antėja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „antėja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „antėja“.
REKLAMA
Norinčių pasitikrinti dėl ŽPV laukia naujovės: tyrimą bus galima atlikti namuose (nuotr. Shutterstock.com) Norinčių pasitikrinti dėl ŽPV laukia naujovės: tyrimą bus galima atlikti namuose (nuotr. Shutterstock.com)

Norinčių pasitikrinti dėl ŽPV laukia naujovės: tyrimą bus galima atlikti namuose

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ žiūrovė uždavė klausimą apie ŽPV tyrimą. Profesoriui A. Unikauskui atsakyti padėjusi „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė atskleidė, kad artimiausiu metu pacientes pasieks naujovė. Vaida iš Elektrėnų klausia: „Man 39 m. reguliariai dalyvauju gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje. Man procedūra labai nemaloni. Žinau, kad užsienyje tą dalyką galima atlikti namuose.
2024-06-05
REKLAMA
Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com) Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com)

Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti

Hormonai yra tarsi mūsų organizmo dirigentai, kontroliuojantys įvairius fiziologinius procesus: nuo augimo ir medžiagų apykaitos iki nuotaikos reguliavimo bei reprodukcinių funkcijų. Anot gydytojos endokrinologės Jelenos Vainikonytės, moterims hormonai atlieka ne tik itin reikšmingą vaidmenį emocinei, bet ir fizinei sveikatai. Anot gydytojos, suprantant, kaip išsaugoti hormonų balansą organizme, galima įveikti daugybę kasdienybę paveikiančių kliūčių.
2024-03-28
REKLAMA
Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė

Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė

Vienas populiariausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ pradeda teikti plastinės chirurgijos paslaugas. Įmonės direktorius Vidas Gedutis teigia, kad toks paslaugų asortimento papildymas leis dar geriau atliepti klientų poreikius ir tuo pačiu džiaugiasi, kad prie komandos prisijungia vienas žymiausių plastikos chirurgų Lietuvoje – dr. Vygintas Kaikaris.
2024-03-20
REKLAMA
Papasakojo, kaip diagnozuojamas dirgliosios žarnos sindromas: Unikauskas įspėja nedelsti Papasakojo, kaip diagnozuojamas dirgliosios žarnos sindromas: Unikauskas įspėja nedelsti

Papasakojo, kaip diagnozuojamas dirgliosios žarnos sindromas: Unikauskas įspėja nedelsti

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas papasakojo apie daugeliui pasireiškiančio dirgliosios žarnos sindromo tyrimus ir gydymą. Ragina nedelsti „Visų pirma reikėtų išsitirti ir įsitikinti, kad jums tikrai dirgliosios žarnos sindromas.
2024-03-15
REKLAMA
Svarstyklės (nuotr. Shutterstock.com) Svarstyklės (nuotr. Shutterstock.com)

Vargina nereikalingi kilogramai? Specialistė atsakė, kas dėl to kaltas

Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems atsikratyti papildomų kilogramų sekasi lengvai, o kitiems svoris krenta itin lėtai net ir imantis drastiškų priemonių? „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytojos Eglės Marciuškienės teigimu, kartais dėl viršsvorio gali būti kalta ne valios stoka ar netinkama mityba, o medžiagų apykaitos sutrikimai ir ligos. Kodėl priaugame svorio? Jeigu turite keletą ar kelias dešimtis papildomų kilogramų, vertėtų susimąstyti, kokios to priežastys.
2024-03-12
REKLAMA
Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti? (nuotr. Shutterstock.com) Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti? (nuotr. Shutterstock.com)

Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti?

Uždegiminės žarnyno ligos (UŽL) kerta net ir patiems jauniausiems – vos 30 metų sulaukusiems pacientams ar netgi vaikams. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad pastebėjus nemalonius ir ilgai trunkančius virškinamojo trakto simptomus būtina kreiptis į specialistus. Uždegiminės žarnyno ligos – kas tai? Uždegiminės žarnyno ligos, tai bent du atskiri sutrikimai, sukeliantys plonosios ir storosios žarnos uždegimą bei išopėjimą.
2024-03-06
REKLAMA
Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti

Kamuoja hipertenzija? Štai, kokius tyrimus vertėtų atlikti

TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė papasakojo, kokius tyrimus turėtų atlikti pacientai, kuriuos kamuoja aukštas kraujo spaudimas. „Arterinė hipertenzija gali būti pirminė ir antrinė. Antrinę hipertenziją sukelia tam tikros gretutinės ligos, todėl norint sumažinti kraujospūdį, būtina suvaldyti jį keliančias ligas. Norint išsiaiškinti antrinės hipertenzijos priežastis rekomenduoju atlikti TTH, FT4 ir FT3 tyrimus.
2024-02-28
REKLAMA
Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų  Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų

Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų

Artėjant Šv. Valentino dienai, dažnas suka galvą, kaip romantiškai nustebinti savo antrą pusę. Tuo metu gydytojai šypsosi, kad geriausia dovana jūsų mylimajam yra sveikas mylimas žmogus. Specialistai ragina artimajam priminti apie prevencines sveikatos programas bei atkreipia dėmesį, kokie sveikatos sutrikimai dažniau užklumpa moteris, o kokie yra būdingi vyrams.
2024-02-06
REKLAMA
Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com) Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com)

Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą

Ne paslaptis, kad gerai sveikatai svarbiausia pilnavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas, šią tiesą įrodo ir moksliniai tyrimai. Vis dėlto, nors prekybos centrų lentynos nuklotos šviežiomis daržovėmis, mėsa ir žuvimi, dalis pacientų vis dar susiduria su vitaminų ir mineralų trūkumu. Plačiau apie šią problemą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja E. Marciuškienė.
2024-01-23
REKLAMA
Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite

Specialistė parodė 3 pratimus, kurie padės atsikratyti knarkimo: išbandykite

TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas prakalbo daugeliui žmonių aktualia tema – kaip atsikratyti knarkimo. Laidos viešnia, „Antėja“ gydytoja otorinolaringologė (LOR) Austėja Pečeliūnienė sako, kad kai kuriais atvejais gali pagelbėti gerklės raumenų stiprinimas. 3 pratimai „Yra duomenų, kad burnos ir liežuvio pratimai gali būti veiksminga priemonė norint sustabdyti knarkimą. Pirmasis pratimas – sukandame dantis ir liežuvio galiuku stumiame priekinius dantis pirmyn.
2024-01-05
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kenčiate nuo gendančių dantų? Atskleidė, kas dėl to kaltas Kenčiate nuo gendančių dantų? Atskleidė, kas dėl to kaltas

Kenčiate nuo gendančių dantų? Atskleidė, kas dėl to kaltas

Odontologai pastebi, kad vis daugiau pacientų susiduria su dantų problemomis. TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ viešnia „Antėja“ gydytoja odontologė Agnė Kiškienė sako, kad dėl to kalti pasikeitę mitybos įpročiai. Nepilnavertė mityba „Šiais laikais pacientai daugiau vartoja minkšto maisto, nes jis lengviau susikramto ir yra greičiau pagaminamas.
2023-12-29
REKLAMA
Ši problema pasireiškia kas 4 moteriai: Unikauskas įvardijo, kas padės Ši problema pasireiškia kas 4 moteriai: Unikauskas įvardijo, kas padės

Ši problema pasireiškia kas 4 moteriai: Unikauskas įvardijo, kas padės

Nors daugelis dailiosios lyties atstovių svajoja apie dailias kojas, tačiau TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ laidos vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas atskleidžia, kad net kas 4 moteris kenčia nuo veninės kraujotakos nepakankamumo ir išsiplėtusių kojų venų. Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė, kuri tikina, kad priemonių išspręsti šiai problemai tikrai yra, tereikia atrasti tinkamiausią būdą.
2023-12-18
REKLAMA
Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių

Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių

Kalėdinis laikotarpis dažnai vadinamas džiaugsmo, meilės ir neišdildomų prisiminimų su artimaisiais kūrimo metu. Tačiau neretai šis šventinis periodas sukelia nemažai streso ir įtampos.
2023-12-15
REKLAMA
Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku

Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku

Pacientams, sergantiems hipertenzija, ypatingą dėmesį savo sveikatai reikėtų skirti šaltuoju metų laiku. „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė dalijasi naudingais patarimais, kurie padės nuo padidėjusio kraujo spaudimo kenčiantiems žmonėms išvengti problemų ir pasijusti geriau už lango spaudžiant šaltukui.
2023-12-06
REKLAMA
Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles

Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles

Lietuvoje turime keturis skirtingus metų laikus, galime patirti tiek šiltą, tiek šaltą orą bei švelnesnius pereinamuosius sezonus – pavasarį ir rudenį. Daugelis žmonių sezonų kaitą vertina teigiamai, tačiau yra ir tokių, kurie negali pakęsti drastiškai besikeičiančios temperatūros. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kaip atvėsę orai veikia mūsų savijautą ir kraujagysles. Skirtinga tolerancija Kiekvienas esame skirtingas ir skirtingai išgyvename šaltus orus.
2023-12-05
REKLAMA
Unikauskas paaiškino, kas sukelia hemorojų: tai žino ne visi Unikauskas paaiškino, kas sukelia hemorojų: tai žino ne visi

Unikauskas paaiškino, kas sukelia hemorojų: tai žino ne visi

Praėjusio šeštadienio TV3 „Kviečiame daktarą“ laidoje, profesorius Alvydas Unikauskas sulaukė žiūrovės klausimo apie hemorojų. Galimos kelios priežastys Vanda iš Panevėžio klausia: „Ar būtina operuoti hemorojų, jei kraujuojama kai užkietėja viduriai?“ „Hemorojus, tai išsiplėtusi venos dalis. Jeigu pacientas labai mažai juda, daug sėdi arba jam užkietėja viduriai, venose suprastėja kraujo apytaka, todėl atsiranda hemorojus“, – sako A. Unikauskas.
2023-11-29
REKLAMA
Unikauskas įspėja apie pragaištingas netinkamos mitybos pasekmės: gali pažeisti net smegenis Unikauskas įspėja apie pragaištingas netinkamos mitybos pasekmės: gali pažeisti net smegenis

Unikauskas įspėja apie pragaištingas netinkamos mitybos pasekmės: gali pažeisti net smegenis

Netinkama mityba gali sukelti daugybę sveikatos sutrikimų – antsvorį, diabetą, aknę ir virškinamojo trakto negalavimus. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kad nepilnavertė mityba gali paveikti net ir smegenis. Sukelia vitaminų stoką Laidos vedėjas A. Unikauskas atviras – neretai susiduria su maistui išrankiais pacientais, kurių dienos mitybos racionas susideda iš baltos duonos, gruzdintų bulvyčių ir sausų pusryčių be pieno.
2023-11-15

Išgyvenate menopauzę? Gydytojas paaiškino, kaip suvaldyti nemalonius simptomus

Įkopus į penktąją dešimtį, daugelis moterų ima justi pirmuosius artėjančios menopauzės simptomus. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas papasakojo, kokie nemalonūs pojūčiai dažniausiai kamuoja pacientes ir kaip menopauzės metu tinkamai prižiūrėti kūną bei veido odą. Danutė iš Jonavos uždavė klausimą profesoriui A. Unikauskui: „Gerbiamas profesoriau, nebežinau, ką daryti, todėl kreipiuosi į Jus.
2023-11-12
REKLAMA
Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Apsilankę šeimos gydytojo kabinete tikimės būti išgirsti, suprasti bei gauti veiksmingą gydymą, vis dėlto, taip pasiseka ne visuomet. „Antėja“ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė papasakojo, kaip pasirinkti tinkamiausią šeimos gydytoją ir kodėl tai svarbu ne tik gydymo, bet ir gijimo procese.
2023-11-09
REKLAMA
Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka

Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka

Nepaaiškinami galvos skausmai, pilvo skausmas ir pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pykinimas, nuovargis – tai tik dalis simptomų, kuriuos gali sukelti gliuteno ir laktozės netoleravimas. „Antėja“ šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė pasakoja, kaip atpažinti glitimo ir laktozės netoleravimą, kada kreiptis į specialistus ir kokius tyrimus atlikti.
2023-10-25
REKLAMA
Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Per metus Lietuvoje nustatoma apie 2500 prostatos vėžio atvejų, dalis jų – jau pažengusios stadijos. Nors statistika nedžiugina, tačiau vyrai pasitikrinti sveikatos neskuba. „Antėjos“ urologas Gediminas Platkevičius papasakojo, ko galima tikėtis prostatos tyrimo metu ir į kokius simptomus vertėtų atkreipti dėmesį. Nerimauja dėl tyrimo Prostatos vėžys ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų, vis dėlto, šios ligos atveju itin svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.
2023-10-13
REKLAMA
Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite

Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite

Ar žinojote, kad neramių kojų sindromas pasireiškia net 25 proc. vyresnių nei 65 metai žmonių? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad susidūrusiems su šiuo nemaloniu sindromu gali padėti visai paprasti ir natūralūs metodai. Pasidalijo savo istorija Laidos studijoje apsilankė Ilona ir pasidalijo savo neramių kojų istorija. Senjora pasakoja, kad su šiuo sutrikimu susidūrė būdama visai jauna.
2023-10-09
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Moterų baimė lankytis pas ginekologą: kokios to priežastys ir kaip jas įveikti?

Dauguma moterų prieš vizitą pas gydytoją ginekologą jaučia nerimą ir stresą. Moteris baugina tiek aplinka, tiek tyrimų rezultatai, neretai neleidžia atsipalaiduoti ir gėda: juk gydytojas apžiūrinės intymias vietas.
2023-09-04
REKLAMA
Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse

Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse

Vienas didžiausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ ir pažangios medicininės įrangos tiekėjas „Siemens Healthineers“ pratęsė jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą. „Partnerystė su „Siemens Healthineers“ kompanija leido įmonės diagnostikos paslaugų lygį pakelti iki technologiškai moderniausių Vakarų Europos, JAV ir Japonijos medicinos centrų.
2023-08-22
REKLAMA
Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti? (nuotr. Shutterstock.com) Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti? (nuotr. Shutterstock.com)

Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti?

Vasara mus apdovanoja šiltais saulės spinduliais ir gardžiu derliumi: šviežiomis uogomis bei daržovėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad gyvenant tokiomis sąlygomis kūnas aprūpinamas visais reikalingiausiais vitaminais, vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas. Pasirodo, kad aukšta temperatūra, didelis fizinis aktyvumas ir atostogų metu pasikeitęs dienos ritmas gali nemenkai sutrikdyti organizmą bei sukelti tam tikrų medžiagų trūkumą.
2023-07-18
REKLAMA
Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai  Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Sumažėjo apetitas, jaučiate nuovargį ar nusilpo imuninė sistema? Ar žinojote, kad dažniausiai dėl šių negalavimų kaltas skysčių, elektrolitų ir vitaminų stygius? „Antėja“ šeimos gydytojo Mindaugo Junkos teigimu, pajutus anksčiau minėtus nemalonius simptomus, į pagalbą galima pasitelkti intraveninę terapiją. Intraveninė terapija – kas tai? Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze.
2023-07-10
REKLAMA
Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite

Šylantys orai daugeliui sukelia vien geras emocijas – maloni šiluma vilioja leisti laiką lauke ir mėgautis sužaliavusia gamta. Vis dėlto, kai kuriems tokia orų kaita ir ore sklandančios žiedadulkės gali sukelti nemalonų negalavimą – alerginį rinitą (šienligę). Kaip atpažinti alerginį rinitą? Alerginis rinitas labiausiai paplitęs ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse ir vargina 10-30 proc. vaikų populiacijos.
2023-06-01
REKLAMA
Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija (nuotr. Shutterstock.com) Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija (nuotr. Shutterstock.com)

Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija

Vis dažniau pastebite, kad jus kamuoja tarsi nei iš šio, nei iš to atsiradęs įkyrus odos niežėjimas, patinimas ir nesiliaujantis pleiskanojimas? „Antėja“ vaikų alergologai įspėja, kad dėl tokių nemalonių simptomų gali būti kaltas alerginis dermatitas. Šių laikų rykštė Alergologai visame pasaulyje pastebi, kad vis daugiau pacientų diagnozuojamos įvairios alergijos.
2023-05-30
REKLAMA
Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas? Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas?

Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas?

Graži šypsena ir sveiki dantys didina pasitikėjimą savimi, leidžia nevaržomai juoktis, bendrauti bei valgyti. Vis dėlto, sulaukus garbaus amžiaus ar patyrus traumą daugelis pacientų netenka dantų ir tuomet iškyla dilema – ką daryti ir kaip išsaugoti gyvenimo kokybę? Plačiau apie dantų netekimo problemą ir vis labiau populiarėjantį „All on 4“ gydymo metodą pasakoja „Antėja“ burnos chirurgė Narine Sarukhanyan.
2023-05-25
REKLAMA
Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Dažnai manoma, kad vaikų pieniniais dantimis rūpintis neverta, nes jie vis tiek iškris. Vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas ir gali pridaryti daug žalos. Plačiau apie mažųjų burnos higienos svarbą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ odontologė Laimutė Trukanavičiūtė.
2023-04-06
REKLAMA
Proktologija (nuotr. Shutterstock.com) Proktologija (nuotr. Shutterstock.com)

Šių negalavimų vis dar gėdijamasi: proktologas įspėja nedelsti

Su problemomis išangės srityje – hemorojumi, polipais ar įplėšomis – susiduria dažnas pacientas. Vis dėlto, tokie negalavimai itin intymūs ir pacientai gėdijasi kreiptis pagalbos bei yra linkę gydytis namuose. Abdominalinės chirurgijos gydytojas, proktologas Žygimantas Židonis pasakoja su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria pacientai ir, kodėl vertėtų nevengti vizito pas specialistą.
2023-03-06
REKLAMA
Šiuolaikinė ortopedinė chirurgija: gydytojas papasakojo, kokio gydymo tikėtis ir kokias problemas padeda išspręsti Šiuolaikinė ortopedinė chirurgija: gydytojas papasakojo, kokio gydymo tikėtis ir kokias problemas padeda išspręsti

Šiuolaikinė ortopedinė chirurgija: gydytojas papasakojo, kokio gydymo tikėtis ir kokias problemas padeda išspręsti

Jei susiduriate su judėjimo sunkumais, galūnių negalavimais – pats laikas apsilankyti pas specialistus. Apie tai, su kokiomis problemomis dažniausiai kreipiasi pacientai ir, kaip šiuolaikinė ortopedinė chirurgija gali padėti užtikrinti komfortišką gyvenimą pasakoja „Antėjos“ gydytojas ortopedas-traumatologas Mykolas Liubauskas. Įspėja nedelsti Ortopedinė-traumatologinė chirurgija apima kaulų, raumenų, sąnarių ir raiščių ligų, bei traumų gydymą.
2023-02-21
REKLAMA
Vilniuje atidarytas modernus „Antėjos“ dienos chirurgijos centras (bendrovės nuotr.) Vilniuje atidarytas modernus „Antėjos“ dienos chirurgijos centras (bendrovės nuotr.)

Vilniuje atidarytas modernus „Antėjos“ dienos chirurgijos centras: pacientams siūlomos moderniausios paslaugos

Ketvirtadienį Vilniuje duris atvėrė naujas ir modernus sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ dienos chirurgijos centras. Jame teikiamos paslaugos papildys „Antėjos“ paslaugų paketą vertingomis procedūromis, kurias pacientai dabar galės gauti dar greičiau ir patogiau. Šiuo metu „Antėja“ Lietuvoje yra vienas didžiausių sveikatos priežiūros tinklų, nuolat tobulinančiu ir plečiančiu savo paslaugas. Čia pacientams teikiama visa reikalinga sveikatos priežiūra ir gydymas itin kokybiškai.
2023-02-10
REKLAMA
Gastroenterologiniai tyrimai: štai, ką turi žinoti kiekvienas Gastroenterologiniai tyrimai: štai, ką turi žinoti kiekvienas

Gastroenterologiniai tyrimai: štai, ką turi žinoti kiekvienas

Turbūt pritarsite, kad sklandi skrandžio ir žarnyno veikla garantuoja gerą savijautą ir nuotaiką. Žinoma, nuo ligų nesame apsaugotas nė vienas, todėl laikas nuo laiko tenka susidurti su vienokiais ar kitokiais negalavimais.
2023-01-26
REKLAMA
Kraujagyslių ligos pasiglemžia vis jaunesnius pacientus: svarbiausia – laiku pasitikrinti Kraujagyslių ligos pasiglemžia vis jaunesnius pacientus: svarbiausia – laiku pasitikrinti

Kraujagyslių ligos pasiglemžia vis jaunesnius pacientus: svarbiausia – laiku pasitikrinti

Sergančiųjų širdies ir kraujagyslių ligomis amžius nuolat jaunėja. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad iššokusios kojų venos, galūnių tirpimas ar maudimas yra nereikšmingi simptomai į kuriuos neverta kreipti dėmesio, vis dėlto, kraujagyslių chirurgas Narimantas Markevičius skuba įspėti – išsitirti būtina kuo skubiau. Į kokius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį? Pasak kraujagyslių chirurgo Narimanto Markevičiaus, kojų venų ligos yra plačiai paplitusi problema.
2023-01-20
REKLAMA
Sausį „Antėja“ atidaro vieną moderniausių dienos chirurgijos centrų Lietuvoje  Sausį „Antėja“ atidaro vieną moderniausių dienos chirurgijos centrų Lietuvoje

Sausį „Antėja“ atidaro vieną moderniausių dienos chirurgijos centrų Lietuvoje

Turbūt pritarsite, kad vienas didžiausių žmogaus turtų yra sveikata, todėl kilus nemaloniems negalavimams, svarbu kuo skubiau kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigą ir atlikti išsamius tyrimus. Būtent su tokia misija 2007 metais buvo įkurta pirmoji „Antėjos“ laboratorija, kuri vėliau išsiplėtė į didžiulį laboratorijų ir klinikų tinklą, kuris šiandien aptarnauja pacientus visoje Lietuvoje.
2023-01-11

Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta kalcio: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Kalcis – gyvybiškai svarbi medžiaga žmogaus organizmui. Sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė teigia, kad vidutinis suaugęs žmogaus kūnas turi apie kilogramą kalcio. Kalcis – minkštas, pilkas, šarminis metalas. Tai penktasis labiausiai paplitęs elementas Žemėje bei gausiausias mineralas žmogaus organizme.
2022-10-30
REKLAMA
Virtuali realybė (nuotr. Shutterstock.com) Virtuali realybė (nuotr. Shutterstock.com)

Virtuali realybė persikelia į medicinos įstaigas: pristatė dar nematytą patirtį mažiesiems pacientams

Dažnam vaikui medicinos įstaigos asocijuojasi su baime, ašaromis ir neigiamomis emocijomis. Mažiesiems pacientams itin neigiamas emocijas kelia adatos ir kitos skausmą keliančios procedūros, neretai vaiką privedančios net iki isteriškos baimės priepuolių. Medicina ir mokslas susivienijo bendram tikslui ir pasiūlė sprendimą kaip sušvelninti šią baimę bei vaikams vizitą medicinos įstaigoje paversti smagia pramoga.
2022-06-02

Šie ženklai išduoda, kad jums trūksta geležies: numojus ranka – jausitės prastai

Geležis yra gyvybiškai svarbus mineralas, kurią dažniausiai organizmas pasisavina gaudamas maistu. Dėl kokių priežasčių dažniausiai trūksta šios medžiagos bei kada reikia būtinai pasirūpinti jos atsargomis pasakoja „Antėjos“ laboratorijos gydytoja, laboratorinės medicinos veiklos konsultantė Eglė Marciuškienė. „Geležis yra mineralas, būtinas dviem organizmo baltymams: hemoglobinui ir mioglobinui. Apie 75 proc.
2021-12-24

Darbuotojai bijo, kad testų kainos taps nepakeliamos: kur galima išsitirti ir kiek tai kainuos?

Nuo gruodžio 1-osios įsigaliojus tvarkai, kad už periodinius testus turi mokėti patys darbuotojai, šie baiminasi, jog privačios laboratorijos ims kelti kainas. Šiuo metu antigeno tyrimas kainuoja nuo 18 iki 33 eurų. Darbuotojų atstovė įspėja, kad kylančios testų kainos taptų nepakeliama našta mažiau uždirbantiems darbuotojams. Vis dėlto privačios klinikos tikina kainų artimiausiu metu neplanuojančios kelti.
REKLAMA
Vilniuje atsidarė didžiausias „Antėja“ diagnostikos centras Vilniuje atsidarė didžiausias „Antėja“ diagnostikos centras

Vilniuje atsidarė didžiausias „Antėja“ diagnostikos centras

Sostinės biurų kvartale (Lvovo g. 37) atsidarė didžiausias ir moderniausias „Antėja“ diagnostikos centras. 15 metų laboratorinių tyrimų patirtį sukaupusi įmonė „Antėja“ siūlo ne tik daugiau nei 3000 skirtingų tyrimų, bet ir įvairių sričių specialistų konsultacijas bei instrumentinius tyrimus vienoje vietoje. Naujajame centre klientus pasitiks medicinos profesionalų komanda, moderniausia medicininė įranga ir dar platesnis paslaugų spektras.
2021-10-27
REKLAMA
3D žmogaus kūno modelis 3D žmogaus kūno modelis

„Antėja laboratorija“ pristato naujovę: pagal simptomus negalavimo priežastį galite sužinoti neišėję iš namų

„Antėja laboratorija“ sukūrė pirmąjį Baltijos šalyse 3D žmogaus kūno modelį, kuris, pagal žmogaus turimus simptomus, padeda parinkti tinkamiausią tyrimų programą.  Pristatomas 3D žmogaus kūno modelis palengvina pradinius ligų identifikavimo procesus – asmuo turi galimybę greitai ir patogiai, jausdamas negalavimus tam tikrose kūno vietose, naudodamasis 3D žmogumi, pasiskaityti, kokias ligas, vitaminų ar mikroelementų trūkumą gali reikšti juntami simptomai.
2020-08-31
REKLAMA
„Antėja laboratorija“ prisideda prie kovos su COVID-19 „Antėja laboratorija“ prisideda prie kovos su COVID-19

„Antėja laboratorija“ prisideda prie kovos su COVID-19

Viena pirmųjų akredituotų laboratorijų Lietuvoje – UAB „Diagnostikos laboratorija“ („Antėja laboratorija“), prisijungė prie nacionalinio COVID-19 testavimo laboratorijų tinklo ir pradėjo tirti koronaviruso mėginius, atkeliaujančius iš visoje Lietuvoje esančių patikros punktų.  „Didėjant koronaviruso tyrimų poreikiui „Antėja laboratorija“ pasiūlė savo laboratorijos resursus panaudoti koronaviruso tyrimams.
2020-04-09

Skiepų kainos baugina: svyruoja nuo dešimčių iki šimtų eurų

Tymų protrūkiui sklendžiant per Europą Lietuva nelieka nuošalyje, daugėja susirgusiųjų, tų, kurie kontaktavo su sergančiaisiais, ir žmonių, kurie neserga, bet bijo pasigauti bjaurią užkrečiamą ligą. Visi, norintys pasiskiepyti nuo tymų, šiuo metu sostinėje tai gali padaryti vos keliose vietose ir turės plačiai praverti pinigines. Skiepų kainos, jei jų yra, svyruoja nuo 29 iki 130 eurų.

Atsargiai su vitaminais – drastiškas pasekmes turi tiek trūkumas, tiek perteklius

Pavasarį dažnas skundžiasi silpnumu, nuovargiu, energijos trūkumu ir skuba į vaistinę ieškoti maisto papildų, tačiau „iš akies“ vaistininkų parekomenduoti vitaminai organizmui gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.
2017-04-17

Po žvaigždžių mirties – panika dėl vėžio ir rajone

Kadaise vienose rankose buvusios visos rajono sveikatos įstaigos – tolima praeitis, į kurią vyresnieji rajono gyventojai, gydyti toje įstaigoje, žvelgia su nostalgija. Ir patys gydytojai, kuriems tada teko dirbti, su meile grįžtų į taip organizuotą darbą. Ne, ne į buvusius ankštus kabinetus, ne prie rusiškos medicinos įrangos, deficitinio kiekio ir kartais abejotinos kokybės medikamentų.
Lietuva 2008-03-26
Į viršų