Pinigai nuvertėję 5 kartus labiau, nei rodo oficialioji statistika. Tai konstatuoja nepriklausomas analitikas, Lietuvos banko statistikos padalinio ilgametis vadovas Vladas Trukšinas. Anot jo, procesas visu tempu vystosi blogyn. Kodėl?

Litas varomas iš Lietuvos, o bankų klientai verčiami skolintis ir paskolas atidavinėti eurais, nors logiška yra skolintis tais pinigais, kuriais uždirbi. Tačiau bankams taip parankiau. Jie uždirba ne tik iš vienų didžiausių Europoje palūkanų eurais, bet ir iš valiutos keitimo. Skandinavijos bankai, Lietuvoje pragaišinę per 40 mln. savo būsimųjų pensininkų pinigų, tikrai neverks dėl mūsų ekonomikai daromų žaizdų. Jiems reikia kuo greičiau gelbėti saviškių pinigus. Gelbėti prievartaujant savo klientus Lietuvoje.

"Kai palūkanos eurais kilo, "Swedbank" vadybininkė man patarė palūkanas užfiksuoti. Dabar prašau jas atsieti, bet bankas reikalauja sumokėti baudą, kuri, mano skaičiavimais, sieks 35 tūkst. litų", - "Paskutinės instancijos" pašnekovė Aušra apie savo ir banko santykius pasakoja siaubo istoriją. Dviejų valstybės tarnautojų šeima (du suaugusieji ir du mažamečiai vaikai) pasiskolino būstui. Per 6000 litų uždirbanti šeima dabar kas mėnesį bankui atiduoda 4600 litų, iš jų tik 600 litų yra paskolos dalis. 4000 litų - fiksuotos palūkanos.

REKLAMA

Jeigu bankas leistų atsieti palūkanas, jos pagal dabartinį palūkanų lygį sumažėtų 2000 litų per mėnesį. Tačiau bankas neleidžia. Švedijos bankams reikia pinigų, kad bent iš dalies padengtų savo pagrindinių bankų Baltijos šalyse patiriamus nuostolius. Įkliuvo? O taip!

Trumpai - istorija tokia. Lietuva dar tik derėjosi dėl stojimo į Europos Sąjungą (ES), kai Skandinavijos bankai nusprendė užimti Baltijos šalių rinkas. Europa jau pasidalyta, o čia - naujokai, kuriems ES jau netrukus duos milijardinę paramą. Pirmiausia iš valstybės nuperkamas Taupomasis bankas. Paskui Julius Niedvaras su kompanija, nors kapitalo koncentracija ir akivaizdi, sugeba įtikinti Algirdo Brazausko Vyriausybę ir parduoda tiems patiems skandinavams Vilniaus banką.

"Bankai trynė rankas. Europos pinigams paimti reikia pridėti savų pinigų, bet mūsų ėmėjai dažniausiai savų pinigų neturi. Jiems reikia skolintis", - anot V.Trukšino, per penkerius metus į Lietuvą įvairiomis valiutomis buvo įvežta apie 100 mln. litų. Dominavo euras.

"Kiek reikėjo, tiek atvežė", - burbteli kitas žmogus, kuris turėjo prižiūrėti procesą ir saugoti litą - Lietuvos banko vadovas Reinoldijus Šarkinas. "Net pensininkas A.Brazauskas neištvėrė. Parbėgo vadovauti Vyriausybei. Kaip jūs be manęs?" - ironizuoja V.Trukšinas. Tačiau "Lietuva išbandymo dideliais pinigais neišlaikė", - konstatuoja jis.

Didžioji dalis tų pinigų buvo nukreipta ne ekonomikos galiai kurti, bet pravalgyti. Valstybė pati plovė tuos pinigus statydama niekam dabar jau nebereikalingas universalias arenas. Druskininkuose savivaldybės vandens parkas kainavo bemaž dvigubai brangiau nei privatus Vilniuje. Už Europos pinigus valdininkija statėsi "kaimo turizmus" ir tiesė į juos kelius. Tačiau didžioji afera buvo Gedimino Kirkilo Vyriausybės paskelbta būsto rėmimo programa.

REKLAMA

"Mus dabar išlaiko tėvai, jie mums viską perka, mus maitina, nes 600 litų, kurie lieka sumokėjus įmoką bankui, keturiems žmonėms maistui neužtenka," - pasakoja Aušra ir teigia, jog banke jiems aiškina, kad nuo tų 2000 litų perteklinių (viršijančių dabartines rinkos kainas) palūkanų neatleis, nes "jūsų atlyginimai dar per mažai sumažėjo. Nebent kuris nors netektumėte darbo".

