Visa Lietuva meldė ir tikėjo, kad itin reta liga serganti trejų metų Evutė pasveiks. Vis dėlto penktadienį pasiekė liūdna žinia – rugpjūčio penktąją mažoji mergytė pralaimėjo kovą.

Evutė (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Evutė (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Jos galvoje tūnojo smegenų auglys, todėl daktarai mergaitai nieko gero nežadėjo. Tik vilties nė sekundei neprarado nei Evutės tėvai, nei ją maldomis ar finansais palaikantys žmonės.

Evutės tėvai Luiza ir Mantas prisimena, kad mergaitė gimė su vadinamu vandens maišu ant galvos, tad Luiza su Mantu tikėjo, kad tai laimės ženklas.

„Ji tikrai buvo labai sėkminga, pažengusi – 2,5 metų ėjo į darželį ir grupėje buvo su penkiamečiais. Staiga tas sėkmės ženklas dūžta. Patys ieškome atsakymų, kodėl taip atsitiko, bet mes nežinome.

Pralaimėjo itin retam vėžiui 

Šis auglys (DIPG-diffuse intrinsic pontine glioma) smegenų kamiene yra ypač retas, per metus diagnozuojamas 200-300 vaikų. Jis neoperuojamas, jam netaikoma chemoterapija. Kai gydytojas pasakė diagnozę, aš net neverkiau – girdėjau savo vyrą Mantą verkiantį ir viską stebėjau iš šalies.

REKLAMA

Tik paklausiau daktarų, ar jie nesuklydo, nes negalėjau tuo patikėti. Daktarai pasakė, kad Evai išgyventi yra vienas procentas, pritaikant radioterapiją – galbūt metai, dveji, bet tai jau būtų panašiau į stebuklą“, – anksčiau sakė Evutės mama Luiza.

Moteris prisimena, kad pirmos dienos po diagnozės buvo praleistos „Google“ naršyklėje, ieškant pagalbos. Pora tuomet atrinko du būdus, kurie duotų Evutei šansą.

„Atsirado vienas procentas, kad ji išgyvens, ir man tas vienas procentas yra labai daug. Tai yra viltis“, – kalba mama.

Moteris dalinasi, kad nuo vėžio mirštantys vaikai neišeina ramiai, miegodami, o po truputį, skausmingai.

„Pirmiausiai šis vėžys atima galimybę vaikščioti, kalbėti, ryti. Visos kūno funkcijos iš lėto dingsta. Smegenys ir kūnas atsijungia vienas nuo kito. Bet vaikai viską supranta. Jie čia, įkalinti savo mažuose trapiuose kūnuose,o jų mintys veikia puikiai. Jie žino, kas vyksta.

Jie puikiai supranta, kad viską, ką galėjo daryti prieš tai, jau daugiau negali. Kaip jie tada jaučiasi?Ar jūs galit įsivaizduot?Ar jūs galit įsivaizduot, kad toks paprastas dalykas, kaip įkvėpti oro gurkšnį, yra didžiausias darbas? Ar jie nusipelnė taip kentėt? Kodėl?“ – dalinasi skausmu Evutės mama.

Gydymas Vokietijoje neišgelbėjo

Birželio mėnesį mergaitei Vokietijoje buvo atlikta imunoterapija, tačiau sužibusios viltys greitai sudužo.

„Tik prieš kelias dienas rašiau, kaip puikiai Eva laikosi. Deja, tas džiaugsmas buvo trumpas. Ji nesijaučia puikiai. Pradeda reikštis simptomai. Ji vėl pradeda vaikščioti kaip girta.Taip pat, kaip prieš diagnozę. Aš tai matau. Stengiuosi laikyti jos ranką kiek įmanoma, nes ji vel ėmė užkliūti ir kristi. Ji vis daugiau ir daugiau pavargus.Tai vyksta. Aš žinau...Vaikų vėžys užknisa.

REKLAMA

Dauguma iš jūsų matote tik linksmas nuotraukas, kur vaikai atidarinėja dovanas ir linksmai šypsosi. Visa tai – tik išorė. O pamatas šito vėžio ne toks gražus, netgi visai nemielas. Per pastarąsias 48 valandas 3 kiti vaikai numirė nuo DIPG.Vienas berniukas buvo diagnozuotas mėnesį po Evos. Štai čia yra realybė“, – tuomet rašė mažylės mama.

Vėžiu sirgusi Evutė (nuotr. facebook.com)

Vėžiu sirgusi Evutė (nuotr. facebook.com)

Palaikė maldomis ir pinigais

Ši istorija sujaudino tūkstančius žmonių, kurie mergytę palaikė ir finansine parama. Pavyko surinkti beveik 70 000 eurų.

Visos ligos metu mergytę palaikė ir TV3 Žinių vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva, skatinusi žmones Evutę ir jos šeimą palaikyti malda. 

„Pirmadienio rytas. Saulė šviečia.. Bet širdyje - rūkas, lietus ir dargana. Evutė gęsta.. Auglys negailestingas, o meilė, maldos ir tikėjimas MŪSŲ VISŲ VAIKO, deja, negelbėja.. Nebeliko ašarų - visas išverkiau dėl mažosios draugės. Bet dar kartą visų prašau - jei tik galit, pasimelskit už šitą Angeliuką. Kad jos kelionė būtų kuo lengvesnė, kad skausmas paliktų, kad sparnų nebeslėgtų jokia našta.. Už Evutės tėvelius, artimuosius...”, - socialiniame tinkle rašė moteris. 

Neteisybė ir pyktis

Mama anksčiau yra sakiusi: per tuos kelis mėnesius nuo tada (nuo praėjusių metų rudenio), kai buvo diagnozuota Evutės liga, jai dažnai iškildavo neteisybės ir pykčio jausmai.

„Buvo ir neteisybės jausmas, buvo ir pyktis ant Dievo – kodėl kaltas tas trejų metų vaikas, kodėl man, kokias nuodėmes padariau? Kodėl mamos, kurios rūko, geria, vaikų nelaukia, pagimdo sveikus vaikus, o Evutė, gimusi planuota ir laukiama, serga? Jaučiau neteisybę.

REKLAMA

Po diagnozės nei vyras, nei aš negalėjome nei valgyti, nei miegoti. To miego ir dabar dar ne per daugiausiai. Dabar bet kokį Evutės veiksmą vertinu kaip galimą auglio simptomą. Jeigu ji ėjo ir parvirto, galvoju, ar čia dėl auglio. Gyvenu nuolatinėje baimėje“, – pasakoja Luiza.

Mantas taip pat prisimena, kad, jeigu mergaitė miegodavo ilgiau po radiacijos procedūros, eidavo tikrinti, pajudinti, ar ji dar kvėpuoja. Jis taip pat pripažįsta, kad kartais jaučiasi bejėgis, tačiau tam jausmui nepasiduoda ir žvelgia į priekį su viltimi.

„Pati radiacija neturėtų būti skausminga, bet, kadangi Evutė yra trejų metų, ir procedūra atliekama su specialia kauke, kad spinduliai nepatektų niekur kitur ir nepakenktų kitoms ląstelėms, atliekant procedūrą kaskart ji gaudavo pilną narkozę. Baisiausi buvo pirmi penki kartai, nes tai ir yra ta akimirka, kai atrodo, kad vaikas miršta, kai ji guli tau ant rankų ir staiga suglemba...“ – laidoje „TV Pagalba“ dalinosi Luiza.

Moteris skaudžiai prisimena, kad yra sulaukusi ir komentaro tiesiog „pasidaryti“ kitą vaiką, tačiau Luiza sako, kad kito vaiko ji nenori – jos noras yra išsaugoti Evutę.

Vėžiu sirgusi Evutė (nuotr. facebook.com)

Vėžiu sirgusi Evutė (nuotr. facebook.com)

 

Rita
2016-08-05 14:41:11
Verkiu... Tai yra baisi tragedija... Nuosirdziai gaila, kad tai nutinka maziems nekaltiems vaikams. Evute, tu angelelis. Uzuojata seimai...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rasa 2016-08-06 10:21:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Didžiausia užuojauta Tėvelialiams. Laikykitės. Verkiame.   ATSAKYTI
Zofija. 2016-08-06 01:01:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Baisiau negali būti, kai tėvams reikia atsisveikinti su savo vaiku. Nuoširdi užuojauta.   ATSAKYTI
mama 2016-08-06 00:43:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
negaliu..sirdi skauda..nors nepazistu nei sios seimos, nei mergaites,vistiek skauda..nes pati turiu du vaikucius..ir bijau..ad netektu susidurt su siuo skausmu..nes zinau..neistverciau..   ATSAKYTI
Oksana 2016-08-05 23:11:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuoširdi užuojauta....   ATSAKYTI
Oksana 2016-08-05 23:08:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuoširdi užuojauta...stiprybės Jums tėveliai...   ATSAKYTI
J.A 2016-08-05 22:28:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Verkiau skaitydama... Stiprybes teveliam,o bejausmiam zmogui nors laselio skausmo. Bukit stiprus mielieji ir kantrus. O Evute bus visuomet salia jusu.   ATSAKYTI
Ana 2016-08-05 22:20:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gili užuojauta, baigiau skaityti su skaudančia širdim,ir pilnas akis ašarų...   ATSAKYTI
Deimena 2016-08-05 21:31:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila...   ATSAKYTI
Aelita 2016-08-05 21:21:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sirdis plysta is skausmo, uzuojauta teveliams ir broliukui, kurie stengesi ir padare labai daug Del Evutes, ilsekis ramybeje saulele.    ATSAKYTI
aldona 2016-08-05 20:54:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gili uzuojauta    ATSAKYTI
Stanislavas 2016-08-05 19:06:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaiciau straipsni su skausmu sirdyje... Pats turiu 2 metuku dukryte, skaitan isivaizdavau kas butu jeigu butu kazkas panasaus, nezinau kaip tai kenteciau, ir koks buciau tas dienas. isivaizduoju, kaip Teveliai stenges ir gyveno su kokiu skausmu sirdyje kiekviena diena , zinodami , kad belekuria diena gali ivykti baisus dalykas...

Didele uzuojauta teveliai jums.. ;(    ATSAKYTI
Ana Karalienė 2016-08-05 19:00:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip liudna:( iki asaru savu... mazyte tokia vargsiuke..truks jos pasauliui. O tevai labai saunus kad laikesi drauge iki paskutinio atodusio. Retas vyras kuris lygoje islieka kartu ir padeda. Stiprybes luiza ir Mantai.   ATSAKYTI
..... 2016-08-05 18:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tas/ta kuri/kuris taip parase pasidarysi kita kaukole p e r p i s t butu maza   ATSAKYTI
Roberta 2016-08-05 17:31:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gaila ,kad taip nutiko Evutei užuojauta artimiesiems ir teveliams, gaila tos mergaitės Evutės aš jus palaikiau kol buvo gyva Evutė..... :(   ATSAKYTI
Eugute 2016-08-05 17:29:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Evutes prireike Dievuliui, dabar ji mazas angelelis... ziaurus tas gyvenimas... stiprybes teveliams...    ATSAKYTI
našlė 2016-08-05 16:36:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-18
Ar pasiskelbus viešai - lengviau? Ir dar atseit "visa" Lietuva verkia?.. tai gal parašykit apie visus onkologinius?   ATSAKYTI
r.k. 2016-08-05 17:23:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Našlele,begėde,tave likimas už tai ir baudžia,kad krūtinėje akmenį nešiojies.Kai yra didelis skausmas žmonėms,tai jį dalijantis rodos lengviau palieka.Vyrą,ar meilužį dar galima kitu pakeisti,o netekti vaiko...,tai nesulyginami dalykai  
ji 2016-08-05 23:03:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip tokias dar žemė nešioja...  
Almantas 2016-08-05 15:45:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Užuojauta tėveliams, stiprybės jums.   ATSAKYTI
Angelė 2016-08-05 15:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labai gaila tos mažytės mergytės.Tegul jai šviečia danguje tūkstančiai žvaigždučių su angelais
džiaugiasi linksmai. Tik didžiulis skausmas lieka brangių tėvelių širdyse.Stiprybės jums mielieji....   ATSAKYTI
Janina 2016-08-05 15:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuosirdi uzuojauta TEVELIAMS Islikite stiprus,o dukrytei dievulio palaimos tegu ja saugo visi dangaus angeliukai po savo sparniukais.   ATSAKYTI
Jurgita 2016-08-05 15:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuoširdi užuojauta   ATSAKYTI

Top Video

Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
DABAR RODOMA
Išlaisvinti dešimtys žmonių, kurie metų metus buvo laikomi narvuose
DABAR RODOMA
Keistas incidentas: gelbėjo ant pastatų laipiojančią nuogą moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai paviešino įrašą: gelbėjo springstantį kūdikį
DABAR RODOMA
Grįžęs į automobilį vyras paklaiko – sąmyšį sukėlė netikėtas radinys
DABAR RODOMA
Studentė pasidalijo tėvų įrašu: tapo milijonus peržiūrų renkančia sensacija
REKLAMA
Specialistai įspėja: jei nesilaikoma „biuletenio" taisyklių, išmoką matysite kaip savo ausis
Susirgai, nesvarbu, ar pasigavai virusą, ar ranką susilaužei, ir gavai „biuletenį“? Sėdėk sau liūdnas namuose negalvodamas nė apie menkiausius malonumus. Kitaip budrioji ...
Asociatyvi (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio vakarą Trakų rajone per gaisrą žuvo žmogus, pranešė Bendrasis pagalbos centras.  Anot jo, 22.10 val. gautas pranešimas, kad Trakų rajone, Miškinių kaime, ...
Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis) (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) darbuotojus stebina skyrių vadovų karjeros posūkiai. Pareigūnai stebisi, kaip skyriams vadovauti paskirti buvę policijos ...
moteris (nuotr. 123rf.com)
Naujausios apklausos tiriant smurto artimoje aplinkoje supratimą glumina – nemažai respondentų vis dar sunkiai atpažįsta psichologinio ir ekonominio smurtavimo apraiškas. ...
Continental (nuotr. stop kadras)
Kaune darbą pradėjo didžiausia kelių dešimtmečių investicija: 100-tą milijonų eurų kainavusi „Continental“ gamykla. Prezidentui G. Nausėdai paspaudus mygtuką, gamykla jau ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų