Arūnas Dulkys apie ribojimus per Kalėdas: viską nulems artimiausios savaitės

Prabilus apie vis didesnę COVID-19 situacijos stabilizaciją ministras Arūnas Dulkys tikisi, kad ir kalėdiniu laikotarpiu, kaip ir per Vėlines, žmonės išliks sąmoningi ir laikysis rekomendacijų. Tiesa, didžiausias dėmesys šiuo metu nukreiptas į ugdymo įstaigas ir čia fiksuojamą sergamumo situaciją.

Paklaustas, kaip vertina aktyvų savivaldybių ruošimąsi minėti didžiąsias metų šventes, sveikatos apsaugos ministras tvirtino, kad renginių organizatoriai jau išmokę savo klaidas, tad nerimauti dėl to itin nereikėtų.

„Panašus buvo ir Vėlinių laikotarpis, taip pat rekomendavome visiems ir, panašu, visuomenė įsiklausė ir rezultatas buvo neblogas. Didžiausia koncentracija dabar – į kontaktinį mokymąsi. 

O renginių organizatoriai yra padarę nemažai išvadų, stengiasi, ir kontroliuojančios institucijos yra padidinusios dėmesį. Tai labai norėtųsi, kad Kalėdoms neturėtume kažkokių išskirtinių dalykų ir toliau visi kartu laikytume frontą kaip dabar. Nes pasižiūrėkime – vienoje pusėje mes turime delta atmainą, kuri yra labai pavojinga, rizikinga, bet, kita vertus, mes neturime jokių judėjimo suvaržymų, verslai, renginiai veikia, mokymas kontaktinis“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams kalbėjo A. Dulkys.

Artimiausios savaitės – lemiamos

Komentuodamas dabartinę epidemiologinę situaciją ministras netryško džiaugsmu, bet siūlė viską vertinti pakankamai nuosaikiai ir objektyviai. 

„Pažiūrėkime, ką turime šiandien. Ligoninių situacija yra sudėtinga, bet stabilizuota – ir reanimacijose, ir apskritai COVID-19 ligonių skaičius turi tendenciją mažėti. Ir tai yra gerai. 

Bet į ką labiausiai turime atkreipti dėmesį šią ir kitą savaitę – tai yra sugrįžusius mokinius, nes nepaisant bendrų skaičių mažėjimo tendencijos, jei pažiūrėsime į amžiaus grupę nuo 9 m. ir vyresnius, tai keletą dienų vėl turime sergamumo skaičiaus nedidelį, bet padidėjimą. Tai reiškia, kad vaikų sugrįžimas į švietimo sistemą vėl mums balansą duoda kažkur kitur“, – kalbėjo jis.

Kitas klausimas, anot A. Dulkio, kiek yra paveikus dabar pasiektas bendras 74 proc. imunizacijos laipsnis.

„Neužmirškime, kad yra tam tikras kiekis žmonių, apie kuriuos mes nežinome, bet jie turi tą imunizacijos laipsnį. Taigi artimiausių savaičių bėgyje mes galėsime labiau užtikrintai įsitikinti, kokia yra ta tikroji tendencija. Požymiai geri, bet neperšokę per griovį nesakykime „op“, – pažymėjo ministras.

Kartu A. Dulkys priminė, kad 12-mečiai galimybių pasą galės įgyti ne tik persirgę ar pasiskiepiję, bet ir turintys neigiamą PGR ar serologinį koronaviruso testo atsakymą.  

2015 naujų atvejų ir 12 mirčių

Praėjusią parą nustatyta 2015 naujų COVID-19 atvejų, mirė 12 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

REKLAMA

Septyni mirusieji buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2127 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 14 tūkst. 968 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1454 COVID-19 sergančių pacientų – maždaug pusšimčiu mažiau nei prieš parą, 132 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 14,2 tūkst. molekulinių (PGR) ir 6,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 945 atvejus – jis mažėja trečią savaitę. Tuo metu septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis šiek tiek ūgtelėjo iki 10 procentų.


Rašyti komentarą...
L
Liucijus
2021-11-24 12:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nebus naujo serialo "Kaip Dulkys Kalėdas vogė"?
Atsakyti
-2

a
aaa
2021-11-24 12:28:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
dinkt tu na..... gnomas kartu savo 130 punktu lt dar tokios besmegeniu valdzios us visa istorija neturejo!galva patikrink savo mrt padaryk gal jau smegenu neliko
Atsakyti
0

M
Matas
2021-11-24 12:22:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo uzdaryt viska jis tegul pats save uzsidaro ir visa seima pasiima susavim ir uzsikala
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų