Stano – apie antivakserius: atjungiame sveiką protą ir puolame į pseudo informacijos bedugnę

Visai neseniai sulaukėme žinios, jog pirmosios vakcinos nuo koronaviruso mūsų šalį gali pasiekti jau šiais metais. Vis dėlto žmonių nuomonės apie vakcinas skiriasi – vieni palaiko, kiti randa kaip tam paprieštarauti.

Savo nuomone apie prieš vakcinas nusistačiusius lietuvius nusprendė pasidalinti ir kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano.

Žinomas vyras savo „Facebook“ asmeninėje paskyroje tokius žmones tik sugrupavo, bet ir davė jų elgesį iliustruojančių pavyzdžių. 

„Kurioje Tu grupėje?

Čia sugrupavau antivakserius.

Aš suprantu, girdžiu ir gerbiu žmones, kurie nenori skiepytis. Didžioji dalis jų adekvatūs, ramūs ir savam prote. Su jais galima kalbėtis. Jie nėra kategoriški ir neneigia galimybės pakeisti savo nuomonę. Tai žmonės, kurie abejoja, nes vakcina iš tiesų nauja. 

Bet kiti...

1. Pseudo inteligentai ir mokslininkai. „Eik ten ir paspausk tą nuorodą“ būdu įgiję biologijos – medicinos ir astrofizikos mokslų daktaro laipsnį. Riboti, nesugebantys struktūrizuoti informacijos ir vedini žemų ambicijų užsidirbti, pasikelti ego, būti dėmesio centre. Čia kaip su kinietiškais rūbais – jei niekada nedėvėjai originalo, nesuprasi, kur klastotė, ir žmonės patiki rimtu veidu pateikiamomis pseudo mokslo įžvalgomis. Bet kokia šimtus kartų ištarta nesąmonė tampa tiesa. Kalbėdamas su pseudo inteligentu mokslininku gali nenorom jį įžeisti. Informacijos burbulas, kuriame jis gyvena, jam tapęs tikresnis už bet kokią tikrovę, kaip ir daktaro laipsniai ar pasaulinis sąmokslas.

2. Šviesos kariai. Tokia nauja rūšis, sportininko ir pseudo intelektualo hibridas. Viešai sunkiai suriša vieną žodį su kitu, nekalbant jau apie minčių seką. Man jie dažnai parašo asmenines žinutes – „Tu gaidy, gal jau čiaupkis, nes vemt verčia“. Nežinau kaip ir kodėl sveikas gyvenimo būdas, sportas ir mityba šitaip sužaloja asmenybę, bet būtent „šviesos kariai“ nepailsdami gali pasakoti apie vakcinas iš kūdikių kraujo, antsnukius, skiepus ir mergaičių nevaisingumą, ir, aišku, 5G. 

REKLAMA

3. Konspirologai. Čia visu gražumu skleidžiasi tautos žiedas. Šitie į vieną suplaks ir virusus, ir dinozaurus, ir gonorėją. Folijos garbintojai įsitikinę, kad kažkoks klanas žydai- masonai-reptiloidai sukūrė ligą, apkrėtė visą pasaulį, pristatė 5G bokštų ir dabar visus priverstinai čipuos vakcinuodami. Labai nenuspėjami, nes negali žinoti koks šūdas užvirs kitą dieną jų kaukolėse. Kartais su šviesos kariais nukerta po 5G bokštą. 

4. Pienės. Juos nešioja nuo vienos minties prie kitos. Mąstymo mygtukas jau ilgą laiką avariniame režime. Tiesiog pateiksiu pavyzdį. Kartą parašiau facebooke, kad Klaipėdoje sustojo laivas, į kurį kraunami nuo COVID-19 mirusių lavonai. Viskas vyksta naktimis, reptiloidai (žmogaus ir driežo hibridas) vaikšto po gatves ir ieško žuvusių, o po to, laive, juos sumala, perdirba ir valgo. Tai tos „pienės“ pradėjo piktintis, kad „valdžia nieko nedaro ir kur visi žiūri“. Arba moteriškė iš Šiaulių. Facebooke rėkė, kiek įmanydama, kad COVID-19 nėra. Netrukus susirgo pati. Ir ką? Pradėjo rėkti, kad ją specialiai apkrėtė COVID-19 tam, kad užčiauptų, ir žmonės nesužinotų tiesos, jog COVID-19 nėra.

5. Emigrantai. Nepaliaujamai migruoja nuo vienos grupės prie kitos. Prašviesėjimo dienomis tampa gyvenimo mokytojais, pseudo mokslininkais ir inteligentais. Bet neilgai trukus pradeda visur matyti sąmokslą ir nukrenta į „pienių“ lygį. 

Labai dažnai pagauti panikos ar baimės mes tampame ta moteriške, kuri rėkia, kad COVID-19 nėra. Atjungiame sveiką protą ir puolam į pseudo informacijos bedugnę.

Aš skiepysiuos. Manau, kad skiepysis ir dauguma tų, kurie dabar teigia priešingai.  

Labai visų prašau, būkime vieningi ir protingi“, – rašė Stano.

 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Lietuva vakcinas nuo koronaviruso perka kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Farmacijos bendrovių sukurtas vakcinas nuo koronaviruso šiuo metu tikrina Europos vaistų agentūra, pirmosios dozės valstybes nares gali pasiekti šių metų pabaigoje.

REKLAMA

Lietuva jau yra nusprendusi pirkti vakcinas iš šešių kompanijų – „Moderna, „AstraZeneca“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Sanofi ir GSK“, „BioNTech ir Pfizer“ bei „CureVac“

Planuojama pirkti tiek vakcinų, kad jų pakaktų paskiepyti 70 proc. šalies gyventojų, tačiau dėl galiojančių susitarimų ir siekio sumažinti rizikas, jų bus perkama gerokai daugiau, nei reikėtų visiems gyventojams. Nepanaudotas vakcinas bus galima parduoti arba dovanoti trečiosioms šalims.


Rašyti komentarą...
D
Dievas
2020-12-16 20:23:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakcinuokis durneli ir nelok cia tavo nuomone be reikšmė šio klausimu
Atsakyti
-4

L
LogicBrain
2020-12-16 23:23:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Štai koks kasdien žiniasklaidos pagalba vykdomas didžiulis puolimas ant žmonių sugebančių remtis logika. Ateina paskui visokie daininkai žiniasklaidos išplautomis smegenimis ir drysta rašyti tokius vėjus. Ns tai skiepikitės. Prašom, niekas nedraudžia, remkit PSO, vykdikit jų planą, pasiduokite bandos galiai ir kasdieniniams bauginimams, ne gaila. Bet jei jau sėdite išplautom smegenims, tai nedrįskite kažkaip juodinti žmonių sugebančių mąstyti logiškai. Daininkas nuvylė, pasirodė visame gražume...
Atsakyti
-3

P
Pats ir vakcinuokis
2020-12-17 01:33:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas nori tas skiepijasi. Bando kažkokie durneliai dar žmonių nuomonę pakeist
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų