Dvi pietų Lietuvos savivaldybes valdo ilgamečiai merai, kurie siekdami išlaikyti valdžią keitė partijas, bet nepakeitė savo valdymo modelio. Druskininkų ir Lazdijų merai kieta ranka valdo savo miestus ir opozicijai šiuose rajonuose nėra lengva. Portalas tv3.lt siūlo pasižvalgyti po Dzūkiją. 

Druskininkų ir Lazdijų merai (tv3.lt fotomontažas)

Druskininkų ir Lazdijų merai (tv3.lt fotomontažas)

Druskininkai yra ne tik vienas gražiausių Lietuvos kurortų, bet ir miestas, kurį ilgą laiką valdė socialdemokratai, o tiksliau – nepakeičiamas Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Jis šį pietų Lietuvos miestą valdo nuo 2000 metų ir, regis, artėjančiuose rinkimuose neketina pasiduoti. Tiesa, paskutiniųjų dienų įvykiai: teisėsaugos kratos, STT apklausos, patarėjo suėmimas ir vadinamoji „teisėjų korupcijos byla“ gali sumaišyti kortas R. Malinauskui, nors Druskininkų meras nusiteikęs ryžtingai ir rinkimuose dalyvauja.

R. Malinauskas jau kuris laikas nebe socialdemokratų partijos narys, 2016 m. po konflikto su socialdemokratais sukūrė savo nepartinį judėjimą ir kartu su visuomeniniu rinkimų komitetu "Už Druskininkus" sieks vadovauti miestui dar vieną kadenciją. 

REKLAMA

Druskininkai valdant R. Malinauskui nemenkai pasikeitė, dabar tai daug turistų pritraukiantis kurortas, dėl ko sau nuopelnus prisiima meras R. Malinauskas.

Visgi per 19 metų vadovavimo miestui metų R. Malinauską lydėjo ne vienas skandalas: 2013-aisias už savivaldybės pinigus imtas leisti R. Malinausko veiklą tik teigiamai nušviečiantis laikraštis „Mano Druskininkai“. Tais pačiais metais miesto meras už kritiką į teismą padavė žurnalistą Romą Sadauską-Kvietkevičių. Tiesa, vėliau abi pusės susitaikė.

2014 m. aplinkosaugininkai nustatė, kad R. Malinauskas rekonstravo savo sodybą Latežerio kaime pažeisdamas įstatymus – įtaisė nelegalią tvorą. Teismas R. Malinauską įpareigojo tvorą pašalinti, bet politikas sprendimą apskundė.

Vienas garsiausių skandalų, lydėjusių jį – Vijūnėlės „dvaro“ skandalas, kai paaiškėjo, jog 2010 m. Druskininkų savivaldybė kurorto apsaugos zonoje leido statyti pastatą.

<a class='top500' href='/top500/ricardas-malinauskas'><a class='top500' href='/top500/ricardas-malinauskas'><a class='top500' href='/top500/ricardas-malinauskas'><a class='top500' href='/top500/ricardas-malinauskas'>Ričardas Malinauskas</a></a></a></a> (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) istorija susidomėjo po to, kai 2014 m. Algirdo Butkevičiaus vadovaujama Vyriausybė legalizavo statybas, panaikindama kurorto pasaugos zoną. Dėl „Vijūnėlės“ prasidėjo nesibaigiantis skandalų ir teismų maratonas į kurį buvo įtrauktas ne tik R. Malinauskas, bet ir tuometis ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius bei Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, davęs „zadanijas“ savo pavaldiniams po Druskininkų mero skambučių. Po to, kai paaiškėjo šios aplinkybės, premjeras ir aplinkos ministras kategoriškai neigė, kad Vyriausybės nutarimas priimtas būtent dėl šios bylos.

REKLAMA

Dar vienas skandalas užvirė ir 2015 m., kai paaiškėjo, jog R. Malinauskas aukštiems politikams leido sveikatingumo parke „Aqua“ ilsėtis nemokamai. O 2016 m. po nesutarimų su partijos vadovybe R. Malinauskas pasitraukė iš socialdemokratų gretų. Palikti partiją jis nutarė po to, kai partijos vadovybė paragino jį susispenduoti narystę.

Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju STT tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, galbūt turėjusį reikšmės vadinamojo „Vijūnėlės dvaro“ Druskininkuose įteisinimui. Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių. R. Malinausko veiksmų netyrė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, nes negavo duomenų apie galimą privačių ir viešųjų interesų supainiojimą.

Druskininkų meras – turtingas žmogus. 2017 m. jis turėjo turto už kiek daugiau nei 1 mln. eurų. Daugumą turto sudarė nekilnojamasis turtas – beveik 538 tūkst. R. Malinauskas taip pat garsėja savo meilės nuotykiais, du kartus buvo vedęs. 

Lazdijų vienvaldis 

Lazdijų rajono meras Artūras Margelis Lazdijus valdo nuo 1997 metų, tiesa, buvo trumpų momentų, kai valdžią mieste jis dalijosi su socialdemokratu Romu Apanavičiumi, šiam būnant meru 2003-2007 m. A. Margelis buvo jo pavaduotoju. Visgi vėliau visa valdžia vėl perėjo į tuomečio konservatoriaus A. Margelio rankas.

A. Margelis ilgą laiką buvo konservatorių partijos narys, Lazdijų skyriaus pirmininkas, tiesa, po skandalų, lydėjusių A. Margelį 2017 m., politikas kartu su gausiu būriu Lazdijų konservatorių pasitraukė iš partijos. A. Margelis – prieštaringai vertinamas Lazdijų miesto meras, nes dar 2012 m. pakliuvo į teisėsaugos ir specialiųjų agentų akiratį.

REKLAMA

2011 metų gegužę STT agentai apsilankė Lazdijų savivaldybėje, nes turėjo įtarimų dėl korupcijos. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, konservatorius A. Margelis kartu su kitais aukštais savivaldybės pareigūnais, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdami įgyti tarybos narės darbietės Marijos Bakšienės palankumą ir palaikymą Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) savivaldybės tarybos koalicijoje.

Lazdijų rajono vadovas esą davė pavedimus savivaldybės tarnautojams kuo skubiau įsteigti etatą Darbo partijos Lazdijų skyriaus pirmininkei M. Bakšienei bendrovėje „Lazdijų šiluma“. M. Bakšienei buvo patikėtos bendrovės direktoriaus pavaduotojo pareigos. Tą kartą Kauno apygardos prokurorai prašė skirti 3-ejų metų laisvės atėmimo bausmę A. Margeliui.

Visgi prokurorai Lazdijų mero už grotų nepamatė, A. Margelis buvo išteisintas dėl kaltinimų piktnaudžiavus tarnyba, korupcija, dokumentų klastojimu bei kyšininkavimu.

2016 metais A. Margelis vėl sulaukė STT dėmesio, buvo aiškinamasi ar konservatorius nepiktnaudžiavo tarnyba, kai jo vadovaujama rajono savivaldybė vykdė tūkstantinius sandorius su mero žentui priklausančia leidybos įmone.

Tą kartą merą apskundė vietiniai socialdemokrartai, kurie aiškino, jog A. Margelio vadovaujama rajono administracija pirko prekių ir paslaugų iš jo žentui priklausančios įmonės „Dzūkų žinios“. Toje pačioje įmonėje vadybininke dirba ir A. Margelio dukra. Savivaldybė iš artimų mero giminaičių pirko įvairių kanceliarinių prekių, televizorių, skelbimų, viešinimo ir užsakomųjų straipsnių spausdinimo paslaugas. Vėliau buvo aiškinta, kad sandorių bendra vertė siekė kelis šimtus tūkstančių eurų.

REKLAMA

Kilus šiam skandalui TS- LKD sustabdė A. Margelio narystę partijoje, po metų A. Margelis prašėsi, kad jo narystė būtų atstatyta, bet vėliau metė šią idėją ir įsteigė savo nepartinį judėjimą „Pirmyn! Kartu mes galime“.

Šių metų savivaldos rinkimus A. Margelis šturmuos su Visuomeninis rinkimų komitetu „A. Margelio komanda „Pirmyn!“ ir sieks dar vienos Lazdijų mero kadencijos.

Zoro
2019-02-23 17:44:16
Tikras gaidys tas Margis vagių vagis
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Taigi 2019-02-25 13:03:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ar niekas nepagalvoja kiek galimai nuo kiekvieno Druskininkų gražinimo plano nubyra tam suskiui į kišenę? :) Bent kiek mąstantis žmogus suvokia, kad nesilaikytų jis taip įsikibęs posto, jei asmeninės naudos neturėtų. Net visos moterys nuo to antipatiško, klišakojo caro bėga kuo toliau. :))    ATSAKYTI
Mmm 2019-02-25 13:43:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tu manai ,kad kitas atejas nesides i kisene sau?Pavyzdys Varenos merai Mikalauskas ir Kaseta.   ATSAKYTI
Petras 2019-02-25 10:57:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Druskininkų merą pakeisti būtų labai gerai, bet didžiausia problema tame, kad nėra nei vieno normalaus kandidato. Pasiūlykit normalų kandidatą, tada tikrai išrinksim kitą merą.   ATSAKYTI
Dina 2019-02-24 17:32:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Cha,priesrinkiminiai pavarymai ant dirbanciuju liaudziai,ypac Margelio.Pasiziurekit kas yra jau padaryta.Pagirt,paskatint toliau sekmingai dirbt reiketu toki mera.Dabar tik kanda,ir kad kuo labiau skaudetu.Uch kaip noretusi,kad tokiems sunekams dantys isbyretu.Dabar kaip nepamainoma kelia kito mero kandidatura,o po pusmecio ir ji apkramtys.Sekmes zurnalistams.Bet blogi darbai gryzta bumerangu,ir nereikia tik i kitus dairytis..   ATSAKYTI
Jonas 2019-02-26 13:35:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sakote pažiūrėti kas padaryta? Taip, Lazdijai tikrai apsitvarkė, atlikta daug renovacijos darbų. Tačiau ar teko domėtis, kokia yra Lazdijų rajono skola, apie kurią visur "paslaptingai" nutylima? Visos renovacijos Lazdijų rajonui kainavo tokią skolą, kurios rajonas su beveik neegzistuojančia pramone neišsimokės dar ilgus metus.    ATSAKYTI
Jonas 2019-02-24 14:37:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
As gyvenu ne Druskininkuose,bet kartais cia atvaziuoju ir cia man labai patinka,sia buvo grazu ir ruso laikais,dabar ypac viskas isgrazeje,o,paziurekite jutubeje rusu turistu ispudzius apie Druskininkus,jie tiesiog buna suzaveti,va cia tai tikra Europa,nereikia vaziuoti kazkur toli,ka jus besakysite,bet tai ir mero nuopelnas,o jo Gruto parkas zinomas ne tik Lietuvoje.As jokiu budu neagituoju uz kazka balsuoti,tai Druskinikieciu reikals,jie ten geriau zino,bet bukim ir teisingi.   ATSAKYTI
Roma 2019-02-24 10:06:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Žurnalistė geriau pasimokintu vesti debatus, kurie Lazdijuose, jos deka migde dalyvavusius. Labai prasta specialistė.   ATSAKYTI
Palaikau 2019-02-23 22:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Abu merai saunuoliai, šlykštu, kad rašomi tokie užsakomieji straipsniai prieš rinkimus, tai tik parodo, kad konkurentai bijo šių merų. Jie dirba taip ilgai, nes žmonės juos išrenka. Sekmės toliau dirbant žmonių labui, kaip darėte iki šiol   ATSAKYTI
Dzukai vagys 2019-02-24 00:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sekmes vagiant:)
   ATSAKYTI
Lina 2019-02-23 21:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Merui Malinauskui galima palinkėti tik kantrybės ir sėkmės!!!!Miestas klesti,konkuruoja su Palanga!ir tik jo dėka.   ATSAKYTI
Algirdas 2019-02-23 18:46:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
Ponai gal norite nugyventi Druskininkus,todel dedate visas pastangas isgrusti Malinauska.Tai statykite konservatoriu ir jis per keleta metu padarys kaip Kupcinskas padare su Kaunu.Turesite kurorta siukslyna.   ATSAKYTI
Rimas 2019-02-23 17:56:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Paksas zmogus is didziosios raides.Tik vagys jy su meslu supyle,nors patys esa simta kartu meslesni   ATSAKYTI
ZS 2019-02-23 18:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Neblogas anegdotas :)   ATSAKYTI
robke 2019-02-23 17:56:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
vienaip ar kitaip visi politikai vagia ir tai vyksta visame pasaulyje , bet normaliose salyse jie normuotai vagia ir dar duoda zmogui pragyvent , o pas mus , kaip pas mus .   ATSAKYTI
Lordai 2019-02-23 17:55:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lietuviškoje smėlio dėžėje: kietas valdymas ir katės kakučiai   ATSAKYTI
Zoro 2019-02-23 17:44:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Tikras gaidys tas Margis vagių vagis   ATSAKYTI
Marija 2019-02-23 17:32:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-21
Nu jau gal užteks ant Margelio purvą pilt. Kad žmogus stengiasi rajono labui tai tiek purvo pilat. Malinauskas aišku tikrai prisidirbęs. Bet jų lyginti negalima. Ir jokia kunigaikštystė, o tvarka. Gal pakso norit ar suputinėjusių žmonių.   ATSAKYTI
Antakis 2019-02-23 19:59:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tu gal su protu susipykus
   ATSAKYTI
As 2019-02-24 14:05:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir ką jis gero rajonui davė per šitiek metų apart,kad aikštę sutvarke? Mires miestas,jokių darbo vietų,jokios gamyklos nepritrauke . Už ką ji girti? Kad saviems kelius issiesfaltavo? Jam iki Malinausko kaip iki Mėnulio. Tik fiestos, šventė, delegacijos... tiksliau šokama dainuojam ir baliavojam   ATSAKYTI
Snaigė 2019-02-24 14:34:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ne tik kad nesistengia sukurt naujų darbo vietų, pritraukt investicijų, bet ir vietinius verslininkus, kurie nepriklauso jo šaikai, smaugia ir naikina išguidamas su įsteigtom darbo vietom ir mokesčiais į rajono biudžetą.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda (nuotr. LRVK | Darius Janutis)
Strateginė Lietuvos ir Lenkijos partnerystė yra svarbiausias garantas, kad Baltijos šalys niekada neliks nuo Europos tautų bendrijos atskirta sala, sako premjeras Saulius ...
Agurkų diena Kėdainiuose: išdavė paslaptį, kaip skaniai užraugti  (nuotr. stop kadras)
Agurkų sostine vadinami Kėdainiai šventiškai sutiko oficialią agurkų dieną. Senamiestyje surengtoje mugėje žmonės iki soties galėjo prisikirsti šviežių ir raugintų agurkų. ...
Įspūdingas reiškinys nutvieskė Lietuvos padangę: tautiečiai fiksavo kometą (nuotr. stop kadras)
Lietuvius visą liepą džiugina neįprastas, tik kelis kartus per šimtmetį matomas spektaklis danguje. Ryškia uodega pasipuošusios kometos nuotraukomis socialiniuose tinkluose ...
Raseinių raj. Šienlaukio kaime atliekami išsamūs tyrimai dėl arseno (nuotr. stop kadras)
Pagaliau, praėjus net trims metams, pradėta aiškintis, iš kur lietuvių geriamajame vandenyje atsirado nuodų – arseno. Šio sunkiojo metalo aptikta skirtinguose šalies rajonuose ...
Mažeikių rajone nušautas 40 metų pareigūnas S. Žymantas  (tv3.lt fotomontažas)
Mažeikių rajone šūvių, pražudžiusių pareigūną, buvo galima išvengti. Po Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato audito paaiškėjo, kad Telšiuose pareigūnai ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų