REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Gastroenterologiniai tyrimai: štai, ką turi žinoti kiekvienas
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Turbūt pritarsite, kad sklandi skrandžio ir žarnyno veikla garantuoja gerą savijautą ir nuotaiką. Žinoma, nuo ligų nesame apsaugotas nė vienas, todėl laikas nuo laiko tenka susidurti su vienokiais ar kitokiais negalavimais. Sutrikus virškinamojo trakto veiklai, dažniausiai pacientus gąsdina laukiantys tyrimai, tačiau ar iš tiesų verta baimintis?

5

Turbūt pritarsite, kad sklandi skrandžio ir žarnyno veikla garantuoja gerą savijautą ir nuotaiką. Žinoma, nuo ligų nesame apsaugotas nė vienas, todėl laikas nuo laiko tenka susidurti su vienokiais ar kitokiais negalavimais. Sutrikus virškinamojo trakto veiklai, dažniausiai pacientus gąsdina laukiantys tyrimai, tačiau ar iš tiesų verta baimintis?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nenumokite ranka

Jei jau kuris laikas juntate nemalonius simptomus, pavyzdžiui, nuolat kyla skrandžio rūgštys, skauda krūtinę ar pilvą, vargina chroniškas viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, juntate pykinimą, sumažėjusį apetitą, pastebite pasikeitusios spalvos išmatas – pats laikas atlikti išsamius tyrimus.

REKLAMA

Gydytojas Eimantas Mockus pastebi, kad neretai pacientai yra linkę numoti ranka į nestiprius negalavimus, deja, toks neatsakingas požiūris gali kainuoti gyvybę. „Kartais, rodos, nekalti simptomai gali išduoti rimtą ligą, kurią pradinėse stadijose dar įmanoma sustabdyti,“ – sako gydytojas.

Ko tikėtis apsilankius pas specialistus?

Nors iš senelių esame prisiklausę įvairiausių siaubo istorijų apie nuotykius gastroenterologų kabinetuose, vis dėlto, gyvename XXI amžiuje ir medicininių paslaugų kokybė kardinaliai pasikeitusi.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jaučiate virškinamojo trakto diskomfortą, geriausia nedelsti ir atlikti su virškinamuoju traktu susijusius kraujo tyrimus, o esant reikalui viso žarnyno endoskopinius tyrimus. Gydytojas gastroenterologas diagnozuoja ir gydo šias ligas:

  • stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligas (opaligę, uždegimus, gastritą, gastroezofaginio refliukso ligą ir kt.);
  • kepenų, kasos, tulžies pūslės ir latakų ligas (kepenų bei kasos uždegimus, tulžies pūslės uždegimą, autoimuninius procesus).
  • žarnų ligas (Krono ligą, opinį kolitą, celiakiją, dirgliosios žarnos sindromą, įvairių priežasčių sukeltus viduriavimus ir vidurių užkietėjimus).

„Konsultacijos metu, prieš atliekant konkretų endoskopinį tyrimą, kiekvienas pacientas supažindinamas su numatomu tyrimu, paaiškinama jo eiga. Vertėtų prisiminti, kad kiekvieno tyrimo sklandumui didelę reikšmę turi paciento pasitikėjimas gydytoju, kvalifikuoto gydytojo tyrimo metodika. Labai svarbu ir gydytojo-paciento santykis ir pasitikėjimas, kadangi kuo kokybiškiau bus atliktas tyrimas, tuo geriau bus galima įvertinti pakitimus ir nustatyti diagnozę,“ – patarimais dalijasi gydytojas Eimantas Mockus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasiruošti tyrimams?

Priklausomai nuo atliekamo endoskopinio tyrimo, iki jo atlikimo tam tikrą laiko tarpą rekomenduojama nevalgyti. Jeigu sergate lėtinėmis ligomis ir vartojate vaistus – juos galite išgerti užgeriant nedideliu kiekiu vandens.

Atliekant storosios žarnos tyrimą (kolonoskopiją) labai svarbus žarnyno paruošimas tyrimui. Pasiruošimas šiam tyrimui dažniausiai vyksta diena prieš procedūrą – geriami specialūs žarnyno išvalymui skirti tirpalai, taip pat parą prieš tyrimą galima valgyti tik pusryčius, o po jų iki atlikimo datos toliau geriamas tik vanduo.

REKLAMA

Gastroenterologinių tyrimų metu pacientai dažniausiai baiminasi skausmo, nemalonių pojūčių ir panašiai. Tačiau nerimą galite vyti šalin, kadangi šiais laikais skrandžio ir žarnyno tyrimai gali būti atliekami su narkoze – procedūros metu pacientas miega ir yra pažadinamas tyrimui jau pasibaigus.

Svarbu pasirinkti savo srities profesionalus

Norint, kad tyrimai būtų kuo tikslesni ir sukeltų kiek įmanoma mažiau diskomforto, vertėtų pasirinkti šiuolaikišką, savo darbą išmanančią kliniką, pavyzdžiui, naujai atsidariusį „Antėja“ chirurgijos centrą Vilniuje.

REKLAMA

Pasak „Antėjos“ atstovų, visos endoskopinės procedūros atliekamos naujai įrengtoje operacinėje. Prieš procedūrą pacientas gauna vienvietę palatą, kur gali pasiruošti tyrimui. Prieš atliekant tyrimą, jį apžiūri gydytojas endoskopuotojas, kuris paaiškina tyrimo eigą ir papasakoja, kaip vyks procedūra, taip pat jei procedūra atliekama su nejautra, pacientą aplanko ir anesteziologas.

Atliekant endoskopinius tyrimus, pacientas gauna vienkartinius rūbus procedūrai ir jei procedūra atliekama su narkoze, vienvietėje palatoje su priežiūra praleidžia dar 1 valandą po procedūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų