• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar skambintumėte į autoservisą, jeigu jums skauda dantį? Tikriausiai ne. O už automobilių stovėjimą nesusimokėję vairuotojai priversti skambinti tiems, kurie jo tikrai neatblokuos - Bendrojo pagalbos centro (BPC) darbuotojams. Specialistai teigia, kad taip daryti nederėtų.

REKLAMA
REKLAMA

Vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą mokėjimą uostamiestyje kontroliuoja jungtiniai VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" ir policijos ekipažai. Radę nesusimokėjusių vairuotojų automobilius blokuoja jų ratus bei užklijuoja informacinį lapelį. Jame nurodoma, kad dėl atblokavimo kreiptis reikia į Eismo priežiūros skyrių (toks jau neegzistuoja, yra Kelių policijos Klaipėdos biuras) bei BPC telefono numeris.

REKLAMA

Pasak BPC Klaipėdos skyriaus viršininko Rolando Miliaus, centro darbuotojai tokius skambučius nukreipia Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato budėtojams. Šie apie tai praneša ekipažui.

Taigi su kontrolieriumi tiesiogiai susisiekti neįmanoma - reikia net dviejų tarpininkų. Iš miestų, kuriuose galioja rinkliavos už automobilių stovėjimą, taip yra tik Klaipėdoje.

REKLAMA
REKLAMA

BPC viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas "Vakarų ekspresą" patikino žinąs, kad bent jau Vilniuje tokia praktika netaikoma.

"Keičiamės informacija tik apie nutemptus pažeidėjų automobilius, mat jų savininkai dažniausiai skambina ir praneša apie pavogtas transporto priemones, pasakome, kad taip nėra. O dėl blokuojamų ratų? Manau, kad tai nėra situacija, kurią galima prilyginti žmogaus patekimui į bėdą - juk jis pats pažeidė nustatytas taisykles. Mes laikomės nuomonės, kad taip neturėtų būti, reikalingos tarnybos telefono numerį reikia išgryninti kaip tik įmanoma labiau. Jeigu jos ieško per mus, bus gaištamas laikas, užimamos telefoninės linijos", - kalbėjo T. Maroščikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, tuo turėtų pasirūpinti tie, kurie ir įvedė rinkliavą.

Vilniuje užblokuotą transporto priemonės radę vairuotojai skambina ant blokavimo įtaiso nurodytu savivaldybės įmonės, administruojančios rinkliavą, telefono numeriu. Kaune šią veiklą vykdanti bendrovė iš viso atsisakė ratų blokatorių. Laikinojoje sostinėje pažeidėjo automobilis nufotografuojamas, o vairuotojui paliekamas informacinis lapelis. Jame nurodoma, kokio pažeidimo padarymu įtariamas vairuotojas, kas jam už tai gresia, adresą, kur reikia kreiptis bei telefono numerį - tačiau tikrai ne 112.

REKLAMA

Šiauliuose į analogišką situaciją patekę vairuotojai pirmiausiai skambina kontrolieriams, kurių telefono numeriai nurodyti, o šie praneša policijai.

Uostamiestyje nuo kovo mėnesio ratus jau teko blokuoti apie 300 automobilių, kurių savininkai nepanoro susimokėti už stovėjimą. Taigi galima apskaičiuoti, jog per tris mėnesius kasdien užblokuotus ratus išvydo po tris vairuotojus, kurie rado nurodymus skambinti 112.

BPC Klaipėdos skyriaus darbuotojai per parą sulaukia apie tūkstantį skambučių, savaitgaliais ir švenčių dienomis - daugiau.

Valdas PRYŠMANTAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų