Lietuvoje sugriežtintos bausmės už viruso platinimą Papildyta 12.05 val.

Seimas antradienį pritarė sugriežtinti laisvės atėmimo bausmes asmenims, kurie, sąmoningai pažeidę saviizoliaciją, išplatino susirgimą.

70 Seimo nariai balsavo už, 1 susilaikė. Balsavimas dėl šių pataisų Seime buvo atidėtas du kartus. 

Asmenims, kurie yra medikų informuoti apie užkrečiamą ligą ir nesilaiko karantino sąlygų, grės bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Dabar už tai laisvės atėmimo bausmė nenumatyta. 

Jeigu dėl tokio asmens neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis ir užsikrės kiti asmenys, tuomet jam bausmė būtų dar griežtesnė – bauda, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų. Dabar už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimo bausmė iki 3 metų. 

Net toks elgesys, kurio metu sukuriamos prielaidos kitiems asmenims potencialiai užsikrėsti pavojinga užkrečiama liga, ypatingai karantino metu, turėtų būti laikomas pavojingesne veika, negu tik baudžiamasis nusižengimas. Lengvabūdiškas asmenų požiūris į asmeninę bei visuomenės sveikatą negali būti toleruojamas, akcentuojant šiandieninę situaciją valstybėje, susijusią su COVID-19 viruso masiniu plitimu Lietuvos Respublikoje“, – rašoma įstatymo aiškinamajame rašte.

Baudos – iki 6 tūkst. eurų

Kiek anksčiau Seimas pritarė griežtinti baudas už karantino nepaisymą. Baudos fiziniams asmenims už taisyklių pažeidimą siekia nuo 500 iki 1500 eurų, įmonėms – nuo 1500 iki 6000 eurų, o teisę surašyti nusižengimų protokolus įgija policija. 

Teisingumo ministerija tikina, kad iki šiol galiojusio sankcijos neatgraso asmenų nuo nusikalstamai lengvabūdiško elgesio, kuris gali sukelti itin neigiamas pasekmes, potencialiai netgi sunkius sveikatos sutrikdymus, ne tik atskiriems asmenims, bet ir visai visuomenei. 

Paramą bausmių griežtinimui išsakė ir prezidentas Gitanas Nausėda.


Rašyti komentarą...
D
Dundukai
2020-04-28 12:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vokietija net tokiu baudų neskyrė išskiria Bavarija 5000€ pranešta šiandieną bet nereikia lyginti pragyvenimo lygio
Pas mus šitie debilai ir 10000€ skirtų nes šitie valkatos žino kad jiems baudų neskirs jau matėme kaip jie ryjo valgykloje ir jiems pohren buvo ir dėjo ant visų vat kai bus rinkimai už šituos pidarus nieks nebalsuos
Atsakyti
-8

M
Mn
2020-04-28 12:18:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
O atsakys tie kas užkrėtė slaugos, globos įstaigas, ligonines?
Atsakyti
-3

E
Einana
2020-04-28 12:19:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durnių laive nieko naujo
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų