Dulkys: sunku atsakinėti į tokius klausimus, kai kiekvieną darbo valandą miršta žmonės Papildyta 15.27 val.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys po Vyriausybės posėdžio pripažino, kad buvusi valdžia neskyrė biudžete lėšų vakcinų įsigijimui, tačiau darbą pradėjęs Ingridos Šimonytės ministrų kabinetas šią klaidą ištaisė. Jis taip pat patikino, kad jam sunku atsakinėti į klausimus, kai jis kiekvieną darbo valandą gauna informacijos apie nuo viruso mirštančius žmones.

Trečiadienį A. Dulkys patvirtintas Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovu.

Po Vyriausybės posėdžio A. Dulkys priminė, kad Lietuva sudariusi sutartis su šešiomis farmacijos įmonėmis, kurios gamina vakciną nuo koronaviruso.

Kaip pažymėjo ministras, kitų metų valstybės biudžete vakcinų įsigijimui skirta 65 mln. eurų, dar 80 mln. skirta kitoms su koronavirusu susijusioms reikmėms: apsauginėms priemonėms, testams, logistikai.

A. Dulkui tvirtinimu, buvusi valdžia tam biudžete lėšų nebuvo numačiusi. Ministro teigimu, Lietuva įsigis virš 7 mln. dozių vakcinų nuo koronaviruso.

Lietuva jau yra nusprendusi pirkti vakcinas iš šešių kompanijų – „Moderna, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete trečiadienį pristatyta, kad pirmoji partija, kuri pasieks Lietuvą, turėtų  būti iki 10 tūkst. vienetų, vakcinos būtų pristatytos gruodžio 25-26 į Lietuvą, tai jų priėmimui viskas būtų parengta.

A. Dulkys teigė, kad asmeniškai neturi informacijos, dėl kokių priežasčių keičiasi į valstybes siunčiamų vakcinų kiekiai.

„Labai tikėtina, kad visa Europa tikrųjų priežasčių nežino ir nenorėčiau interpretuoti. Laukiame informacijos. Bet kuriuo atveju, geroji žinia, kad tikrai yra sudarytos sutartys ir tikrai 2021 m. bėgyje mes turėsime tikrai pakankamą kiekį <...> vakcinų, kurių tikrai užteks“, – kalbėjo A. Dulkys.

Ministro tvirtinimu, pagrindinis klausimas išlieka su vakcinų tiekimu – ar jos bus skirstomos tokiais pat mažais kiekiais, ar didesniais kiekiais, bet rečiau.

REKLAMA

„Čia mes dar laukiame atsakymų, šiandien, deja, atsakymo neturiu“, – tvirtino A. Dulkys.

A. Dulkys tikisi, kad per artimiausią parą Vyriausybėje pavyks suformuoti išorės ekspertų tarybą, o per dar vieną parą pavyks apsvarstyti galutinį koronaviruso valdymo planą.

„Dabar iki šiol matėme pirmuosius mūsų veiksmus, kurie buvo operatyviniai. Kovido planas apims visus mūsų veiksmus, visus 2021 metus detaliai iki pat pabaigos“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Kalbėdamas apie sugriežtėjusius karantino ribojimus, A. Dulkys pažymėjo, kad ministrų kabinetas pripažįsta, kad per tas dvi paras nesugebėta rasti tokių formuluočių ir sprendimų, dėl kurių būtų patenkintos visos šalys.

„Todėl šiame etape svarbus visų sąžiningas įsitraukimas ir neieškojimas kažkokių tai išimčių. Nes žmonės, kurie ieško išimčių, visada jų ras. Šiandien labiau norėtųsi, kad mes sąmoningai vienytumėmės matydami mirštančius žmones“, – teigė A. Dulkys.

Žurnalistams pasiteiravus ministro nuomonės apie alkoholio ribojimus, A. Dulkys pripažino, kad jam sunku kalbėti ir atsakinėti į tokius klausimus, kada kiekvieną darbo valandą jis turi „sąlytį su informacija kaip miršta žmonės“.

Vėl arti 3,5 tūkst. atvejų

Praėjusią parą patvirtinta 3418 naujų koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 44 asmenys, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Praėjusią parą pasveiko 1622 žmogės. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 99 tūkst. 869 asmenys, 43 tūkst. 379 žmonės pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 863 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 440 užsikrėtusieji.

Ligoninėse gydoma per 2,3 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 184 – reanimacijoje

Ligoninėse gydomi 2307 COVID-19 pacientai, 184 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Deguonis reikalingas 1256 pacientams, 124 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta apie pusę ligoninių lovų: 8439 iš 16 tūkst. 668.

Iš 685 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 420. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 268, iš 6380 lovų su deguonimi užimtos 2194.

REKLAMA

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 99 tūkst. 869 asmenys, 55 tūkst. 143  – tebeserga, 43 tūkst. 379 – pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 907 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 440 užsikrėtusiųjų.

Sekmadienį vakare Vyriausybė vienbalsiai pritarė naujiems ribojimams, kurie įsigaliojo trečiadienio vidurnaktį. Tarp naujų ribojimų – draudimas išvykti iš namų, nebent reiktų dirbti, ką nors laidoti ar nusipirkti maisto. Bus draudžiamas ir ne maisto parduotuvių darbas, išskyrus prekybą internetu. Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d.

 


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-12-16 16:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
O dulkys medicinoj nors per nagą susigaudo, ar tik moka pakartot kas liepta? O ar žino dulkys, kam rankas žmonės plauna? Labai abejoju. Tegu papasakoja, ką apie virusus žino ir supranta( čia galima prigaut nemokšas, beraščius). Veryga irgi nežino nieko apie virusus.
Atsakyti
-7

V
Vat
2020-12-16 15:21:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Į kvailus ,ne laiku ir nevietoj užduodamus klausimus, neatsakys ir išminčius...
Atsakyti
-5

J
Jūratė Šaduikienė
2020-12-16 17:27:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks čia karantinas kai odontologai po valandą krapštosi burnose,kai poliklinikos lūžta nuo pacientų,tuo labiau profilaktinių,kai med. personalas nėra tausojamas ir pan.Reikia uždaryti visus namuose ir taškas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų