REKLAMA
Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com) Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti (nuotr. Shutterstock.com)

Gydytoja įvardija hormonų svarbą sveikatai: štai, kada reikėtų išsitirti

Hormonai yra tarsi mūsų organizmo dirigentai, kontroliuojantys įvairius fiziologinius procesus: nuo augimo ir medžiagų apykaitos iki nuotaikos reguliavimo bei reprodukcinių funkcijų. Anot gydytojos endokrinologės Jelenos Vainikonytės, moterims hormonai atlieka ne tik itin reikšmingą vaidmenį emocinei, bet ir fizinei sveikatai. Anot gydytojos, suprantant, kaip išsaugoti hormonų balansą organizme, galima įveikti daugybę kasdienybę paveikiančių kliūčių.
REKLAMA
Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė

Prie „Antėja“ komandos prisijungęs chirurgas Kaikaris atviras: plastinė chirurgija tampa vis prieinamesnė

Vienas populiariausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ pradeda teikti plastinės chirurgijos paslaugas. Įmonės direktorius Vidas Gedutis teigia, kad toks paslaugų asortimento papildymas leis dar geriau atliepti klientų poreikius ir tuo pačiu džiaugiasi, kad prie komandos prisijungia vienas žymiausių plastikos chirurgų Lietuvoje – dr. Vygintas Kaikaris.
REKLAMA
Svarstyklės (nuotr. Shutterstock.com) Svarstyklės (nuotr. Shutterstock.com)

Vargina nereikalingi kilogramai? Specialistė atsakė, kas dėl to kaltas

Ar kada susimąstėte, kodėl vieniems atsikratyti papildomų kilogramų sekasi lengvai, o kitiems svoris krenta itin lėtai net ir imantis drastiškų priemonių? „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytojos Eglės Marciuškienės teigimu, kartais dėl viršsvorio gali būti kalta ne valios stoka ar netinkama mityba, o medžiagų apykaitos sutrikimai ir ligos. Kodėl priaugame svorio? Jeigu turite keletą ar kelias dešimtis papildomų kilogramų, vertėtų susimąstyti, kokios to priežastys.
REKLAMA
Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti? (nuotr. Shutterstock.com) Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti? (nuotr. Shutterstock.com)

Uždegiminės žarnyno ligos: kada laikas sunerimti?

Uždegiminės žarnyno ligos (UŽL) kerta net ir patiems jauniausiems – vos 30 metų sulaukusiems pacientams ar netgi vaikams. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kad pastebėjus nemalonius ir ilgai trunkančius virškinamojo trakto simptomus būtina kreiptis į specialistus. Uždegiminės žarnyno ligos – kas tai? Uždegiminės žarnyno ligos, tai bent du atskiri sutrikimai, sukeliantys plonosios ir storosios žarnos uždegimą bei išopėjimą.
REKLAMA
Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų  Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų

Geriausia šv. Valentino dienos dovana – sveikas mylimasis: ragina neignoruoti sveikatos programų

Artėjant Šv. Valentino dienai, dažnas suka galvą, kaip romantiškai nustebinti savo antrą pusę. Tuo metu gydytojai šypsosi, kad geriausia dovana jūsų mylimajam yra sveikas mylimas žmogus. Specialistai ragina artimajam priminti apie prevencines sveikatos programas bei atkreipia dėmesį, kokie sveikatos sutrikimai dažniau užklumpa moteris, o kokie yra būdingi vyrams.
REKLAMA
Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com) Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą (nuotr. Shutterstock.com)

Įtariate, kad jums trūksta vitaminų? Išsiaiškinkite atlikę paprastą kraujo tyrimą

Ne paslaptis, kad gerai sveikatai svarbiausia pilnavertė mityba ir sveikas gyvenimo būdas, šią tiesą įrodo ir moksliniai tyrimai. Vis dėlto, nors prekybos centrų lentynos nuklotos šviežiomis daržovėmis, mėsa ir žuvimi, dalis pacientų vis dar susiduria su vitaminų ir mineralų trūkumu. Plačiau apie šią problemą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja E. Marciuškienė.
REKLAMA
Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių

Šventinis laikotarpis kelia įtampą ar liūdesį? Psichiatrė pataria laikytis šių 6 taisyklių

Kalėdinis laikotarpis dažnai vadinamas džiaugsmo, meilės ir neišdildomų prisiminimų su artimaisiais kūrimo metu. Tačiau neretai šis šventinis periodas sukelia nemažai streso ir įtampos.
REKLAMA
Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku

Kamuoja hipertenzija? Specialistė pataria, kaip pasirūpinti sveikata šaltuoju metų laiku

Pacientams, sergantiems hipertenzija, ypatingą dėmesį savo sveikatai reikėtų skirti šaltuoju metų laiku. „Antėja“ gydytoja Eglė Marciuškienė dalijasi naudingais patarimais, kurie padės nuo padidėjusio kraujo spaudimo kenčiantiems žmonėms išvengti problemų ir pasijusti geriau už lango spaudžiant šaltukui.
REKLAMA
Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles

Gydytoja įspėja: atvėsę orai veikia mūsų kraujagysles

Lietuvoje turime keturis skirtingus metų laikus, galime patirti tiek šiltą, tiek šaltą orą bei švelnesnius pereinamuosius sezonus – pavasarį ir rudenį. Daugelis žmonių sezonų kaitą vertina teigiamai, tačiau yra ir tokių, kurie negali pakęsti drastiškai besikeičiančios temperatūros. „Antėja“ laboratorinės medicinos gydytoja Eglė Marciuškienė pasakoja, kaip atvėsę orai veikia mūsų savijautą ir kraujagysles. Skirtinga tolerancija Kiekvienas esame skirtingas ir skirtingai išgyvename šaltus orus.
REKLAMA
Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Specialistė patarė, kaip išsirinkti šeimos gydytoją: atkreipkite dėmesį į 3 dalykus

Apsilankę šeimos gydytojo kabinete tikimės būti išgirsti, suprasti bei gauti veiksmingą gydymą, vis dėlto, taip pasiseka ne visuomet. „Antėja“ šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė papasakojo, kaip pasirinkti tinkamiausią šeimos gydytoją ir kodėl tai svarbu ne tik gydymo, bet ir gijimo procese.
REKLAMA
Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka

Gydytoja atskleidė, kas išduoda glitimo ir laktozės netoleravimą: ragina nenumoti ranka

Nepaaiškinami galvos skausmai, pilvo skausmas ir pūtimas, vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, pykinimas, nuovargis – tai tik dalis simptomų, kuriuos gali sukelti gliuteno ir laktozės netoleravimas. „Antėja“ šeimos gydytoja Vidmantė Vilkė pasakoja, kaip atpažinti glitimo ir laktozės netoleravimą, kada kreiptis į specialistus ir kokius tyrimus atlikti.
REKLAMA
Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Specialistas atvirai apie prostatos vėžio tyrimą: tai turi žinoti kiekvienas

Per metus Lietuvoje nustatoma apie 2500 prostatos vėžio atvejų, dalis jų – jau pažengusios stadijos. Nors statistika nedžiugina, tačiau vyrai pasitikrinti sveikatos neskuba. „Antėjos“ urologas Gediminas Platkevičius papasakojo, ko galima tikėtis prostatos tyrimo metu ir į kokius simptomus vertėtų atkreipti dėmesį. Nerimauja dėl tyrimo Prostatos vėžys ilgą laiką gali nesukelti jokių simptomų, vis dėlto, šios ligos atveju itin svarbi kuo ankstyvesnė diagnostika.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Štai, kokios problemos moteris priverčia apsilankyti ginekologo kabinete: svarbu nedelsti

Ginekologinės ligos gali užklupti ir jaunas, sveikai gyvenančias ir, atrodo, nusiskundimų savo sveikata neturinčias moteris. Gana dažnai taip nutinka dėl to, kad moterys neskuba apsilankyti pas ginekologą arba nedalyvauja prevencinėse programose, kurios yra nemokamos ir priklauso pagal tam tikras amžiaus grupes.
REKLAMA
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com) Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Shutterstock.com)

Moterų baimė lankytis pas ginekologą: kokios to priežastys ir kaip jas įveikti?

Dauguma moterų prieš vizitą pas gydytoją ginekologą jaučia nerimą ir stresą. Moteris baugina tiek aplinka, tiek tyrimų rezultatai, neretai neleidžia atsipalaiduoti ir gėda: juk gydytojas apžiūrinės intymias vietas.
REKLAMA
Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse

Jau greitai Kaune veiks našiausia bei inovatyviausia medicininių tyrimų laboratorija visose Baltijos šalyse

Vienas didžiausių sveikatos priežiūros tinklų Lietuvoje „Antėja“ ir pažangios medicininės įrangos tiekėjas „Siemens Healthineers“ pratęsė jau ne vienerius metus trunkantį bendradarbiavimą. „Partnerystė su „Siemens Healthineers“ kompanija leido įmonės diagnostikos paslaugų lygį pakelti iki technologiškai moderniausių Vakarų Europos, JAV ir Japonijos medicinos centrų.
REKLAMA
Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti? (nuotr. Shutterstock.com) Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti? (nuotr. Shutterstock.com)

Vitaminų gali pritrūkti ir vasarą: kokius pasirinkti?

Vasara mus apdovanoja šiltais saulės spinduliais ir gardžiu derliumi: šviežiomis uogomis bei daržovėmis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad gyvenant tokiomis sąlygomis kūnas aprūpinamas visais reikalingiausiais vitaminais, vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas. Pasirodo, kad aukšta temperatūra, didelis fizinis aktyvumas ir atostogų metu pasikeitęs dienos ritmas gali nemenkai sutrikdyti organizmą bei sukelti tam tikrų medžiagų trūkumą.
REKLAMA
Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai  Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Sumažėjo apetitas, jaučiate nuovargį ar nusilpo imuninė sistema? Ar žinojote, kad dažniausiai dėl šių negalavimų kaltas skysčių, elektrolitų ir vitaminų stygius? „Antėja“ šeimos gydytojo Mindaugo Junkos teigimu, pajutus anksčiau minėtus nemalonius simptomus, į pagalbą galima pasitelkti intraveninę terapiją. Intraveninė terapija – kas tai? Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze.
REKLAMA
Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite (nuotr. Shutterstock.com) Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite (nuotr. Shutterstock.com)

Šie simptomai išduoda šienligę: pasitikrinkite

Šylantys orai daugeliui sukelia vien geras emocijas – maloni šiluma vilioja leisti laiką lauke ir mėgautis sužaliavusia gamta. Vis dėlto, kai kuriems tokia orų kaita ir ore sklandančios žiedadulkės gali sukelti nemalonų negalavimą – alerginį rinitą (šienligę). Kaip atpažinti alerginį rinitą? Alerginis rinitas labiausiai paplitęs ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse ir vargina 10-30 proc. vaikų populiacijos.
REKLAMA
Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija (nuotr. Shutterstock.com) Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija (nuotr. Shutterstock.com)

Kamuoja dermatitas? Gali būti, kad kalta alergija

Vis dažniau pastebite, kad jus kamuoja tarsi nei iš šio, nei iš to atsiradęs įkyrus odos niežėjimas, patinimas ir nesiliaujantis pleiskanojimas? „Antėja“ vaikų alergologai įspėja, kad dėl tokių nemalonių simptomų gali būti kaltas alerginis dermatitas. Šių laikų rykštė Alergologai visame pasaulyje pastebi, kad vis daugiau pacientų diagnozuojamos įvairios alergijos.
REKLAMA
Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas? Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas?

Vis labiau populiarėjantis „All on 4“ gydymas: kas tai ir kuo ypatingas?

Graži šypsena ir sveiki dantys didina pasitikėjimą savimi, leidžia nevaržomai juoktis, bendrauti bei valgyti. Vis dėlto, sulaukus garbaus amžiaus ar patyrus traumą daugelis pacientų netenka dantų ir tuomet iškyla dilema – ką daryti ir kaip išsaugoti gyvenimo kokybę? Plačiau apie dantų netekimo problemą ir vis labiau populiarėjantį „All on 4“ gydymo metodą pasakoja „Antėja“ burnos chirurgė Narine Sarukhanyan.
REKLAMA
Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Danties skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Neprižiūrimi dantys gali sukelti rimtų nemalonumų – gresia infekcijos ir nervų pažeidimai

Nuo mažens savo vaikams tėvai stengiasi įdiegti svarbiausius dantų priežiūros įpročius. Vis dėlto, suaugus tinkamai pasirūpinti burnos higiena pavyksta ne visuomet, o ir profilaktinei apžiūrai bei burnos higienai kartais gali būti sunku surasti laiko. Toks neatsakingas ir aplaidus elgesys gali turėti pragaištingų padarinių – netaisomi dantys gali sukelti pavojų ne tik burnos ertmės sveikatai, bet ir sukelti nervų pažeidimus ir įvairias infekcijas.
REKLAMA
Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Dažnai manoma, kad vaikų pieniniais dantimis rūpintis neverta, nes jie vis tiek iškris. Vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas ir gali pridaryti daug žalos. Plačiau apie mažųjų burnos higienos svarbą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ odontologė Laimutė Trukanavičiūtė.
REKLAMA
Proktologija (nuotr. Shutterstock.com) Proktologija (nuotr. Shutterstock.com)

Šių negalavimų vis dar gėdijamasi: proktologas įspėja nedelsti

Su problemomis išangės srityje – hemorojumi, polipais ar įplėšomis – susiduria dažnas pacientas. Vis dėlto, tokie negalavimai itin intymūs ir pacientai gėdijasi kreiptis pagalbos bei yra linkę gydytis namuose. Abdominalinės chirurgijos gydytojas, proktologas Žygimantas Židonis pasakoja su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria pacientai ir, kodėl vertėtų nevengti vizito pas specialistą.
Į viršų