V. Landsbergis (nuotr. Fotodiena.lt)

V. Landsbergis (nuotr. Fotodiena.lt)

Edmundas Jakilaitis, LRT Televizijos laida „Dėmesio centre“, LRT.lt

Europos Parlamento nariams išdalintas knygos apie Dalią Grybauskaitę angliškas vertimas. Ši istorija jau pateko į tarptautinę spaudą. „New York Observer“ spėja, kad tai Rusijos atsakas į aštrią Lietuvos Prezidentės poziciją dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą. Kas išvertė ir išleido šią knygą, kol kas nežinia.

Apie tai pokalbis LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ su profesoriumi Vytautu Landsbergiu ir knygos autore Rūta Janutiene.

– Profesoriau, koks Jūsų vertinimas? Kas čia vyksta?

– Juokinga klausyti, kad nežinia, kas išleido. Kontora dirba, ir viskas.

– Ką Jūs vadinate kontora?

– Senoji kontora. Seniau ji vadinosi KGB, dabar ji veikia visokiomis agentūromis.

– Jūs manote, kad valstybės darbas, ne kokio nors konkretaus politiko? Kas norėtų Europos politikų akyse pakeisti nuomonę ar daryti įtaką nuomonei apie Dalią Grybauskaitę?

Rusija – tokia primityvi valstybė, kad ji keršija visokiais būdais: ir rafinuotais, ir brutaliais, ir tokiais primityviais. Apipylė ir jau atliko pareigą, užsidėjo „paukščiuką“ – reagavome. Kas nors gauna už tai pagyrimą. Tai yra toks kontoros darbas, kad net svarstyti nėra ko.

REKLAMA

– Ponia Janutiene, Jūs sakote, kad Jūsų knyga išversta be Jūsų sutikimo. Ką darysite?

– Aš jau kreipiausi į Europos Parlamento vadovybę laišku. Jeigu iš ten neatgausiu atsakymo, tai dėl vogtų daiktų platinimo, kuriuo užsiima ir ponas Landsbergis, ir jo anūkas visų pirma, aš kreipsiuosi dėl šių jų veiksmų ir į Briuselio policiją.

– Ką Jūs turite omeny sakydama platinimą? Jūs manote, kad Gabrielius Landsbergis išplatino šitą knygą?

– Gabrielius Landsbergis labai aktyviai dabar platina tą klastotę, tą anglišką variantą, kuris yra ir pakeistas, ir permaketuotas. Būtent šita šeima kažkodėl labai rūpinasi tarptautiniu mastu diskredituoti Dalią Grybauskaitę naudodami autentiškus jos biografijos faktus.

– Jūs sakote, kad ši knyga išversta ir išplatinta be Jūsų sutikimo. Bet ar Jūs nebūtumėte sutikusi, jeigu kažkas būtų į Jus kreipęsi?

– Jeigu leidykla būtų kreipusis, aš, be abejo, būčiau sutikusi. Jeigu to būtų prašiusi bet kuri oficialiai veikianti leidykla. Bet ši leidykla yra politiškai angažuota, jeigu tai buvo viešai išplatinta. Visų pirma, tai buvo pavogta ir suklastota, o dabar stebiu, kaip ponai Landsbergiai užsiima to platinimu.

– Profesoriau, visi faktai, kurie minimi toje knygoje, buvo seniai žinomi. Visuomenė žinojo šiuos biografijos faktus dar prieš Prezidento rinkimus, ir tai nepadarė jokio poveikio rinkimų rezultatams.

– Nežinau, kodėl Jūs melavimą vadinate faktais. Jeigu ten prasideda nuo to, kad ji gimė NKVD darbuotojo šeimoje. Tai netiesa, ir tai visi žino. O tai, ką čia šneka ponia Janutienė, pranoksta patį S. Lavrovą: rusų niekur nėra, lėktuvą numušė patys ukrainiečiai. Tokius dalykus galima varyt ir varyt. Čia net nėra apie ką kalbėti.

REKLAMA

– Knygoje iš tiesų yra daug faktų, tiesiog vieni juos vertina labai kritiškai, kiti vertina kitaip. Čia kiekvieno autoriaus turbūt teisė, kaip nori tuos faktus vertinti. Bet ar tai gali padaryti kažkokį poveikį politikai, politikų reputacijai? Ar tai turės kokią nors įtaką europarlamentarams?

– Dabar jokių rinkimų nėra, todėl manau, kad tai yra kerštingas reagavimas į D. Grybauskaitės poziciją. Tai yra toks absurdas. Net ne absurdas, o greičiau nevykęs mostas. Arba tiesiog noras pasižymėti, „užsidėti“ varnelę, kad dirba.

– Ar Lietuvos institucijos turėtų oficialiai kreiptis į Europos Parlamentą ir reikalauti tyrimo? Ar šį faktą reikia tiesiog ignoruoti?

– Nežinau, koks čia gali būti tyrimas. Ar ten kas nors fiksuoja, fotografuoja, kas landžioja po Parlamento pašto dėžutes – aš nežinau. Lietuvos Seime yra tam tikra kontrolė, o ten tų dėžučių yra įvairiose vietose. Turbūt kad nėra jokios prasmės aiškintis. Net jeigu kokia nors nugara buvo nufotografuota ar kojos drebančios – ką čia tyrinėti? Tai yra veiksmas, kuris diskredituoja ir Rusiją, ir jos slaptąsias tarnybas. Panašu, kad yra kažkokia agentūra, kuri veikia ir Europos Parlamente, bet išaiškinti tą agentūrą būtų sudėtinga.

– Kalbant apie tikslus. Ar tai yra veiksmas tiesiog bandant pakeisti Europos Parlamento narių reputaciją, ar čia tiesiog, kaip sakėte, varnelės klausimas?

– Aš labai nenorėčiau, kad kas nors pagalvotų, jog taip elgiasi parlamentarai iš Lietuvos. Įsivaizduojate, kas nors pasakytų, kad čia Z. Balčytis keršija – tokia nuomonė jau būtų žemiau visko. Pliurpti galima ką nori, bet krislelis sveiko proto dar yra ir Europos Parlamente.

REKLAMA

– Tai Jūs manote, kad neįmanoma išsiaiškinti, kas tai padarė?

– Aš net nemanau, kad tai kas nors aiškinsis. Įsivaizduokite, kad Europos Parlamento koridoriaus kampe kažkas prikakojo. Tai dabar EP turi daryti didžiulį tyrimą ir tyrinėti chemiškai, biologiškai, pagal visokius parametrus ar kvapą, kas tai galėjo padaryti? Turbūt mažai prasmės būtų.

člen
2014-12-16 16:16:42
Ruskynas primityvus - visi žino. Bet dar didesnį primityvumą demonstruoja lietuviai, spausdindami knygiūkštes, iš anksto žinodami kremliaus džiaugsmą ir pritarimą....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ona 2014-12-16 23:52:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Idomus pastebejimas , Lanzbergis sako kad Briuseli pasto dezutes nesaugiai stovi ir niekam neydomu ju saugumas. Kaip zmogus susimove. Istiesu ten toks saugumas,kad net muses turi turet pasus :) visdelto Ruta teisi.   ATSAKYTI
Shpyga 2014-12-16 22:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Kad ukrai nukale lektuva tai faktas, kitaip rusus butu negyvai uzlese! Ir jei knyga pades grybienes ir jos kvailo tarskejimo atsikratyt valio!   ATSAKYTI
Kindziulis, 2014-12-16 22:02:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
tatukas jau pasiekė a.a. Brežnevo lygį:ir vizualiai,ir protiškai   ATSAKYTI
As 2014-12-16 19:34:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ponas Lansbergis,,,kaip Visada ,,TEISUS! Pagarba,,Styprybes ir geros sveikatos.   ATSAKYTI
aivisst 2014-12-16 19:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
kada tas senas pirdalas i pensija iseis,neveltui zydas sedes tol kol visus pinigus ismels...   ATSAKYTI
As 2014-12-16 19:29:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
SAUNUOLIS Ponas Lansbergis,,Jis ,kaip visuomet TEISUS! Pagarba,,,Gerb, profesoriui, Styprybes !   ATSAKYTI
tadas 2014-12-16 17:58:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Janutienes kalba visiskai netelpa i jokius logikos remus.Is kur pas zurnaliste tiek daug pykcio ir paniekos. Idomu, kodel janutiene nekurpia knygos apie Brazauska, Bradauska ar kita koki nors nomenklaturininka.Labai didelis psirinkimo kontrastas.Ir tas nezabotas pyktis.....net slykstu darosi jos kalbos klausant.O Lansbergio kalba galima butu issifruoti ir taip- rusija versus janutiene.Tada viskas sustoja lyg i savo vietas.Neatmesciau ir to ,kad pati jenutiene atspausdino ir paplatino savo knygiukste.Ivertinant jos pagieza ir pykti-nenustebciau.   ATSAKYTI
dr. Jonas Ramanauskas joramlt 2014-12-16 17:45:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Paimu dvi citatas is V.Landsbergio kalbos:
""Tai yra veiksmas, kuris diskredituoja ir Rusiją, ir jos slaptąsias tarnybas. "
"Pliurpti galima ką nori, bet krislelis sveiko proto dar yra ir Europos Parlamente."" Ka jos reiskia?
Jos reiskia labai paprasta dalyka, kad tos Red Dalia knygos platinimas gali buti Lietuvos valdzios inicijuotas, nes tai diskredituoja Rusija ir jos slaptasias tarnybas, apie jokia Grybauskaites diskreditacija ir kalbos negali buti, nes manytina, kad toje knygoje tiesa. Tai V.Landsbergio nuomones paasikinimas.
Antra, V.Landsbergis uzeme didzio teisejo, vertintojo pozicija ir nepaprastai isgyre europarlamenta, kad krislelis sveiko proto dar yra ir europarlamente! Va taip, ne kitaip. Kur likusi dalis sveiko proto? Gal rusijoje, gal Lietuvoje, o gal tik V.Landsbergio galvoje? Kas zino?
Taigi isvada tokia..... Lietuvos valdzia su Grybauskaite priesakyje gali buti ir patys tos knygos platinimo iniciatoriai.... nes panaudota ta pati metodika, kaip ir atkleidziant viesai elementariai suprantama Valstybes paslapti, uz kuria prezidente buvo pasiruosusi dekoti ir dekoti. Taip ir cia -viesos knygos platinimas!
   ATSAKYTI
katinelis 2014-12-16 17:36:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Griauze Vycska rasytoja V.Petkeviciu ilgai ir ikyriai,tampe po teismus iki pat jo mirties uz tiesas isklotas knygoj"Durniu laivas".Dabar matyt pats apmastymuose,baimese ir tarukuliuose,juk Dievas tai yra ir pekla matyt laukia,gyvo neteisia....   ATSAKYTI
Peckel 2014-12-16 17:27:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Savus valdzion sukiso ir tai neprimityvu?juokiasi puodas kat katilas juodas,koks apgailetinas tas ladzbergis.   ATSAKYTI
člen 2014-12-16 16:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ruskynas primityvus - visi žino. Bet dar didesnį primityvumą demonstruoja lietuviai, spausdindami knygiūkštes, iš anksto žinodami kremliaus džiaugsmą ir pritarimą....   ATSAKYTI
uteniškis 2014-12-16 15:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
E jau ku ti ir kalbėt... Klausinėja sanelį, ainuntį devintįų dešimtšį metų, ir nori da naudingų minčių ar patarimų Letuvas valdymi...? Traukinys jau nudundėja , laikas nelaukia ir Vytuka. Raiktų Seimi ir Letuvoj valdinikam ribot amžių bent iki 70metų ,a tadu raikalaut gydytoja psichiarta pažymas ar tvarkoj saneliui ,ar sanatvej da nenušneka.   ATSAKYTI
Bukoka... 2014-12-16 17:32:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad ponas Landsbergis jau jokiam parlamente. Jis kalba kaip privatus asmuo. Kad jis yra izvalgus, kad apie maskolius perspejimus duoda jau geri 5 metai-cia kas kita. O visi tamstos pliurpaleliai veda viena kryptimi-tikrintis reikia paciam asmeniskai...  
dde 2014-12-16 15:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
LASBERGEI JUK IR LIETUVAI REIKIA TOKIOS KAIP RUSIJOS JUK NEBUTU VISOKIU LASBERGERIU JUKNEVICIENIU   ATSAKYTI
Kęstas 2014-12-16 14:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
K. Masiulis. Jau galėjo stovėti Visagino atominės elektrinės sienos:`

Na va. Ir Masiuliui jau nestovi.

Atominė.

Elektrinė.

Daugiau apie tai - guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
   ATSAKYTI
troliui 2014-12-16 18:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
eik i buda   
as 2014-12-16 12:29:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Netikiu statistiniais tyrimais - jie gali būti orientuoti į norimą rezultatą. O tautų blogų nebūna: ,,elito" aplinka savo galia padaro savo.   ATSAKYTI
to ona 2014-12-16 10:57:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir kuom gi skiriasi rusijos "tauta" ir "elitas"? )   ATSAKYTI
,, 2014-12-16 10:00:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
90 % rusu palaiko Putina ,tai rodo,kad prof. Lasbergis teisus

   ATSAKYTI
ona 2014-12-16 09:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir vėl - ,,Rusija" primityvi. Ar Jūsų išsilavinimas neleidžia skirti valstybės nuo valdžios ir tautos nuo ,,elito"?   ATSAKYTI
Primityvi 2014-12-16 17:34:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
-labai svelinaina pasakyta. Duag tiksliau butu "valkatiskai buka ir inirsusi ant tu, kurie sugeba gyventi kitaip".  
to onai 2014-12-16 18:07:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
subombardavo Grozdna, sukele karinius veiksmus Abchazijoje ,atplese Kryma ,numuse keleivini lektuva....rusai patenkinti ir 90% palaiko krmliu URA rusai neprimityvai

  

Top Video

Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Rusijoje pro langą – neįtikėtinas reginys: atrodė lyg sapnuotų
DABAR RODOMA
Važiuojant kelyje bauginantis vaizdas iš dangaus sukėlė nerimą
DABAR RODOMA
Vairuotojai kelyje sutiko Eloną Muską: jo automobilis – priverčia išsižioti
DABAR RODOMA
NBA išplatino įrašą Kobe Bryanui atminti: griebia už širdies
DABAR RODOMA
Pamatykite: 10 Kobe Bryanto metimų, atnešusių komandai pergalę
DABAR RODOMA
40 įspūdingiausių Kobe Bryanto karjeros dėjimų
DABAR RODOMA
Bryanto karjeros kelias NBA
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
REKLAMA
Nerijus Cesiulis  (nuotr. asm. archyvo)
Prokurorams trečiadienį pranešus apie „Ekologistikos“ byloje pareikštus įtarimus Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui, miesto meras Nerijus Cesiulis sako ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Eidamas 83-iuosius trečiadienį mirė kompozitorius Algimantas Bražinskas, pranešė Lietuvos muzikų sąjunga. A. Bražinskas baigė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją ...
Kelio remontas Palangoje (nuotr.: tv3.lt)
Vyriausybė trečiadienį pritarė atnaujintai Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) sąmatai. Į ją įtraukta 65,3 mln. eurų 2019 metais nepanaudotų lėšų – todėl sąmata ...
Virusas Kinijoje (nuotr. SCANPIX)
Trys Lietuvos piliečiai registravosi esantys kiniško koronaviruso židinyje Uhano mieste, teigia Užsienio reikalų ministerija. „Šiandien su Lietuvos ambasada Kinijoje ...
Asociatyvi (nuotr. Fotodiena.lt)
Verslininkams apeinant alkoholio prekybos ribojimus, Vyriausybė pritarė siūlymui sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą – juose bus galima pasaugoti gėrimus, ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų