Unikali situacija Seime: M. Basčio apkalta privertė prabilti apie pirmalaikius Seimo rinkimus Papildyta 11.17 val.

Balsavimo rezultatai dėl Mindaugo apkaltos sukėlė aibę kalbų – parlamentarai negalėjo patikėti rezultatu ir ėmė vieni kitus kaltinti balsavus prieš apkaltą. Siekdamas išsklaidyti visas abejones, Seimo pirmininkas siūlo perbalsuoti dėl apkaltos. Maža to, opozicija ėmė kalbėti apie galimybę rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Mindaugas Bastys (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Siekdamas perbalsavimo dėl M. Basčio apkaltos, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį susitiko su visų Seimo frakcijų seniūnais.

Pasak V. Pranckiečio, balsavimas dėl M. Basčio mandato turėtų būti atviras. Anot jo, Seimo statutas aiškiai nenumato, ar dėl mandato panaikinimo turi būti balsuojama slaptai.

Antradienį per slaptą balsavimą už M. Basčio mandato panaikinimą buvo 72 parlamentarai, prieš – 21 Seimo narys, 24 susilaikė. Mandatui panaikinti reikia ne mažiau kaip 85 balsų „už“.

Prakalbo apie pirmalaikius rinkimus

Opozicija piktinasi balsavimo rezultatais ir po balsavimo susiklosčiusia situacija. Konservatorė Irena Degutienė pareiškė, kad biuletenių fotografavimas ir jų viešinimas papiktino rinkėjus, todėl ji nemato kitokios galimybės, tik rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

REKLAMA

„Mes nematome kitos išeities, kaip per artimiausius tris mėnesius organizuoti pirmalaikius Seimo rinkimus“, - žurnalistams sakė I. Degutienė.

Seimo narys Bronislovas Matelis taip pat mano, kad vienintelė logiška išeitis išspręsti situaciją, susidariusią po balsavimo dėl pakaltos M. Basčiui – pirmalaikiai Seimo rinkimai.

„Mano yra tokia nuomonė, kad siekti naujo perbalsavimo – naujas kelias į aklavietę. Naujam perbalsavimui reikalinga priežastis, o priežastis reiškia, kad turėsime įvardinti asmeninį, kuris organizavo masinį biuletenių fotografavimą.

Tokiam žmogui, ko gero, valstiečių lyderiui, mes turėsime reikšti apkaltą. Jeigu to neprisipažins, vadinasi, iš lubų mes negalime pasakyti, kad norime balsuoti dar kartą. Todėl aš manau, kad išeitis logiškas būtų pirmalaikiai Seimo rinkimai“, - sakė B. Matelis.  

Paramą pirmalaikiams rinkimams pareiškė konservatoriai, liberalai, „tvarkiečiai“ ir socialdemokratai.

Lauks paaiškinimo

Po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais V. Pranckietis žurnalistams patvirtino, kad kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją su prašymu paaiškinti, ar paviešinti balsavimo rezultatai bei masiškai sugadinti biuleteniai yra užtektinas veiksnys surengti perbalsavimą.

Jei komisija leis perbalsuoti, jį planuojama rengti ketvirtadienį.

Įtaria sąmokslą

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas sako matantis galimybę, kad valstiečiai sąmoningai pažeidė slapto balsavimo principą, fotografuodami savo biuletenius. Tai, anot E. Gentvilo, liudija Sauliaus Skvernelio citata, kuomet jis teigė, kad valstiečiai turi įrodymų dėl savo balsavimo.

„Parengiau Seimo nutarimo projektą, kad nustačius, jog buvo pažeistas slapto balsavimo principas, butų paskelbta, jog rezultatas negalioja. Tam reikalinga Seimo etikos ir procedūrų komisijos išvada“, - žurnalistams sakė E. Gentvilas.

Nufotografavo savo biuletenį

Valstietis Justas Džiugelis – vienas iš Seimo narių, nusprendusių nufotografuoti savo slapto balsavimo biuletenį, kad išsklaidytų kalbas, jog būtent Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga balsavo prieš M. Basčio mandato naikinimą.

„Balsavimas buvo labai svarbus tiek man, tiek visuomenei, manau. Iš žiniasklaidos pamačiau, kad M. Bastys lieka Seime, buvo šokiruotas tokiu sprendimu. Pamačiau, kad valstiečiai kaltinami, kad jis liktų seime. Norėjau paneigti tuos gandus, kad ne visi valstiečiai balsavo, jog M. Bastys liktų Seime“, - tv3.lt sakė J. Džiugelis. 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-03-14 11:22:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Po tokių LR Seimo veiksmų vargu ar LR rinkėjų dauguma jais gali pasitikėti,ar galima tikėti Lietuvos teisingumo sistema? Gal Prezidentė tegul pasiūlo visiems išsiskirstyti ir skelbti naujus LR Seimo rinkimus?
Atsakyti
0

D
Deina
2018-03-14 11:35:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netaškykime biudžeto lėšų... Atviras perbalsavimas- pats pigiausiais būdas išeiti iš dar vienos seimo narių kvailystės... Gal pagaliau visi prabus, atsimerks prieš savo rinkėjus ir savo sąžinę... Visokių neprotingų sprendimų būdavo ir anksčiau, praeitose kadensijose, bet kažkodėl dabar atsirado labai daug „sąžiningų“ seimo narių... Tad pirmyn...
Atsakyti
0

t
tiek
2018-03-14 20:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikriausiai daugumas sutiktų su tais "pirmalaikiais" ,tačiau su viena kuklia sąlyga: patirtis parodė,kad seimerių skaičių būtina mažinti tris kartus .Plius - senai reikalaujama uždrausti sukčiavimą su tais partiniais sąrašiniais - jų tai tikrai neturėtų likt per sekančius rinkimus. Bet to - Seimo darbo efektyvinimui tikrai būtinas siemerių ,nevykdančių rinkiminių įsipareigojimų rinkėjams atšaukimo tų pačių rinkėjų balsais įstatymas. B ū t i n a i. Užtenka lietuviams partinukų savivalės ,tyčiojimosi iš žmoniškų vertybių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų