Vienos žiauriausių Lietuvoje nusikalstamos grupuotės vadeiva Algimantas Vertelka nevynioja žodžių į vatą: „Įkalinimo sąlygos Lukiškėse yra apgailėtinos. Ir, kas blogiausia, kuo toliau, tuo labiau nuteistiesiems iki gyvos galvos gyvenimas už grotų yra apsunkinamas.“.

Algimantas Vertelka

Algimantas Vertelka

Duodamas išskirtinį interviu naujienų ir pramogų portalui tv3.lt A. Vertelka pripažino ir dar vieną karčią tiesą – ne tik kalėjime, bet ir laisvėje jis nemato nieko gero. Tačiau išeiti iš kalėjimo nuteistasis iki gyvos galvos vilčių dar nėra praradęs. Per pokalbį A. Vertelka net atskleidė, ką veiktų atsidūręs laisvėje.

- Kas jums labiausiai nepatinka dėl įkalinimo sąlygų?

- Viskas negerai. Prieš stojant į Europos Sąjungą nuteistieji dar buvo daugiau ar mažiau patenkinti. Turėjome šaldytuvus, ventiliatorius, bet po įstojimo to nebeliko. Vietoj to, kad sąlygos gerėtų, jos yra bloginamas. Atėmė viską. Ir lyg to būtų maža, pasimatymų laiką sutrumpino. Anksčiau buvo 4 valandos per du mėnesius, dabar liko vos trys.

REKLAMA

Maistas irgi atitinkamas. Namuose, kai padaro bulvių košę, tai į ją įsmeigus šaukštą, jis stovi. O čia tiesiog nukrenta. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių. Kas nori pasigirti, kad Lukiškėse yra viskas gražu, tie meluoja išsijuosę. Nereikia pagražinti tų spalvų. Ir kuo toliau, tuo blogiau. O maistas būna skanus tik per patikrinimus.

Maža to, apribojo pinigų kiekį, kurį galima išleisti kalėjimo teritorijoje esančioje parduotuvėje. Iš lentynų išėmė kiaušinius, kruopas, medų. Kur logika? Nesuprantu.


TAIP PAT SKAITYKITE:

Henriko Daktaro jaunystė: kai gavau „malkų“, sunkiai dirbau, kad atkeršyčiau

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas: negarantuoju, kad atsukus laiką pasielgčiau kitaip


- Tai pagrindinės priežastys, kodėl kaliniai rašo skundus?

Yra ir daugiau, bet koks skirtumas apie tai kalbėti ar skundus rašyti. Pasitaiko, kad kaliniai laimi bylas prieš Lietuvą. Bet tokiu atveju tik sumokamos baudos ir toliau niekas nieko netvarkoma.

- Minėjote, kad susitikimams laiko yra per mažai. Kas jus aplanko Lukiškėse?

Vaikai, brolis, draugai. Kas buvo, tiek ir liko. Niekas nepasikeitė. Su kuriais bendravau laisvėje, tie ir pasiliko. O kas buvo prisiplakėliai, tuos seniai žinojau. Man nebuvo apie ką su jais šnekėti dar tada, kai buvau laisvėje.

- Ką galėtumėte papasakoti apie savo šeimą, vaikystę?

Gimiau ir augau Panevėžyje, pačiame gražiausiame mieste. O kas dėl šeimos, tai jos nelieskime. Kam to reikia? Tegul auga, gyvena gražiai.

- Ar paauglystėje augote su tinkama draugų kompanija?

Kodėl pas mane gali būti netinkama draugų kompanija? Tiek metų „išsilaikiau“. Maža to, ne už savo padarytus nusikaltimus atsidūriau kalėjime. Neoficialiai visi sako, kad taip, aš nekaltas. Bet kai reikia priimti teismo sprendimą, tada jau nuteisia.

REKLAMA

- Ar laisvėje esančių artimųjų neslegia Vertelkos pavardė?

Žinote, visuomenės požiūris yra toks, koks jis yra. Niekas nenori žinoti tiesos. Visi girdi ir mato tik tai, kas blogiausia. Tas, kas mane uždarė, dabar prisipažįsta, kad „plovė“ Mažeikių naftos pinigus. Dėl manęs kūrė įstatymus, kad tik pavyktų uždaryti. Bet ateis laikas ir išlįs visi galai. Visi patys išsipjaus.

- Ko už grotų gali siekti iki gyvos galvos nuteistas žmogus?

Daug kažko nepasieksi. Pats lankau anglų kalbos kursus, taip pat mokausi dirbti kompiuteriu. Ir viskas.

- Ar sekate Lietuvos aktualijas?

Kokias dar aktualijas? Apie tą „durnių“ laivą, kuris yra netoli Lukiškių. Niekas tam Seime nesikeičia. Ateina nauji žmonės, ketverius metus pasėdi, pasiima pinigus ir išeina. O visą valstybę valdo kokie 4-5 žmonės.

- Galbūt prablaško sporto transliacijos per televizorių?

Dažnai žiūriu sporto transliacijas. Krepšinis patinka, kai „Žalgiris“ žaidžia. Nuo senų laikų ši komanda yra įstrigusi. Su kai kuriais krepšininkais yra tekę senais laikais pabendrauti.

- Koks yra šių laikų nusikalstamas pasaulis?

Visiškai kitoks nei buvo anksčiau. Dabar koks jaunuolis parduoda nedidelį kiekį narkotikų kitam ir tas jau sodinamas ilgiems metams už grotų. Teismai pradeda pūsti burbulą. Ateina prokurorai ir sako, kad jis pardavinėja didelius kiekius, nors rado tik miligramus.

Viskas, kas buvo kuriama pagal nusikalstamo pasaulio modelį dabar perėjo į valdžią. Anksčiau sakydavo, kad banditai reketuoja žmones. Kad nereketuotų, kažkas juos saugodavo (neoficialiai, žinoma). O dabar tam sukurtos saugos tarnybos.

REKLAMA

Arba, jeigu žmogus vienas kitam neatiduodavo pinigų, tai atvažiuodavo, pasikalbėdavo ir viską išspręsdavo. Nebūdavo, kad mušdavo, laužydavo, čia filmuose tik taip daro. O kas dabar? Dabar antstolius sukūrė. Mačiau laikraštyje skelbimą „Išmušiu pinigus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje“. Net žagtelėjau. Anksčiau tie patys visų smerkiami banditai neatimdavo paskutinių „triusikų“, o antstoliai ir tuos numauna.

- Ką galėtumėte papasakoti apie kraupiomis legendomis apipintą Tulpinių vilą?

Visiškas absurdas. Visur rašė, kad ten vyko kažkas žiauraus. O kai reikia, nieko ten nerado. Nuo tvenkinio, kur ištraukė kažkieno kūnus, iki tos vilos yra bent trys kilometrai. Kas ten ką įmetė, tegul jų ir klausia. Turėjo nužudymus prie „tulpinių“ pririšti ir tiek. Sukūrė legendą, pranešė spaudai – tiek ir tereikėjo.

- Bet su jūsų pavarde siejama net 11 nužudymų?

Ties mano pavarde nėra nė vieno nužudymo. Kaltinamajam akte visur prirašytas žodis „galimai“. Jei teisme vieno „ožio“ (skundiko – aut. past.) paklausiau, ar jis mane pažįsta, tai tas pasakė, jog ne. Bet remiantis jo parodymais mane ir nuteisė. Klausiau, ar mes bendravome? Jis sakė, kad ne, jog mane matė tik du kartus. Tai apie kokį teisingumą galime kalbėti.

- Anksčiau buvo rašyta, kad A. Vertelka mėgaujasi prabanga už grotų. Ar tikrai?

(Juokiasi). Vienas pareigūnas pasakė tokią nesąmonę, tiek ir tereikėjo. Tada spauda rašė, kad pas Vertelką kameroje konjakas upeliais teka, yra pristatomos laisvo elgesio merginos. Dabar tas pareigūnas pats jau nebedirba.

REKLAMA

Galiu pasakyti tik tiek, kad buvo mano gimtadienis. Parduotuvėje nupirkau saldainių, sausainių. Tas pareigūnas, eidamas pro šalį, pamatė ir visiems priskiedė nesąmonių. Dar pasakė, kad ikrus valgėme, brangius gėrimus vartojome. Nesąmonė.

- Ar dažnai pagalvojate apie laisvę?

Laukiam, laukiam, gal kažkas ir bus (juokiasi). Lietuva liko vienintelė valstybė ES, kurioje nėra lygtinio paleidimo. Laukiam Strasbūro sprendimų. Gal „ant“ senatvės ir išeisiu.

Bet iš esmės, laisvėje nesąmonės vyksta. Tad stengiesi nesukti sau galvos, kam nervus gadinti. Tik pasvarstai, ar tikrai žmonės laisvėje buki pasidarė. Joja ant jų kas tik nori ir jie visi tyli.

- Ką veiktumėte išėjęs iš kalėjimo?

Ilsėčiausi. Namuką, kur pamiškėje įsigyčiau ir gyvenčiau. O ką daugiau daryti? Bėgti iš Lietuvos? Kam? Tegul bėga tie, kurie prisidirbo. Aš nieko blogo nepadariau.

- Ant ko labiausiai griežiate dantį dėl dabartinės savo situacijos?

Tai kad ant nieko. Man šimtas metų. Tik žiūriu ir laukiu, kada jie tarpusavyje išsipjaus. Neilgai užtruks. Man yra laiko pažiūrėti iš šono, kaip atrodo viskas. Kas nežino peripetijų, kaip viskas vyko anais laikais, tas ir nesupranta, kas vyksta dabar.

Yra taip, kad buvo žmonės, kurie per daug žinojo, todėl jie ir išėjo į kitą pasaulį. O mane apkaltino dėl nieko. Kur tos nupjautos galvos? Ar aš jas nusinešiau ir kažkur padėjau? Žiūrėkit, kad tik jos neatsirastų kur prie Vingio parko šaudyklos. Nesijuokite, aš nenustebčiau.


TAIP PAT ŽIŪRĖKITE:


 

sal.
2016-05-09 22:08:33
ner daktaro,ner vertelkos,visos buozes atsigave
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vertelka 2019-10-04 17:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Maladiec seniukas    ATSAKYTI
Dvėsk 2018-10-14 22:52:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Supuk kalėjime kančiose, tokiose pat, kokias suteikei savo aukom! Neturi kaltės jausmo, nejauti atsakomybės dėl atimtų gyvybių. Ne žmogus, o atmata esi. Tau nėra ką veikt tarp žmonių. Tu net nežinai, kas yra žmogiškumas. Linkiu sapnuot savo aukas kasnakt ir nerast ramybės, tegul jos išvaro tave iš proto, kurio ir taip beveik nėra. Dvėsk atmata   ATSAKYTI
brudas tu 2018-06-24 14:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
linkiu tau suput zvairy bandite kalejime   ATSAKYTI
Kaunas 2016-10-02 23:51:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normaliai... nors Idukra normali... fafliorsa   ATSAKYTI
Agne 2016-05-29 17:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet yra zmoniu baigianciu atsedeti,ir jokie prieslaikiniai paleidimai negalioja ,kur karta paklydo,kencia artimieji,o narkosos,idiotai,gryzta atgal po kelis kart ir jiems taikomas lygtynumas,kur tiesa ?...   ATSAKYTI
Dkcnfj 2016-05-12 16:37:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kalejimo kamsciai taip jiem ir reikia   ATSAKYTI
j 2016-05-10 12:41:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
apie toki kambari kaip pono vertelkos daug kam pasvajoti.. :D blogos salygos... :D kur nusiros ši musu didvyriu salis,nes baisu pagalvot   ATSAKYTI
Prajuokintas 2016-05-10 09:35:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Bulvių košė gaminta namuose būna skysta, nes joje daug sviesto ir pieno, o stovi šaukštas tik bulvių tarkyje. Kitas dalykas, tai ponas turi savo butą, o žmonės ardami, neišgali nei tokio kambario su muzikos centru turėti. Dar kitas dalykas, tai ar gali kas nors patikrinti ar tikrai šie veikėjai sėdi? Juk tam reikia rašyti raštus ir tik po kelių dienų galbūt duodamas leidimas. Kyla prielaida, kad būtent tam momentui atvyksta į kamerą šie veikėjai. Juk šiauliečiai pasakojo, kaip Baranis laisvėje mėgo pasiblaškyti, nors oficialiai sėdėjo. Vertelka sako, kas jis pirktų namuką ir gyventų sau. Juokas pro ašaras! Čia žmonės aria kaip negrai ir turėdami žemės sklypą, nesugeba pasistatyti namuko, o jis mat pirktų :-D. Daug pvz, kai žmonės neva sėdi kalėjime, o ištiesų jie laisvėje. juos fiktyviai pasodina, kad liaudis galvotų, jog teisingumas vyksta, o ištikro tai jų niekas nesodina, nes visi viena šaika.   ATSAKYTI
sal. 2016-05-09 22:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ner daktaro,ner vertelkos,visos buozes atsigave   ATSAKYTI
sal 2016-05-09 22:10:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tada dejo i kelnes  
hgfh 2016-05-09 21:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ghg   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Tradicijų lietuviai nepamiršta: nuo ryto maišo tešlą ir puošiasi kaukėmis (nuotr. stop kadras)
Šalies miestai ir miesteliai antradienį kvepia Užgavėnių blynais, mat iš kiemų varyta bent trumpam juose pasirodžiusi žiema. Pagal senuosius papročius, persirengę velniais ...
Dėl koronaviruso uždarytas Tenerifės viešbutis „H10 Costa Adeje Palace“ ir paskelbtas karantinas. (nuotr. SCANPIX)
Dėl koronaviruso į karantiną uždarytame Tenerifės viešbutyje yra trys Lietuvos piliečiai, patvirtino Užsienio reikalų ministerija. „Vasario 24 dieną pietinėje Tenerifės dalyje ...
Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis (nuotr. Fotodiena.lt)
Konservatoriai dideliais žingsniais lekia rinkimų link. Antradienį jie paviešino savo vienmandatininkų sąrašą ir paskelbė, kuriose apygardose, kokie kandidatai kausis. Sąrašas ...
Lėktuvas Vygintas Skaraitis/Fotobankas
Turistai gali prašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir grąžinti pinigus už kelionę į Kiniją ar šiaurės Italijos savivaldybes, netaikant sutarties nutraukimo ...
Ligoninė Andrius Ufartas/Fotobankas
Antradienio rytą į Kaune įsikūrusius muitinės sandėlius iš Šiaurės Italijos grįžęs vilkiko vairuotojas pasiskundė į gripą panašiais simptomais, jam kviesti medikai, tačiau, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų