Panevėžio teisme neįprasta ir itin tragiškai pasibaigusi meilės drama. Į teisiamųjų suolą sėdo 23-ejų metų biržietis, parke rugsėjo pirmosios išvakarėse šaltakraujiškai nudūręs vaikystės draugą. 18-metis tapo auka, nes nesutiko palikti merginos ir jam atsakyti tuo pačiu.

Panevėžio apygardos teisme narpliojama neįprasta vyro meilės drama pasibaigusi šaltakraujišku vaikystės draugo nužudymu. Į teisiamųjų suolą sėdęs 23-ejų metų biržietis Žydrūnas Skavaronskas nuo užgriuvusio dėmesio nesislapsto. Tačiau kalbėti nesiteikia.

Pamatyti iš areštinės atvežtą sūnų iš Biržų atvyko ir vaikino mama. Bet nei su aukos artimaisiais, nei su žiniasklaida moteris noro bendrauti neparodė.

„Nežinau, ar meilės drama buvo, bet požymių dėl kažkokių jausmų buvo, o asmuo kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnė, dėl nužudymo. Motyvas vienas iš tų, kad žuvusysis jį išdavė“, – sako prokuroras Arvydas Gramba.

REKLAMA

Šnekesnis prieš posėdį buvo atėjęs teisiamojo advokatas, jis sunkiu nusikaltimu kaltinamą suimtąjį mėgino pateisinti.

„Jie buvo draugai, jis prisipažįsta, gailisi, tai va tiek jums galiu pasakyti. Pasielgė taip, jį, matyt, įžeidė ir taip gavosi“, – sako advokatas Arvydas Alekna.

Tačiau sunkūs įtarimai, kritę ant aukos bičiulio itin prislėgė 18-mečio artimuosius. Sūnaus netekę tėvai iki šiol nesupranta, kodėl viename kieme užaugęs ir niekada dėl savo elgesio neišskirtas geriausias sūnaus draugas pakėlė peilį.

„Sūnus su panelėm draugavo, bendravo, o jie buvo draugai nuo vaikystės. Ir kaip byloj teko tokį sakinį perskaityti, mano sūnus buvo vienintelis, kuris iš jo nesityčiojo“, – sako aukos mama Laima Aukštikalnienė.

TV3 reportažą žiūrėkite:

Sūnų teisme apraudanti mama pasakojo, kad apie Žydrūno jausmus jos sūnui nieko neįtarė ir nenujautė. Tik likus savaitei iki tragedijos iš sūnaus draugės sužinojo, kad kaimynas nuo vaikystės yra įsimylėjęs jos sūnų ir dar apie tai jam prisipažino. Mat nepatiko, kad šis draugauja su mergina.

„Aš nemanau, kad buvo spontaniškai, buvo iš anksto suplanuota, yra ir byloj tokie duomenys, nes mes iš Salvijaus (nužudytojo aukos – red. past.) mergaitės, likus savaitei iki tragedijos, sužinojau, kad jis yra įsimylėjęs, kad jis spaudžia Salvijų, kad šis mestų merginą, kad būtų su juo. Kai Salvijus atsisakė, tada jis buvo netgi pasakęs taip, kad man per tave dabar yra taip blogai aš nužudysiu tave ir pats nusižudysiu“, – sako L. Aukštikalnienė.

REKLAMA

Kad meilė be atsako virs šitokia kraupia drama nesuvokia ir nužudytojo draugai: „Čia pasaulio pabaiga galima sakyti. Kosmonautas“.

Subadytą jaunuolio kūną ankstų rugsėjo išvakarių rytą Biržų parke aptiko į darbą ėjusi praeivė. Tąsyk maždaug po pusdienį trukusių intensyvių paieškų kriminalistai išsiaiškino, kad bičiulis 18-tą gimtadienį atšventusį draugą į parką iš namų išsiviliojo dar prieš vidurnaktį. O kitą rytą lankė nužudytojo tėvus, draugus ir kaip niekur dėjosi nieko nežinantis.

„Sukrėtė, nes mes dar pas jį (Žydrūną – aut. past.) buvom tą rytą. Visi. Normaliai (elgėsi - aut. past.), jis buvo išgėręs jau butelį „Granto“, nes mėtėsi ant stalo stiklinė“, – sako aukos draugas Lukas.

„Iš pradžių vakare mes buvom susitikę, jis užsiminė, kad gali pažinoti žmogų, kuriam kai kas nutiks. Bet aš ryte pamačiau feisbuke straipsnį apie rastą žuvusiojo kūną, kai su juo susitikau, paklausiau, ar ne jo darbas. Jo atsakymas buvo, o jei ir mano, kas tada. Taip pokalbis ir baigėsi“, – sako įtariamojo draugas Algirdas.

„Yra byloj jų susirašinėjimai paskutiniai. Iškvietė, kad pasikalbėt, sūnus dar iš karto nesutiko, sako, jau vėlu, aš pavargęs, bet jis neatstojo, atseit reikia vistiek pasikalbėti ir išsivadino, nes eilė SMS atvaryk, atvaryk. Ir jis išėjo“, – sako L. Aukštikalnienė.

Už draugo nužudymą biržiečiui gresia nuo 8 iki 20 metų kalėjimo.

Vidmantas
2019-04-15 16:50:59
si istorija tik eikliny karta patvirtina lietuvos ligu kvalifikacijos isvada =pederastija yra pripazinta psichine liga . Klausymelis =kas toliau . Ypac pries yzymuji vaivorykstiniu parada vilniuj t.v, baltic pride .
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

HP 2019-04-19 21:05:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta draugam ir giminėi   ATSAKYTI
Agnė 2019-04-18 11:36:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie dar 8-20 metų?! Iki gyvos galvos tokį laikyt!    ATSAKYTI
Petras 2019-04-17 17:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš kai einu susitikti su geriausiu draugu, tai peilio su savim nesinešu... Panašu, kad ketinimas buvo nepriklausomai nuo paskutinio susitikimo aplinkybių. Vat tik kaip galima norėti žudyti žmogų, kurį teigi, kad myli. Čia vis tiek kažkas su jo psichika nebuvo gerai.   ATSAKYTI
Viktoras 2019-04-17 15:17:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Reiki ramzana kadirova padaris tvarka iskastrot tokius   ATSAKYTI
Homo sapiens 2019-04-17 11:54:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Vien faktas, kad gėjus - psichologiškai iškrypėlis...    ATSAKYTI
Bonifacijus 2019-04-17 08:47:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Čia už kokias teises gėjai kovoja, priminkit? Už teisę auginti vaikus ir tuoktis tarpusavyje ar už teisę žudyti tuos, kurie atsisako jiems užpakalį atkisti?    ATSAKYTI
Arunas 2019-04-16 19:10:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Visi iskrypeliai pedofilai turi buti izoliuoti pakol dar nevelu pazekit kas dedasi greit prie vaiku viduri centro viens kita i subine vanos mes juk krikscionys o ne kokie isigimeliai iki ko mes dasigyvenom geda ir baisu greit musu vaikai i gatves bijos iseiti kad neisprievartautu ar kad nepapjiautu.   ATSAKYTI
GreyWitch 2019-04-17 01:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Priėjome prie to,kad naivūs žmogeliai,kaip jūs nežino nei menkiausio supratimo,kokia sąvokos kaip ''pedofilas'' reikšmė. Religijos nepainiokit į temas,kur net nelogiška.Nepamirškime,kad tai gali nutikt bet kuriam žmogui, net jeigu šeima laikosi griežtos religijos.   
Seneka 2019-04-16 18:46:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėjus ar ne, niekas šiame pasaulyje neturi teisės atimti gyvybės. Tuo labiau, kai auka buvo tradicinės pakraipos, tiesiog apsurdiška reikalauti tokio dalyko, savanaudiška ir nenormalu. Užaugo kartu ir tikiu, kad auka buvo vienintelis kuris jį priėmė tokį koks yra ir nesityčiojo. Tokiu atveju, kaltinamasis padarė savo asociacijas ir tokį elgesį palaikė kaip pritarimą jo jausmas ir tam koks jis yra. Biržai nėra iškrypėlių miestas, tokiu pilna visur. Tiesiog esu už tai, kad ir koks būtum, lik savo vietoje, be paradų ir išsišokimų. Gyvybės atimti niekas neturi teisės, ką jau bekalbėti kai dėl tokių priežasčių... O bausmė juokinga, apsurdiška. Žudo, prievartauja, luošina gyvenimus, sakyčiau nėra ko laikyti tokių ant šios žemės ir mokesčių mokėtojų galvų...    ATSAKYTI
socialistas 2019-04-16 16:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kaip skavronskas taip p...kas. Kėdainiuose irgi augo p.. Skavronskas. Nori nenori bet issprusta is nevilties kad prie tarybu valdzios tokiu kosmaru nebuvo. Visuomene buvo sveika.   ATSAKYTI
GreyWitch 2019-04-17 02:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai pasiilgot ilgos eilės prie fabriko,tos avalinės kurios dėka susiformavo deformacija tokia kaip plokščiapėdystė. O taip tai bent socialistas. Praneškit ,kai turėsit svaresnių argumentų.   
Untoškė 2019-04-16 10:21:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai zonoj turės ką veikt,visko turės,cigarečių arbatos,kavos,rūbų.nu aišku ir varpų su šratais   ATSAKYTI
Tomas 2019-04-16 10:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Koks pidrylos vardas tokia ir orentacija,ko noret...   ATSAKYTI
erika 2019-04-16 09:17:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
sodint mirties bausme dekit    ATSAKYTI
Nu jo 2019-04-16 08:48:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Stebiuosi, kaip nužudytojo motina žudikui ir žudiko motinai akių neiškabino? O kad pydarai žiaurūs, tai jie šitą nuolat periodiškai demonstruoja, kad kiti nepamirštų, tikriausiai. Su šūdu(visom prasmėm) prasidėjęs, neatsilpausi taip lengvai - smirdėsi dar ilgai....   ATSAKYTI
GreyWitch 2019-04-17 02:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
''Labas rytas'' Homoseksualus ar heteroseksualus,padėjus orientacijas į šalį,niekas nesakė kad pasaulis rožėmis klotas,niekas nesakė kad pasaulis nežiaurus ir gailestingas. Žinote kas man pikta? Kad vos tik vienas nusikalsta ,visą žmoniją pradeda kaltint, visi vienodi ir taip toliau. Čia lyg vyras sakytų kad visos moterys vienodos ar moterys kad visi vyrai yra vienodi. Bet taip nėra. Tad nusiimkit savo pilkus neskoningus protą siaurinančius akinius nuo saulės ir praregėkit. Ir apsivalykite paskui save neterškite gamtos savo drabstomoms išmatomis.   
pR 2019-04-16 08:19:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Nu+udymo faktas tik įrodo, kad homoseksualūs žmonės yra tokie patys, kaip ir „normalūs„ Su tais pačiais jausmais, tokiom pačiom problemom. Portalas tv3.lt gi įrodo, kokio lygio šūdžiai yra paleisdami į eterį straipsnius, kuriuose neapykanta tam tikrai žmonių grupei šviečia jau antraštėje. Kažkaip neteko užfiksuoti prieš porą dienų straipsnio apie heteroseksualią moterį, kuri pagimdė girtą kūdikį.   ATSAKYTI
As 2019-04-16 13:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pats irgi pedikas turbut... :D  
Stasys 2019-04-16 06:47:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Įdomu būtų išgirsti gėjų vadovo V. Simonko nuomonę.   ATSAKYTI
angelina 2019-04-16 06:46:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ko norejo ta ir tures,per visus galus .......................   ATSAKYTI
Na va... 2019-04-16 06:12:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Prasau,nuzudo jauna zmogu ir ka gauna?!?!?!?! Nuo 8-10 metu? Tik tiek verta zmogaus gyvybe?jug nusikaltimas planuotas,auka inirtingai kviesta,kad butu nuzudyta..taip gaunasi,kad lietuvoj propoguojamos zudynes,ar tiesiog valstybe labai gaili zmogzudziu????   ATSAKYTI
Siela 2019-04-16 03:40:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Gejus reikia izoliuoti nuo visuomenes.   ATSAKYTI
Žmogus 2019-04-17 16:03:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tave taip pat  
Klp 2019-04-16 00:53:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu pohui bent kalejime patiks :D aisku pas ka ten eis   ATSAKYTI
Įdomi persona 2019-04-15 22:02:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Nesuprantu aš tų komentatorių. Jeigu vienas gėjus blogas,tai visi gėjai yra blogi? Kur logika? Bet ir nužudyme nėra logikos, atrodo draugavo ir patį geriausią draugą nužudyt, kad neištikimas. Kitaip tariant savo meilę nužudyt. Bet aišku mes nežinom visų detalių, gal buvo dar kažkas... Bet tikrai nereikėjo žudyt.    ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Šimtmečių radybos Vilniuje – paaiškėjo ir pikantiškos detalės
DABAR RODOMA
Valdas Adamkus žmonėms siunčia svarbią žinią
DABAR RODOMA
Naujausi kandidatų į prezidentus reitingai: užvirė žūtbūtinė kova
DABAR RODOMA
LFF burtų traukimas virto sensacija: aistras kurstė pusnuogė mergina
DABAR RODOMA
Šiurpus momentas: Lekavičius aikštę paliko kraujuojančiu veidu
DABAR RODOMA
Kaimynai ir pareigūnai prabilo apie „Iki" užpuoliką
DABAR RODOMA
Greitas ir lengvas velykinis desertas: pavyks kiekvienam
DABAR RODOMA
Viskas, ką reikia žinoti apie velykines gėlių kompozicijas
DABAR RODOMA
Sausas ir šaltas oras trukdo pradėti sėją
DABAR RODOMA
Šaro techninė Stambule. Ar „Žalgirio“ strategas pasikarščiavo be reikalo?
REKLAMA
Sumušė kūdikį (nuotr. stop kadras)
21-erių motina ir 18-metis tėvas įtariami sužaloję keturių mėnesių dukrą. Iš Šeduvos į ligoninę Šiauliuose atvežto kūdikio veido bei kojos medikai aptiko mėlynes ir ...
(nuotr. Sauliaus Žiūros)
Vilniuje esančio Pranciškonų ordino vienuolyno ansamblio statinius darkiusių jaunuolių byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, penktadienį praneša Vilniaus apygardos ...
pinigai (Fotodiena/Arnas Strumila)
Kyšininkavimu siekiant Šengeno vizos Lietuvoje įtariamas Rusijos pilietis Rinatas Nasirovas paleistas į laisvę, penktadienį BNS informavo Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). STT ...
Asociatyvi nuotr. (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Klaipėdoje užsisakęs maiso užmigo girtas vairuotojas. Policija pranešimą gavo apie 03.08 val. į greitojo maisto restoraną Klaipėdoje, ...
Avarija Vilniuje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Šiandien 13.57 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniuje, Kavarijų ir Žalgirio g. sankirtoje, po sudarytos ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų