• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Ar žinojote, kad neramių kojų sindromas pasireiškia net 25 proc. vyresnių nei 65 metai žmonių? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad susidūrusiems su šiuo nemaloniu sindromu gali padėti visai paprasti ir natūralūs metodai.

Ar žinojote, kad neramių kojų sindromas pasireiškia net 25 proc. vyresnių nei 65 metai žmonių? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad susidūrusiems su šiuo nemaloniu sindromu gali padėti visai paprasti ir natūralūs metodai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasidalijo savo istorija

Laidos studijoje apsilankė Ilona ir pasidalijo savo neramių kojų istorija. Senjora pasakoja, kad su šiuo sutrikimu susidūrė būdama visai jauna.

REKLAMA

„Neramių kojų sindromą pajaučiau labai jauna, kuomet baigus studijas prasidėjo budėjimai ligoninėje. Pamenu, kaip aiškinau gydytojui, kad man neskauda, raumenų netraukia, bet aš tiesiog negaliu ramiai sėdėti. Jeigu masažuoju neramią koją, tuomet tas pojūtis pereina į kitą koją. Yra buvę, kad dilgčiojimą jaučiau net rankose. Dieną, kuomet judu ir dirbu, atrodo, kad viskas gerai, tačiau vos vakare atsigulu į lovą, iš karto prasideda nemalonūs pojūčiai“, – pasakoja laidos viešnia ir priduria, kad neramių kojų sindromas kamuoja jau 55 metus.

REKLAMA
REKLAMA

Primena apie magnio svarbą

Pasak profesoriaus A. Unikausko, absoliučiai visiems pacientams, kurie kenčia nuo neramių kojų sindromo trūksta magnio. Magnis padeda efektyviai atpalaiduoti raumenis, tačiau kartu su magniu reikalingas ir kalis.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė į studiją atsinešusi specialų aparatą, pamatavo Ilonos magnio kiekį organizme.

„Šis tyrimas yra skirtas savikontrolei, kad pacientas galėtų orientuotis ar yra mikroelementų stoka. Šį tyrimą rekomenduoju tiems, kurie ruošiasi vartoti maisto papildus, tačiau nėra tikri ar yra kokių nors medžiagų trūkumas. Šiuo aparatu galima patikrinti B grupės vitaminų, magnio ir biotino atsargas. Tyrimą galima atlikti visose didžiosiose „Eurovaistinės“ vaistinėse, tik prieš tai reikėtų užsiregistruoti telefonu arba internetu“, – sako J. Aleknienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rekomenduoja atlikti išsamius kraujo tyrimus

Neramių kojų sindromas gali kamuoti tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus pacientus, žinoma, senjorams šis sutrikimas pasitaiko dažniau. Laidoje „Kviečiame daktarą“ apsilankiusi „Antėja“ šeimos gydytoja Alma Astafjeva pasakoja, kad šis sindromas nepatogumų gali sukelti visai šeimai.

„Neramių kojų problema gali trukdyti ne tik pačiam pacientui, bet ir visai šeimai – naktį trūkčiojančios kojos gali neleisti užmigti partneriui, erzinti ir kelti susirūpinimą. Vaikams šį sutrikimą diagnozuoti sunkiau, kadangi jie negali įvardinti kas vyksta, pabudę naktį verkia ir neduoda ramybės visai šeimai. Neramių kojų sindromas yra viena iš nemigos priežasčių, todėl svarbu nedelsti, diagnozuoti ir pradėti gydymą kuo greičiau“, – įspėja specialistė ir priduria, kad neramių kojų sindromas dažniausiai pasireiškia pacientams, kurie vartoja daug kofeino, patiria nuolatinį stresą, vartoja alkoholį, patiria per didelį fizinį krūvį, serga mažakraujyste, turi skydliaukės sutrikimų, inkstų nepakankamumą ir panašiai.

REKLAMA

Pajutus neramumą kojose, „Antėjos“ šeimos gydytoja pataria pasidaryti išsamų kraujo tyrimą ir išsiaiškinti nemalonių pojūčių priežastis. Jai antrina ir profesorius A. Unikauskas bei sako, kad ypatingą dėmesį vertėtų atkreipti į folio rūgštį. Pasak specialisto, mitybą vertėtų papildyti kepenimis, lapinėmis ir ankštinėmis daržovėmis.

Pasakė, kas padės

Įveikti neramių kojų sindromą gali padėti manualinės terapijos specialistas arba masažistas bei tempimo pratimai.

Laido metu A. Unikauskas parodė keletą pratimų, kurie gali padėti atpalaiduoti kojas ir atsikratyti neramių kojų sindromo.

REKLAMA
  • Pirmasis pratimas – blauzdos masažas nykščiais. Pasak specialisto, blauzdą reikia ne trinti delnais, o pratempti raumenis nykščiais ir įspėja, kad gali šiek tiek skaudėti.
  • Antrąjį pratimą atlikti lengviau – tereikia atsisėsti ant kėdės ir sukryžiavus kojas ištempti blauzdas.
  • Trečiojo pratimo metu, A. Unikauskas siūlo į rankas imti kočėlą ir atsiklaupus ant kelio trinti juo blauzdą.
  • Kai kuriais atvejais gali padėti šlaunies masažas kamuoliuku. Šio pratimo metu turėtų būti juntamas spaudimas.

Darant šiuos pratimus kasdien, blauzdų raumenys pamažu atsipalaiduos ir vis rečiau kamuos neramių kojų sindromas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, vien masažais apsiriboti nereikėtų. Gydytojas A. Unikauskas sako, kad norint jaustis gerai, reikia būti ramiam ir viduje, o tam gali pasitarnauti paprasti liaudiški metodai, pavyzdžiui, ramunėlių arbata.

Jam pritaria ir „Eurovaistinės“ vaistininkė J. Aleknienė, bei sako, kad galima išbandyti ir kitas žoleles – valerijonus, apynius, melisas ir levandas.

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų