Vilnius kelia baltą vėliavą kovoje prieš erkes?

Vilniaus visuomenės sveikatos centras sudėjo ginklus ir nutraukė kovą su erkėmis. Bent jau taip sako vilniečiai besistebintys, kodėl sostinės visuomenės sveikatos centras vienintelis iš dešimties esančių šalyje, jau dvejus metus nerenka ir netiria parazitus luošinančius žmonių sveikatą.

Erkė (Nuotr. Scanpix)

Negana to, kol erkės netiriamos, sostinės valdžia neskuba ir prižiūrėti pavojingų vietų, kur jos veisiasi. Tad parkuose, kur gausu žmonių, žolė siekia net pusę metro. Tam, kad erkės nesiveistų ji turi būti ne aukštesnė nei dešimt centimetrų. Vilniaus visuomenės sveikatos centras atkerta, esą erkės karaliauja visur, tad tirti jų tam tikrose vietose nebėra prasmės. 

REKLAMA

Kolegomis Vilniuje stebisi Kauno visuomenės sveikatos centras tvirtinantis, esą tyrimus, bent jau dėl erkių platinamos Laimo ligos, kartą per metus atlikti tiesiog būtina. Nes erkių populiacija kinta, ten kur buvo rasta apkrėstų, esą po metų gali ir nebūti.

Vilnius greičiausiai pagalvojo ir nusprendė pataupyti, kaip aiškina pasipiktinę vilniečiai. Vilniaus visuomenės sveikatos centras, ateityje gali būti paskelbtas departamentu, kuriam pavaldūs būtų kiti šalies Visuomenės sveikatos centrai. Tad duodamas toną kietiems, šis centras atkerta, esą nėra prasmės kasmet valstybės lėšas mesti į balą ir šliaužioti po parkus renkant erkes, o vėliau vežant jas į laboratoriją. O ir sąlygų dabar, neva centras neturi.

Tačiau statistika lyg tyčia Vilniaus visuomenės sveikatos centro nenaudai. Skelbiama, kad pastaruoju metu it ant mielių augantis sergamumas erkiniu encefalitu ir Laimo ligomis didžiausi – apie Vilnių ir Trakus. Kaip tik tose vietose, kurios ir priklauso Vilniaus visuomenės sveikatos centrui.


Rašyti komentarą...
R
Rza
2015-07-02 16:52:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tiesiog reikia pervardinti Vilniaus visuomenės sveikatos centrą į nesveikatos?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų