Įvertino orų poveikį: šis pavasaris veda katastrofos link

Besitęsianti pavasarinė sausra Lietuvos ūkininkus jau ne tik vargina, bet ir gąsdina. Bulvių, svogūnų ir kitų lauko daržovių augintojai ima panikuoti – esą jei artimiausiu metu nepalis, sausose vagose išdžius ir daigai, o apie derlių teliks svajoti. Sausros padarinius ima jausti ir grūdininkai, ir pienininkai – esą tokie orai neleidžia pradėti net ganiavos.

Sausra (nuotr. SCANPIX)
7

Vieno stambiausių Panevėžio rajone bulvių augintojo Sauliaus Račkausko technika į išpurentą žemę beria sėklines bulves. Šiame kiek tik akys aprėpia lauke bulvės sodinamos traškučiams. Tačiau po jurginių prasidėjęs didysis bulviasodis nieko gera nežada. Mat išdžiūvusi dirva ne prašo, o reikalauja drėgmės.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pavasarinė sausra Lietuvoje tęsiasi

„Šiai dienai kurie ansktyvas bulves pasisodino jau turi pradėti laisyti, nes bulvė jau vysto užuomazgas. O jeigu nėra lietaus? Nebus lietaus, nebus ir derliaus“, – teigia ūkininkas Saulius Račkauskas.

Lietaus žemdirbiai nesulaukia jau visą balandį. Štai kitame 82 ha lauke lyg smėlio dykumoje – svogūnų sėjos nė nematyti. Vilčių nesuteikia ir tuščia drėgmės matuoklė.

„Ką mes matom šiandien nedygsta nei piktžolės, nei svogūnėliai. Čia ankstyvieji dar balandžio 4 pasėti, o praėjus 22 parom jau kai kurie turėjo būti išdygę“, – guodžiasi ūkininkas.

Nuo kritulių stygiaus leipsta ir pavasariniai javai. Panevėžio grūdų augintojai skundžiasi, kad salyklinių miežių, rapsų ir kviečių laukus gairinantis vėjas ir saulė alina iš rudens sudygusią augmeniją. Dauguma ūkininkų kentę pernykštę sausrą vylėsi bent šlapio pavasario.

REKLAMA

„Veda link katastrofos ir šis pavasaris nes įvertinkit, kad šis ruduo buvo sausas, žiemą truputį sniego turėjom, bet minimaliai, o pavasaris be lietaus. Augalus tręšiam, bet matom rezultatą gaišta atmetinėja ūglius“, – pasakoja ūkininkas Antanas Zopelis.

Šiųmetis bulviasodis skubintis verčia visus bulvių augintojus – bijoma, kad žemė dar labiau neišdžiūtų. Košmarą kelianti sausra šiuo metu neleidžia pradėti ir ganiavos.

„Ir žolė neželia gegužės pirmai balandžio pabaigoje staniūnų ūkis išleisdavo jau karvytes pasiganyti trumpam, o dabar atrodo orai geri bet žolės visai nėra“, – teigia Panevėžio rajono žemės ūkio skyriaus vedėjas Vytas Jakubonis.

Ir iš ties džiūsta net pievos. Jei palytų augalai dar spėtų atsigauti, bet tokio derliaus, kokio tikėtąsi, tikrai nebus. Prognozuojama, kad augs ne tik grūdų, bet ir daržovių kainos.


Rašyti komentarą...
g
gėda ūkininkams
2019-05-01 20:12:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
ūkininkams vis blogai, o po keliones laksto, namus sau ir vaikams stato.jiems reikia daugiau mokesčių uždėti, dabar jie nieko nemoka tik prašo jiems vis kompensuokit.
Atsakyti
-4

g
gintaras
2019-05-01 20:58:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai kuriose šalyse žemės ūkis be laistymo net ir neegzistuoja , bet žmonės gyvena . O pas mus vis katastrofa ir katastrofa . Mažiau melioruokit ir miškus kirskit . Geriau drėgėmė išsilaikys .
Atsakyti
0

S
Sandra
2019-05-01 20:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pernykštės sausros padariniams skiriami ....... milijonai. Tik kokiomis taisyklėmis bus vadovaujamasi? Ar vėl paramos sulauks tik stambieji?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų