REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė, kad didžioji dalis vakar naujų nustatytų atvejų – Kretingos rajone esančioje slaugos ligoninėje. Taip pat ministras informavo, kad ruošiami pakeitimai dėl kaukių dėvėjimo. 

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga pateikdamas naujausią informaciją apie koronaviruso plitimo suvaldymą šalyje pranešė, kad didžioji dalis vakar naujų nustatytų atvejų – Kretingos rajone esančioje slaugos ligoninėje. Taip pat ministras informavo, kad ruošiami pakeitimai dėl kaukių dėvėjimo. 

REKLAMA

Naujausiais visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, balandžio 29 d. Lietuvoje sergančių koronavirusu yra mažiau nei pranešta vakar – 767 asmenys, tačiau per vakar nustatyta daugiau naujų atvejų – iš viso 31.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė pranešė, kad šiuo metu ligoninėse yra 123 pacientų, iš jų 15 gydomi reanimacijoje, 7-ies reikalinga plaučių ventiliacija, 32 – deguonies terapija.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrai patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 1375. Iš viso užfiksuota 45 mirusių nuo COVID 19 žmonių, pasveiko jau 563, izoliacijoje šiuo metu yra 624.

REKLAMA

Per vakar dieną ištirti 6392 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iki šiol iš viso jų ištirta 11 8201.

Dar vienas karštas taškas 

Trečiadienį pranešta apie naują koronaviruso židinį Kretingos rajone. Ten veikiančioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje nustatyti 22 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai.

Ministro teigimu, situacija yra sudėtinga. „Yra imtasi priemonių šiai situacijai valdyti, su tuo susiję ir nustatyti didesni naujų atvejų skaičiai“, – kalbėjo jis.

Šiuo metu įstaigoje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, epidemiologinis tyrimas tęsiamas. Bendradarbiaujant su Kretingos rajono savivaldybe sprendžiama dėl tolimesnės taktikos, kaip organizuoti įstaigos veiklą.

REKLAMA
REKLAMA

Atliekant atvejo epidemiologinę diagnostiką, buvo nustatyta 13 sąlytį turėjusių darbuotojų, kurie izoliuosis.

SAM šiuo metu turimais duomenimis, kurie tikslintini, nustatyta, kad susirgo 22 pacientai. Taip pat tiriami ir įstaigos darbuotojai – paimta 14 ėminių, jų rezultatų laukiama. 

Kaip informavo G. Megelinskienė, pirmasis koronaviruso atvejis įstaigoje slaugomam asmeniui patvirtintas antradienį, kai šį pacientą norėta perkelti į kitą gydymo įstaigą. Vakare nustatytas dar 21 naujas atvejis.

„Buvo gauti rezultatai, kad 21 pacientui nustatytas teigiamas tyrimo rezultatas, šeši – neigiami. Tai reiškia, kad iš viso Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centre buvo nustatyti 22 COVID-19 atvejai“, – sakė NVSC specialistė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, situacija ligoninėje išties labai nepalanki.

Vakarykštė mirtis – Klaipėdos hospise

Specialistė kartu pateikė naujausią epidemiologinę informaciją šalyje. Atnaujintą informaciją iš UAB „Vilnikos“ NVSC specialistė informavo, kad dalį darbuotojų ištyrus pakartotinai atvejų skaičius nuo 89 išaugo iki 93.

„Situacija „Senevitoje“ yra nepakitusi, toliau atliekamas tyrimas. Antaviliuose dar vienam slaugos personalo darbuotojui buvo patvirtinta infekcija. Netrukus turi būti ir 90-ies asmenų, turėjusių sąlyti“, – informavo ji.

Vakar skelbtas mirties atvejis registruotas Klaipėdos hospise, žmogus priklausė rizikos grupei tiek pagal amžių, tiek gretutines ligas. Taip pat pranešta, kad įstaigoje VšĮ „Ori senatvė“ dviejų pacientų atsakymai neigiami.

REKLAMA

Kaukės miške nereikės

Paklaustas, ar neplanuojama atšaukti visuotinio kaukių dėvėjimo viešose vietose, ministras sakė, kad to daryti neplanuojama, tačiau informavo, kad minimalūs pakeitimai yra siūlomi. 

Yra numatyta, kad kaukės nereikėtų dėvėti esant už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus.

Kaukės taip pat nereikėtų sportininkams sportuojant aukšto meistriškumo sporto pratybose, važiuojant automobiliuose kai yra tik vairuotojas ar artimieji giminaičiai, įtėviai, įvaikiai, globėjai ir rūpintojai.

REKLAMA

Nors Vyriausybei teikiamame projekte numatyta, kad galės vykti individualios treniruotės uždarose erdvėse laikantis saugumo reikalavimų, sporto klubai atsidaryti dar negalės.

Daugiau gydymo paslaugų

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Vyriausybė sprendžia dėl tolimesnio karantino švelninimo etapo, jame – daugiau galimybių gydymo įstaigoms teikti paslaugas.  

Paklaustas dėl ruošiamų konkrečių medicininių paslaugų atlaisvinimo ministras pabrėžė, kad pagrindinis rodiklis bus įstaigų pasirengimas priimti pacientus pagal naujus reikalavimus, o konkrečių sričių atsisakyta.

„Anksčiau svarstyta „keliauti“ per atskiras sritis – kardiovaskulines ligos, akušeriją ir kt., bet dabar nuspręsta jų nedetalizuoti atskirai, bet nurodyta, ką įstaigos turi padaryti, kaip pasiruošti, kad galėtų teikti pagalbą“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras dar antradienį pabrėžė, kad gydymo įstaigos kuriam laikui turės įprasti dirbti kitu režimu. 

„Gyvensime labai specifiniu režimu. Anksčiau sveikatos sistema buvo iš dviejų dedamųjų – skubiosios ir planinės pagalbos. Dabar bus trys dedamosios – planinė, COVID rezervas ir skubi pagalba. Gydymo įstaigos privalės išlaikyti tam tikrą rezervą, jei įvyktų panašios bangos, protrūkiai. Sistema yra persitvarkiusi, persijungusi į kitą režimą. Taigi nebūtinai bus ta antra banga, bet jam ruošiamės“, – kalbėjo jis.

Ministras priminė, kad Vyriausybėje bus svarstomi ir kiti medikams svarbūs klausimai – kompensavimo ir išmokų draudimo tvarka medikams, dirbantiems ligos židiniuose. 

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų