Vienos žiauriausių Panevėžio „tulpinių“ gaujos vadeiva A. Vertelka atskleidė, ką veiktų laisvėje Išskirtinis interviu

Vienos žiauriausių Lietuvoje nusikalstamos grupuotės vadeiva Algimantas Vertelka nevynioja žodžių į vatą: „Įkalinimo sąlygos Lukiškėse yra apgailėtinos. Ir, kas blogiausia, kuo toliau, tuo labiau nuteistiesiems iki gyvos galvos gyvenimas už grotų yra apsunkinamas.“.

21

Duodamas išskirtinį interviu naujienų ir pramogų portalui tv3.lt A. Vertelka pripažino ir dar vieną karčią tiesą – ne tik kalėjime, bet ir laisvėje jis nemato nieko gero. Tačiau išeiti iš kalėjimo nuteistasis iki gyvos galvos vilčių dar nėra praradęs. Per pokalbį A. Vertelka net atskleidė, ką veiktų atsidūręs laisvėje.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. A. Vertelkos gyvenimas Lukiškėse

- Kas jums labiausiai nepatinka dėl įkalinimo sąlygų?

- Viskas negerai. Prieš stojant į Europos Sąjungą nuteistieji dar buvo daugiau ar mažiau patenkinti. Turėjome šaldytuvus, ventiliatorius, bet po įstojimo to nebeliko. Vietoj to, kad sąlygos gerėtų, jos yra bloginamas. Atėmė viską. Ir lyg to būtų maža, pasimatymų laiką sutrumpino. Anksčiau buvo 4 valandos per du mėnesius, dabar liko vos trys.

Maistas irgi atitinkamas. Namuose, kai padaro bulvių košę, tai į ją įsmeigus šaukštą, jis stovi. O čia tiesiog nukrenta. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių. Kas nori pasigirti, kad Lukiškėse yra viskas gražu, tie meluoja išsijuosę. Nereikia pagražinti tų spalvų. Ir kuo toliau, tuo blogiau. O maistas būna skanus tik per patikrinimus.

REKLAMA

Maža to, apribojo pinigų kiekį, kurį galima išleisti kalėjimo teritorijoje esančioje parduotuvėje. Iš lentynų išėmė kiaušinius, kruopas, medų. Kur logika? Nesuprantu.


TAIP PAT SKAITYKITE:

Henriko Daktaro jaunystė: kai gavau „malkų“, sunkiai dirbau, kad atkeršyčiau

Iki gyvos galvos nuteistas žudikas: negarantuoju, kad atsukus laiką pasielgčiau kitaip


- Tai pagrindinės priežastys, kodėl kaliniai rašo skundus?

Yra ir daugiau, bet koks skirtumas apie tai kalbėti ar skundus rašyti. Pasitaiko, kad kaliniai laimi bylas prieš Lietuvą. Bet tokiu atveju tik sumokamos baudos ir toliau niekas nieko netvarkoma.

- Minėjote, kad susitikimams laiko yra per mažai. Kas jus aplanko Lukiškėse?

Vaikai, brolis, draugai. Kas buvo, tiek ir liko. Niekas nepasikeitė. Su kuriais bendravau laisvėje, tie ir pasiliko. O kas buvo prisiplakėliai, tuos seniai žinojau. Man nebuvo apie ką su jais šnekėti dar tada, kai buvau laisvėje.

- Ką galėtumėte papasakoti apie savo šeimą, vaikystę?

Gimiau ir augau Panevėžyje, pačiame gražiausiame mieste. O kas dėl šeimos, tai jos nelieskime. Kam to reikia? Tegul auga, gyvena gražiai.

- Ar paauglystėje augote su tinkama draugų kompanija?

Kodėl pas mane gali būti netinkama draugų kompanija? Tiek metų „išsilaikiau“. Maža to, ne už savo padarytus nusikaltimus atsidūriau kalėjime. Neoficialiai visi sako, kad taip, aš nekaltas. Bet kai reikia priimti teismo sprendimą, tada jau nuteisia.

- Ar laisvėje esančių artimųjų neslegia Vertelkos pavardė?

Žinote, visuomenės požiūris yra toks, koks jis yra. Niekas nenori žinoti tiesos. Visi girdi ir mato tik tai, kas blogiausia. Tas, kas mane uždarė, dabar prisipažįsta, kad „plovė“ Mažeikių naftos pinigus. Dėl manęs kūrė įstatymus, kad tik pavyktų uždaryti. Bet ateis laikas ir išlįs visi galai. Visi patys išsipjaus.

- Ko už grotų gali siekti iki gyvos galvos nuteistas žmogus?

Daug kažko nepasieksi. Pats lankau anglų kalbos kursus, taip pat mokausi dirbti kompiuteriu. Ir viskas.

- Ar sekate Lietuvos aktualijas?

Kokias dar aktualijas? Apie tą „durnių“ laivą, kuris yra netoli Lukiškių. Niekas tam Seime nesikeičia. Ateina nauji žmonės, ketverius metus pasėdi, pasiima pinigus ir išeina. O visą valstybę valdo kokie 4-5 žmonės.

REKLAMA

- Galbūt prablaško sporto transliacijos per televizorių?

Dažnai žiūriu sporto transliacijas. Krepšinis patinka, kai „Žalgiris“ žaidžia. Nuo senų laikų ši komanda yra įstrigusi. Su kai kuriais krepšininkais yra tekę senais laikais pabendrauti.

- Koks yra šių laikų nusikalstamas pasaulis?

Visiškai kitoks nei buvo anksčiau. Dabar koks jaunuolis parduoda nedidelį kiekį narkotikų kitam ir tas jau sodinamas ilgiems metams už grotų. Teismai pradeda pūsti burbulą. Ateina prokurorai ir sako, kad jis pardavinėja didelius kiekius, nors rado tik miligramus.

Viskas, kas buvo kuriama pagal nusikalstamo pasaulio modelį dabar perėjo į valdžią. Anksčiau sakydavo, kad banditai reketuoja žmones. Kad nereketuotų, kažkas juos saugodavo (neoficialiai, žinoma). O dabar tam sukurtos saugos tarnybos.

Arba, jeigu žmogus vienas kitam neatiduodavo pinigų, tai atvažiuodavo, pasikalbėdavo ir viską išspręsdavo. Nebūdavo, kad mušdavo, laužydavo, čia filmuose tik taip daro. O kas dabar? Dabar antstolius sukūrė. Mačiau laikraštyje skelbimą „Išmušiu pinigus tiek Lietuvoje, tiek užsienyje“. Net žagtelėjau. Anksčiau tie patys visų smerkiami banditai neatimdavo paskutinių „triusikų“, o antstoliai ir tuos numauna.

- Ką galėtumėte papasakoti apie kraupiomis legendomis apipintą Tulpinių vilą?

Visiškas absurdas. Visur rašė, kad ten vyko kažkas žiauraus. O kai reikia, nieko ten nerado. Nuo tvenkinio, kur ištraukė kažkieno kūnus, iki tos vilos yra bent trys kilometrai. Kas ten ką įmetė, tegul jų ir klausia. Turėjo nužudymus prie „tulpinių“ pririšti ir tiek. Sukūrė legendą, pranešė spaudai – tiek ir tereikėjo.

- Bet su jūsų pavarde siejama net 11 nužudymų?

Ties mano pavarde nėra nė vieno nužudymo. Kaltinamajam akte visur prirašytas žodis „galimai“. Jei teisme vieno „ožio“ (skundiko – aut. past.) paklausiau, ar jis mane pažįsta, tai tas pasakė, jog ne. Bet remiantis jo parodymais mane ir nuteisė. Klausiau, ar mes bendravome? Jis sakė, kad ne, jog mane matė tik du kartus. Tai apie kokį teisingumą galime kalbėti.

REKLAMA

- Anksčiau buvo rašyta, kad A. Vertelka mėgaujasi prabanga už grotų. Ar tikrai?

(Juokiasi). Vienas pareigūnas pasakė tokią nesąmonę, tiek ir tereikėjo. Tada spauda rašė, kad pas Vertelką kameroje konjakas upeliais teka, yra pristatomos laisvo elgesio merginos. Dabar tas pareigūnas pats jau nebedirba.

Galiu pasakyti tik tiek, kad buvo mano gimtadienis. Parduotuvėje nupirkau saldainių, sausainių. Tas pareigūnas, eidamas pro šalį, pamatė ir visiems priskiedė nesąmonių. Dar pasakė, kad ikrus valgėme, brangius gėrimus vartojome. Nesąmonė.

- Ar dažnai pagalvojate apie laisvę?

Laukiam, laukiam, gal kažkas ir bus (juokiasi). Lietuva liko vienintelė valstybė ES, kurioje nėra lygtinio paleidimo. Laukiam Strasbūro sprendimų. Gal „ant“ senatvės ir išeisiu.

Bet iš esmės, laisvėje nesąmonės vyksta. Tad stengiesi nesukti sau galvos, kam nervus gadinti. Tik pasvarstai, ar tikrai žmonės laisvėje buki pasidarė. Joja ant jų kas tik nori ir jie visi tyli.

- Ką veiktumėte išėjęs iš kalėjimo?

Ilsėčiausi. Namuką, kur pamiškėje įsigyčiau ir gyvenčiau. O ką daugiau daryti? Bėgti iš Lietuvos? Kam? Tegul bėga tie, kurie prisidirbo. Aš nieko blogo nepadariau.

- Ant ko labiausiai griežiate dantį dėl dabartinės savo situacijos?

Tai kad ant nieko. Man šimtas metų. Tik žiūriu ir laukiu, kada jie tarpusavyje išsipjaus. Neilgai užtruks. Man yra laiko pažiūrėti iš šono, kaip atrodo viskas. Kas nežino peripetijų, kaip viskas vyko anais laikais, tas ir nesupranta, kas vyksta dabar.

Yra taip, kad buvo žmonės, kurie per daug žinojo, todėl jie ir išėjo į kitą pasaulį. O mane apkaltino dėl nieko. Kur tos nupjautos galvos? Ar aš jas nusinešiau ir kažkur padėjau? Žiūrėkit, kad tik jos neatsirastų kur prie Vingio parko šaudyklos. Nesijuokite, aš nenustebčiau.


TAIP PAT ŽIŪRĖKITE:


Rašyti komentarą...
s
sal.
2016-05-09 22:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
ner daktaro,ner vertelkos,visos buozes atsigave
Atsakyti
0

A
Agne
2016-05-29 17:33:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bet yra zmoniu baigianciu atsedeti,ir jokie prieslaikiniai paleidimai negalioja ,kur karta paklydo,kencia artimieji,o narkosos,idiotai,gryzta atgal po kelis kart ir jiems taikomas lygtynumas,kur tiesa ?...
Atsakyti
0

h
hgfh
2016-05-09 21:48:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
ghg
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų