REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Ligoninė (nuotr. Fotodiena/J. Auškelis)

Toliau švelninamos karantino sąlygos pagaliau gyventojams sugrąžins ir dalį sveikatos priežiūros paslaugų. Vis dėlto nors didžioji dalis šio švelninimo etapo priemonių įsigalioja jau nuo ketvirtadienio, dėl pasiruošimo teikti planines medicinos paslaugos kiekvienai sveikatos priežiūros įstaigai leidimai turės bus suteikti atskirai. 

117

Toliau švelninamos karantino sąlygos pagaliau gyventojams sugrąžins ir dalį sveikatos priežiūros paslaugų. Vis dėlto nors didžioji dalis šio švelninimo etapo priemonių įsigalioja jau nuo ketvirtadienio, dėl pasiruošimo teikti planines medicinos paslaugos kiekvienai sveikatos priežiūros įstaigai leidimai turės bus suteikti atskirai. 

REKLAMA

Trečiadienį Vyriausybė įgyvendinus saugumo reikalavimus leido teikti planinės stacionarinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos (įskaitant dienos chirurgijos paslaugas ir paslaugas, teikiamas dienos stacionare), planinės stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, planinės ambulatorinės konsultacijos, diagnostinės, profilaktinės ir gydomosios asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas.

Taip pat yra teikiamos stacionarinės sveikatos priežiūros paslaugos, kai to nepadarius pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė.

REKLAMA
REKLAMA

Teikiamos ir stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, kurių nesuteikimas lemtų paciento neįgalumą.

Draudimas lankyti pacientus išlieka, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą gydančio gydytojo leidimu.

REKLAMA

Dalis paslaugų – vis dar nuotoliniu būdu

Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas toliau organizuojamas nuotoliniu būdu šiais atvejais: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojų tarpusavio konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos.

Taip pat yra teikiama ambulatorinė pagalba ir paslaugos, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė.

REKLAMA
REKLAMA

Išlieka paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugas namuose, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento sveikatos būklė.

Numatoma perorganizuoti planinių skiepijimų perorganizavimas numatant pacientų srautų valdymą.

Leidimas teikti paslaugas – kiekvienai įstaigai atskirai

Pabrėžiama, kad įstaigos įpareigojamos veiklą perorganizuoti valdant pacientų srautus, infrastruktūrą ir materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pabrėžė, kad gydymo įstaigoms tam tikrą teks gyventi labai specifiniu režimu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Anksčiau sveikatos sistema buvo iš dviejų dedamųjų – skubiosios ir planinės pagalbos. Dabar bus trys dedamosios – planinė, COVID-19 rezervas ir skubi pagalba. Gydymo įstaigos privalės išlaikyti tam tikrą rezervą, jei įvyktų panašios bangos, protrūkiai. Sistema yra persitvarkiusi, persijungusi į kitą režimą. Taigi nebūtinai bus ta antra viruso banga, bet jam ruošiamės“, – kalbėjo jis.

Pabrėžiama, kad atnaujinti planines stacionarines ir ambulatorine paslaugas įstaigos galės tik tada, kai įstaiga, nepriklausomai nuo jos pavaldumo, parengia planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų etapiško atnaujinimo ir teikimo įstaigoje planą ir pateikia jį suderinti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

REKLAMA

Stacionarinės gydymo įstaigos, kaip minėta, turės pasilikti vadinamąjį COVID-19 valdymo rezervą, kad galėtų suteikti pagalbą šios infekcijos paveiktiems pacientams.

„Svarbi ne pati data, svarbu, kad įstaiga susitvarkytų srautus, atitiktų infekcijų kontrolės reikalavimus, ir kai tik atitinka, ir pateikia duomenis apie tai Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui", – šią savaitę kalbėjo ministras.

Nors iš pradžių A. Veryga ir kalbėjo apie konkrečių medicininių paslaugų atnaujinimą, trečiadienį ministras patikslino, kad nuspręsta jų nebedetalizuoti, o pagrindinis rodiklis bus įstaigų pasirengimas priimti pacientus pagal naujus reikalavimus.

REKLAMA

„Anksčiau svarstyta „keliauti“ per atskiras sritis – kardiovaskulines ligos, akušeriją ir kt., bet dabar nuspręsta jų nedetalizuoti atskirai, bet nurodyta, ką įstaigos turi padaryti, kaip pasiruošti, kad galėtų teikti pagalbą“, – kalbėjo A. Veryga.

Odontologijos paslaugų dar teks palaukti

Odontologijos paslaugos toliau bus teikiamos tik siekiant užtikrinti būtinosios medicinos pagalbos teikimą.

Ministras ne kartą pabrėžė, kad odontologų darbo specifika kelia bene didžiausią riziką, todėl šios paslaugos gali būti teikiamos tik užtikrinus ypatingą darbuotojų apsaugą.

„Odontologams tenka būti labai arti paciento burnos, kur yra ir aerozolių plitimo didelė tikimybė, darant tam tikras manipuliacijas galų gale yra taškomas ir vanduo, kuris purškiamas į paciento burną. Taigi specialistams reikėtų labai aukšto apsaugos lygmens, reikėtų naudoti labai daug apsaugos priemonių“, – yra sakęs A. Veryga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis priminė, kad ir dabar tam tikra būtinoji pagalba yra teikiama, specialistams išpildant labai aukštus apsaugos reikalavimus. Ministras pabrėžė, planinė odontologija jei ir būtų atnaujinama, tai tik tokiu atveju, jei būtų užtikrinamas itin aukštas apsaugos lygis.

Išlieka draudžiama sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla. Sanatorijose galimas tik medicininių reabilitacijos paslaugų teikimas. Visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos bei kitos nebūtinos sveikatos priemonių taip pat toliau lieka atidėtos.

Portalas tv3.lt primena rašęs apie visas įsigaliojančias karantino švelninimo priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų