Seimo Sveikatos reikalų komitetas pritarė Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui ir jį lydintiesiems teisės aktų projektams bei pasiūlė pagrindiniam komitetui juos patobulinti pagal pastabas ir pasiūlymus, kuriems komitetas pritarė.

Prieš abortus nukreipta akcija (nuotr. SCANPIX)

Prieš abortus nukreipta akcija (nuotr. SCANPIX)

Įstatymo projekto iniciatoriai pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvos Respublikoje nėra teisės akto, saugančio gyvybę prenatalinėje fazėje. Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas atspindi Katalikų bažnyčios, popiežiaus Jono Pauliaus II mokymus, taip pat mūsų šalies piliečių lūkesčius.

Įstatymas bus ryžtingas žingsnis, ginant gyvybiškai svarbius mūsų šalies interesus demografijos ir visuomenės moralės srityse. Išanalizavus kitų šalių teisinę bazę paaiškėjo, kad siūlomas įstatymas jau seniai priimtas kai kuriuose Europos Sąjungos šalyse (Airijoje, Lenkijoje, Maltoje).

Įgyvendinant jį Airijoje, Lenkijoje ir Maltoje nebuvo kažkokių nenumatytų sunkumų, išskyrus liberaliųjų pažiūrų visuomenės dalies pasipriešinimą. Pagrindinis įstatymo projekto tikslas – teisiškai reglamentuoti nėštumo nutraukimo sąlygas ir siekti abortų skaičiaus sumažinimo bei apsaugoti negimusių kūdikių teisę gyventi.

REKLAMA

Komiteto posėdyje buvo pabrėžta, kad žmogaus gyvybė nuo pradėjimo yra atskiro žmogaus organizmas. Todėl nėštumo nutraukimas reiškia naujos gyvybės tyčinį nutraukimą, t. y. teisės gimti atėmimą.

Kai įsčiose augančio vaiko gyvybė priklauso vien tik nuo jo motinos laisvės į apsisprendimą, tai lieka paneigta pradėtos gyvybės teisė į gimimą. Teisinėje demokratinėje valstybėje turi būti ginami ir saugomi pamatiniai žmogaus gėriai, įgalinantys jį gyventi visavertį ir orų gyvenimą. Šie gėriai negali būti pakeičiami ar kompensuojami kitais gėriais.

Visi jie yra būtini visaverčiam žmogaus gyvenimui. Todėl valstybė, siekdama apsaugoti ir užtikrinti žmogaus pamatines teises, neturėtų tai daryti tokiu būdu, kuris vieniems gėriams teiktų prioritetą, tuo tarpu kitus visiškai nuvertintų ar ignoruotų. Vienas iš tokių pamatinių gėrių yra žmogaus gyvybė.

Nors kiti žmogaus teisėmis saugomi gėriai yra būtini visaverčiam žmogaus gyvenimui, jie negali atstoti ar pakeisti žmogaus gyvybės. Kiekvieno žmogaus teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą turi būti ginama ir saugoma. Tačiau teisės į asmens privataus gyvenimo neliečiamumą neturi būti įgyvendinamos tokiu būdu, lyg kitos pamatinės vertybės, įskaitant negimusio kūdikio gyvybę, neturėtų jokios didesnės vertės.

Komiteto posėdyje buvo pažymėta, kad nors kai kurių institucijų pasisakymuose nuskamba abejonės, kad bus pažeista Europos Žmogaus teisių konvencijoje įtvirtinta teisė į privatų gyvenimą ir nurodoma, kad embriono teisė į gyvybę nėra ginama Konvencijoje, nes pagal Konvenciją jis nėra asmuo, tačiau iš tiesų, nėra jokių prieštaravimų Žmogaus teisių konvencijai, jei valstybė apsisprendžia embrioną pripažinti asmeniu ir riboti atvejus, kai galima nėštumą nutraukti. Svarbu yra tik tai, kad ta valstybė sukurtų tokias efektyvias procedūras, kurios leistų moterims pasinaudoti nėštumo nutraukimu ta apimtimi, kiek toje valstybėje jis yra legalus.

REKLAMA

Europos Žmogaus Teisių Teismas niekada nėra suformulavęs, kad teisė į privatų gyvenimą apima moters teisę į abortą. Priešingai, teisė į abortą buvo paneigta A.B.C. prieš Airiją byloje. Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje teisės į privatų gyvenimą pažeidimas yra konstatuojamas tik tuo atveju, kai moteris dėl kokių nors nuo jos nepriklausančių priežasčių („efektyvių priemonių nebuvimo“) negali pasinaudoti nėštumo nutraukimu ta apimtimi, kiek jis valstybėje yra legalus.

Tai reiškia, kad valstybė tam tikra apimtimi leisdama abortą, turi nustatyti procedūras, kurios padarytų ta apimtimi abortą ir realiai prieinamu. Teismas visada pripažino, kad valstybės turi plačias veikimo laisvės ribas spręsdamos dėl to, kokioms sąlygoms esant abortas jose yra legalus.

Vertinant argumentą dėl embriono teisės į gyvybę negynimo Konvencijoje, buvo pažymėta, kad pradedant Vo prieš Prancūziją byla ir baigiant pastaruoju metu buvusiomis bylomis Europos Žmogaus Teisių Teismas sistemingai atsisako aiškinti, ar embrionas yra asmuo, kurio teisė į gyvybę yra ginama.

Teismas teigia, kad atsakyti į šį klausimą „nėra nei būtina, nei reikalinga“, kad „tai ne tik teisinis, bet ir medicininis, filosofinis, religinis klausimas“, o valstybės turi plačias veikimo laisvės ribas savo nacionalinėje teisėje nustatydamos, ar embrionas yra asmuo. Toks teismo atsisakymas spręsti dėl embriono statuso reiškia pagarbą valstybių apsisprendimo laisvei, tačiau jokiu būdu nereiškia, kad embrionas valstybės nacionalinėje teisėje negali būti pripažintas asmeniu su iš to išplaukiančia teise į gyvybę.

aj
2013-12-14 18:24:59
niekas is gero gyvenimo nestumo nenutraukineja, o uzdrausti tai padaryti butu visiska nesamone. Geriau gerinkit salygas gimdyt ir augint vaikus, o ne verskit moteris ieskot budu, kaip to vaiko atsikratyt nelegaliai ir su zymiai blogesnem pasekmem....
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
as nesu jinai 2014-02-11 11:12:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
as nesu Galia ir as nesu Aiste ir nesu Megan, ir niekad nesidariau aborto   ATSAKYTI
cc 2013-12-15 17:46:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2

Nu jo 2013-12-15 14:26:38 Vaisius turi teise gimti, o spermatozoidas apvaisinti. Tai kodel pastarieji diskriminuojami? Kur lygios teises ziuri? Atsakyti 0 0 Pranešti apie netinkamą komentarąkas per 2013-12-15 00:35:35 Tai kaip del tu teisiu?! kodel negimes zmogus neturi teisiu? gal jo sirdis neplaka ar jis per mazas kad turetu teises? (pavizdziui gyvent, kartu su mama buti tinkamai priziurimas, ir netapti farmacijos bandomuoju triusiu)
kaip tau ttt? vejus kalbi. tai kodel vaikas turi teises? kodel pydarai europoje teises turi? Atsakyti +2 0 Pranešti apie netinkamą komentarąklp 2013-12-14 18:00:14 tegul apgina žmogaus teises, kuris jau yra gimęs ir davė nors kažkokį BVP, tokių negali apginti, nes jiems reikia konkrečios pagalbos ir teisių, o va būsimą, puolam ginam, nes jam nieko nereikia, tik UŽDRAUSTI ir vienodai kaip nėščioji jaučiasi ir ar turi iš ko valgyti , asilų gauja Atsakyti 0 0 Pranešti apie netinkamą komentarąBoibutė 2013-12-14 15:54:15 Kaip gali turėti teises tas,kurio dar nėra.Gal bepročiai politikai sugalvos dar negimusių būsimų kartų teisių kodeksą?Visa tai iš neturėjimo ar nenorėjimo ką nors veikti Lietuvos labui.O problemų daugybė. Atsakyti +2 -3 Pranešti apie netinkamą komentarąisuzu 2013-12-15 10:36:24 kaip tai nera?..pastok ir pasiziurek telike sirdute plakancia jau nuo 6 savaiciu.gal beprociai bele kaip darantys vaikus susimastytu pries, vienam saudant kitam gaudant... 0 0 Pranešti apie netinkamą komentarą


ttt 2013-12-14 15:15:52 Laikas pradėti kalbėti apie spermatazoido teises ;))) Atsakyti +2 -3 Pranešti apie netinkamą komentarąomg 2013-12-14 15:01:16 tai nestumas liga, virusas kurio pasekme kaip viksro kuris tik issirites is kokono patampa drugiu/ pilieciu?. o daktarai samoningai leidzia nesiojanciam sirgti virusu bet atsakomybes nenesa nei jie nei nesiotoja uz viksra kokone. na viksras kokona pats susisuka cia gi zmogus nesioja ir augina. kokia prasme tiek pinigu metyti prieziurai, leisti nesiotojui kankintis fiziskai ir moraliskai jei niekas jokios atsakomybes prisiimti nenori??? Atsakyti    ATSAKYTI
moteris 2013-12-15 13:48:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Paskui tie "apsaugoti" kūdikiai atsiduria vaikų pataisos namuose (žr. šeštadienio Lietuvos rytą) ir jie niekam nereikalingi, nei valstybei, nei kunigams. Iš viso, ką čia bandoma apsaugoti, gal kunigų dvasios ramybę ar ką? Apie moterų teisę į savo kūną ir savo gyvenimą net nebekalbama. Moterų Lietuvoj 250 tūkst. daugiau negu vyrų, kodėl jos leidžiasi, kad visokie lenkai su savo tvarka ir valstiečių veidais liptų ant galvos ir moralizuotų? Tie, kas nepritaria tokiai lenkų tvarkai, turėtų rašyti laiškus kiekvienas savo Seimo nariui, nes tie, panašu, visai jau atitrūkę nuo realybės.   ATSAKYTI
CoreBreak 2013-12-15 11:35:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kryžiuočių talibanas nori didesnio finansavimo.   ATSAKYTI
VNO 2013-12-15 11:22:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sakysime kad dėl iš 10 000 per metus neatliktų abortų gimusių vaikų pusė bus palikta gimdymo namuose - jiems jau dabar reikia biudžete numatyti naujų vaikų namų steigimo išlaidas. Vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose kainuoja iki 3.000 litų mėnesiui... Ir taip kiekvienais metais po naujus 5000 paliktų naujagimių ir juos išlaikyti iki 18 metų.    ATSAKYTI
:) 2013-12-15 12:11:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pamiršot dar pripliusuot, kad daugumai iš jų reikėtų naujų kalėjimų. Niekas šitų kvailų reglamentavimų nepriims. Europoje yra tik trys atsilikusios valstybės (Airija, Malta ir Lenkija), tai tūlas Tomaševskis su co dar ir Lietuvą į viduramžius norėtų nusitempti.   
vno 2013-12-15 11:21:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sakysime kad dėl iš 10 000 per metus neatliktų abortų gimusių vaikų pusė bus palikta gimdymo namuose - jiems jau dabar reikia biudžete numatyti naujų vaikų namų steigimo išlaidas. Vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose kainuoja iki 3.000 litų mėnesiui... Ir taip kiekvienais metais po naujus 5000 paliktų naujagimių ir juos išlaikyti iki 18 metų. O likusiems 5000 naujagimių reikia steigti vaikų lopšelius ir darželius, kurių ir dabar neužtenka. Na šiuo atveju reikės tik kokių 25 tūkstančių naujų darželių vietų, nes nuo 7 metų jau eis į mokyklą. Įvaikinama Lietuvoje kasmet apie 110 vaikų ir jau daug metų panašūs kiekiai. Į užsienį įvaikinimas apribotas, bet panašus - truputį virš 100 vaikų... Tai kokią finansinę naštą Lietuva užsikrauna? Sąskaita bibliotekininkų algų ar pensininkų pensijų?   ATSAKYTI
Bartė 2013-12-15 11:20:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakysime kad dėl iš 10 000 per metus neatliktų abortų gimusių vaikų pusė bus palikta gimdymo namuose - jiems jau dabar reikia biudžete numatyti naujų vaikų namų steigimo išlaidas. Vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose kainuoja iki 3.000 litų mėnesiui... Ir taip kiekvienais metais po naujus 5000 paliktų naujagimių ir juos išlaikyti iki 18 metų. O likusiems 5000 naujagimių reikia steigti vaikų lopšelius ir darželius, kurių ir dabar neužtenka. Na šiuo atveju reikės tik kokių 25 tūkstančių naujų darželių vietų, nes nuo 7 metų jau eis į mokyklą. Įvaikinama Lietuvoje kasmet apie 110 vaikų ir jau daug metų panašūs kiekiai. Į užsienį įvaikinimas apribotas, bet panašus - truputį virš 100 vaikų... Tai kokią finansinę naštą Lietuva užsikrauna? Sąskaita bibliotekininkų algų ar pensininkų pensijų?   ATSAKYTI
Bartė 2013-12-15 11:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakysime kad dėl iš 10 000 per metus neatliktų abortų gimusių vaikų pusė bus palikta gimdymo namuose - jiems jau dabar reikia biudžete numatyti naujų vaikų namų steigimo išlaidas. Vieno vaiko išlaikymas vaikų namuose kainuoja iki 3.000 litų mėnesiui... Ir taip kiekvienais metais po naujus 5000 paliktų naujagimių ir juos išlaikyti iki 18 metų. O likusiems 5000 naujagimių reikia steigti vaikų lopšelius ir darželius, kurių ir dabar neužtenka. Na, šiuo atveju reikės tik kokių 25 tūkstančių naujų darželių vietų, nes nuo 7 metų jau eis į mokyklą. Įvaikinama Lietuvoje kasmet apie 110 vaikų ir jau daug metų panašūs kiekiai. Į užsienį įvaikinimas apribotas, bet panašus - truputį virš 100 vaikų... Tai kokią finansinę naštą Lietuva užsikrauna? Sąskaita bibliotekininkų algų ar pensininkų pensijų?   ATSAKYTI
Logika 2013-12-15 01:18:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip stipriai saugant embrioną galima neišsaugoti mamos. Kaži kaip tas embrionas išgyvens be jį nešiojančio kūno. Ar kas apsiims išmaitinti, prižiūrėti, įdarbinti, apgyvendinti visas neščiąsias. Čia ir dabar visuomenei ne nėščios moterys daug reikalingesnės ir naudingesnės nei besilaukiančios. Daug kalbama apie ateitį ir gimstamumą, praktikoje nieko.   ATSAKYTI
Kris 2013-12-15 00:19:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man idomu kodel nei viena moteris Seime nesneka apie tai....? Toks jausmas, kad vyrai gimdo ir dar prie to pacio vaikus islaiko kuriuos palieka vienisai motinai!!! Absurdas kazkoks....    ATSAKYTI
Nežiniukas 2013-12-14 20:13:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Kaip niekas neverčia eiti į banką ir pasirašinėti paskolų sutarčių, taip niekas neverčia užsiimti lytiniais santykiais.

Tačiau, jei paėmei paskolą, tai ne bankas kaltas, kad reikalauja vykdyti prisiimtus įsipareigojimus. O gal galima priimti įstatymą, kad esant sunkiai materialinei padėčiai ir nesant iš ko grąžinti paskolos, tuomet legaliai galima nužudyti banko vadovą (jei kam toks siūlymas atrodo žiaurus, tuomet valstybė turi rūpintis, kad žmogui suteikti darbą už didelę algą. Jei valstybė negali to padaryti, tuomet ji davatkiškai neturi prieštarauti įstatymo priėmimui dėl bankininko nužudymo).

Taigi pagalvokite apie tai, ar tikrai esate pasiruošę lytiniams santykiams, nes jie gali sukurti įsipareigojimų.   ATSAKYTI
To Puikus budas 2013-12-14 19:14:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokiem kaip tu ir reikia daryti abortus. Puikus pavyzdys,kad abortu uzdrausti negalima.   ATSAKYTI
Puikus Budas 2013-12-14 19:01:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nerealiai geras darbas

Tai pakeitė mano gyvenima...
Darbo pobūdis: Dalyvaudamas įvairiuose forumose, aš radau šitą straipsnį,
kuriame sakoma, kad galima pasidaryti tūkstančius litų
per keletą savaičių investuojant tik 12litų.
Nesamonė, - pagalvojau,
tai turetų būti eiline apgaule,
bet nusprendžiau perskaityti ir sužinoti
ką man taip siūlo...
Toliau ten sakoma, kad reikia persiųsti po 2lt i banko saskaitą,
kiekvienam is sarašo, esančio apačioje. Paskui išbraukti pirmą
saskaitos numerį ir irašyti savo saskaitos numerį į paskutinę šeštą eilutę,
ir talpinate šitą straipsnį kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose.
Jokių apgaulių… Aš pamasčiau, kad nieko neprarandu išskyrus savo 12lt ir
nusprendžiau pabandyti..
Ir atspekit kas???
Po kelių dienų man į saskaitą pradėjo kauptis pinigai… Aš negalejau
patikėti savo akimis, jog tai veikia!
Per porą savaicių susikaupė apie 2000lt , po trijų savaičių prisidejo dar
apie 2000lt. Dabar turiu uždirbęs 4000lt ir neskaitant smulkiu išlaidų.
Po pusantro mėnesio turėtų būti apie 16000lt . Ir šita suma po truputį toliau didės.
O prasidėjo tik nuo 12lt...
Reikalavimai: Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir Jums, ir man.
Aš Jums pažadu, jeigu Jūs tiksliai seksite instrukciją, Jus pradėsite gauti daug daugiau pinigų, negu tikitės, per daug nesistengdami.
Pasiūlymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite
instrukciją ir pinigai neprivers‚ Jūsų laukti. Sutikite - tai paprasta!!!
Tai absoliučiai legalu, tai tik bankinė pinigų pavedimo operacija, ir Jūsų
indėlis yra tik 12lt ir pora valandų internete…
Svarbu: Tai ne apgavystė ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir
neprarandate, bet tai tikrai dirba!!!
Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus
Jūsų nuo 40 iki 80 dienų laikotarpyje.
Visa tai sekmingai veikia del dalyvių sąžiningumo.

Yra trys paprasti ŽINGSNIAI:
1. Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaitą bet kuriame Lietuvos banke.
2. Pirmiausia į žemiau esančią 6-ą banko saskaitą perveskite 2lt.
Po to perveskite po 2lt ir į sekančias banko saskaitas. Kai kurie bankai reikalauja gavėjo vardo ir pavardės, tame langelyje įrašykite ( darbas ) Visa
tai įvykdžius, Jūs padarete paslaugą, ir svarbiausia - tai visiškai
legalu. Jūs taip pat prašote teisėtos paslaugos, už kurią mokat.
1. LT977300010136933695
2. LT197300010039016800
3. LT487180700135733232
4. LT177300010013232587
5. LT937400013943623830
6. LT327300010096582186
Dabar išbraukite is sarašo pirmą saskaitos numerį,
perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i viršų,
o į atlaisvintą šeštą eilutę įrašykite savo banko
saskaitos numerį. Sarašas turetų atrodyti taip:
1. LT197300010039016800
2. LT487180700135733232
3. LT177300010013232587
4. LT937400013943623830
5. LT377300010079529593
6. Jusu saskaitos Nr.

3. Darykite bet kokius pokyčius, bet išlaikykite pagrindinę ideją,
Išplatinkite šitą straipsnį kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose,
skelbimuose arba asmeniniais laiškais, isidemekite - kuo daugiau informacijos pasklis apie šį
straipsnį, tuo didesnės bus Jūsų pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo Jūsų.
Šitas biznis sėkmingai gyvuoja ir klesti dėl dalyvių sąžiningumo ir rimtumo, todėl viską
atlikite kruopščiai ir nepagailekite 12lt, nes Jums tai atsipirks su kaupu. Sąžiningumas daro pinigus.
Ir kada jus pasieksite pirma eilute,
Jūs turesite tūkstančius litų tiesiog kaip sarašo kūrėjas!
Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Užsiimkite tuo
dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!!
O dabar as papasakosiu, kodel Jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o
tikrai išlošiate. Tiesiog paprasta aritmetika.
Sakysim is 200 laiškų ar straipsnių aš gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas),
tai reiškia aš uždirbsiu 10lt būdamas šeštoje sarašo pozicijoje.
Dabar šitie 5 žmones išplatina dar po 200 pranešimų
su Jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako
tik po 5 žmonės – tai jau 500lt į saskaitą.
Toliau šitie 25 žm. daro po 200 patalpinimu su Jusu sask.Nr. 4 pozicijoje
ir atsako vel 5 žm. – pajamos 2500lt. Toliau šitie 125 žm. patalpins po 200
pranešimų ir gaus po savo 5 žm. Tai Jums duoda 12500lt pajamų (jus dar tik 3 pozicijoje)
Toliau dar įdomiau: šitie 625žm. daro 200 patalpinimu su Jūsų sask. Nr. 2
pozicijoje, atsako velgi po 5 žm. – tai 62500lt.
Toliau paskaičiuokite kokie pinigai čia, ir visai nesunkiai uždirbti.
Ar ne įspudingas skaičius? Ir tai tik uz pirmutinius 12 litų.

Šiame biznyje svarbiausia buti sąžiningam - kitaip nieko nesigaus.
Ar jus galite isivaizduoti kiek žmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia
prie interneto ir skaito šita straipsnį, kaip ir Jūs dabar skaitote!!!
Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju.
Ir toliau didėja!!!
Kokie šansai, kad jie užsinores pamėginti save kokioje nors naujovėje???
Ar įsivaizduojate kokios galimybės!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete.
Ir linkiu sėkmės uždirbant savo pirmąjį tūkstantį!!!
   ATSAKYTI
aj 2013-12-14 18:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
niekas is gero gyvenimo nestumo nenutraukineja, o uzdrausti tai padaryti butu visiska nesamone. Geriau gerinkit salygas gimdyt ir augint vaikus, o ne verskit moteris ieskot budu, kaip to vaiko atsikratyt nelegaliai ir su zymiai blogesnem pasekmem....   ATSAKYTI
Masturbatorius 2013-12-14 18:02:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei taip ir toliau,tai greitai kiekvienas spermatozoidas tuoj bus ginamas ir gales prisiteisti kompensacija. Galvas gal pasalo davatkininkai? Vaika uzstatyt lengva,uztenka prakiurusio durexo,klausimas ar yra galimybe ta vaika uzauginti,suteikti normalias gyvenimo salygas,isleisti i mokslus ir t.t. Jei priimsit toki istatyma,tai nespesit vaiku namu statyt,ar tobulais lietuviais isivaizduojat kandziulniku seima su 10 vaiku gyvenanciais tik is pasalpu?   ATSAKYTI
x 2013-12-14 17:58:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
valdziai isteriskai riekia nauju mokesciu moketoju,todel tikisi,jog uzdraudus isvalymus,padides gimstamumas,ir nesvarbu,kad padides nelegaliu isvalymu,kudikiu lavoneliu konteineriuose ir t.t. ir pan. jei jau moteris nenori to vaiko,ji ras buda juom atsikratyt,ir nenusaugosi kiekvienos...   ATSAKYTI
klp 2013-12-14 17:44:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tada turėtų būti priimtas įstatymas, kad pilnai išlaikyti nėščiąją ir gimus vaikui abu nors iki 3 metų, greiti drausti, o pasekmės, kriminaliniai abortai ir moterų mirtys dėl to, lenkai visai pasiuto vadovauti čia    ATSAKYTI
būras 2013-12-14 17:19:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jei bus priimtas šitas absurdiškas viduramžių įstatymas, bus valdžios perversmas..   ATSAKYTI

Top Video

Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
Policininką nužudžiusio vyro žmona: jis sirgo depresija, bet daug metų nesigydė
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Narkevičius – vėl įvykių sūkuryje: Trakų rajone sustabdytas keliuko remontas kelia daug klausimų
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Skaičiai gąsdina: per karantiną 11400 į septintą dešimtį įkopusių asmenų neteko darbo
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Žada masinį tyrimą dėl Covid-19: aiškinsis, kokį imunitetą sugebėjome įgyti
DABAR RODOMA
Farai. Klaipėdoje BMW lėkė tarsi viesulas: taranavo automobilį ir išrovė medį
DABAR RODOMA
„Pasikalbėkim #IŠNAMŲ“ su Zuokiene apie savanorystę COVID-19 židinyje ir nemalonų vyro akibrokštą
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Nausėda gimtadienį sutiko Nidoje, keturių žvaigždučių viešbutyje
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Lietuvoje savaitgalį – susirgimų koronavirusu šuolis
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Egzaminai prasidės birželio 22 d.: aiškėja tvarka, kaip jie vyks
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Koronaviruso židiniai plečiasi globos namuose: sergančiųjų daugėja Antaviliuose, Širvintose
REKLAMA
Gitanas Nausėda  (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)
Lobistinės veiklos įstatymas turi būti keičiamas, nes, remiantis dabartiniu reglamentavimu, sunku pasakyti, kas laikytina legalia, o kas – nebelegalia veikla, sako prezidentas ...
Aidas Budrys (nuotr. LBA)
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) valdyba, reaguodama į asociacijos prezidentui Mantui Zalatoriui pareikštus įtarimus, jo apribotas galimybes atlikti LBA veiklai užtikrinti ...
Vydas Petkevičius (nuotr. stop kadras)
Anapilin iškeliavo legendinis šalies aktorius – Gediminas Girdvainis. Daugelis jo kolegų šiandien sunkiai valdo emocijas ir su TV3 žiniomis dalijasi prisiminimais apie išėjusį ...
Dukras auginantys Neringa ir Romas gyvena tik iš tėvystės išmokų, bet stygiumi nesiskundžia (nuotr. stop kadras)
Artėjant rinkimams Seimas trykšta dosnumu. Vaikams jau ruošiamos išmokos po 120 ir 200 eurų. Priešpensinio amžiaus dirbantiesiems, atsidūrusiems prastovose algas žada ...
Vitas Vasiliauskas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Seimui patvirtinus dvejus metus trukusio buvusios ekonominės krizės tyrimo išvadas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas palankiai vertina faktą, kad tyrimas baigėsi, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų