„Norėčiau pažymėti, kad esu teisėsaugos institucijų pusėje, atkreipsiu dėmesį, kad tokį elgesį, kai politikai ima komunikuoti ikiteisminio tyrimo dalykus, aš laikau, kaip neatsakingą ir ne tik aš.
Na, atsižvelgiant į tai, kad tai yra labai rimta, nes teisėsaugos institucijų darbas, ar ne, jeigu vyksta kažkokie operaciniai veiksmai, bet koks komunikavimas gali pakenkti ikiteisminiam tyrimui ir tikrai labai rimtai pakenkti“, – žurnalistams antradienį teigė A. Bilotaitė.
Ji pridūrė, kad šioje situacijoje vyko glaudus bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Lenkijos institucijų, buvo nuolatos derinami veiksmai.
“Tame tarpe ir komunikaciniai, tai šiuo atveju tokie dalykai, kai politikai iškomunikuoja, tikrai kenkia labai stipriai bendradarbiavimui, kuris bus ateityje ir kerta per pasitikėjimą abipusio bendradarbiavimo. Tas kreipimasis yra orientuotas į tai, kad tikrai būtina, pirmiausia, išsiaiškinti visas aplinkybes ir antras dalykas, kas yra labai svarbu, kad ateityje tokie dalykai nesikartotų, kai siekiant kažkokio tai dėmesio yra išeinama komunikuoti apie rezonansines bylas.
Turiu atkreipti dėmesį, kad aš pati tikrai gaunu daug informacijos ir tikrai ne apie vieną rezonansinę bylą ar ikiteisminį tyrimą, bet tai nereiškia, kad aš, kaip ministrė, turiu išeiti ir komunikuoti. Tai yra teisėsaugos institucijų darbas, yra labai griežtai apibrėžta, kas už ką yra atsakingas, ir politikai tikrai neturėtų taip neatsakingai elgtis ir tokie jų veiksmai gali turėti labai rimtas pasėkmes“, – tikino A. Bilotaitė.
Ministrė teigė, kad labai svarbu, jog tokie dalykai nesikartotų.
A. Bilotaitė pridūrė, kad Lietuvos teisėsauga šiuo klausimu dirba profesionaliai.
„Akivaizdu, kad tai nėra įprastas nusikalstamas veikimas. Tikrai matome, kad tie procesai gali būti organizuoti koordinuotai ir buvo ne vienas incidentas, labai rimtai žiūrime į tokius veiksmus“, – tvirtino ministrė.
Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą
Vidaus reikalų ministrei A. Bilotaitei pasikreipus į Generalinę prokuratūrą dėl paviešintos informacijos apie Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, prezidentas G. Nausėda retoriškai paklausė, ar ministrė ketins patraukti atsakomybėn ir Lenkijos premjerą Donaldą Tuską.
„Ar Donaldą Tuską irgi įrašė į tų, kuriuos ketina patraukti atsakomybėn, sąrašą?“ – antradienį žurnalistams Vilniuje sakė G. Nausėda.
Antradienį vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo.
ELTA primena, kad penktadienį G. Nausėda pranešė, jog Lenkijoje buvo sulaikyti du asmenys, įtariami išpuoliu prieš L. Volkovą.
Po šios žinios šalies vadovas sulaukė dalies politikų kritikos. Vidaus reikalų ministrė teigė, jog tokią informaciją skelbti yra tarnybų, o ne politikų prerogatyva. Taip pat ji kėlė klausimus, ar G. Nausėdos pasisakymai nepakenkė besitęsiančiam ikiteisminiam tyrimui.
„Turbūt ne ponios Bilotaitės reikalas man nurodinėti, ką aš turiu šnekėti ir ko aš neturiu šnekėti. (...) Tikrai tyrimams ir procesams tai nepakenks, nes mes labai kruopščiai vertinome, kada galime tai padaryti ir kada tai jau nebeatsilieps operacijos kokybei“, – į kritiką atsakė G. Nausėda.
Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas Vilniuje buvo užpultas kovo mėnesį. Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Svarstoma, kad užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.
Policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!