Valdžia užsimojo visus jūsų elektros skaitiklius pakeisti išmaniaisiais. Aišku, dėl to truputį pabrangs elektra. Vėliau sektų ir dujų bei vandens skaitiklių pakeitimas. Valdantieji piešia patogesnę ateitį su išmaniaisiais skaitikliais, tuo metu žmonės piktinasi, kad brangstant elektrai, teks dar papildomai mokėti ir už naujus skaitiklius.

TV3 žinių kalbintas elektros inžinierius Petras naujos statybos daugiabutyje montuoja modernius ir elektroninius skaitiklius.

„Dabar mažesni skaitikliai ir lengvesni. Jei paimtumėte skaitiklį seną, būtų, ką nešti, o šitas lengvutis elektroninis. Klientas pageidavo, kad būtų paprastas vienas tarifas. Galima statyti dieninį arba naktinį, bet įrenginėjame pagal pageidavimą kliento“, – pasakoja Petras.

Po 5 metų ir šie visiškai nauji elektros skaitikliai jau bus morališkai pasenę. Valstybinis energijos skirstymo operatorius jau rengiasi išmaniajai erai ir už daugiau kaip 200 mln. eurų pasiryžęs visiems elektros vartotojams įrengti naujus išmanius skaitiklius – iš viso per 1,5 milijono skaitiklių. Ši investicija gultų ant vartotojų pečių – elektra dėl to pabrangtų apie 3 proc.

REKLAMA

„5–7 metus elektra pabrangtų cento dalimis, atrodo, 0,4 ct. Bet per ilgą laikotarpį tokie sprendimai atsiperka. Jei kalbėti apie elektrą, mes Europoje esame paskutiniai, kurie diegiame išmaniuosius skaitliukus. Italija jau prieš 12 metų įdiegė“, – teigia Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Jūsų namuose įrengusi išmanųjį skaitiklį, elektros tiekimo kompanija pati matys, kada ir kiek sunaudojate elektros, ir atsiųs sąskaitą. Jums nebereikės patiems kas mėnesį fiksuoti skaitiklio rodmenų – juos kompanijai nusiųs pats skaitiklis.

Žmonių nuomonės dėl numatomos naujovės skirtingos. Vieni jų naujienų laukia, kiti gi nemato reikalo keisti skaitiklių, už kuriuos teks sumokėti papildomą priemoką.

„Man geriau seni, koridoriuje kur stovi, užsirašau, man nesunku. Išmanūs bus brangiau, man jaučiasi“, – sako gatvėje kalbintas pilietis.

Išmaniuosius skaitiklius šilumos ir karšto vandens apskaitai jau naudoja kai kurie šilumos tiekėjai. Jie ir atsinaujinančios energetikos propaguotojai ragina naujovių nebijoti.

„Didžioji dalis apskaitos jau dabar turi nuotolinį nuskaitymą, nereikia eiti į vietą žiūrėti, kiek mėnesio gale sunaudota šilumos. Visi mato internete. Ne tik įmonė, bet ir daug vartotojų gali pasižiūrėti pasibaigus mėnesiui“, – sako Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

„Dabar buitiniai vartotojai elektrą perka iš visuomeninio elektros tiekėjo už vienodą tarifą. Ateity kiekvienas buitinis vartotojas turės pasirinkti savo tiekėją, kokį nori su labai skirtingais elektros planais, skirtingomis kainomis“, – pastebi Atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius.

REKLAMA

Valdžios atstovai taip pat tikina, kad investavus dabar, ateityje išmanieji elektros skaitikliai esą leis daug patogiau gyventi.

„Atsiveria daug visokių galimybių, visų pirma gyventojas mato, kiek, už kiek ir ko vartoja. Atitinkamai gali koreguoti savo vartojimą. Atsiveria horizontai, kurie mums iki galo nėra aiškūs, kas vadinama išmanieji namai, butai, kas susiję su daiktų internetu“, – teigia V. Poderys.

Pradėję nuo išmaniųjų elektros skaitiklių, energetikai tvirtina, kad toliau turės sekti dujų skaitiklių išmanizaciją. Juos ketinama įrengti daugiausia dujų sunaudojantiems vartotojams –100 tūkst., kurie jomis šildosi namus.

Kalbama, kad ateityje išmanieji skaitikliai turėtų būti įrengti ir ant šalto vandens vamzdžių – kad visos komunalinės paslaugos būtų apskaitomos išmaniais prietaisais.

Jo
2019-04-24 11:28:09
Kas ta Europa duokit uždirbti kaip Europoj paskui giedokit nesąmones šnekant Europa atrado ubagų valstybė!!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Senukas 2019-04-25 14:13:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Elektra turi is tinklu saskaitu pirkti o ne is zmoniu mes gal nenorim ismaniuju skaitliuku kam trint lazankes kad mes paskutiniai eropoje   ATSAKYTI
Petras 2019-04-25 08:24:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Joks išmanusis skaitiklis neapsaugo nuo elektroninio skaitiklio stabdymo. Taigi ...Tai tik vartotojo klaidinimas ir pinigų mėtymas be atsakomybės į balą. Kodėl energetikos ministerija tyli žinodama, kad prichvatizatorius daugiausiai apvagia vartotoją ,o ne atbulai?   ATSAKYTI
Norway 2019-04-24 23:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na Norvegiska, patirtis rodo, kad elektra pabrango ivedus, tik kai buvo prijunktas papildomas, senasis skaitliukas, elektros suvartojimas gryzo i senas vezes, tai, kad ziureti ir skaiciuoti, turesit, dar labiau, sekmes   ATSAKYTI
Nijolė 2019-04-24 21:04:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
.... kai Vilniuje įrenginėjo karšto vandens skaitiklius išmaniuosius, nieks nebrangino karšto vandens arba tai padarė tyliai ir nieko nenervino. Tai kodėl taip daro elektrikai, juk tas skaitiklis jų nuosavybė, tai kidėl aš turiu mokėti už daiktą, kuris man nepriklauso???   ATSAKYTI
2019-04-24 16:45:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Palaukit,dar atsiras elektrai ir pastovus mokestis, kaip vandeniui,dujoms. Juk jau norėjo įvęsti ,bet prieš rinkimus sustabdė laikinai.   ATSAKYTI
Nijolė 2019-04-24 21:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
... taigi jau yra pastovus mokestis, kai naudoji planą pvz namai plius   
Wtf 2019-04-24 14:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Susimokėkite, kad mes išmaniau apskaičiuotumėm pelną. Rurina iš visų galų, tipo jums bus geriau, pamatysite   ATSAKYTI
aha 2019-04-24 14:05:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
susistatykit sau kur nesueina tuos elektros, duju, duminius ir kt skaitiklius, man uztenka ir sunuju, norit statyti, statykit, tik uz savo pinigus, man nereikia ir kokia cia gali buti prievole, greit uz saules energija gal moketi reikes ir menulis kad sviecia naktimis apmokestins, atrado nauja bizni ponai valdininkai apklausa darykit, pazesim kiek norinciu atsiras moketi, nusipirkot , tai statykites kad ir po tukstanti, turit is ko, melziat is musu, mes ne karves...!!!   ATSAKYTI
zose 2019-06-01 22:23:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o ar zinot kaip kenkia tas ismanumas?
  
Viktor 2019-04-24 14:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Laba diena.
Ne gana , kad mes už elektra susimokame jiems. Tai dar užsimanė, kad ir už jų elektros skaitiklius sumokėtume. Jie gi manęs visai nešildo ir man jie nėra reikalingi. Kas nori skaičiuoti už elektros energija, to ir yra prietaisas, bet ne mano. Jie didžiulius pelnus pasidaro mūsų visų sąskaita, tai dar nori, kad ir už jų prietaisą sumokėtume. Atsirado gudručiai gyventi kitų sąskaita, parazitai taip gyvena, a?.
Viso geriausio.   ATSAKYTI
Taip 2019-04-24 17:28:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tie skaitliukai yra ir bus elektris tunklu nuosavybe,nesvarbu,kad jus uz juos sumokesite,o as manau,kad dar ir permokesite!
Zodiu elektros energijos naudotojai nupirks naujus skaitliukus elektros tinklams..kad jiems islaidu butu maziau,nes maziau algu moketi reikes,ir paskaiciuoti gales kaip tik jie nores nuotoliniu budu,o jus ir pasigincyti negalesit..  
Joooooooo 2019-04-24 13:57:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Panasu kad pripirko skaitikliu padarys gera bizni zino kad vistiek versiu tauta tyliai pabliaus ir nutils   ATSAKYTI
Lietuvė 2019-04-24 13:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Debilai nebežiūrėkit i ta Europa ,žiurėkit kas Lietuvoje darosi!   ATSAKYTI
Roma 2019-04-24 13:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Atsiveria daug visokių galimybių, visų pirma gyventojas mato, kiek, už kiek ir ko vartoja"
Nelabai suprantama, mes ir dabar matome, kiek už kiek ir ko vartojam, kas čia kur atsiveria? Gal geriau reiktų paskaičiuoti, kokį procentą nuo savo atlyginimų moka už komunalinius kitos šalys ir kokį mes, jeigu iš atlyginimo ar pensijos žiemą negali susimokėti už komunalines paslaugas, kokie dar išmanieji skaitikliai, gėda, nėra žodžių.
   ATSAKYTI
Teisybe! 2019-04-24 17:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As gyvenu uk,nuomoju dviauksti nama..nama sildau kuru ir elektra ( elektra naudoja siurblys,kad siluma judetu po visa nama ir tuo paciu turim karsto vandens ciaupe) ziemos metu (cia matot kitaip viskas,pradziai susimoki uz elektra,tada ja naudoji..) as nusiperku elektros uz 50 £ ir jos mano 4 asmenu seimai uztenka ant pusantro menesio,isjaitant sildyma,virykle elektrine,karsto vandens pasildyma ir t.t..o algos cua ir lt skiriasi kelis kartus!  
vasare 2019-04-24 13:31:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jus galite man paaiskinti kodel viskas gula ant vartotojo peciu .Jus norite pagerinti iranga tai gerinkite ,imkite paskola ,bet neuzkraukite didesniu mokesciu gyventojams .Kodel mazas imones noredamas pagerinti savo interjera ar darbo irankius moka savo lesomis is gauta pelno tai ta turetumete ir jus daryti is savo pelno ir diekite savo nauja yranga ,o mes ir taip pakankamai nemazai jums mokame uz elektra .Norite buti modernus sumazinkite savo apetita pinigams ,kelius metus susiverzkite savo dirzus ir busite ismanus o mums neuzkraukite papildomu mokesciu .   ATSAKYTI
Aldona Zavistauskienė 2019-04-24 13:26:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl mokėt turi vartotojai juk pelną gaunat ir naudokite    ATSAKYTI
viktoras 2019-04-24 13:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia visiskas debilizmas pinigu plovimas grynas   ATSAKYTI
APSURDISKA LIETUVOS VALDZIA 2019-04-24 12:53:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
MATYT YOUTUBEI PAMATE VIDEO IR SUGFALVOJO JOG IR MUM REIKIA    ATSAKYTI
Darius 2019-04-24 12:52:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu išvis pyzdies. Aš perku elektra tai kodel aš turiu mokėti už skaitliuką... Juk parduotuvėje kai perku dešrą juk moku už dešrą o ne už dešrą ir svarstyklės...   ATSAKYTI
senis 2019-04-24 12:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
idomu juk skaitliukai tai elektros tinklu ir jei jie nori lai už savo pelno šimtus milijonų ir keičias , o prie ko čia mes jei kažkoks abaldusas užsinorėjo uždyrbt už skaitliukus ,kur vartotoju teisės kodėl jos mūsų negina nuo pasipelnytoju , juk mes nekalti kad vagys netiki esamu skaitliuku parodymais.   ATSAKYTI
Žodžio laisvė 2019-04-24 12:37:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nuo kada elektros vartotojai tapo energetikams neišmanėliais,kad nesugeba teisingai nusirašyti rodmenis nuo dabartinių skaitiklių???O tų sąskaitų kiek reikės laukti(iki mėne-
sio ,geriausiu atveju,vidurio?)???Ar tuos laiškus iš energetikų atsiųs aitvarai nemoka-
mai?Tikriausiai paštininkai,jei nesumaišys adreso.
Nustokit kvailint Lietuvos piliečius ! ! !
   ATSAKYTI
Valda 2019-04-24 12:34:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pirmiausia pasilyginkit su Europa pensijas ir atlyginimus.Iš ko pensininkai turi mokėti daugiau,paskutinį kąsnį iš burnos išplėšit - plėšikai   ATSAKYTI
Vida 2019-04-24 12:26:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau mes nieko npakeisim man jo nereikia.   ATSAKYTI

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Ramūnas Karbauskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad ieškoma būdų „vaiko pinigus“ kitais metais didinti iki 70 eurų. Pasak jo, jei nuo ...
Universitetas (nuotr. stop kadras)
Lietuvos universitetuose dėstantys pensinio amžiaus mokslininkai sako esantys spaudžiami išeiti, tačiau universitetai teigia, jog kiekviena situacija vertinama individualiai, ...
Mokytojai (nuotr. stop kadras)
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) pranešė ketvirtadienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) inicijuotose derybose dėl kitų metų biudžeto ...
Echoskopija (nuotr. AFP/Scanpix)
Spalio pabaigoje įsigaliojo naujoji motinystės išmokų įstatymo pataisa. Pagal naująją tvarką, moterys, kurios nėštumo metu nedirbo, bet turi reikiamą darbo ...
Socialinė parama (nuotr. Sauliaus Žiūros)
Socialinės pašalpos vienoms Lietuvos savivaldybėms – it spąstai, iš kurių merai nesugalvoja kaip vaduotis. Tuo metu kitos savivaldybės džiaugiasi sugriežtinta pašalpų ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų