Parlamentinis Ekonomikos komitetas kreipsis į Seimo valdybą, kad būtų sudaryta darbo grupė, kuri apsispręstų dėl metro statybos Vilniuje įstatymo likimo.
„Sudarys (Seimo valdyba - BNS) darbo grupę, ji spręs, ar tobulinti esamą įstatymo projektą, ar kurti naują“, - trečiadienį posėdyje teigė komiteto vadovas „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.
Tokį sprendimą komitetas priėmė, gavęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadą. STT pareiškė, kad Seime antrą kartą svarstomas projektas gali būti ydingas antikorupcijos požiūriu.
„Nenustatyta, kad projekte siūlomų nuostatų priėmimas tiesiogiai sudarytų sąlygas korupcijai, tačiau dalis projekto nuostatų gali būti ydingos antikorupciniu požiūriu, kadangi yra nesuderintos tarpusavyje, neatitinka teisės aktų, kurie turėtų būti taikomi įgyvendinant metropoliteno projektą, ir projekto nuostatos gali būti nevienodai taikomos ir aiškinamos“, - rašoma Seimui skirtoje STT išvadoje.
Tarnyba pažymėjo, kad metro projektą pagal įstatymą įgyvendinti galėtų tik Lietuvos įmonė, o toks ribojimas, „galbūt neužtikrintų, kad projekto įgyvendinimo tikslai bus pasiekti visuomenei naudingiausiomis sąlygomis“.
STT taip pat atkreipė dėmesį, kad koncesiją numatoma suteikti be konkurso, neatskleidžiami strateginio investuotojo atrankos kriterijai.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė vieną kartą yra vetavusi Metropoliteno koncesijos įstatymą.
Įstatymo projekto autoriai sako, kad Vilniuje nusprendus tiesti metro, būtų atvertas kelias kelių milijardų litų vertės užsienio investicijoms.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.