Aušros istorija peni versiją, kad bankas sąmoningai stumia savo klientą prie bankroto. Ko jis pasieks? Gaus Aušros turtą, parduos pigiau, nei ji pirko. Aušra su vyru ir dviem mažamečiais vaikais bus benamė, t. y., persikraustys pas tėvus, bet visą likusį gyvenimą mokės bankui skirtumą tarp jos būsto pardavimo kainos ir paskolos.

Kazys Starkevičius, Žemės ūkio ministras, rodo autostrados Vilnius- Kaunas žemėlapį. Daugybė žemės ūkio paskirties žemės priklauso SEB banko ir "Swedbank" lizingo bendrovėms. Ministras neatmeta minties, kad bankai sąmoningai kreditavo rizikingus tokios žemės pirkimo sandorius. O kai jų klientai, spekuliantai, nesugebėjo įveikti tautinės biurokratijos ir pakeisti žemės paskirties, perėmė jų turtą.

"Gali būti ir taip. Bankas, sulaukęs 2011 metų, parduos tam, kuris daugiau sumokės", - sakė ministras ir priminė, kad nuo 2011-ųjų užsieniečiai galės patys, o ne per tarpininkus, kaip dabar, pirkti Lietuvoje žemę. Žinant, kad Europa po krizės atsigaus anksčiau, galima manyti, kad ir smarkiai atpigintas Aušros butas netrukus gali rasti pirkėją.

Kirkilo finansinė piramidė

Jie (G.Kirkilas, R.Šarkinas, Zigmantas Balčytis, buvęs finansų ministras, Birutė Vėsaitė, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkė, Jonas Lionginas - Finansų ir biudžeto komitetas ir t.t.) nesugalvojo nieko naujo. Taip jau buvo 1992-1996 metais, kai klestėjo, o paskui žlugo EBSW ir kiti politikų globojami banditiniai dariniai, kai susikūrė, o paskui per kelias savaites žlugo 17 bankų ir tūkstančiai žmonių liko be savo santaupų. Kartu buvo sužlugdyta gausybė įmonių, kurias privatizavusi Gintaro Petriko gauja ateidavo ir pirmiausia ištuštindavo kasą bei sąskaitas. O antra, sulaukusi bankroto, parduodavo nekilnojamąjį turtą. Kur dingo milžiniškas turtas, niekas nesurado. Tiksliau - neieško. Šiemet G.Petrikui už jo nusikaltimus davė trejus metus. Analogiškas aferistas JAV ką tik pasiųstas į kalėjimą mirti (iki gyvos galvos).

REKLAMA

Teisėsaugos švelnumas G.Petrikui garantuoja jo tylėjimą, nes pinigai niekur nedingsta. Jie išplaukia iš vienų kišenių ir perplaukia į kitas. Apskaičiavus po EBSW žlugimo prasidėjusį stebuklingą su politikais susijusių asmenų praturtėjimą, galima spėti, kieno naudai dabar "dirba" naivių ir, pripažinkime, godžių bei neprotingų tautiečių pinigai.

Dabar tas pats nutiko jų vaikams, jaunajai Lietuvos kartai, kuri buvo sugundyta lengvai prieinamais, bet neuždirbtais pinigais, todėl turės sumokėti už pasekmes. Jei ne jie, tie, kurie skolinosi ir pirko savo šeimoms šiuolaikines "chruščiovkes" už Europos didmiesčių apartamentų kainas, esą, nebūtų ir dabartinės krizės. "Kas vertė skolintis?" - pritaria tokiai krizės koncepcijai R.Šarkinas.

J.Niedvaras, tas, kuris pirmasis uždirbo iš skandinaviško kapitalo koncentracijos Lietuvoje, žengia dar toliau. Valdžios parama būsto programoms buvusi nepakankama. "Ne visi spėjo pasinaudoti", - sako eksbankininkas, kuris šiuo metu statosi jau antrą dvarą prie Vilniaus.

Statosi menkai paisydamas kaimynų. "Viskas suderinta", - atšauna J.Niedvaras į visus priekaištus.

"Reikėjo šaukti: "Vyrai, blogai bus...", bet juk tuomet Lietuvos banko valdyboje buvo ponas Vilkelis, iš Komercinių bankų asociacijos, Adakras Šeštakauskas - statybininkų lobistas, Rūta Vainienė - Laisvosios rinkos institutas. Ji galėjo šaukt, kad rinka iškraipoma, bet...", - vardija tikruosius talkininkus V.Trukšinas.

Tik kas jiems? R.Vainienės kolega liberalas Gintaras Steponavičius dabar per tuos pačius bankus ypač brangiai parduoda vakarykščiams moksleiviams abejotinos vertės lietuvišką aukštąjį mokslą.

REKLAMA

Lyginant tą, EBSW laikų situaciją, su dabartine, matyti tik vienas skirtumas. Vyriausybė, beje, tų pačių "socialdemokratų", EBSW laikais nedrįso agituoti žmonių dalyvauti "žaidime". Nuo Baltijos kelio sugrįžusią tautą "paėmė" kaip Pinokį su jo sidabriniu, iš kurio esą išaugs pinigų medis.

2003 metais buvo kitaip. Kai buvo paskelbta, kad valstybė rems tautiečių apsirūpinimą būstais, valdžia buvo tarp agitatorių. Juk visas pasaulis gyvena skolon! Skolinkitės ir pirkite butus, nes rytoj jie bus brangesni!

Nekilnojamasis turtas buvo nuosekliai ir sąmoningai branginamas. Bankai juk kreditavo ne tik pirkėjus, bet ir pardavėjus - "nekilnojamojo turto vystytojus". Iš pradžių į naująją finansų piramidę buvo įtraukiami vadinamieji vidutiniokai. Paskui užsimerkė, ir ėmė dalyti vos pirmą darbą gavusiam jaunimui ir netgi jų tėveliams, sparčiai artėjantiems prie pensijos. Jie užiminėjo rinką. Mes tai vadiname konkurencija. Jeigu vienas bankas išbrokuoja klientą - jis mums netinkamas, negražus, tai jį pasiima kitas", - aiškina Gitanas Nausėda, SEB banko analitikas, kuris kalbamuoju metu dar ėjo ir Valdo Adamkaus patarėjo pareigas. Ar kas nors girdėjo, kad prezidentas būtų įspėjęs tautiečius nepasiduoti psichozei ir nesusigundyti lengvai gaunamais neuždirbtais pinigais?

G.Nausėda nemano, kad jo darbas skandinaviškame banke ir prezidentūroje sukėlė interesų konfliktą. Jis asmeniškai įspėjęs žmones būti atsargius, nors pats kaip tik tuomet skandalingai pagarsėjo pasistatydamas ekstravagantišką būstą - stiklinį kubą - Pavilnio regioniniame parke, prie pat Neries atodangos. G.Nausėdos kaimynė ponia Ana sako ilgai negalėjusi priprasti prie bankininko architektūros. Ji pasakoja, kad jos prosenelis visada vaikus mokė: "Tik neturėkite reikalų su bankais." Ji ir neturi, bet turi jos dukra. Deja... "Patys skambinėjo, įkalbinėjo pirkti..." - atsidūsta moteris.

REKLAMA

J.Niedvaras ir G.Nausėda mums patvirtino: taip, bankų tarnautojų premijos priklausė nuo to, kiek paskolų jie išdalydavo.

Dabar tie, kurie lengvai dalijo, turi užduotį ištraukti tuos 40 mlrd., užkastų į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje, šalyje, kurios nacionalinis produktas kris beveik ketvirtadaliu. T. y., krašte, kuris moka išleisti pinigus, bet nesugeba jų įdarbinti.

"Mes eisim į teismą", - sako Aušra, kuri yra teisininkė ir neketina nusileisti savavaliaujantiems bankininkams. Tokių kaip ji - dešimtys tūkstančių, ir bankininkai šantažuoja politikus nestoti savo piliečių ir jų pinigų - lito - pusėn. Eurai turi būti brangūs, o litai, kuriais uždirba bankų įkaitai - kuo pigesni.Įkaitai - piliečiai ir litas

V.Trukšinas stebisi, kaip visame tame žaidime dalyvauja Lietuvos bankas. Jis pasakoja apie žaidimus vadinamuoju Viliboru, rodikliu, pagal kurį nustatomos skolinimo litais palūkanos. "Vilį" Lietuvos bankas skaičiuoja pagal tai, kokiomis palūkanomis bankai litus skolina vieni kitiems.

"Tokių sandorių nėra. Keli bankininkai susiskambina ir susitaria," - taip Viliboro klastą aiškina V.Trukšinas. Jis primena, kaip mikliai sumažėjo tas "Vilis", kai viena visuomeninė organizacija ėmė viešai dėl to protestuoti. Iš skaičiuoklės išmetė vieno banko rodiklius, ir Viliboras sumažėjo vienu procentu. Kartu ir palūkanos litais. "Kiek man žinoma, per metus bankai iš vieno procento gauna 340 mln. litų pelno", - sako V.Trukšinas. Už R.Šarkino "klaidą" sumokėjo bankų skolininkai.

Andriaus Kubiliaus Vyriausybė, V.Trukšino duomenimis, į griūvančią ekonomiką per pastarąjį pusmetį įpylė tiek pat pinigų, kiek jų buvo įlieta pernai per tiek pat laiko. Jo galva, tų pinigų panaudojimo efektyvumas yra didžioji bėda. Pinigai skolinami, ir skolinami brangiai, bet jie pravalgomi, o ne įdarbinami, kad kurtų pridedamąją vertę, darbo vietas ir sudarytų galimybes tokioms aušroms uždirbti jos viso gyvenimo "drakonui" - bankui.

REKLAMA

"Ką daryti toliau? Stengtis, kad tie iš Europos ateisiantys pinigai butų įdarbinti, kitaip..." - aiškina Lietuvos nusipelnęs ekonomistas.

Jis teikia vieną pavyzdį po kito, kaip bankai veikia prieš tokias pastangas ir toliau silpnina litą. "Būsto renovacijos programa apskaičiuota taip, jog matyti, kad sąnaudos bus išpūstos. Kodėl atsiperkamumas per 20 metų, o ne per 5, kas yra normalu?" - klausia V.Trukšinas. Tačiau - kuo brangesnė statyba, kuo daugiau pinigų valstybė mes į "ekonomikos gelbėjimo" programas, tuo storesnė bus banko "drožlė".

Studijų kreditavimo skandalas, kai bankai padiktavo 10 proc. palūkanas, taip pat rodo, kad bankai išsukinėja rankas valdžiai, kuriai neužtenka valios ir talento rasti išeitį iš krizės. Anot V.Trukšino, alternatyva yra tokia: gelbėti eksportą devalvuojant litą, arba iš esmės pjauti išlaidas - pensijas, mokyklų, policijos, ligoninių finansavimą ir pan. Antrasis kelias dar labiau stabdo ekonomiką, nes pakerta vartojimą. Jį, atrodo, pasirinko A.Kubilius.

Pinigus valstybės reikmėms valdžia priversta skolintis, o tada komercinių bankų lobistas išdėsto sąlygas: jei bus mėginama padėti skolininkams, apribojant bankų teisę didinti palūkanas, reikalauti paskolos gražinimo anksčiau ir pan., paskolų valdžia nebegaus.

Ekskursijos pas tuos, kurie krizės nežaidžia, - šiandien 20.10 per LNK

Rūta JANUTIENĖ

Arta
2009-09-15 07:54:11
Ar cia milijardai ar milijonai?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
r 2009-09-18 15:04:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip taip pries imant paskola reikia ivertinti savo galimybes ta propoganda prazude daugeli zmoniu kaip dabar bandoma propoguoti euro ivedima ar priverstine butu renovacija tai tik propoganda kad zmoniu gyvenimas po siu veiksmu pageres be jokios abejones kad ne jisai gali tik pablogeti nes mus valdo monopolistai o jei dar tiksliau tai nusikalteliai...   ATSAKYTI
LITĄ TURIME VISTIEK IŠLAIKYTI 2009-09-17 16:13:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežiūrint nieko,mes turime išlaikyti savo Litą,nes euras kada KRIS-O TAI YRA NEIŠVENGIAMA,NES NĖRA NEINFLIUOJANČIŲ PINIGŲ,O ŠVEDAI IRGI TURI BĖDŲ,TIK GAILA ,KAD MES TURIME DAUGIAU SAVO VALSTYBĖS IŠDAVIKŲ....KĄ GI-BUS NAUJAS KARAS UŽ NEPRIKLAUSOMYBĘ...   ATSAKYTI
yammam 2009-09-15 22:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
per tarybine zeme traiskydami berzelius vaziavo fasistu tankai o ant ju dirzu buvo uzrasyta ....jezus marija
kazkas panasiai ir su rutos bankinio sektoriaus apzvalga jezus marija D   ATSAKYTI
Rolandas 2009-09-15 17:55:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
straipsnis mano manimu labai tikslus ir musa is ties per skaudziausia vieta.Per musu durnuma,raudonskuriu banditu vagystes.O kas dabar,dabar traukinys nuvaziavo lieka tik savo salyja tempti vergo nasta,nes mus jau uzstate   ATSAKYTI
TEISE ZINOTI 2009-09-15 17:29:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
manes netenkina tokie pavadinimai "Svedu bankas", "Danu bankas", ar netgi "LIetuvos b bankas".

Noreciau, kad sios istaigos deklaruotu tikruosius banko savininkus. Na, kas valdo pagrindini akciju paketa.

To paties noreciau ir is medijos, interneto portalu ir kitu istaigu, kurios kokiu tai budu itakoja visuomene, jos

gyvenima. Juk bet kas gali savo imone iregistruoti bet kokioje salyje. Turiu teise ir noriu, kad butu deklaruojami

tikrieji savininkai. O uzejes i banka tokiu ziniu, garantuoju, negausi. Darbuotojai ir patys nezino kam tarnauja.

Kiek zinau nei vienas Centrinis bankas nera tos salies nuosavybe.    ATSAKYTI
ventus'ui 2009-09-15 17:19:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zinoma nezinom apie kreditu unijas. o ir is kur turetume zinoti?

Kazkodel tarpukaryje apie jas visi zinojo.

Isvada: kazkas suinteresuotas, kad nezinotume

ir nereikia cia pustis, jei zinai sioje srityje siek tiek daugiau.

dalintis reikia tiek ziniomis, tiek darbo vaisiais... keiciantis darbo produktais, o ne aukas medziojant...
pinigai tera keitimosi priemone, o ne pats sau tikslas... kaip ir ekonomika, kuri zmonems turi tarnauti, o ne zmones jai.. priviso visokiu vadybininku, pardavimo agentu, draudimo agentu, mokesciu inspektoriu... anstoliu...- vien tik auku medziotojai, o kas kencia? kas tos aukos? nedidele saujele gaminanciu produkta... ir ta pati vis traukiasi, nes visi skuba studijuot vadyba, o ne gamyba.. tarsi nebeliko biciu avily, tiktai tranai..   ATSAKYTI
Rimantas 2009-09-15 17:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pežiūrėjęs komentarus, pastebėjau. Vieni rašo visiškai nesupratę, ką dėsto autorė; kiti - žulikai - painioja sąmoningai. Prie viso, autorės aprašyto, galiu pridėti. Švedų bankai naudoja savo šalies pensijų fondus. Jiems žūt-būt reika tuos fondus auginti, aišku, Baltijos šalių smukdymo kaina. Antra. Tie patys švedų bankai supirkę 70 procentų mūsų pieno perdirbimo įmonių akcijų. Ūkininkai už pieną gauna mažiausiai ES; žemiau savikainos.   ATSAKYTI
na 2009-09-15 17:00:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
staripsnis tikrai ne apie tai, kaip bankai neleidzia keisti sutarties salygu.Straipsnis apie tai, kad musu valstybininku interesai labai glaudziai persipyne su banku savininku interesais, todel pati valstybe jau yra nepajegi apginti musu, kaip vartotoju nuo susidariusios situacijos.   ATSAKYTI
bel 2009-09-15 16:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir kazino, bankai galu gale skaicioja jusu pinigus.   ATSAKYTI
labai maza autores patirtis 2009-09-15 16:35:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kazkoks visiskas absurdas - del straipsnio pradzioje pamineto atvejo, kur reikia sumoketi procentu dali, norint atsieti paskola nuo fiksuotu palukanu. Juk tai absoliuciai normalys dalykas! Toje pacioje skandinavijoje, jeigu susiejai paskola tarkim 5 metams, ir staiga sumanei atsieti, teks sumoketi tam tikra planuotu palukanu dali, priklausomai nuo paskolos dydzio. Todel jei jau susiejai, tai jau tikrai neapsimokes atsieti.

Nemaloniausia tai, kad daugumai Lietuvos zmoniu banku paskolos yra naujas dalykas, kuri jie pasiraso neisigiline i sutarties salygas, nepaskaiciuoja, o kas bus, jei palukanos pakils/nukris, o paskui skundziasi, kad bankai - ir dar o siaube, svedu - juos "apiplesineja."

O lygiai taipp pat neismanantys zurnalistai toliau pucia migla viesojoje erdveje, uzuot kompetetingai ivertine situacija ir prisideje prie visuomenes finansinio svietimo.
   ATSAKYTI
Džeinė Eir 2009-09-15 16:01:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Amerikiečiai, ES jau bando tramdyti apsirijėlius pinigais, kerta atlyginimų reglamentacija. Pas mus taip pat būtinas veiksmas   ATSAKYTI
jo 2009-09-15 15:27:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kiek žmonių gyvena per juos sukaustytą gyvenimą   ATSAKYTI
jomajo 2009-09-15 14:42:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o jiem gerai buvo visais laikais, bankininko profesija amžina vertybė   ATSAKYTI
to ventus 2009-09-15 14:39:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kalba eina ne apie tai, kad patys turime rupintis savo pinigais, o apie tai, kad institucijos, kurios ir turi priziureti finansu rinka Lietuvoje, elgiasi visiskai atvirksciai ir yra islaikomos is visu mokesciu moketoju pinigu, todel verta suabejoti, artu instituciju pareigunai tikrai dirba Lietuvos, o ne privaciu klanu labui.O kad zmones skundziasi, tai turi tam teise.Nes egzistuoja tokie dalykai, kaip biznio etika ir padorumas    ATSAKYTI
Ventus 2009-09-15 14:24:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vargšeliai, skustis tik temokate. Kam jums Gamta davė smegenis? Kad skustis ar kad mastytumėte bent kiek. Juokas ima iš 'panelės mokytojos', pareiškusios - kam man mokintis bankininkytės/finansų pagrindų. Tam, kad mokėtumėte su savo pinigais elgtis.
Kas jus verčia imti paskolas? Jei nesugebate su savais pinigais suktis, tai nusiteikite tam, kad už paslaugas tenka mokėti. Nepatinka lietuviškas aukštasis mokslas (per brangus, žemo lygio, stangatoriškas) - studijuokite užsienyje, sienos atviros.
Avinų banda tesate, kuriais manipuliuojama va tokiais straipsneliais. O kadangi, sprendžiant pagal jūsų komentarus, vis dar neatsikratę vergo sindromo (kad už jus turi rūpintis šeiminimas-valstybė, prezidentas ar popiežius) tai ir tesate verti slaviško putino ar batkos lazdos.
Nepatinka skandinaviški bankai - skolinkites iš lietuviškųjų kredito unijų (greičiausiai pusę čia komentuojančiųjų burundukų net nežino apie jas).   ATSAKYTI
Užsakytas straipsnis 2009-09-15 14:02:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Provokacinis straipsnis skatinantis devalvacijos gandus ir keliantis Viliborą.    ATSAKYTI
to kuku 2009-09-15 13:09:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip aš juokiuosi iš tų durnelių, kurie 40m paskolas ėmė ir gyvena budoj, kuri sugrius po 5-10m :D   ATSAKYTI
* 2009-09-15 13:08:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad tik greičiau užsilenktų tas litas.   ATSAKYTI
kuku 2009-09-15 12:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
P.s.> kaip paprasti valstybės tarnautojai tikrai uždirba labai daug. Gal abu vadovai? Gauna po maximalius priedus? Bet jei viskas yra priedai, tai ar jie spėjo pasiskųsti, kad atlyginimai nuo rugpjūčio sumažėjo 10-25proc?   ATSAKYTI
kuku 2009-09-15 12:46:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
na baisus straipsnis, bet iš tiesų dabar juokiasi tie, kas nepasiėmė paskolos ir neturi buto ir vis dar gyvena su tėvais ar nuomojasi... anksčiau juokėsi tie, kurie ėmė paskolą ir turėjo "savo" būstą.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
(nuotr. Scanpix)
Floridos valstijoje per parą užregistruotas rekordinis – daugiau nei 15 000 – COVID-19 užkrato atvejų skaičius, parodė sekmadienį paskelbti oficialūs duomenys.  Šis ...
Avarija Naujojoje Vilnioje (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Sekmadienio vakarą pranešta apie avariją Naujojoje Vilnioje.  Pirminiais duomenimis apie 20 valandą buvo pranešta, kad Šiaurės gatvėje susidūrė du automobliai, nukentėjo ...
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų