Tomas Čyvas
2014.12.12 15:50

 Prezidentė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje diegia putinizmą. Tokį gražų, pudruotą, iškvėpintą ir mielą. Su teise daužyti Putino iškamšai per snukį, bet šiaip – su tokiu pat teisių ir laisvių lygiu, kokį siūlo tas, nuo kurio neva mus gina prezidentės politika.

T. Čyvas (nuotr. „Balsas.lt“)

T. Čyvas (nuotr. „Balsas.lt“)

Kas yra tas putinizmas? Ogi neva egzistuojanti demokratija ir formalumai, kai su politiniais oponentais galima dorotis per teisėsaugą. Dar žiniasklaida, nacionalinio saugumo sumetimais kontroliuojama ir cenzūruojama. Na, ir dar po kojomis – patikimi cerberiai. Kiek nedaug tereikia... Na, dar bukaproitiškai skanduojanti dauguma, bet čia jau nėra joks deficitas.

REKLAMA

Apie Rusiją ir Ameriką

Politikai dirba ne kauptukais – jie nėra valstiečiai. Jie dirba žodžiais, kurie perkeliami į įstatymus ir teisinę bei vertybinę aplinką. Vladimiras Putinas savo rinkėjams teigia, kad aplink – priešai, kurie supa Rusiją, o ši tik ginasi (tiesa, kažkaip grobdama svetimas teritorijas). Todėl esą reikia „prisukti veržles“, nes aplink esantys priešai pasinaudos visokiomis ten žodžio laisvėmis... Jis kalba, o didelė dalis tautos bliauna įkandin.

O kaip Lietuvoje? Mūsų pirmoji madam irgi kalba. Ir diegia madas bei patyliukais stumia „šiokias tokias“ nuostatas. Apie ką gi ji kalba? Nagi štai.

Pavyzdžiui tai: Rusija yra teroristinė valstybė. Tokį atradimą D. Grybauskaitė miestui ir pasauliui ištransliavo prieš porą savaičių. Tikrai taip – Rusija tokia yra, kiek aš atsimenu, bent jau nuo 1917 metų. Ir kas iš to? Nežinau, ar apie tai buvo dėstoma prezidentės narsiai lankytoje Aukštojoje partinėje mokykloje, bet Rusijos bolševikų partijos manifestai visada buvo tipiškos tarptautinės teroristinės organizacijos deklaracijos. Ir tai jokia ne naujiena – taip buvo ir pernai, ir prieš penkerius metus, ir prieš penkiolika. Ir dar anksčiau. Rusija tokia buvo ir tada, kai, vos atėjusi į valdžią, prezidentė baudėsi su ja pagerinti santykius. Tokia ir liko.

Kas seka iš pačios ponios prezidentės deklaracijos? Kokie praktiniai politiniai veiksmai tarptautinėje arenoje iš to išsivolioja? Mėginsime įtvirtinti šią tiesą kur nors ESBO, JTO ar OBŽ? Abejoju. Net ir ženklų nematyti. Aišku, kuoktelėjusių Jos Ekscelencijos fanų klubas rėks: „Gerai, kad tiesą pasakė.“ Gal ir gerai kaskart prie pietų stalo pakartoti tiesą, kad pasituštinus reikia pasinaudoti tualetiniu popieriumi. Apie tokios edukacijos naudą ir smagumą klausti dabar negalima, nes gali būti įtartas darbu rusams. Tiek to. Nei Ukrainos įvykiams, nei Rusijos vidaus ar užsienio politikai D. Grybauskaitės politologiniai atradimai neturi tiesiog jokio poveikio, tad užlenkime pirštą – tai riksmas vidaus rinkai. Pirmas pirštas užlenktas. Dar vienas triukšmas – atgijusi CŽV kalėjimų tema. Dabar prezidentė sako, kad „Lietuva turės prisiimti atsakomybę“ už tai, kad kažkas visgi kažkur Lietuvoje neva buvo apnakvindinęs Talibano banditus. Prisimenant D. Grybauskaitės prezidentavimo pradžią, sapaliones apie tai, kad buvom Amerikos politikos įkaitai, žinant, kad ponia tiesiog visu vidumi nemėgsta JAV, – nieko keisto. Teoriškai keista kitkas. Tai sako prezidentė, prie kurios durų klusniai susirangęs guli naminis atsakomybių sargis – toks Darius Valys. Jis netgi turi pavaduotoją – poną (irgi Darių) Raulušaitį. Ir dar yra daug visokių ten atsakomybių prievaizdų – ištikimų ir pasirengusių. Kol kas jie negavo komandos „FAS“ arba „Paimk“. Užlenkiame antrą pirštą, nes čia viskas irgi vidaus rinkai, – užsienyje niekam penki ar šeši talibų banditai, kurie nakvojo ar nenakvojo Antaviliuose, neįdomūs. Du pirštai užlenkti.

REKLAMA

„Taigi, įdomu, ar Lietuvos teisėsauga gaudys CŽV darbuotojus po visą pasaulį, ar ne? Ar Lietuvos teisėsauga laikysis Lietuvos įstatymų reikalavimų, ar juos ignoruos? Bus įdomu pažiūrėti, kaip jie elgsis, nors... Jiems nusispjauti į visuomenės nuomonę“, – savo „Veidaknygės“ paskyroje klausia Valstybės saugumo departamente dirbęs Kastytis Braziulis. Bandau prognozuoti – anksčiau užlenkti du pirštai bus reikalingi prognozei pagrįsti.

Drįstu prognozuoti, pone Kastyti, – nebus nei tyrimų, nei areštų, nei kitų iniciatyvų, kol nebus numatoma aiški politinė nauda. Taigi – užlenkti du pirštai: vienas antirusiškas, kitas – antiamerikietiškas.

Ėdžios ir bizūnas

Neseniai, irgi maždaug prieš savaitę ar dvi, ištiko kur kas mažesnės reikšmės įvykis nei JAV žvalgų kalėjimų, kuriuose buvo kankinami nekalti ėriukai, atradimas. Užsidarė ir dalinai į kitą partiją įsiliejo nedidelė, amžinai neparlamentinė Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSDS). „Numarytuvės“ praėjo tyliai, niekam neparūpo – bemaž niekas apie tai nė neužsiminė. O visgi ši partijukė kartu su jos vadovu Arvydu Akstinavičiumi kai kam buvo panaši į tų tokių beveik mirštančių senienų – vertybių – puoselėtojus. Naivuolius, kurie manė, kad galima daryti politiką nebūnant labai turtingiems ir kad demokratija galioja ne tik tiems, kurie – jau prie ėdžių arba turi daug milijonų užantyje. Realybė sutrynė į miltus tokias iliuzijas, bet ne tai svarbu. Šios partijos tylios pakasynos tyliai paženklino dar vieną „valdomos demokratijos“ kūrimo etapą. Partijos, kurios spėjo prie valdiškų dotacijų ėdžių, yra paverstos biudžetinėmis organizacijomis. Kad viskas būtų dar absurdiškiau ir lengviau valdoma, joms net prikergė viešojo pirkimo procedūras, kaip kokioms ministerijoms ar seniūnijoms. Tos kitos, kurios prie ėdžių nespėjo, buvo priverstos užsikasti kaip ta nelaiminga LSDS. Kartu viskas padaryta taip, kad iš už biudžetinės dotacijos iškritęs žaidėjas (kaip kokie liberalcentristai) nebegalėtų grįžti ir kad naujų politinės rinkos dalyvių neatsirastų. Dabartinės dotacinės partijos, kurios gana drausmingai balsavo už nūnai galiojančią finansavimo sistemą, pačios naudojosi privataus verslo finansavimu, kurį uždraudė kitiems.

REKLAMA

Galiojanti D. Grybauskaitės sugalvota valdiškomis pasmerktų būti partijų šėrimo sistema neleidžia nei išgyventi be dotacijų, nei gauti paramos iš verslo. Teorinė galimybė, kad partiją finansuos keli susimetę nariai milijonieriai, yra šiek tiek mažiau reali nei laimėtas aukso puodas.

Kas gi yra ta valdiška biudžetinė partija? Kitados, kai besikurią Lietuvos liberalai dar mėgdavo skaityti bent jau Augustą von Hayeką, jie žinojo, kad „šalyje, kur vienintelis darbdavys yra valstybė, opozicija reiškia lėtą mirtį badu“. Tas pats yra su tik valdžios išlaikomomis valdiškomis partijomis. Šalia ėdžių yra ir bizūnas. Antai, pasipriešins strateginiam sumanymui kokia nors partija, kuri tegul ir daugumoj... Galima atlenkti pirštą – bet kurį iš anų dviejų pirmųjų.

Paklusniai ties durimis besivoliojąs sargis gali atlikti (geriausia – prieš rinkimus) kratą, o geriau – jų seriją ir pagal vieno, ir pagal kito piršto kryptį. Vienus galima „kratyti“ už talibų kančių slėpimą, kitus – už nepakankamą dėmesį „prorusiškai propagandai“. Galima suabejoti (beveik be klaidų) kurios tik nori partijos buhalterija. Tada viskas pagal ištobulintą scenarijų – bizūnu per užpakalį ir marš nuo ėdžių: įtarimas, krata, laikinosios apsaugos priemonės, t. y. „užmarinuota“ dotacija. Rinkimams artėjant galima net organizuoti parodomųjų teismo posėdžių maratoną. Norintys įtarti, kad ginu kokią nors Darbo partiją, gali nurimti ir nebepasakoti senų anekdotų – tas pats prokuroras panašiai elgėsi ir su konservatoriais „Mažeikų naftos“ byloje.

REKLAMA

Cenzūrą į studiją!

Taigi, politinių klausimų sprendimas pasitelkiant grotas, antrankius ir prokurorus sargius (kaip kaifavo rusų tauta nuo Michailo Chodorkovskio patvarkymo) – įsisavintas. Pridėjus finansinius apynasrius ir garantijas, kad joks ten privatininkas ne tik nepastatys terminalų „pigiau, nei priklauso“, bet ir neduos litų nekontroliuojamoms partijoms, – viskas jau geryn. Turime beveik putinizmą, bet... kažko trūksta. Ir atsitik tu man taip – berašant tekstą į paštą įskrieja prezidentūros pranešimas spaudai. Jį privalau įdėti visą. Tai yra propagandos ir demagogijos šedevras, kuris leido net atsipalaiduoti – man nesivaidena: tikrai nuosekliai esti vykdoma „valdomos demokratijos“, kuri patinka visokiems putinams ir orbanams, diegimo politika.

Skaitykime ir kaifuokime: „Penktadienis, gruodžio 12 d. (Vilnius). Siekiant užtikrinti nacionalinį saugumą ir apginti visuomenę nuo priešiškos propagandos ir dezinformacijos, Seimui teikiamos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos.“

Kasdien susiduriame su naujomis informacinio karo atakomis. Jų taikiniai – mūsų žmonės. Jiems brukamas nepasitikėjimas savo valstybe, istorija ir kariuomene, naryste Europos Sąjungoje ir NATO. Konstitucija įpareigoja apsaugoti Lietuvos informacinę erdvę. Šiame kare negalime būti beginkliai“, – sako Prezidentė.

Valstybės vadovės teikiamomis pataisomis įvedamos naujos su ES teise suderinamos efektyvios reguliavimo priemonės – baudos, atitikties nacionaliniam saugumui procedūra, galimybė teisme ginti viešąjį interesą bei išplėstos Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pareigos ir atsakomybė.

REKLAMA

Už karo propagandą, raginimus keisti konstitucinę santvarką, kėsintis į šalies suverenitetą siūloma skirti baudą iki 3 proc. metinių transliuotojo pajamų. Tokio paties dydžio baudos gali būti taikomos ir retransliuotojams už televizijos programų, keliančių grėsmę Lietuvos valstybingumui, pakartotinį rodymą.

Įstatymo projekte siūloma nustatyti transliuotojų ir retransliuotojų atitikties nacionaliniam saugumui procedūrą ir įtvirtinti LRTK pareigą atsisakyti išduoti licenciją, uždrausti veiklą teismo keliu ar pasipriešinti akcijų perleidimui.

Prokurorui, valstybės institucijoms bei visuomenės informavimo srityje veikiančioms asociacijoms suteikiama galimybė teisme ginti viešąjį interesą tuo atveju, jei LRTK nepaisytų raginimo užkirsti kelią karo propagandos ir grėsmę Lietuvos valstybingumui keliančios informacijos skleidimui.

Įstatymo pataisos leis ir kiekvienam gyventojui kreiptis į atsakingas institucijas su prašymu užkirsti kelią draudžiamos informacijos skleidimui.

Galiojantis retransliuotojų veiklos reguliavimas neatitinka ES teisės, todėl pataisomis siūloma atsisakyti retransliavimo ne radijo dažniais licencijų. LRTK paliekama teisė stabdyti, naikinti transliavimo licencijas, taip pat uždrausti vykdyti nelicencijuojamą veiklą teismo keliu.

Informacinės erdvės apsaugos priemonių imasi ir Latvija bei Estija. Griežtos bausmės dėl transliavimo ir retransliavimo tvarkos pažeidimų taikomos daugelyje Europos Sąjungos šalių.

Taigi – labai svarbus elementas – cenzūra – irgi esti pakeliui. Baisu net ne tai, kad pakeliui, bet tai, kad viskas vyskta nukvakusiai miniai linksint, o prijaukintoms politinėms partijoms (trenks bizūnu ir nugins nuo ėdžių) – tylint ir švilpaujant.

REKLAMA

Stukačių kultūros diegimas

Kas yra dar bjauriau už valdišką cenzūrą – D. Grybauskaitė aršiai diegia „beldimo“, stukačinimo kultūrą. Tik tai tegali reikšti ši pastraipa:

Įstatymo pataisos leis ir kiekvienam gyventojui kreiptis į atsakingas institucijas su prašymu užkirsti kelią draudžiamos informacijos skleidimui.

Maža to, kad ji nesiėmė pati nutraukti absurdiškos praktikos, kai internautai persekiojami už „pasikėsinimą ją įžeisti“, – dabar ponia ragina pranešti ne apie mokesčių slėpimą, ne apie automobilio statymą ant žolės. Ji ragina skųsti kaimyną už pažiūras. Ir ragina prokurorus bei saugumą būti iš esmės stribais. Tokia yra mano nuomonė, jei nuomonė, Jos Didenybės nuomone, dar išvis galimas dalykas.

Pačiam yra tekę padirbėti LRTK. T. y. toje vietoje, kur siekiama įdarbinti cenzorius. Ir visgi, atvirai sakau, – jei toks įstatymas, kurį siūlo Lietuvos širdžių dama, būtų priimtas, nenorėčiau ten daugiau darbuotis. Tai asmenų, išėjusių visokių glavlitų (sovietinės cenzūros institucija) mokyklas, darbas – kagėbistų ir gestapininkų dirvonai. Tik chroniškas, sertifikuotas stukačius gali manyti, kad turi galių nubrėžti atitinkamas ribas.

Kas bus, jei daugumą LRTK turės tokie „sprendikai“, kurie nutars, jog D. Grybauskaitės ir Rasos Juknevičienės nuotraukos su maskuojančiomis karinėmis uniformomis prie straipsnių, kuriuose remiami Izraelio smūgiai HAMAS banditams, yra karo propaganda? Aš už smūgius ir kol kas dar galiu pasakyti tai. Kol dar nėra putinizmo. Jam įdiegti Putino nereikia. Yra Dalia ir jos baubiantys mylėtojai.

Jonas
2014-12-12 17:28:16
Pagaliau nors vienas ZMOGUS isdriso pasakyt tiesa :)) Respect ;)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Ateivis 2018-02-12 20:26:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cenzura įsibėgėjo Grybauskaitei leidus,tuo įsitikinau savo kailiu.   ATSAKYTI
Kr. 2014-12-19 14:22:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na, išties, Dievas nepagailėjo mūsų valstybei puikios Prezidentės. Jei jos nebūtų - nei Čyvas, nei Janutienė, nei Vaišvila, nei Balsys neturėtų iš ko valgyti duonos. Matote, gerbiamieji, ką gali žavi, protinga, talentinga moteris. Gal pagaliau ji ištrauks mus iš KGB melo liūno? Draskosi ponai, kad nieko negali padaryti sveikam protui ir nuovokai. Taip, p. D.Grybauskaitė ne V.Adamkus, kurį viniojote apie pirštą...   ATSAKYTI
dedule 2014-12-17 16:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Raitelis be galvos šiaip nėra baisus, baisu, kai jis joja eskadrono priešakyje...   ATSAKYTI
Antanas 2014-12-17 13:17:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Inteligentui T. Čyvui derėtų vietoje Jos Ekscelencija naudoti lietuvišką sąvoką -Jos Kilnybė.
Tada būtų visiškai aišku, iš kur tas putinizmas ....   ATSAKYTI
Suvalkas 2014-12-16 23:55:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesa.Kaip ilgai dar galesim ja girdet?   ATSAKYTI
Duodantas Lemianas 2014-12-16 22:48:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bravo.   ATSAKYTI
Inga 2014-12-16 20:44:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bet ar nestebina tyla visuomeneje? Negi pilieciai nesuvokia, kas vyksta? Net sunku isivaizduoti, kad visa, ka ateity ziuresim bus praeje spec. komisijos (!) filtra...   ATSAKYTI
Klausimas 2014-12-16 09:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jeigu jau Čyvui Rusija yra teroristinė valstybė, tai kaip tada vadinti tas Vakarų valstybes, kurios bombarduoja kitas valstybes, rengia spalvotąsias revoliucijas.    ATSAKYTI
Br 2014-12-16 14:29:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tos kitos valstybės žmones prie Dievo priartina, todėl jų teroristinėmis vadinti negalima. Po jų apsilankymo ar anskrydžių nelieka nelaimingų, skurdžių ir t.t nes jie iškeliauna į amžinosios medžioklės vietas arba pas Alaxą, Abraomą, Jėzų ar kita žiūrint kokią realigiją pasirinkę.   
indėnas kaubojui 2014-12-16 07:19:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kas bus tie tobuli ganytojai? Jie iš kur? Iš Mėnulio? Paistote bile ką.   ATSAKYTI
kaubojus 2014-12-15 23:26:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Perdėtas straipsnis; nėra nė pusės to ką čia tas rašeiva pripaistė. Antras Kuolys pagal nuomonę. Dėsto tokias teorijas apie demokratiją , lyg užmiršę, kad gyvenam prie teroristinės valstybės, kuri puikiai moka pasinaudoti demokratijos privalumais svetimoje šalyje. Ir ,kad retkarčiais prispaudžia kokius kvailus valdininkus "nedemokratiškai"- tai tik į naudą,nes tie valdininkai nesuvokia kiek žalos jie gali pridaryti. Lietuvoje pilna tokių "naudingų idijotų", kurie nesuvokia Rusijos grėsmės; dar daugiau visokių "biznierių" tipo skardžiaus, kurie, pelningai pardavę žemes Salų kaime Dauguose, ardosi kenkdami Lietuvai. O kur dar visokie retrogradai, tipo bradausko ir vėsaitės??? Tokius reikia ganyti; nes vieni iš kvailumo ,kiti iš godumo, treti iš parsidavimo gali pridaryti nepataisomų nuostolių Lietuvai. Taigi, gal jau nereikia tos teorinės demokratijos taip aukštinti? Demokratija turi turėti ir dantis kad apsigintų, ypač dabar.   ATSAKYTI
Kaubojau 2014-12-16 21:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal pats taikai i ta cenzuros komisija? :DDD  
Kritikas Pikčiurna 2014-12-15 13:38:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pritariu Tomui Čyvui. Šis D.Grybauskaitės siūlomas projektas pats yra pasikėsinimas į konstitucinę LR sąrangą, nes Konstitucijoje įteisinta žodžio laisvė ir demokratinė santvarka. Tai reiškia, kad niekas neturi monopolinės teisės į absoliučią Tiesą ir kiekvienas gali laisvai reikšti savo nuomonę bei ją ginti.
Valstybėje be abejo yra jautrių sričių informacija apie kurias turi būti ribojama. Tam yra valstybės institucijos, kurios reglamentuoja tokias saugomas ribas. Tai kas neuždrausta turi būti laisva. Priešingu atveju reikia uždrausti ribotuojus, nes jie kėsinasi į Konstitucinę santvarką.
Kitas dalykas yra melas ar dezinformacija. Tai yra labai konkretūs dalykai ir gali būti įrodomi teisme, todėl už tokius veiksmus yra numatyta atsakomybė.
Jau ir dabar kiekvienas pilietis turi teisę teisme būti išklausytas ir reikalauti paneigti melą bei gauti kompensaciją už patirtą žalą. Piliečio skundas yra tik jo nuomonė, kol jis jos nepagrindė teisme. Kitas dalykas, kad teismas turi turėti veiksmingas priemones ribojančias užsienio subjektų priešišką informacinę bei propagandinę veiką.
Skundikai suteiktų teisę biurokratinėms institucijoms vienašališkai pradėti raganų medžioklę ir persekiojimus už nuomonę. Tai atviras kvietimas grįžti prie diktatūros, kur teisus tas, kuris turi daugiau teisių. Konstitucija tokias priemones numato tiktai ypatingos padėties stovyje.
Informacinis karas taikos metu su priešiška propaganda turi būti kariaujamas informacinėmis priemonėmis. Šiame kare priemonių arsenalo išplėtimas iki biurokratinių ar fizinių veiksmų yra tikro karo pradžia ir yra tai, ką vykdo Putino vadovaujamas Kremlius prieš savo piliečius, Ukrainą ir Pasaulį.
Tai yra Leningrado partinės mokyklos nubrėžta strategija, kurią dar romėnai, sekdami graikų filosofais, vadino argumentum baculinum - lazdos argumentas.

Josifas Stalinas iš džiaugsmo vartosi grabe.   ATSAKYTI
tata ir satana-jedinstvo 2014-12-15 08:49:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
ir nebijo Cyvas, kad ji apdraskys vovere?   ATSAKYTI
Kam? 2014-12-14 22:37:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kam Čyvas jei yra Janutienė,Uspaschik,Skardžius ir t.t.?!   ATSAKYTI
z 2014-12-14 19:58:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
O šiaip - prezidentūros politika tikrai tokia ir yra: nuolat kaitinti įtampą, prisidengiant visko skaidrinimu "parišti" partijas (per finansus ir kt.),o taip pat veržti cenzūros apynasrį per "kibersaugumo įstatymus" ir t.t. Bet protiškai defektyviames antams ir stasiams tai labai patinka. Arba jiems per sunku susieti faktus (įdomu, tas pačias salotas moka pasigaminti ar atskirai pagraužia bulvės,morkos ir cibulio?) Bėda...   ATSAKYTI
Antas 2014-12-14 17:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Pradėjo apie Putiną, paskui nučiuožė prie CŽV kalėjimų, o baigė vargšeliu Akstinavičiumi. Mažuli, straipsnis - tai ne lietuviškos salotos ant vaišių stalo. Kam sumaišyti viename straipsnyje tris skirtingas temas? Tu pyksti, kad Grybauskaitė taip negražiai pasakė ant Putino Rusijos. Tavo manymu, tas jos atsakymas į užduotą klausimą niekam ne naujiena. Deja, kažkam, matyt, vis dėlto kažkas neaišku, jeigu vis dar klausinėja. O jei paklausė - reikia atsakyti tiesiai šviesiai. Galima buvo ir neatsakyti, bet tada tamstelė dar bjauriau imtum burnoti apie partškolos auklėtinę, bijančią net prasižioti apie savo kolegą - kagėbistinį papulkininkį, ar ne? Kitomis dviem temomis irgi būtų galima dėl kai ko nesutikti, bet, kaip minėjau, čia - ne salotos.    ATSAKYTI
z Antui 2014-12-14 19:29:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mažuli, straipsnis yra apie valdomos demokratijos kūrimą ir visi,kas mokykloje mokėsi suvokti tekstą, tai suprato. Bet visada atsiras fanatiškų durnių, tokių, kaip tu, kuriems akys aptemsta, jei blogai parašyta apie myli politiką. Jei Tamstai straipsnis baigiasi Akstinavičiumi, tai reiškia, kad Tamsta jo arba neskaitei, arba nesupratai :-) Ir salotų Tamsta pats neskiri nuo karbonado:-) Salotos Tamstos galvoje, o tiksliau - triedalai. Ypač skystos konsistencijos, jei tik kas nors, kokiu nors kampu užkliudo tavo šventenybę, partškolos karjeristę ir oportunistę. Kaip, visgi, skaudu - ar ne? :-)   
Antas 2014-12-14 23:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyreli, tu plūstiesi, nesugebi argumentuoti - taigi, pats nesąmoningai jauti savo pozicijos (nerašau - intelekto) silpnumą. Jei turėtum akis, tai įsižiūrėtum, jog straipsnelis sulipdytas iš dviejų dalių su dviem tarpusavyje nesusijusiomis antraštėmis. Reikia neapsakomos fantazijos norint surišti tas visiškai skirtingas temas, juolab, kad trečiojoje temoje Grybauskaitė paminėta nei į tvorą, nei į mietą. Visiems, išskyrus keistuosius "demokratijos gynėjus", yra žinoma, jog partijų finansavimo ir jo kontrolės tvarką reguliuoja atitinkami įstatymai, su kuriais Grybauskaitė neturi nieko bendra. Akstinavičiaus mikropartijos bėda - ne finansai. Pvz., Valinsko ir Venckienės partijos iškilo be jokio valstybės finansavimo (žlugo jos irgi ne dėl finansų trūkumo). Bet tau jokie argumentai negalioja, tad gali jų ir neskaityti. Išgerk šalto vandens, nusiramink. Nakčiai pasiskaityk "Raudonąją Dalią", paverk į pagalvę. Grybauskaitės kadencija greit baigsis, ir tavo nervai gal tada pasveiks.   
z Antui 2014-12-15 09:19:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Hahaha. Toliau teiginio, kad prezidentė su partijų finansavimo sistema neturi nieko bendro, galima tavo išvedžiojimų neskaityti. Būtent ji dabartinę sistemą ir diegė. asmeniškai. Jei žinių stoka (galima jų pasirankioti) tau trukdo surišti pakankamai vientiso teksto dalis - neturiu ką pridurti, mažuti. Valinsko partijai dar nebuvo užginta verslo parama (apie tai ir kalbama tekste, kurio nesugebėjai suprasti). Žodžiu, nei informacijos, nei gebos ja naudotis... galvoje, kaip sakiau, ne salotos, o atskiros neluptos daržovės :-)  
senmerge 2014-12-14 10:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Karjera – nuostabus dalykas, bet prie jos neprisiglausi šaltą naktį.“

   ATSAKYTI
vytas 2014-12-13 22:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
....musu prezidente - tai JAV uzsienio politikos Rytu Europoje propagandiste (atitinka jos politini issilavinima).Uz gera darba-tarnyba tikisi kokio tai atlygio ir apsaugos senatveje.....Bet ISVERSTASKURIAI visais laikais atsidurdavo siukslyne.Tokia Grybauskaites ateitis ,kad ir kaip ji beklyktu   ATSAKYTI
adele 2014-12-13 21:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Liudna jei nebutu graudu    ATSAKYTI
stasys 2014-12-13 19:44:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Suprantu Toma ir jo pergyvenimus,.. na kaip kitaip jam dar galima butų suprasti Prezidentūros inicijuotas pataisas,.. nei kaip „necenzūrinės„ spaudos teisių siaurinimų ?..o jei dar pridėtume ir ta moralinį „stukačiaus“ vertybių diegimą visuomenėje ,..tai matyt per „klaida“ turėtume pasijausti kažkokia hibridine visuomene kur ..kiekvienam Praveniškiu vertybių puoselėtojui internete ..pirmiau butų pasiūloma muilų išsiplauti burna ..o to nepadarius dviem dienom išjungiamas internetas. Kaip ir nieko ypatingo , bet jei vertinti ta faktą kad diduma tokių nepraustaburnių čia,.. tai tie patys emigrantai ..tokios kovos priemonės su jais tampa labai abejotinos. O gal autoriui normalų kai kožna senute ,.kas vakarą yra primaitinama visokio plauko politiniais Kašpirovskio burtažodžiais .??... ir tik dėl to kad jai taip patinka seni sovietiniai filmai, TURBŪT NE . Juk tai kas jaunam zabova senam kančia ..o ir laukti permainų .. skustis visada daug paprasčiau ..kai šalia D.Grybauskaitės iškamša ...Na man netapo aiškiau tai vizgi kokia ta Lietuvos demokratija turėtų būtį pagal Toma ..? ,.kad nereiktų keltis iš lovos... šiltos malonios, bet taip nemaloniai girgždančios ..bet ir čia yra išeitis ..
-Lydekai paliepus Tomui panorėjus ..važiuoti ką tų lova pas Putina Carą naujos demokratijos parvežti ..!! sena tiek apsitrynusi , kad jau netinka ir po lovos koja pakišti ..jos girgždesiui naktimis prislopinti .
   ATSAKYTI
Tomas Čyvas Stasiui 2014-12-14 10:35:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Demokratijos pradžių pradžia, Stasiuk, yra visuomenės gebėjime netapatinti valdančių politikų su valstybe ir plaukų nesirovimas, jei kas carui špygą parodė. Net jei ir iš užsienio. Jūsų aliuzija į krosnį ir Jemelią - labai vykusi. Ten rodo dar tokį sgtorą generolą, kuris veda į karą su užjūrio princu būtent todėl,kad "mūsų carui špygą parodė":-). Kai išnyuks lyg dūmas ir daugiau neapsireikš tokios bylutės, kaip dėl "pasikėsinimo įžeisti prezidentą" (kas jis bebūtų),kai dings pačios tai leidžiančios formuluotės,o ir šalies vadovas išmėtys iš savo aplinkos atitinkamos pakraipos subinlaižius, kai bet kuria dingstimi nebus siekiama prastumti dar ir dar sekimo bei "prevencijos" galimybių bei bus nustota kurstyti pavojaus isterija - sakysiu, kad pajudėta link tos vizijos,kuri man priimtina. Ir taip - man normalu, kad ir močiutė, kuriai patinka sovietiniai filmai, žiūri, ką nori. Tam yra (turi būti) protingi anūkėliai, kurie įtaigiai pataria - ką dar gero pažiūrėti. Man nereikia, kad mano mamai labai protingas stasys ar dar protingesnė Dalia, ar konservatorių,ar dar kokia partija parinktų tv ar radijo tinklelį bei interneto prieigas. Tiesiog nereikia nei kiek, nes nereikia niekada :-)  
rimas 2014-12-13 16:09:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
normalu,sudasklaidos atstovai dirba....apmokamai!!!!!!!!!!!   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Asta Kubilienė (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Sveikatą kuruojantys parlamentarai penktadienį į Seimą išsikvietė sveikatos apsaugos ministrą ir klinikų atstovus aiškintis, kaip valstybė pasirengusi galimam koronaviruso ...
Edward Lucas (nuotr. Paulius Peleckis/Fotobankas)
Kiek maistinga jūsų dieta? Ne tai, ką valgote, o tai, ką vartojate savo akimis ir ausimis? Nelabai galime pasiteisinti, kai piktnaudžiaujame riebalais, cukrumi arba alkoholiu. ...
Gertrūda Katiliūtė  (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Žiauriai sumuštos ir išprievartautos jurbarkiškės istorija dar praėjusių metų gegužės pabaigoje su siaubu prikaustė bene visos Lietuvos dėmesį. Tuomet nukentėjusios ...
Vytautas Usonis (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Pasaulį kaustantis koronavirusas verčia skelbti ekstremalią situacija ir mūsų šalyje. Nors pas mus nenustatytas nė vienas koronoviruso atvejis, panika jau prasidėjo. Kiek ...
Tadas Povilauskas (nuotr. Organizatorių)
Dar praėjusią savaitę, kai užsikrėtusių koronavirusu Europoje nebuvo daug, atrodė, kad šio viruso padariniai Lietuvos ekonomikai bus maži: manėme, kad virusas tiesioginių ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų