• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį ministrų kabinetas galutinai apsisprendė, kaip ir kokius mokesčius didins. Premjeras Gintautas Paluckas tikina, kad mokesčiai didės tik didesnes pajamas uždirbantiems gyventojams. O verslai esą dėl to niekur neišsikels, nes jiems tokių mažų mokesčių, kaip Lietuvoje ar kitose Baltijos šalyse, nėra.

Trečiadienį ministrų kabinetas galutinai apsisprendė, kaip ir kokius mokesčius didins. Premjeras Gintautas Paluckas tikina, kad mokesčiai didės tik didesnes pajamas uždirbantiems gyventojams. O verslai esą dėl to niekur neišsikels, nes jiems tokių mažų mokesčių, kaip Lietuvoje ar kitose Baltijos šalyse, nėra.

REKLAMA

Vis dėlto tūkstančiams gyventojų aktualios gyventojų pajamų, nekilnojamojo turto, pridėtinės vertės mokesčių įstatymų pataisos.

Be to, pakeitus akcizus atsiras cukraus mokestis, įvedamas ir draudimo sutarčių mokestis, vadinamas solidarumo įnašu. Verslui planuojama dar kiek padidinti pelno mokestį.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak premjero, didinti mokesčius reikia ne tik dėl gynybos, nes Lietuvoje mokesčių ir socialinių įmokų santykis su bendruoju vidaus produktu ir taip yra vienas mažiausių ES, o pajamų nelygybės lygis – didžiausias.

REKLAMA

Žada, kad uždirbančių mažiau nepaveiks

Po mokesčių padidinimo kitąmet į valstybės biudžetą planuojama papildomai surinkti beveik 346 mln. eurų, o dar kitais metais – 513 mln. eurų.

Kaip teigė G. Paluckas, šie pinigai bus skiriami papildomam gynybos finansavimui. Be to, dėl padidėjusių mokesčių dar labiau padidės jų perskirstymas per biudžetą.

REKLAMA
REKLAMA

„Nepaisant to, jog šiandien turime daug diskusijų dėl didėjančios mokesčių naštos dirbantiesiems, noriu pabrėžti, jog kažkoks efektas apskritai atsiranda asmenims, kurie per mėnesį uždirba į rankas daugiau kaip 4,2 tūkst. eurų.

Todėl Vyriausybės ir koalicijos pažadas, jog mokesčių pakeitimai neturės įtakos ekonomiškai, finansiškai silpniausioms visuomenės grupėms, mano įsitikinimu, išlaikytas“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, dabar mokesčių didinimo įstatymus svarstys Seimas.

Ministras pirmininkas netiki viešai verslininkų išsakomais teiginiais, esą padidinus mokesčius dalis įmonių išsikels iš Lietuvos.

„O, atsiprašau, jie nesakė, kur išsikels? Kur jie randa tokį palankų mokestinį reguliavimą, kaip Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje? Tai yra 3 šalys, kurios pirmauja pagal mokestinės naštos mažumą verslui.

REKLAMA

Taip kad šis samprotavimas, aš manau, yra sąlygotas daugiau emocijos ir nepasitenkinimo. Aš žinau, kad mokesčiai niekada niekam pasitenkinimo jokio nekelia. Ir, jeigu mes galėtume su finansų ministru, mes lygiai taip pat neliestume šio klausimo, nes taip pat norime būti populiarūs ir mylimi. Bet šitą klausimą sprendžiame todėl, kad jo reikia Lietuvai“, – kalbėjo G. Paluckas.

REKLAMA

Finansų ministras Rimantas Šadžius džiaugėsi, kad dėl visuomenės diskusijų pavyko išvengti kai kurių klaidų. Pavyzdžiui, buvo siūloma visiškai panaikinti privataus sveikatos draudimo lengvatą. Tačiau po diskusijų buvo palikta lengvata iki 350 eurų per metus.

Pakeitimų dar gali būti Seime

„Diskusija su visuomene nėra vienkryptė. Jei žmonės šneka, valdžia turi girdėti. Ir šiandien į Seimą iškeliauja siūlymas, kuriuo žmogaus ar šeimos turtas yra perskiriamas į dvi kategorijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai yra taip vadinamas pirmasis būstas, dėl ko žmonės jaučia didelį nerimą, ar gebės sumokėti mokestį, ar jis nebus per didelis, ar sugebės prisibelsti iki Vilniaus valdžios durų, jeigu tokie pakeitimai bus reikalingi. Todėl teisė nustatyti ribas ir mokesčio tarifą rėžyje nuo 0,1 iki 1 proc. bus suteikta savivaldai“, – aiškino G. Paluckas.

Jis pridūrė, kad kita dalis gyventojų NT (neapimanti pirmojo būsto) bus apmokestinama visiems vienodai nuo 20 tūkst. eurų. Šie pinigai bus skirti gynybai finansuoti.

REKLAMA

Premjero įsitikinimu, visos savivaldybių tarybos patvirtins jose neapmokestinamas NT mokesčio vertes ir konkrečius tarifus.

R. Šadžius priminė, kad savivaldybių tarybos jau nustato žemės mokesčio tarifus. Taigi esą reikėtų pasitikėti savivalda, kad ji sugebės nustatyti ir NT mokesčio tarifus.

Tuo metu G. Paluckas pridūrė, kad savivaldybės galės nuspręsti, kuriuos gyventojus (pvz., pensininkus) atleisti nuo mokesčio ar taikyti įvairias lengvatas.

Premjeras pripažino, kad Seime dar gali būti keičiami Vyriausybės patvirtinti mokesčių įstatymų projektai.

REKLAMA
Kas balsavot uz socdemus kaip ir sakiau kas bus tai ta ir gavot - kad jus pasikartumet durniai
Lietuva pirmauja pagal mažą mokestinę naštą verslui, geri mokesčiai,normalūs,mažiau klausykit,mažiau spaudai aiškinkit,kuri kelia erzelį,širšalą.
Sitoj korupcijos uteliu, sedinciu valdzioj, deka, galesim nors ir visa alga sumoket - biudzeto visvien neuzteks. O zmones patys kalti kad tyliai sedejot kai jus naujais mokesciais krove. Dabar gausit moket, o ateity laukit ir daugiau naujoviu kaip is jusu kiseniu pinigus imt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų