Žvirblienė apie atkeliaujančią vakciną: tikisi, kad kitą šaltąjį sezoną sutiksime ramiau

Jau per Kalėdas Lietuvoje gali būti pradėti skiepyti pirmieji medikai. Tiesa, kol kas Lietuva gaus vakcinų tik penkiems tūkstančiams žmonių.

Kiek tai realiai pagelbės ir kada, tikėtina, galėsim gyventi laisviau kalbame su Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro profesore Aurelija Žvirbliene.

Kokią svarbą turės tie 5000 vakcinų, kuriomis bus paskiepyta dalis medikų?

Tai yra dar tik pražia ir nėra ko tikėtis, kad labai daug vakcinos dozių būtų atgabenta. Ir kitos Europos Sąjungos šalys gaus dalimis tą vakciną. Žinoma, kad labai nepasijaus tie 5000 vakcinų, bet tai vis tiek yra geras pranašas, kad vakcina jau yra ir skiepai jau pradedami. 

Girdime, kad ne visi medikai nori ir sutinka skiepytis. Kaip jūs tai vertinate? Kokias tai pasekmes gali turėti? 

Nemažai medikų jau yra persirgusių. Ir, galbūt, nėra tiek daug nenorinčių skiepytis. Visi supranta tą riziką, tai kol kas ypatingos problemos iš to nedaryčiau. 

Juo labiau, kad apie vakcinas kol kas informacijos trūko, dabar jos bus daugiau, medikai galės ir literatūrą pasiskaityti. Nes kol kas tikrai trūko žinių apie vakciną. 

Kalbama, kad į įprastas vėžias galėsime grįžti tada, kai bus pasiskiepiję bent 70 proc. gyventojų. Kaip jūs manote, kada mes galėsime pajusti realų palengvėjimą?

Tai priklausys nuo to, kiek vakcinų atkeliaus į Lietuvą. Aš labai tikiuosi, kad iki kito rudens-žiemos sezono, kada virusas vėl kels didžiausią grėsmę, jau sulauksime pakankamo kiekio vakcinų ir galėsime šaltąjį sezoną sutikti ramiau. 

Visą pokalbį žiūrėkite „Dienos komentare“ viršuje.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2020-12-17 21:16:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva ne tik negaus reikiamo kiekio, bet ir nusipirks kokį broką už aukštą kainą, bus kaip su testais, kurie patikimumu nepasižymi. Ko kitos šalys neima, tą mes brangiai superkame.
Atsakyti
-4

T
Tai
2020-12-17 23:10:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats garantuotas, kad pasiskiepys ir vakcina, o ne vitaminu C?
Atsakyti
-2

J
Jonė
2020-12-17 22:13:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pakol kas niekas bijau kojas pakratyti. Šalutinis poveikis. Galios nežinia kiek. Lauksiu kada pasiskiepys šimonytė, landzbergis, pati daktarė.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų