Jei taip ir toliau, Dulkys sveikatos sistemai duoda 2 savaites

Jei sergamumo kreivė išliks aukšta ir visuomenė nesusiprotės, sveikatos sistema gali neatlaikyti po kokių 2 savaičių, teigia naujasis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Jis ragino susitelkti ir vieni kitus šventiniu laikotarpiu užkrėsti tinkamu pavyzdžiu, o ne virusu.

Situacija ligoninėse darosi vis sudėtingesnė, prabylama ir apie pacientų atranką, kuris bus prijungtas prie aparatūros.

Paklaustas, ar turi strateginius sprendimus, kaip padėti sistemai pakelti šį krūvį, A. Dulkys konstatavo, kad resursų dar yra.

„Kol kas situacija yra tokia, kad artimiausiomis dienomis turime galimybę tam tikro persiskirstymo, šiandien ir ryte turėjome susitikimų, juos turėsime ir rytoj, dar to rezervo, potencialo, kaip persiskirstyti pajėgas ir žmones, dar turime.

Tačiau noriu labai sąžiningai pasakyti, kad jei visi nesilaikysime taisyklių, ieškosime išimčių, toliau kursime tas situacijas, sistema gali neatlaikyti po kokių 2 savaičių“, – neslėpė jis.

Augimas bus kelias savaites

A. Dulkys pažymėjo, kad artimiausias dienas vis dar bus matomi tikrai dideli skaičiai.

„Jie eina iš inercijos. Jie dar 2–3 savaites gali būti dideli. Tačiau jei nuo šiandien mes visi sąžiningai bandysime laikytis, paskatinsime kitus, užkrėsime pozityviu pavyzdžiu, o ne virusu visus žmones, tikiu, kad situacija keisis ir nuo Naujųjų metų pradėsime patyti pozityvius poslinkius. Tai mus galės papildomai motyvuoti, kad tai buvo prasminga“, – teigė ministras.

Jis akcentavo, kad laukiančios šventės turi labai gilią prasmę.

„Tai bandykime pasiduoti ne blizgučiams, bet tai prasmei“, – ragino naujasis operacijų vadovas.

Portalas tv3.lt primena, kad „New York Times“ pateiktuose paskutinių 7 dienų skaičiavimuose Lietuva užėmė pirmąją vietą pasaulyje pagal diagnozuotų koronaviruso atvejų skaičių 100 tūkst. gyventojų.

Prestižinis JAV leidinys pateikia nuolat atnaujinamus koronaviruso skaičiavimus, o pagal vieną jų Lietuva tapo pasaulinės pandemijos „lydere“. Amerikiečių skaičiavimai rodo, kad paskutinių 7 dienų naujų atvejų vidurkis mūsų šalyje siekia 2718. Tačiau, pagal 100 tūkst. žmonių tenkantį vidurkį (97,4), mes atsidūrėme pačiame lentelės viršuje. 

REKLAMA

Ligoninėse gydoma per 2,3 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 184 – reanimacijoje

Ligoninėse gydomi 2307 COVID-19 pacientai, 184 iš jų – reanimacijoje, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas. 

Deguonis reikalingas 1256 pacientams, 124 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Šiuo metu užimta apie pusę ligoninių lovų: 8439 iš 16 tūkst. 668.

Iš 685 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 420. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 268, iš 6380 lovų su deguonimi užimtos 2194.

Praėjusią parą patvirtinta 3418 naujų koronaviruso atvejų, nuo COVID-19 mirė 44 asmenys, Praėjusią parą pasveiko 1622 žmogės. 

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 99 tūkst. 869 asmenys, 55 tūkst. 143  – tebeserga, 43 tūkst. 379 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 907 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 440 užsikrėtusiųjų.

Sekmadienį vakare Vyriausybė vienbalsiai pritarė naujiems ribojimams, kurie įsigaliojo trečiadienio vidurnaktį. Tarp naujų ribojimų – draudimas išvykti iš namų, nebent reiktų dirbti, ką nors laidoti ar nusipirkti maisto. Bus draudžiamas ir ne maisto parduotuvių darbas, išskyrus prekybą internetu. Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d.


Rašyti komentarą...
V
V
2020-12-16 15:52:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei tokia kaip dabar zmoniu mastysena bus nieks nepades sustokit pagalvokit klausykit ka sako o ne malkit liezuviais jei nesuprantat kokia padetis drasuoliai menesi laiko susiimkit taip issaugosit save ir artimuosius jei nenorit kad butu kaip italijoj
Atsakyti
-27

m
m
2020-12-16 16:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na va visai nesenai sakei , kad jau šiandien sirgs tik 200 žmonių .ir niekas nemirs , o čia kaip ta pėlėda : neskaitykit vaikai šiandien , paskaitysime rytoj......
Atsakyti
-20

K
Koncervai
2020-12-16 16:29:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
nori komendanto valandos.Nuo pavasario jie apie tai svaigo.Tad jokio skirtumo ar bus tu serganciu ar ne.Neveltui nauseda suteike neribotas galias KP.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (69)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų