Taip ji kalbėjo antradienį ryte, atėjusi į išankstinio balsavimo punktą Vilniuje, Lukiškių aikštėje.
A. Armonaitė sulaukė žurnalistų klausimo, ar pasipiktinimą sukėlusi Laisvės partijos reklama, kurioje pavaizduotas degantis kūdikis ir į jį dėmesio nekreipianti mama, buvo apgalvota provokacija, ar netyčia skandalu tapęs juokelis.
„Jeigu į referendumą ateis daugiau žmonių, aš manau, kad tai yra gerai. Gal tai ir buvo provokacija, bet jeigu daugiau žmonių sužinojo apie referendumą, jeigu daugiau žmonių balsuos, dienos pabaigoje, matyt, Lietuvai taip bus geriau“, – kalbėjo ministrė.
Ji pabrėžė, kad daug žmonių vis dar nežino apie kartu su prezidento rinkimais vykstantį referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Dėl to A. Armonaitė ragina piliečius ateiti balsuoti ir pritarti, kad turint Lietuvos Respublikos pilietybę, būtų galima įgyti ir kitos, mūsų šaliai draugiškos valstybės pilietybę.
„Apskritai daug kas vis dar nežinojo. Aš noriu paraginti imti vius tą antrą biuletenį. Mes renkame ne tik prezidentą, bet ir sprendžiame dėl pilietybės. 1 mln. 200 tūkst. žmonių turi pasakyti „taip“. 1 mln. 200 tūkst. žmonių yra labai labai daug“, – teigė A. Armonaitė.
Laisvės partijos reklamoje – juokelis apie degantį kūdikį ir dėmesio nekreipiančią mamą
Balandžio pabaigoje Laisvės partija feisbuke partija pasidalijo vadinamuoju memu, kuriame matyti į kompiuterį susitelkusi jauna moteris, o už jos liepsnose degantis į vystyklus įsuptas vaikas. Šalia parašyta: „Ne dabar mielasis, mamytė registruojasi referendumui dėl pilietybės išsaugojimo“. Ši reklama sukėlė viešą pasipiktinimą.
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, praėjusiais metais dėl smurto artimoje aplinkoje mirė 4 vaikai. Smurtas prieš vaikus, nepriežiūra Lietuva vis dar yra įsisenėjusi problema, o situacija gerėja tik labai pamažu.
Į reklamą netruko sureaguoti politiniai oponentai, o pati Laisvės partija suskubo feisbuko iliustraciją ištrinti, parašydama trumpai: „Gesinam gaisrą“.
Advokatas ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Dominykas Vanhara nusistebėjo, kad visuotinai piktinamasi konservatoriaus Valdo Rakučio teiginiais apie gimdyti nenorinčias 30-metes moteris, kai tuo tarpu Laisvės partija transliuoja žinią, jog mamai svarbiau referendumas dėl pilietybės nei degantis kūdikis.
„Laisvės partija prisidėjo prie skandalo dėl V. Rakučio išsakytų žodžių apie gimstamumą kurstymo. Nes žmogos irgi įsižeidė. O kaip jums Laisvės partijos platinama reklama dėl referendumo dėl dvigubos pilietybės? Va, prašom, mamai svarbiau registruotis referendume, nei degantis jos kūdikis. Panašu, kad Laisvės partijoje jau senai dekriminalizuota ne tik žolė, bet ir kai kas ryškiai stipresnio. Nes niekaip kitaip neišeina paaiškinti, kas dėjosi tokios reklamos kūrėjų galvose“, – stebėjosi D. Vanhara.
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atsakingasis sekretorius Arnoldas Pikžirnis irgi nesuprato, kaip įmanoma taip agituoti už referendumą.
„Kaip atrodo stačiai durna politinė komunikacija? Va taip. Net ir sugalvoti sunku kokia komunikacija būtų labiau raginanti kampanija balsuoti PRIEŠ arba nedalyvauti referendume. Dainiau Žalimai, gal Jūs ten paprotintumėt LP komunikacijos guru? Nes greitai bus antra LP Lietuvoje susideginusi per metus“, – rašė A. Pikžirnis.
Mišrios grupės Seimo narė Agnė Širinskienė tiesiai šviesiai parašė, ką galvoja apie tokią reklamą: „Buvo toks posakis pas mano babytę „ne visi namie“. Tai labai apie šitą laisviečių reklamą, kurioje nesibodima ir gyvo degančio kūdikio vaizdus panaudoti, kad tik politinis tikslas būtų pasiektas“.
Aušrinė Armonaitė: „Balsavau už ateitį“
Į balsavimo punktą atvykusi A. Armonaitė teigia balsavusi „už ateitį“ – Laisvės partijos iškeltą kandidatą Dainių Žalimą.
„Šie rinkimai yra svarbesni negu daug kam gali atrodyti. Jie sprendžia Lietuvos ateitį. Balsavau už ateitį – už mūsų laisvės partijos iškeltą kandidatą Dainių Žalimą. Ir balsavau už didesnę Lietuvą“, – sakė A. Armonaitė.
Ji pabrėžė, jog Lietuva sprendžia ne tik kito šalies vadovo, bet ir referendumo dėl pilietybės klausimą. Todėl, tęsė „laisviečių“ lyderė, rinkėjų aktyvumas šiuo klausimu taip pat yra itin svarbus.
„Tūkstantis pilietybių yra atimama kiekvienais metais. Ar mums nereikia mūsų piliečių? Aš manau, kad reikia“, – tikino A. Armonaitė.
Kam reikštų paramą nesėkmės atveju – nekomentuoja
Nors visuomenės apklausos Laisvės partijos keliamam kandidatui į prezidentus Dainiui Žalimui nėra palankios, ekonomikos ir inovacijų ministrė kol kas neatskleidžia, ar jos vadovaujama politinė jėga nesėkmės atveju parems kurį nors kitą į antrąjį rinkimų turą patekusį kandidatą.
„Dar tik prasidėjo rinkimai – šiandien yra pirma diena. Visų pirma, palaukime kol jie pasibaigs. Tada ir spręsime“, – tepasakė politikė.
Lietuvoje prasidėjo išankstinis balsavimas
Antradienį Lietuvoje prasideda balsavimas iš anksto renkant prezidentą, išsakant poziciją dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.
Dėl prezidento posto varžosi aštuoni politikai.
Antros kadencijos siekia dabartinis prezidentas nepartinis Gitanas Nausėda. Valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai į prezidentus kelia premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūrą, valdančiajai koalicijai priklausanti Laisvės partija – Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekaną Dainių Žalimą, opozicinė Darbo partija – savo lyderį, parlamentarą Andrių Mazuronį, kita opozicinė politinė jėga, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, kelia buvusį krašto apsaugos viceministrą Giedrimą Jeglinską.
Save išsikėlė advokatas Ignas Vėgėlė, medikas Eduardas Vaitkus ir partijos „Nemuno aušra“ lyderis Remigijus Žemaitaitis. Pastarąjį dėl antisemitinių pareiškimų Konstitucinis Teismas pripažino sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, dėl to politikas atsisakė Seimo nario mandato.
Su prezidento rinkimais Lietuvoje vyks ir privalomasis referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo.
Bus siūloma pakeisti Konstituciją iš jos išbraukiant sakinį, kuris dabar užkerta kelią Lietuvos piliečiams įgyti antrą pilietybę – kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“.
Pareikšti nuomonę reikės dėl pataisytos Konstitucijos formuluotės: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato įstatymas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!