Seime ruošiama PVM lengvata malkoms: nudžiugins ne visus

Valdantieji imasi kainų toliau – šįkart užsimojo atpiginti malkas. Premjeras žada sumažinti joms pridėtinės vertės mokestį. Žmonės piktinasi, kodėl tuomet dujoms, anglims, durpėms, granulėms, briketams ar elektrai lengvatos nesvarstomos.

10

Premjeras aiškina, kad malkomis kūrenasi patys neturtingiausi žmonės, tačiau neatmeta, kad mokesčiai gali mažėti ir kitam biokurui.

Marijampolietė Marijona šildymo sezonui jau pasiruošusi, tačiau senjorė šildytis dar neskuba. Malkos brangios, moteriai jos per metus atsieina per tūkstantį eurų, tad senolė krosnies dar nekuria.

„Pasiskolinu, kai gaunu pensiją po truputį atidavinėju. Truputį sūnus padeda“, – sako malkomis namus kūrenanti senjorė Marijona.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Seime ruošiama PVM lengvata malkoms: petenktinti ne visi

Malkomis besišildantiems namus žmonėms į pagalbą jau skuba premjeras. Saulius Skvernelis žada nuo naujųjų metų malkoms sumažinti PVM. Mokestis būtų nebe 21 proc., o toks pat kaip ir centriniam šildymui – 9 proc.

„Yra poreikis, didelė dalis visuomenės, kuri nepasižymi gausiomis pajamomis, tokiu būdu šildosi. Yra politiniai siūlymai tokie ir koalicijoje. Apsvarstėme, tokį siūlymą palaikysime“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Valdantieji mažinti mokesčius ruošiasi tik malkoms. Kas jomis kūrenasi, premjero pažadais džiaugiasi. Tačiau kiti stebisi, kodėl išskirtos būtent jos, nors brangsta ir dujos, ir durpės. Be to, žmonės kūrena ir granules, ir briketus, kurie kaip ir malkos yra biokuras.

„Anglys yra kietas kuras, kuris stipriai teršia aplinką, jo vartojimo mažinimas numatytas kaip vienas prioritetinių dalykų. Kalbant apie briketus, kalbame tik apie malkas, bet alternatyvos nėra atsisakyta kalbant apie briketus ir granules“, – sako S. Skvernelis.

O štai opozicija premjero siūlymą būtent tik malkoms mažinti PVM vadina tiesiog populistiniu. Ir sieja su artėjančiais rinkimais.

„Visai neseniai girdėjome, kad ruošiasi apmokestinti malkų kūrenimą dėl CO2 emisijų. Dabar girdime apie PVM nuolaidas malkoms. Sunku pasakyti, kas yra pas juos galvoje. Didžioji dalis malkų prekybos šiai dienai yra šešėlyje ir sunku pasakyti, kaip ta nuolaida veiktų“, – sako konservatorius Dainius Kreivys.

REKLAMA

Liberalas Eugenijus Gantvilas nevyniojo žodžių į vatą.

„Dabar atsirado prašviesėjimas, apšvito galvoje, dar ne viską padarėme, reikia malkas atpiginti, PVM malkoms. Kur sisteminis požiūris? Mano manymu, čia trizniojimas yra“, – sako E. Gentvilas.

Socialdmokratas Juozas Olekas įsitikinęs, kad lengvata turėrų būti taikoma visam biokurui.


Rašyti komentarą...
L
Leja
2018-10-03 06:15:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia pries rinkimus vel zada zada ir spyga gaunas
Atsakyti
0

G
Geotermikas
2018-10-02 20:59:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kur elektros pvm nuolaida šildymui geotermika? Taupo energiją santykiu 1:3,8 ! aišku kalkoze būdavo tik malkos ir traktorių /krosnių saliarka.. tai gal dar saliarkai duos nuolaidų ?..
Atsakyti
0

A
Alvydas
2018-10-03 09:48:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu koks pas mociute namas,kad 1000 euru uz malkas moka.Man 50 kvadratu plotui reikia 120 euru.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų