REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neslepia – pastarieji metai buvo sudėtingi. Politikė sako tikinti, jog žmonių susikaupimas šventiniu laikotarpiu ir artėjantys naujieji metai atneš taip trūkstamą ramybę, o Lietuvos žmonėms ji linki atidumo ir nepamiršti išmoktų sunkių pamokų.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen neslepia – pastarieji metai buvo sudėtingi. Politikė sako tikinti, jog žmonių susikaupimas šventiniu laikotarpiu ir artėjantys naujieji metai atneš taip trūkstamą ramybę, o Lietuvos žmonėms ji linki atidumo ir nepamiršti išmoktų sunkių pamokų.

REKLAMA

Apie šventes, šeimą ir darbą valdžioje – Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen pokalbis su žurnaliste Jolanta Svirnelyte.

Gražiausios metų šventės, žmonės visi susėdę prie stalų, prie televizorių. Visai ne taip seniai sakėte, kad esą karantino nereikia, didelių suvaržymų nereikia. O kaip dabar? Atėjote į valdžią ir štai, prašome.

Na, ne visai taip. Atėjome į valdžią iš tiesų sudėtingu laiku. Laiku, kuris reikalauja drąsių sprendimų. Matyt tokia jau yra moterų dalia, kad moterys prisiima atsakomybę tada, kada yra sudėtingiausias laikas. Aš labai viliuosi ir tikiuosi, kad tie sprendimai, kuriuos privalėjome priimti pasiteisins, žmonės bus atsakingi ir šios šventės atneš ramybę į mūsų namus. Ir tam tikrą santūrumą, nes be jo šiuo laikotarpiu mes neapsieisime.

REKLAMA
REKLAMA

O ką Kalėdos reiškia jūsų šeimoje? Kaip jūs švenčiate, galbūt turite kažkokias tradicijas?

Mūsų Kalėdos yra labai tradicinės. Didesnė netgi šventė, labai tyli, rami, yra Kūčių vakaras. Švenčiame labai tradiciškai, vaikai labai laukia kūčiukų, visų tradicinių dvylikos patiekalų. Ta prasme esame labai tradicinė šeima.

REKLAMA

Prieš šventes jums pačiai teko patirti, kas yra koronavirusas. Kaip jūs pati sirgote ir kaip jūsų šeima – ar neužsikrėtė, ar viskas ėjosi gerai?

Sirgau ir aš, ir mano šeimos nariai. Ačiū dievui mums ta liga praėjo lengvai ir nepatyriau, ką reiškia ta blogoji covido pusė. Dirbau praktiškai visą laiką, tik tiek, kad nuotoliniu būdu. Tik aišku, deja, daugelis žmonių patiria kur kas sudėtingesnes komplikacijas ir turime visi saugotis.

O kaip jūsų šeimos nariai – vyras, vaikai – kaip jie sirgo, kam buvo sudėtingiausia?

Taip pat lengvai persirgo. Vaikams apskritai virusas nėra tiek pavojingas, laimei. Vyresni šeimos nariai šiek tiek sunkiau sirgo, tačiau taip pat prabuvo namuose.

REKLAMA
REKLAMA

Per šventes jūs namuose, su šeima, su vaikais. O kaip šiaip gyvenimas kai jūs Vilniuje, o šeima Šiauliuose?

Savaitgaliai Šiauliuose, Vilniuje prabūnu visą darbo savaitę. Pirmadienį ryte čia atvažiuoju, penktadienį po darbų grįžtu. Žinoma, tai nėra lengva. Kita vertus, pareigos uždeda tam tikrą atsakomybę, tai viena. O kitas dalykas – bet kuri mama, turinti karjerą, puikiai supranta, kad derinti šiuos dalykus nėra paprasta. Bet tai yra ir įdomus iššūkis.

Gyvenant viename mieste jau yra iššūkis, o dabar – vienas vyras su keturiais sūnumis. Kaip jis susitvarko?

Puikiai susitvarko. Turime ir kitų pagalbininkų, senelių. Manau, kad neblogai susitvarko. Didžiuojuosi, kad turiu tokius gerus artimus žmones, kurie man padeda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O ar nebūna, kad vyras pasako: „dabar grįžai, jau pro duris neįleisiu“? Reikalų tikriausiai kasdieninių daug – priežiūra, maistas, šimtas milijonų dalykų.

Laikau save labai laiminga mama ir moterimi, nes sulig ta sekunde, kai peržengiu namų duris, apipuola mane pasiilgę vyrai ir aš labai džiaugiuosi tuo. Visada gera būti tokiai laukiamai. Aišku, išvažiuojant į darbą būna kai kada ir ašarų, ir iš mano pusės.

O kuris labiausiai ašaroja?

Tikriausiai mažiausias (juokiasi).

O kaip vaikai pasiilgsta? Ar nebūna, kad įsikabina į koją ir sako „neleisiu“?

Visko būna. Buvo visko ir tada, kai buvau šachmatų profesionalė, nes tuomet išvykti tekdavo ilgam laikui, kelioms savaitėms, kartais ir trims savaitėms per vieną kartą. Vyresnieji vaikai tuomet buvo maži. Tiesiog toks gyvenimo būdas nėra naujovė.

REKLAMA

Užsiminėte apie savo šachmatų patirtį. Ar panaudojate ją dirbdama Seime? Gal tas Karbauskio stūmimas po truputį ir buvo jūsų, kaip šachmatininkės, ėjimas?

Kai šachmatininkai su šaškininkais žaidžia gaunasi labai keistos partijos (juokiasi).

Bet taip, šachmatininkų patirtis yra naudinga visame kame, ji naudinga gyvenime. Šiaip profesionalaus sportininko patirtis, kuri išmoko ne tik laimėti, bet ir garbingai pralaimėti, ji yra gyvenime labai naudinga.

Sportininko patirtis yra viena, tačiau ateiname į Seimą ir čia patirtis, matyt, yra visai kita. Kaip jūs dabar įvertintumėte tai, kas vyksta, ar čia tikrai įmanoma susitarti? Mes girdime ir aukščiausius šalies politikus, kurie sako, kad sutarė su frakcijomis, partijų atstovais, pažadėjo, o kai reikia daryti, to nedaro.

REKLAMA

Aš nemanau, kad politikai taip drastiškai skiriasi nuo kitų žmonių. Čia yra visko. Aišku, yra ir pažadų laužimo, yra ir labai gražaus, garbingo žodžio tesėjimo. Man politikoje patinka dirbti, man atrodo, kad tai yra prasminga veikla. Aš ypatingai džiaugiuosi, kai pavyksta ne tik sutarti, bet ir susitelkti. Ne tik su bendraminčiais, bet ir su manančiais kitaip rasti bendrus sprendimus. Tai yra iš tiesų geras jausmas.

Po rinkimų daug kas juokavo, kad ateis moterys ir dabar valdys Lietuvą. Bet su moterų valdymu yra ir kitas dalykas – sakoma, kad esą kelios moterys vienoje vietoje ne visada sutaria. Kaip sekasi moterims valdyti, ar nėra dar peštynių?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Man rodos atvirkščiai – moterys nėra linkusios tiek valdyti. Kiek man teko bendrauti su vyrais politikais ir moterimis politikėmis, esminis skirtumas, jei ieškotume skirtumų, yra požiūris į ambicijas. Moterys dažniausiai jų turi šiek tiek mažiau ir yra labiau linkusios ieškoti kompromisų. Bendrinti irgi būtų neteisinga, mat tai priklauso nuo žmogaus savybių.

Grįžkime prie to, kad artėja Kalėdos. Ką norėtumėte pasakyti, palinkėti, kas yra svarbiausia šiuo metu?

Svarbiausia šiuo metu yra saugoti vieniems kitus. Būti atidžiais. Vertinti tai, ką turime. Išmokti pamokas, kurių mums pateikė labai sudėtingi 2020-ieji. Tiesiog prisiminti, kokie yra svarbiausi dalykai – sveikata, artimiausių žmonių laimė, artumas. Ir, aišku, tas pamokas nešti į 2021-uosius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų