Alma Astafjeva

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „Alma Astafjeva“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „Alma Astafjeva“.

Už tokį elgesį pacientai sulauktų atpildo: medikas pasiūlytų „atvėsti“ ir ateiti kitąkart

Seime kelią toliau skinasi įstatymo pataisos, kuriomis medikams siekiama suteikti daugiau apsaugos. Numatoma, kad susidūręs su neadekvačiu, fiziškai ar psichologiškai smurtaujančiu pacientu medikas tuo metu galėtų atsisakyti suteikti planinę pagalbą. Tiesa, tai nereiškia, kad tokios paslaugos jis negalėtų gauti vėliau – bet turėtų „atvėsti“ ir tinkamai elgtis. Seimo Sveikatos reikalų komitetas (SRK) trečiadienį bendru sutarimu pritarė tokiu pasikeitimus numatančioms įstatymų pataisoms.

Nesulaukęs palaikymo Veryga neslėpė nusivylimo: „Šį kartą gydytojai apgynė elektronines cigaretes“

Seimui nepritarus iniciatyvai elektroninėmis cigaretėmis prekiauti tik vaistinėse su gydytojo receptu, šių pataisų vienas teikėjų „valstietis“ Aurelijus Veryga apgailestavo, kad šį kartą gydytojai esą „apgynė elektronines cigaretes“. „Noriu „padėkoti“ Seimo Sveikatos reikalų komitete dalyvavusiems ir prieš elektroninių cigarečių prekybos draudimą kalbėjusiems medikams. Kokia likimo ironija. Prieš kelis dešimtmečius gydytojai buvo naudojami tabako reklamose.

Vienas vizitas – vienas skundas? Pasakė, ar gali gydytojas iš paciento reikalauti naujo siuntimo

Gyventojai neretai skundžiasi ne tik ilgomis eilėmis pas gydytojus, bet ir tokiomis situacijomis, kai ir taip ilgai laukę pas specialistą naujo siuntimo turi grįžti pas šeimos gydytoją. Nors taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, ligonių kasos pažymi, kad gydytojas visada turėtų žiūrėti plačiau. Įsivaizduokite, kad gavote šeimos gydytojo siuntimą antro lygio specialisto konsultacijai dėl varginančio kojos skausmo, tačiau kol sulaukėte vizito, panašiai ėmė skaudėti ir ranką.

Pasakė, ką būtina žinoti intensyviai sportuojant: tai gali atsiliepti širdžiai, kepenims, inkstams

Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tiesiog aktyviai pasivaikščioja ar lengvai bėgioja parke. Dažnai profesionaliai sportuojančius prižiūri sporto medikai, jiems skiriamos įvairios periodinės sveikatos patikros. Šeimos gydytoja Alma Astafjeva komentuoja, ką daryti tarpinei grupei žmonių, kurie nepriskiriami profesionaliai sportuojantiems, bet jų krūviai yra pakankamai intensyvūs.
2024-03-27

Ruošiasi tramdyti pacientus: dalis medikų galėtų atsisakyti teikti pagalbą, daryti garso įrašą

Gyventojų laukia pokyčiai – Seime svarstomi pakeitimai, kurie suteiktų teisę medikams atsisakyti suteikti planines sveikatos paslaugas, jei pacientas elgiasi agresyviai, taiko emocinį ar fizinį smurtą. Taip pat svarstoma ir apie tokiais atvejais galimybę medikams daryti garso ar vaizdo įrašą. Jau kuris laikas medikų bendruomenė garsiai kalba apie dažnai nematomą jų darbo pusę – neadekvačius, agresyviai nusiteikusius pacientus.

Naujoji pamokų pateisinimo tvarka veda medikus iš kantrybės: „Tai yra visiška nesąmonė“

Gripo ir kitų peršalimo virusų sezonas vis labiau įsismarkauja, o gydytojai netveria pykčiu. Dar pernai pakeista praleistų pamokų pateisinimo tvarka vėl painioja juos į biurokratizmo tinklą. Šeimos gydytojai teigia, kad tai bereikalingai apkrauna tiek juos pačius, tiek tėvus, mat jie vaikus skuba atvesti dėl paprasčiausios slogos vien tam, kad galėtų pateisinti pamokas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) gi atkerta, kad tvarka kaip tik pasiteisinusi ir nieko keisti neplanuoja.

Medikai pratrūko dėl nepakeliamų sąlygų ir smurto darbe: „Pacientas gali spardyti duris, o tu – surištomis rankomis“

Perdegimas ir nepakeliama psichoemocinė atmosfera įstaigose, nevaldomi agresyvūs pacientai, emocinis smurtas – ne vienus metus medikų bendruomenės linksniuojamos problemos. Dalis medikų, neatlaikę spaudimo, palieka darbus, kai kurie – net nusižudo. Nors Sveikatos apsaugos ministerija lenkia pirštus, ką daro situacijai keisti, realių pokyčių pasigendama. Konstatuojama, kad vis daugiau medikų savo noru pasirinktame profesiniame kelyje dirbant kasdienį darbą ima jaustis lyg temptų Sizifo akmenį.
REKLAMA
Unikauskas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: įsidėmėkite  Unikauskas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: įsidėmėkite

Unikauskas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: įsidėmėkite

TV3 žiūrovų pamėgtoje laidoje „Kviečiame daktarą“ Alvydas Unikauskas drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene ir „Antėja“ šeimos gydytoja Alma Astafjeva prakalbo daugeliui aktualia tema – kaip gyventi ne tik ilgą, bet ir kokybišką gyvenimą. Specialistai pasidalijo savo įžvalgomis ir davė naudingų patarimų. Amžių išduoda ne skaičiai pase, o raumenų būklė Profesorius A. Unikauskas pasakoja, kad gyvenimo trukmė matuojama ne raukšlėmis, žilais plaukais ar prastėjančia rega.
2023-11-06

Ruošia dar pokyčių pacientams: siekia atpratinti grūstis į ligonines be reikalo

Šiuo metu prireikus šeimos gydytojo lygio pagalbos jo nedarbo metu, savaitgaliais ar per šventes, paprastai pacientai įstaigų, prie kurios yra prisirašę, pagal sudarytą sutartį su ligonių kasomis būdavo nukreipiami į tam tikrų ligoninių priėmimo skyrius. Dabar tvarką ruošiamasi koreguoti, tad iš įpročio nuvykus į priėmimo skyrių dėl ne ūmios būklės už pagalbą gali tekti susimokėti. Seime svarstomos įstatymo pataisos, kuriomis, be kita ko, norima keisti ir šeimos gydytojo darbo apibrėžimą.
REKLAMA
Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite  Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite

Unikauskas paaiškino, kas padės atsikratyti neramių kojų sindromo: įsidėmėkite

Ar žinojote, kad neramių kojų sindromas pasireiškia net 25 proc. vyresnių nei 65 metai žmonių? TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad susidūrusiems su šiuo nemaloniu sindromu gali padėti visai paprasti ir natūralūs metodai. Pasidalijo savo istorija Laidos studijoje apsilankė Ilona ir pasidalijo savo neramių kojų istorija. Senjora pasakoja, kad su šiuo sutrikimu susidūrė būdama visai jauna.
2023-10-09
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų