REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo gruodžio 1-osios įsigaliojus tvarkai, kad už periodinius testus turi mokėti patys darbuotojai, šie baiminasi, jog privačios laboratorijos ims kelti kainas. Šiuo metu antigeno tyrimas kainuoja nuo 18 iki 33 eurų. Darbuotojų atstovė įspėja, kad kylančios testų kainos taptų nepakeliama našta mažiau uždirbantiems darbuotojams. Vis dėlto privačios klinikos tikina kainų artimiausiu metu neplanuojančios kelti.

Nuo gruodžio 1-osios įsigaliojus tvarkai, kad už periodinius testus turi mokėti patys darbuotojai, šie baiminasi, jog privačios laboratorijos ims kelti kainas. Šiuo metu antigeno tyrimas kainuoja nuo 18 iki 33 eurų. Darbuotojų atstovė įspėja, kad kylančios testų kainos taptų nepakeliama našta mažiau uždirbantiems darbuotojams. Vis dėlto privačios klinikos tikina kainų artimiausiu metu neplanuojančios kelti.

REKLAMA

Nuo gruodžio 1-osios už periodinius testus darbuotojai turės susimokėti patys. Testų kainos skirtingose laboratorijose gerokai skiriasi.

Antigeno testo kainos skiriasi dvigubai

Antigeno testų kainos skirtingose laboratorijose skiriasi kone dvigubai – svyruoja nuo 18 iki 33 eurų.

„Baltijos Amerikos klinikoje“ už greitąjį COVID-19 antigenų tyrimą reikėtų sumokėti 29 eurus. „Medicina practica“ greitasis antigeno testas kainuoja 23 eurus, dar 5 eurus reikėtų sumokėti už sertifikatą.

REKLAMA
REKLAMA

„Endemik“ už greitąjį antigeno testą reikėtų sumokėti 26 eurus, sertifikatas kainuotų 7 eurus. „Antėja“ už testą prašo 20 eurų, dar reikėtų susimokėti 8 eurų mėginio paėmimo mokestį.

REKLAMA

Klinika „InMedica“ už greitąjį antigeno testą prašo 26 eurų. Klinikoje „Unavita“ greitasis testas kainuoja 25 eurus, dar 5 eurus reikėtų sumokėti už sertifikatą.

Greituosius antigeno testus galima atlikti ir poliklinikose. Pavyzdžiui, Antakalnio poliklinikoje šis testas kainuotų 20,39 euro, o sertifikato kaina – 5,32 euro.

Šeškinės poliklinikoje greitasis testas kainuoja 12,33 euro, dar apie 5 eurus kainuos sertifikatas.

Testuotis reikia kas 7–10 dienų, tad per mėnesį vienam darbuotojui reikėtų bent trijų testų. Už tris testus reikėtų skirti nuo 54 iki 99 eurų per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Darbuotojai bijo nekontroliuojamų kainų

Lietuvos profesinių sąjungų konferedacijos pirmininkė Inga Ruginienė sako, kad darbuotojams dėl tyrimų kainų neramu. Sveikatos apsaugos ministerija pareiškė, kad testų kainų nereguliuos, todėl darbuotojai baiminasi, kad kainos gali imti kilti.

„Valstybei tai kainavo 11–13 eurų, dabar jau žinome, kad privatūs tiekėjai duoda mažiausiai už 25 eurus ir ta kaina gali kilti iki begalybės. Kai klausėme Vyriausybės, kas reguliuos testų kainas, niekas nesugebėjo į šį klausimą atsakyti. Matyt, bus laukinių vakarų padėtis – kas kiek norės, tas tiek galės lupti.

Nesinorėtų, kad privačios sveikatos priežiūros įstaigos pelnytųsi iš ir taip skurdžiai uždirbančių darbuotojų“, – tv3.lt komentuoja I. Ruginienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Ruginienė įsitikinusi, kad valstybei apmokėti testus būtų kainavę mažiau nei pavedant už tai susimokėti patiems darbuotojams.

Vis dėlto suvokiama, kad ši priemonė yra skirta paskatinti nepasiskiepijusius darbuotojus vakcinuotis. I. Ruginienės vertinimu, ryškaus efekto vakcinacijos rodikliuose pamatyti gali ir nepavykti.

„Reikia pripažinti, kad pirminė imuniazcija yra gana aukšto lygio. Pirmais skiepais darbuotojai pasiskiepijo pakankamai gerai. Virš 95 proc. mokytojų, socialinės apsaugos, sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojų yra pasiskiepiję. Įmonėse yra tik pavieniai asmenys, kurie nepasiskiepijo.

Jie jau testavosi nuo rugsėjo 13 d., dabar matome, kad atsakingai toliau testuojasi. Efekto reikėtų laukti tuomet, kai imunizuotiems pirmine pakopa praeis 7 mėnesiai. Tuomet kiekvienas atsistos ant pasirinkimo ribos“, – sako I. Ruginienė.

REKLAMA

Testų kainos kelti neplanuoja

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį sakė, kad į privačių sveikatos priežiūros įstaigų kainų reguliavimą valstybė nesikiš. Ministras teigė, kad tai yra „rinkos dalykai“.

Privačios sveikatos priežiūros įstaigos tikina, kad testų kainų nekels. „InMedica“ vykdančioji direktorė Laura Penikienė sako, kad testų kainos yra formuojamos apskaičiuojant jų savikainą. Pasak jos, kol kas jei kainos ir keistųsi, ko gero, mažėtų.

„Testavimo kaina buvo sudaroma, atsižvelgiant į savikainos sudėtines dalis: reagentų, laboratorijos sąnaudos, darbo užmokestis laboratorijos darbuotojų bei paėmimo punkte ir pan. Nenoriu tikėti, kad privačios įstaigos naudotųsi sudarytomis tvarkos pasikeitimo aplinkybėmis ir keltų kainas.

REKLAMA

Nematau tokiose abejonėse logikos. Mes dėl tos priežastis, kad pasikeitė reguliavimas, kainų tikrai neplanuojame peržiūrėti, nebent į mažėjimo pusę, jei savikainos nors viena sudėtinė dalis leistų tai padaryti“, – tv3.lt komentuoja L. Penikienė.

Kad testų kainų kelti neplanuoja, tv3.lt nurodė Medicinos diagnostikos ir gydymo centras bei „Antėja“.

Darbuotojai kol kas testuotis neplūsta

Portalas tv3.lt jau rašė, kad skubėdami pasinaudoti paskutine proga atlikti testus nemokamai darbuotojai užplūdo visos šalies testavimo punktus.

Darbuotojai jau aktyviau domisi testais privačiose sveikatos priežiūros įstaigose.

„Antėja“ laboratorijos marketingo skyriaus vadovė Viktorija Endriukaitė sako, kad paskutinėmis lapkričio dienomis susidomėjimas testais tik didėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pastarosiomis dienomis jaučiame padidėjusį susidomėjimą greitojo antigeno testo atlikimu. Ypač daug registracijų sulaukėme vakar, lapkričio 30 dieną. Pastebime naują tendenciją, kad daugėja klientų, kurie iškart registruojasi keliems vizitams į priekį.

Primename, kad nuo gruodžio 1 d. profilaktinis ir savikontrolinis darbuotojų testavimas privačiose laboratorijose vyks tokia pačia tvarka, vienus darbuotojus registruos darbdavys, o kiti – registruosis individualiai. Taip pat pastaruoju laikotarpiu sulaukiame daugiau užklausų iš įvairių įmonių dėl darbuotojų testavimo“, – tv3.lt nurodo V. Endriukaitė.

Kitos privačios sveikatos priežiūros įstaigos sako kol kas padidėjusio besitestuojančių gyventojų skaičiaus nepastebinčios.

REKLAMA

„Testavimasis mokamais testais šiek tiek yra paaktyvėjęs, bet kad tai būtų labai ženklus šuolis – kol kas nepastebime. Daugiau iniciatyvos sulaukiame iš įmonių-darbdavių, kuriems svarbu užtikrinti savalaikį testavimą, darbo nepertraukiamumą, šiuo atveju – jie ir apmoka testavimo kainą darbuotojui“, – nurodo „InMedica“ vadovė L. Penikienė.

Didėjančio besitestuojančių gyventojų skaičiaus nefiksuoja ir Medicinos diagnostikos ir gydymo centras. Centro Laboratorinės diagnostikos centro vadovas Vaidas Vaičiulis sako, kad srautas yra stabilus.

„Ypatingai išaugusio besitestuojančiųjų dėl COVID-19 skaičiaus šiuo metu nepastebime. Žmonės registruojasi iš anksto, o srautas yra išlikęs stabilus. Laisvų vietų registracijai turime dar ir šiandienai“, – tv3.lt nurodo V. Vaičiulis.

REKLAMA

Testuotis ir testus apmokėti savo lėšomis nuo gruodžio 1 d. turi nepasiskiepiję šių sričių atstovai:

  • asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir veikla;
  • socialinės paslaugos ir veikla;
  • švietimo paslaugos ir veikla;
  • vaistinių darbuotojų veikla;
  • krovinių tarptautinio vežimo veikla;
  • viešojo transporto ir keleivių vežimo veikla;
  • laisvalaikio ir (ar) pramogų, kultūros, meno paslaugų teikimo veikla (renginių organizavimas ir lankytojų aptarnavimas);
  • viešojo maitinimo paslaugų teikimo veikla;
  • mažmeninės prekybos srityje dirbančių darbuotojų darbas;
  • viešojo administravimo subjektų veikla;
  • profesinė karo tarnyba;
  • veikla, susijusi su masinio užsieniečių antplūdžio, dėl kurio paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, valdymu (tiesioginis kontaktas su užsieniečiais);
  • gamybos įmonių darbuotojų veikla. 

Asmenys, dirbantys šiose veiklose ar srityje, turės testuotis, jeigu:

  • yra pasiskiepijęs daugiau nei prieš 210 dienų Comirnaty, Spikevax, Janssen ar Vaxzevria vakcinomis pagal pilną schemą. Jei asmenys pasiskiepiję sustiprinančiąja vakcinos doze, jie testuotis neturės neribotą laiką. Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų;
  • daugiau nei prieš 210 dienų COVID-19 persirgęs, kai liga buvo patvirtinta PGR tyrimu ar greituoju antigeno testu. Jei asmenys po 210 dienų atlieka kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą ir gauna teigiamą rezultatą, gali nesitestuoti papildomas 60 dienų;
  • neturi 60 dienų laikotarpiu atlikto teigiamo kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio tyrimo atsakymo. Nemokamai testuotis savivaldybių mobiliuose punktuose, registruojantis per Karštąją liniją 1808, galės nėščios darbuotojos ir kontraindikacijų skiepytis COVID-19 vakcinomis turintys darbuotojai, kuriems diagnozuota alergija vakcinai ar jos komponentui. Taip pat asmenys, kurių skiepijimas nuo COVID-19 dėl taikomo gydymo (chemoterapijos, radioterapijos ar kt.) gydytojo sprendimu atidedamas nustatytą laikotarpį.

Testuotis dėl COVID-19 privaloma periodiškai – kas 7–10 dienų PGR tyrimais arba greitaisiais antigeno testais.

Patarimas paprastas,skiepikytės ir nereiks pinigus išmesti i balą.Kai visatai suprasit,tada gali būti jau per vėlu.
Nuo kada santechnikai gydo
Cia ligiai taspats kaip ir tarsos mokestis neturi susmoket nevaziosi o cia net zodziu nera. Isdulkejusiom smegenim gal audzia minti apie gyvuosius kapus jaigu jau taip vyksta?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų