„Vilnius – saugus miestas“, – taip tvirtina sostinės meras Artūras Zuokas. Kartu priduria, kad 2012-uosius paskyrus kovai su įvairiais pažeidėjais iš viso buvo surašyta beveik 50 tūkst. administracinių teisės pažeidimų protokolų. Tai beveik 21 tūkst. daugiau nei metais anksčiau. Todėl į savivaldybės biudžetą nedori vilniečiai sumokėjo net 2,5 mln. litų.
Nelygu, su kuo lyginsi
Vilniaus meras A. Zuokas pasidžiaugė, kad sostinėje nusikalstamų veikų sumažėjo 3 proc. „Galiu drąsiai teigti, kad Vilnius – saugus miestas. Suprantama, nelyginame savęs su kitais Lietuvos miestais. Mūsų tikslas lygiuotis su Ryga, Talinu ir kitais Europos miestais“, – pabrėžė sostinės vadovas.
Anot jo, Vilnius yra miestas-traukos centras, į kurį suvažiuoja žmonės iš pačių įvairiausių Lietuvos kampelių: „Dalis atvykstančių į Vilnių turi ne itin gerų tikslų, todėl savivaldybės darbas su policija yra labai svarbus. Per 2012 metus Vilniuje įvykdyta 200 skirtingų nusikaltimų, kai tame pačiame Berlyne toks spektras nusikaltimų įvykdomas per parą.“
A. Zuokas pridūrė, kad praėjusiais metais daug dėmesio buvo skiriama automobilio statymo ir viešosios tvarkos pažeidimams. „Netvarkingi ar taisyklių nesilaikantys vilniečiai miesto biudžetą papildė pustrečio milijono litų. Suprantama, kad norisi, jog tokių žmonių būtų kaip įmanoma mažiau“, – sakė Vilniaus meras.
(Papildyta 12.20 val.)
Eismo saugumo problemos
Ketinama spręsti automobilių statymo problemas Vilniaus mieste. A. Zuokas sakė, kad civilizuoti miestai mažina automobilių skaičių, o ne šienauja vejas ir jas betonuoja: „Mūsų tikslas – transporto plėtra. Artimiausiu metu pristatysime nuo praėjusių metų rengiamus planus, kurie užtikrintų tam tikrų efektyvų sprendimų įgyvendinimą. Pavyzdžiui, vienam butui – viena vieta automobiliui. Jei nori daugiau, tada turi susimokėti.“
Meras pridūrė, kad 2013-ųjų tikslai bus koncentruojami į saugumą miesto gatvėse: „Metų eismo įvykių statistika neatrodo palankiai. Nedrausmingų vairuotojų skaičius didėja. Todėl tam turime skirti daugiau dėmesio. Norėdami užtikrinti saugumą, apšvietėme tam tikras pėsčiųjų perėjas, tokių sprendimų bus ir daugiau.“
Smurtinių nusikaltimų mažėja
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas pridūrė, kad sostinės policija praėjusiais metais reagavo į 185 tūkst. įvykių.
„Kalbant apie nusikaltimų skaičių, tai Vilniuje, lyginant su praėjusiais metais, jų padaryta 19 tūkst. mažiau. Šiuo metu vyrauja turtiniai nusikaltimai. Džiaugiamės, kad smurtinių nusikaltimų skaičius sumažėjo. 2012 metais užregistruoti 195 įvykiai, kuriuose nukentėjo užsieniečiai. Jie daugiausia tampa turtinių nusikaltimų aukomis. Iš jų 18 atvejų buvo panaudota fizinė prievarta“, – pasakojo K. Lančinskas.
Komisaras pridūrė, kad praėjusiais metais užregistruota daugiau kaip 600 eismo įvykių. Per juos nukentėjo apie 700 žmonių, žuvo 25 asmenys.
Anot jo, daugiausia nusikaltimų užregistruojama senamiestyje. Bet teigti, kad tai pavojingiausia Vilniaus vieta – negalima. K. Lančinskas pabrėžė, kad senamiestyje nusikaltimų daug, nes ten yra traukos centras. O kur daugiausia žmonių, ten daugiausia ir pažeidimų.