienomis, tačiau palikta galimybė regionams patiems reguliuoti draudimus. Tiesa, reguliuoti galima tik griežtinant įvestas taisyklės. 

Kelionės tarp regionų yra leidžiamos, tačiau tik tuo atveju, jeigu nusprendėte aplankyti draugus ir artimuosius. 

Susirinkti Naujųjų metų naktį ar Kalėdų vakarą taip pat bus galima, tačiau daugiau nei 10 žmonių (įskaitant vaikus). Šias dvi šventines naktis komendanto valanda taip pat galios tik nuo 1.30 val. ryto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusija: vyresniojo amžiaus žmonėms nurodyta saviizoliuotis

Naujieji metai Rusijoje yra pagrindinė metų šventė, tačiau šiais metais ji bus daug ramesnė dėl įvestų ribojimų.

Maskvos valdžia įvedė priemones, kurios galios iki sausio 15-osios, o tai reiškia, kad apims ir stačiatikių Kalėdų laikotarpį. Bus draudžiama kavinių ir restoranų veikla, o kino teatruose ar teatruose leidžiama užpildyti tik kas ketvirtą vietą. Žmonėms, esantiems rizikos grupėje ir asmenims, vyresniems nei 65 metai, nurodyta nepalikti namų.

Visos šventinės veiklos viešosiose erdvėse taip pat yra atšaukiamos. Panašios priemonės yra įvedamos ir Rusijos regionuose, paliekant tai gubernatorių priežiūrai.

Lietuvoje sparčiai auga ne tik mirčių nuo Covid-19, bet ir taip vadinamų „perteklinių mirčių“ skaičius, rodo naujausi statistiniai duomenys. Lapkritį, negalutiniais duomenimis, mirčių skaičius, lyginant su 2018-2019 metais, Lietuvoje išaugo daugiau nei 30 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų