Švelninamas karantinas: laukia daug pokyčių nuo apsaugos iki kelionių Patikslinta 15.25 val.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė švelninti karantino sąlygas Lietuvoje. Tarp numatomų pakeitimų – atnaujinama turgaviečių veikla, planinių procedūrų leidimas gydymo įstaigose bei leidimas gyventojams išvykti iš šalies.

„Turime galvoti, kaip judėti į priekį su tam tikrais sprendimais. Pirmiausiai siūlomas pakeitimas, kuriuo siūloma leisti išvykti iš Lietuvos be kažkokių apribojimų asmenims. Tas išvykimas niekaip nekeičia atvykimų sąlygų ir reguliavimo“, – Vyriausybėje trečiadienį kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Bus atnaujinami skrydžių maršrutai, kurių atnaujinimui pritaria Vyriausybė, gavusi užsienio reikalų ministro siūlymą. Taip pat bus leidžiama Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies.

Sušvelninus karantiną, apsaugančias veido kaukes turės dėvėti vyresni nei 6 metų amžiaus vaikai. Jos bus neprivalomos sportininkams pratybose, taip pat visiems asmenims, esant už gyvenamosios vietovės, kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus. 

Taip pat veido apsauga nebus būtina automobiliuose, kai yra tik vairuotojas ar artimieji giminaičiai, įtėviai, įvaikiai, globėjai ir rūpintojai.

Leidžiamos Europos klubų komandinių sporto šakų turnyrams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo sporto pratybos, taip pat – laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje visiems, individualios sporto veiklos.

Taip pat leidžiama veikti visoms prekybos vietoms, įskaitant ir turgavietėms. 

Galiausiai leidžiama gydymo įstaigoms teikti planines paslaugas, tačiau jos turės užtikrinti, kad būtų valdomi pacientų srautai, infrastruktūra, materialieji bei žmogiškieji ištekliai. Ligoninės turės užtikrinti lovų rezervą koronavirusu sergantiems pacientams.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad leidimas gydymo įstaigoms atnaujinti planinę pagalbą įsigalios nuo ketvirtadienio, tačiau jos turės būti išpildžiusios reikalavimus.

REKLAMA

Nuo ketvirtadienio bus leidžiami visi laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje, atnaujinamos individualios sporto treniruotės uždarose erdvėse, išlaikant saugų atstumą. Taip pat nuo ketvirtadienio įsigalioja palengvinimai  dėl planinių paslaugų, kaukių dėvėjimo, skrydžius bus leidžiama atnaujinti nuo gegužės 10-osios. 

Nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjo galioti švelnesnės karantino sąlygos – su tam tikrais ribojimais dirbti leidžiama lauko kavinėms, grožio salonams, kultūros ir laisvalaikio įstaigoms, galima bus sportuoti lauke, tikintiesiems duris atvers bažnyčios. Atidaroma ir daugiau darželių, jie priims tik fiziškai į darbus grįžti turinčių tėvų vaikus.

Visuotinis karantinas šalyje pratęstas iki gegužės 11 dienos.


Rašyti komentarą...
M
Mikas
2020-04-29 14:38:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia jau ne karantinas o kazkokia nesamone tuoj lietuvaiciai pasipils is kitu saliu bus bajeriu tada Veriga sakis atejo antroji banga nors mano manimu pirma dar nesibaige
Atsakyti
-6

M
Mikas
2020-04-29 14:36:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia jau ne karantinas o kazkokia nesamone tuoj lietuvaiciai pasipils is kitu saliu bus bajeriu tada Veriga sakis atejo anteoji banga nors mano manimu pirma dar nesibaige
Atsakyti
-4

o
o
2020-04-29 14:41:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas yra - 'skridzius' ?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų