Klaipėdos meras prašo užtikrinti gyventojams gydymą persirgusiųjų COVID-19 kraujo plazma

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliausias kreipėsi į Nacionalinį kraujo centrą ragindamas sudaryti galimybes COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazma gydyti ir Vakarų Lietuvos pacientus.

„Visos gydymo galimybės turi būti prieinamos ir Vakarų Lietuvos regiono pacientams. Kol kas kraujo plazma COVID-19 pacientų gydymui naudojama Kauno ir Santaros klinikose, tačiau siekiame, kad šis metodas, esant poreikiui, galėtų būti taikomas ir Klaipėdos regiono gydymo įstaigose“, – savivaldybės pranešima cituojamas meras.

Nacionalinio kraujo centro prašoma sudaryti galimybę gauti COVID-19 persirgusių asmenų kraujo plazmą Klaipėdos apskrityje esančioms ligoninėms arba įpareigoti bei sudaryti sąlygas tokią kraujo plazmą imti ir ruošti šio centro Klaipėdos skyriuje.

Anot Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, vien Klaipėdos mieste yra apie 2600 asmenų, kurie jau persirgo COVID-19, todėl tikslinga būtų kraujo plazmą imti ir ruošti Klaipėdoje.

Medikų teigimu, sunkia forma sergančiam pacientui perpylus pasveikusių asmenų plazmos, galima sustiprinti sergančiojo imunitetą.

Pasveikusio žmogaus kraujyje pasigamina antikūnai, kurie, perpylus kraujo plazmą, prisitvirtina prie viruso ir taip padeda imuninei sistemai kovoti su infekcija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų