Arvydas Vaitkus. Vytautas Grubliauskas

Arvydas Vaitkus. Vytautas Grubliauskas

Dėl Klaipėdos miesto mero posto varžosi du visiškai skirtingi kandidatai – dabartinis uostamiesčio meras, užkietėjęs džiazmenas Vytautas Grubliauskas ir Klaipėdos uosto direktorius Arvydas Vaitkus. Ir nors merų ambicijos ir planai Klaipėdai itin skirtingos, juodu sieja bendra intriga – net politologai negali nuspėti šių rinkimų baigties.

Pirmajame savivaldos rinkimų ture V. Grubliauskas surinko 31,15 proc. rinkėjų balsų, o A. Vaitkus – 22,82 proc. balsų.

Džiazo aistruolis siekia trečios kadencijos

Dabartinis Klaipėdos meras V. Grubliauskas bando pratęsti savo meravimą uostamiestyje. Tiesa, šįkart politikas posto siekia su rinkimų komitetu „Vytautas Grubliauskas ir komanda“, o ne po Liberalų sąjūdžio vėliava. Muzikos konservatoriją baigęs klaipėdietis iki tapdamas politiku rimtai užsiėmė muzika, režisavo ir organizavo Klaipėdos džiazo festivalius, yra žinomas džiazmenas.

REKLAMA

2000 m. V. Grubliauskas tapo Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nariu, o po metų siekė tapti ir Klaipėdos meru, tačiau pritrūko balsų. Uostamiesčio meru V. Grubliauskas išrinktas jau tik 2011 m., o vėliau ir 2015 m.

2004 m. kaip Liberalų ir centro sąjungos narys V. Grubliauskas išrinktas į Seimą. Po dvejų metų politikas pasitraukė į naujai susikūrusį Liberalų sąjūdį, su kuriuo į Seimą pateko ir 2008 m.

Vytautas Grubliauskas

Vytautas Grubliauskas

Partijos kandidatas – uosto direktorius

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) po ilgų diskusijų kandidatu į Klaipėdos merus iškėlė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių A. Vaitkų. Paaiškėjus partijos kandidatui, kilo skandalas, kad A. Vaitkus į LVŽS gretas atsivedė įmonių, vystančių verslą Klaipėdos uoste, vadovus. Todėl A. Vaitkus laikinai nusišalino nuo visų sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai planuoja dalyvauti rinkimuose kartu su juo ir dar remia politinę kampaniją.

Klaipėdietis A. Vaitkus Kauno technologijos universitete įgijo inžinieriaus mechaniko specialybę, vėliau mokėsi Ukrainoje. 2002–2009 m. A. Vaitkus dirbo Susisiekimo ministerijoje, iš pradžių ministro patarėju, vėliau – sekretoriumi. Klaipėdos uostui A. Vaitkus vadovauja nuo 2013 m. 2016 m. kartu su Lietuvos socialdemokratų partija jis nesėkmingai bandė tapti Seimo nariu.

Arvydas Vaitkus

Arvydas Vaitkus

Nauji ambicingi projektai

V. Grubliauskas A. Vaitkų laiko rimčiausiu konkurentu iš visų, kurie stojo prie starto linijos. Klaipėdos miesto meras pažymi, kad A. Vaitkus yra konkurentas, turintis labai stiprų administracinį palaikymą ir iš premjero, ir iš savo darbovietės.

REKLAMA

Paprašytas įvardinti per pastaruosius aštuonerius metus Klaipėdos labui atliktus darbus, V. Grubliauskas išskyrė sutvarkytas viešąsias vietas bei uostamiesčiui svarbius statinius.

„Pradėjau 2011 m., pastatant ir atidarant Klaipėdos „Švyturio“ areną, o kadencijos pabaigoje atidarytas vadinamasis Klaipėdos baseinas. Tai, sakyčiau, du kertiniai statiniai, kurie pakeitė miesto veidą ir infrastruktūrą“, – tv3.lt kalbėjo V. Grubliauskas.

Vytautą Grubliauską (nuotr. bcneptunas.lt)

Vytautą Grubliauską (nuotr. bcneptunas.lt)

Paklaustas apie planus miestui, jei pavyktų iškovoti ir trečiąją kadenciją, V. Grubliauskas užtikrino, kad ne tik tęstų pradėtus darbus, bet turi ir naujų ambicijų.

„Tai pietinėje miesto dalyje, patvirtinus naują bendrąjį miesto planą, naujos didelės rekreacinės erdvės prie marių sukūrimas pietinės miesto dalies gyventojams. Taip pat vadinamojo Mėmelio miesto išvystymas ir Muzikinio teatro projekto pabaiga, legendinio policijos komisariato pastato Jūros g. 1 perėjimas miesto žinion ir įveiklinimas. Taip pat visiškai naujas ambicingas projektas, vadinamasis Paukščių takas – apžvalgos kelias palei kopas“, – vardino V. Grubliauskas.

Dėmesys paprastam žmogui

Paprašytas įvertinti savo konkurentą, į Klaipėdos miesto merus pretenduojantis A. Vaitkus sako girdintis miestiečių skundus dėl neišspręstų problemų. Tai ir per maži socialinių darbuotojų ir mokytojų atlyginimai, ir gyventojų kritikuojamas Bastionų gatvės ir tilto projektas, ir atsisakymas neimti mokesčio už prailgintas grupes mokyklose, ir vietinio verslo rūpesčiai.

REKLAMA

„Aš girdžiu, kad yra stokojama atjautos paprastam žmogui, tam smulkiausiam verslo dalyviui, kuris, pavyzdžiui, prekiauja Klaipėdos naujajame turguje, kuriam mokesčiai yra labai dideli, o turgus skaičiuoja dešimtimis savo pelningumą. <...> Aišku, labai ilgos planavimo procedūros. Klaipėdos miestas yra labai turtingas miestas ir jis galėtų turėti begales investicijų, bet, žinant, kad Klaipėdoje reikia metų metus vykdyti planavimo procedūras, verslas nueina į kitus miestus arba išvis neateina į Lietuvą“, – tv3.lt sakė A. Vaitkus.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija direktorius Arvydas Vaitkus (nuotr. facebook.com)

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija direktorius Arvydas Vaitkus (nuotr. facebook.com)

Kaip spręsti netvarkomų daugiaaukščių namų kiemų problemą ar automobilių stovėjimo vietų trūkumą, A. Vaitkus sakosi išmokęs iš Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio.

„Man geras pavyzdys yra Kauno miestas. Man teko viešėti pas V. Matijošaitį ir paklausti, kaip jis sprendė tas problemas. Buvo padarytas sąrašas nuo prasčiausio iki geriausio rajono, ką reikia pertvarkyti, ir buvo pradėta nuo prasčiausio rajono, sutvarkant visą rajoną imtinai. Manau, miesto vadovas turėtų būti jungianti grandis su centrinės valdžios institucijomis“, – kalbėjo kandidatas į merus.

Fortūnos keliai nežinomi

Vargu, ar įmanoma paprastai prognozuoti šių rinkimų rezultatą, mat ir V. Grubliausko komitetas, ir LVŽS savivaldybės taryboje iškovojo panašų mandatų skaičių – atitinkamai 8 ir 7. Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili mano, kad dar sumaišties į rinkimų baigtį įneš ir neaišku už ką balsuosiantis konservatorių elektoratas.

REKLAMA

„Prognozuoti, ką pasirinks konservatorių rinkėjai, nepaisant to, kad konservatoriai sudarė sutartį su Grubliausko komitetu, yra ganėtinai sudėtinga. Lengva sumaištis yra ir balsavusių už Lietuvos centro partiją tarpe. Negalime atmesti ir rusakalbių rinkėjų pasirinkimo, kuris lygiai taip pat laviruoja tarp abiejų kandidatų. O ryškesnės tendencijos, kad vieni būtų už vieną, kiti už kitą – tikrai nematyti. Atsakyti, kuriam kandidatui labiau nusišypsos fortūna, tikrai negalima“, – tv3.lt kalbėjo G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

Politologės manymu, į politiką žengiantis A. Vaitkus pirmajame rinkimų ture pritraukė pokyčių norinčių miestiečių balsus. Būtent pažadas imtis pokyčių yra LVŽS arkliukas kovoje dėl Klaipėdos, kurią dešimtmetį valdo tas pats meras. Taip pat A. Vaitkus turėtų gauti su jūreivystės sektoriumi susijusių klaipėdiečių balsus.

„LVŽS ir rinkimuose į Seimą atėjo labai ryškiai deklaruodami pokyčių siekį. Faktiškai tai, ką mes matome pastaruosius kelerius metus, tai jie tuos pokyčius ir daro. Ar visuomenė patenkinta, ar nepatenkinta tais pokyčiais, šituo atveju nelabai svarbu, svarbiau – pats pokyčių noras“, – pastebėjo pašnekovė.

O štai V. Grubliauskas rinkėjus gali pavilioti savo dovana kalbėti, mano G. Burbulytė-Tsiskarishvili. Dabartinis uostamiesčio meras puikiai randa kalbą su įvairaus amžiaus rinkėjais, taip pat turi sukaupęs nemažai meravimo ir darbo miesto taryboje patirties.

REKLAMA

Tačiau čia pat politologė pastebi, kad dalis rinkėjų gali būti priešiškai nusiteikę ne konkrečiai prieš patį V. Grubliauską, o tiesiog dabartinę valdžią, todėl rinkimuose balsuos ne už, o prieš vieną iš dviejų kandidatų.

„Dažnai tas rinkėjas, kuris išreiškia labai stiprų pasipriešinimą valdžioje esančio kandidato atžvilgiu, jis ir kitoje situacijoje, jeigu tai būtų kitas žmogus, bet atstovautų valdžiai, prieš jį pasisakytų. Tai yra natūralu, kad tam tikra rinkėjų dalis balsuoja ne už, o prieš“, – sakė G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

Išrinktajam merui bus svarbu dorotis ne tik su kasdieniais darbais, bet ir susidurti su Klaipėdos jūrų uosto problema. Vis tik ši problema užguls ne tik mero, bet ir miesto tarybos pečius, todėl G. Burbulytė-Tsiskarishvili siūlo balsuoti už tą kandidatą, kuris sugebės suburti stipriausią tarybos palaikymą.

„Tai matėsi jau paskutinius porą metų, to reikėjo laukti ir tikėtis, kad miesto interesai susidurs su valstybės interesais. Kad ir kuris kandidatas taptų meru, šitą interesų susidūrimą reiks spręsti. Nes Klaipėdos uostas yra ne miesto uostas, o visai valstybei labai svarbus ūkio subjektas. Negalima paminti kitų Lietuvos savivaldybių interesų. Natūralu, kad būsimajam merui teks spręsti – jį spaus labai stipriai Klaipėdos miesto gyventojai ir bus spaudimas iš centrinės valdžios“, – sakė politologė.

Antrasis rinkimų turas įvyks kovo 17 d.

Pensininkė
2019-03-14 11:03:01
Dar tebesame Dėkingi Grubliausko chebrai už perkeltą sodininkų stotelę nuo naujojo turgaus į tyrus,kai su vėžimėliu rankose tenka kulniuoti senam žmogui,kad pasiekti kitą autobusą.Kiek buvo rinkta parašų,bet šuns balsas nepasiekė Grubliausko.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Pensininkė 2019-03-14 11:03:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar tebesame Dėkingi Grubliausko chebrai už perkeltą sodininkų stotelę nuo naujojo turgaus į tyrus,kai su vėžimėliu rankose tenka kulniuoti senam žmogui,kad pasiekti kitą autobusą.Kiek buvo rinkta parašų,bet šuns balsas nepasiekė Grubliausko.   ATSAKYTI
Žvelk giliau 2019-03-14 09:40:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Lietuvi, dėmesio. Vyksta visuotinė Lietuvos mentizacija. Į prezidentus veržiasi buvęs komjaunuolis, policininkas Skvernelis. Jo vyriausybės kancleris, paskirtas su skvernelio palaiminimu- buvęs milicininkas Stončaitis. Skvernelio patarėjas irgi iš tų pačių struktūrų. Ministerijose, tarnybose dirba daugybė buvusių milicininkų, policininkų, kitų jėgos struktūros ,,buvusiųjų". Kauno meras Matijošaitis- buvęs milicininkas. Klaipėdoje į valdžią veržiasi irgi buvęs Vidaus reikalų ministerijos struktūrų ,,darbininkas".... Kas toliau? Kuriama policinė valstybė. Lietuvi, broliai ir seserys ar jums patiktų vėl gyventi MENTIZUOTOJE Lietuvoje? Vėl atsisakyti laisvės, būti nuolat sekamais? Atminkite- buvusių milicininkų, policininkų nebūna, tai jų mentalitetas . Aš noriu būti laisvas ir gyventi laisvoje, o ne mentizuotoje Lietuvoje.O JŪS?   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Lietuvoje įvykusią sraigtasparnio avariją gaubia paslaptis
DABAR RODOMA
Mikutavičių sužavėjo paslaptingasis „Lietuvos talentų“ dalyvis: „Jis pasislėptų orkaitėje“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems
REKLAMA
vaikas (Fotodiena.lt /R. Dačkus)
  Seimo opozicija antradienį blokavo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų priėmimą: valdančiųjų balsais įvedus reikšmingos žalos sveikatai kriterijų, vėliau ...
Valdemaras Tomaševskis (nuotr. Fotodiena.lt)
Pretendentas į kandidatus artėjančiuose prezidento rinkimuose europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis antradienį pristatė parašų rinkimo lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai ...
Nemiga (nuotr. 123rf.com)
  Europos Parlamentas antradienį pritarė pasiūlymui, kad Europos Sąjungoje šalys laiko nebesukioti turėtų nuo 2021-ųjų, skelbiama EP pranešime.   Europarlamentarai ...
Teismas išnagrinėjo 9-metės įvaikinimo bylą Fotodiena/Arnas Strumila
Teisėjų kolegija antradienį paskelbė verdiktą didelio visuomenės dėmesio susilaukusioje kaunietės mergaitės įvaikinimo byloje, tačiau sprendimas nėra viešas. Vilniaus apygardos ...
Visvaldas Matijošaitis (Fotodiena nuotr.)
Antrai kadencijai perrinktas Kauno miesto meras sako nekeisiantis dabar administracijos pareigas einančio Viliaus Šiliausko. Į tarybą su Visvaldo Matijošaičio „Vieningo Kauno“ ...
REKLAMA

Top Video

Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Štai ir viskas: kaip gyventi homoseksualiems žmonėms spręs ne tik Seimas
DABAR RODOMA
Lietuvoje įvykusią sraigtasparnio avariją gaubia paslaptis
DABAR RODOMA
Mikutavičių sužavėjo paslaptingasis „Lietuvos talentų“ dalyvis: „Jis pasislėptų orkaitėje“
DABAR RODOMA
Estas Vene - tikras žalgirietis: pamatykite, kaip žudė „Olympiacos“
DABAR RODOMA
Paskutiniai keturi „Žalgirio“ kirčiai Tel Avive – tai nuskandino „Maccabi“
DABAR RODOMA
Stebėjo paukščius, sugavo šiukšlintoją: vyras į mišką vežė atliekas
DABAR RODOMA
Kuriamas naujas planas šeimoms: žada rojų, bet, kaip bus išties?
DABAR RODOMA
Radžis sukritikavo sparčiai populiarėjantį Džeilandą
DABAR RODOMA
Tragiškas gaisras Šilutėje – ugniagesiai vos privažiavo
DABAR RODOMA
Stano siunčia žinutę apie vėžį: įsiklausyti verta visiems

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų