\"Lietuvos žinių\" nuotr.

\"Lietuvos žinių\" nuotr.

Koncerno "Gazprom" dujų tarpininkės "Dujotekanos" vadovas Rimandas Stonys, specialiųjų tarnybų duomenimis, galėjęs siekti diriguoti šalies gyvenimui, naudodamasis aukščiausių pareigūnų užtarimu, artimiausiu metu įtakos gali netekti ne Lietuvos, bet Rusijos valia.

Šios savaitės vienas svarbiausių krašto įvykių - užvakar į Lietuvą atvyko Kremliaus įtakoje esančios Rusijos dujų monopolininkės "Gazprom" valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris bei jo pavaduotojas Viktoras Golubevas. Jie dalyvavo ne tik per mūsų šalį tiesiamo magistralinio dujotiekio linijos oficialiame atidaryme. Vyriausybės rūmuose įvyko premjero Andriaus Kubiliaus ir A.Milerio susitikimas. Tai pirmas pasaulinio dujų milžino vadovybės kontaktas su naująja politine Lietuvos valdžia.

Krašto politinės valdžios pasikeitimas gerokai sumažino rusiškų dujų tiekimo tarpininkės "Dujotekanos" prezidento Rimanto Stonio įtaką. R.Stonys be perstojo minėtas 2006-2007 metais vykusio parlamentinio Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos tyrime.

REKLAMA

LŽ šaltiniai teigia, kad "apsišvietusio" padėjėjo, nuolat minimo skandalinguose kontekstuose ir, pasikeitus politinei Lietuvos valdžiai, praradusio galią tyliai ir naudingai išspręsti sudėtingiausius energetikos klausimus, paslaugų gali būti atsisakyta. Jei viršų paims R.Stonio veikla itin nepatenkinta Maskvos valdžios dalis, šiam verslininkui gresia greitu laiku prarasti tiek monopolininko privilegiją, tiek įtaką rusų valdomoje Kauno termofikacinėje elektrinėje (KTE), taip pat - atsisakyti planų dominuoti kartu su rusais planuojamos statyti naujos Kauno šiluminės elektrinės valdyme.

Tylus R.Stonio pašalinimas iš "Gazprom" Lietuvoje sukamo verslo nebūtų jokia naujovė. Precedento būta dar tada, kai nuo dujų vamzdžio Lietuvoje buvo nustumtas pasikeitusiai "Gazprom" vadovybei netikęs dabartinis Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas bei su juo sieta bendrovė "Stella Vitae". Tada V.Uspaskichas taip pat "apsišvietė" per "Jangilos" skandalą ir į jo vietą Maskvos bosų sprendimu stojo R.Stonys su "Dujotekana".

Išmetė be skrupulų

Apie tai, kad "Gazprom" apsisprendė nuo 2002 metų pradžios tiekti dujas į Lietuvą per R.Stonio vadovaujamą "Dujotekaną", buvo pranešta 2001 metų rudenį.

Kelerius metus iki tol dujų verslą kontroliavusi Rusijos ir Lietuvos įmonė "Stella Vitae", kurios 40 proc. akcijų valdė V.Uspaskichas, liko be dujų tiekimo kvotų, nors ir turėjo ilgalaikę dujų tiekimo sutartį su "Gazprom".

Tuo metu oficialiai teigta, kad perversmas dujų tiekimo Lietuvai versle įvyko dėl įtakų persidalijimo Maskvoje. Naujai paskirtai "Gazprom" vadovybei, kurios priešakyje stojo tuometiniam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimas A.Mileris, buvo nepriimtina, kad iš Rusijos dujų eksporto pelnytųsi ankstesnio "Gazprom" prezidento Remo Viachirevo giminaičiai, turėję įtakos lietuviškojoje "Stella Vitae".

REKLAMA

Tačiau ne mažiau intensyviai diskutuota versija, kad V.Uspaskichas ir tuometis jo verslo partneris Antanas Bosas per valdomą bendrovę nesugebėjo užsitikrinti pakankamai įtakos, garantuojant savo bosų interesus.

Interesai atsiskleidė

Naujuoju "Gazprom" favoritu tapusi "Dujotekana" ir jos vadovas R.Stonys reikalo ėmėsi su kur kas didesniu užmoju. Jei artimiausiu metu "Gazprom" viduje svarstyklių lėkštė galutinai pakryps R.Stoniui nepalankia linkme, Lietuvos visuomenę pagaliau gali pasiekti informacija, iki šiol slepiama 12 analitinių pažymų pavidalu. Būtent jose fiksuoti šios Kremliaus įtakoje esančios bendrovės bei aukščiausių šalies pareigūnų ir korumpuotos žiniasklaidos ryšiai.

Tačiau ir be to "Dujotekana" bei jos vadovas "apsišvietė" tiek, kad taptų nebeparankūs šeimininkams iš Rytų. Nuo 2006-ųjų rudens, kai Seimas po paslaptingos ir iki šiol neištirtos saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje pradėjo parlamentinį VSD veiklos tyrimą, viešumoje netrūko informacijos apie šios bendrovės ir jos globėjų veiklą.

Didelė dalis informacijos buvo sukaupta paties V.Pociūno parengtoje analitinėje pažymoje, kurią Lietuvos pareigūnas prieš pat savo žūtį žadėjo paviešinti. Iš jos aiškėjo, kad pagal sumanymą per "Gazprom" tarpininkę "Dujotekaną" planuota pigias rusiškas dujas itin pelningai pardavinėti mūsų krašte, o gautais pinigais remti Maskvai lojalią vietos rusų diasporą, partijas ir atskirus politikus bei taip įgyvendinti Maskvos interesus.

"Nustatėme vieną labai aiškų dalyką: uždaroji akcinė bendrovė "Dujotekana" buvo įkurta padedant Rusijos specialiosioms tarnyboms", - Seime liudijo karjerą už tiesą paaukojęs tuometinis VSD darbuotojas.

REKLAMA

Su R.Stoniu šioje pažymoje sieti aukšti Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai, neseniai postų netekę VSD generalinio direktoriaus pavaduotojai Dainius Dabašinskas bei Darius Jurgelevičius, kiti asmenys.

Į viešumą iškilo ir informacija apie itin dosnią "Dujotekanos" finansinę paramą Lietuvos politinėms partijoms, po kurios Seime dienos šviesą išvysdavo šiam verslui ypač reikalingi įstatymai.

Nauji įtakos žaidėjai

Kaip teigiama, ilgai svarsčiusių Rusijos energetikos bosų kantrybės taurę perpildė jų vietininko Lietuvoje R.Stonio negebėjimas suvaldyti skandalo, šią vasarą kilusio dėl ilgai brandinto plano Kaune iki 2013-ųjų pastatyti apie milijardą litų kainuosiančią šiluminę elektrinę. Šis projektas Rusijai turėjo atnešti ne tik pelno, bet ir faktiškai įteisinti "Gazprom" kaip europinę bendrovę, pritraukiant Vakarų investuotojus.

Nors Kauno miesto taryba po užkulisinių mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko pokalbių su "Gazprom" ir "Dujotekanos" bosais faktiškai nutiesė kelią Rusijos koncernui pasinaudoti miesto garantuojama Europos Sąjungos parama projektui vystyti, dėl kilusio skandalo tokios garantijos stipriai sumažėjo, o tai paskatino dar didesnį rusų nepasitenkinimą.

Kaip teigiama, iš žaidimo pašalinus R.Stonį, pagaliau žlugtų ta nepaprastai įtakinga politikų, žiniasklaidos veikėjų, specialiųjų tarnybų, teismų ir visos teisėsaugos atstovų grupuotė, populiariai vadinama "valstybininkais". Rusijos energetikų tarpininko vietą užims LŽ žinomi įtakingi senojo Kauno energetikų klano atstovai, turintys labai stiprias pozicijas valdančiojoje Tėvynės sąjungoje, o pastaruoju metu vis aktyviau besiskverbiantys į prezidentės Dalios Grybauskaitės artimiausią aplinką.

Manoma, kad į juos dedamos viltys tikintis pakeisti valstybės vadovės, rugsėjo pradžioje išsakiusios itin kritišką požiūrį į "Gazprom" projektą Kaune, nuomonę.

Jurga TVASKIENĖ

jONAS
2009-09-11 08:14:16
Ekonominiu požiūriu tie tarpininkai "nafik" reikalingi. Bet jie reikalingi politiniam elitui. Tiek Kirkilui su socdemų šutve tiek įtariu konservatoriams. Nes tai otkato Lietuviams, o Rusijai politinės įtakos per papirkinėjimus instrumentas. Jeigu savu laiku būtų stipri politinė valia dujų tiekimo tarpininkų jau šiandien nebūtų. Bet tada nebūtų otkato, juodų pinigų, "įdomių" užsakytų straipsnių Lietuvos ryte ir, ko gero, Pociūno žūties.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Js 2009-09-14 16:29:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Seniai tą brudą reikėjo išaiškinti ir pasodinti,tačiau Lietuvoje taip klesti švogerystė, kad vok,žudyk, meluok,kitą klampink-yra norma.Pasėkmės Lietuvai visai nesvarbu.Svarbu,kad bet kokia kaina pilnėja kapšas.BET ,ŽINOMITE,VISKAM ATEINA GALAS.Taip ir Stoniui,tam suš. lietuviui.   ATSAKYTI
Algirdas 2009-09-12 01:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Smagu ir grafiene Prunskaja isaiskejo ir dar aug aks isaiskes isrinkus tinkama valdzia   ATSAKYTI
modė 2009-09-11 15:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
viso gero Stoniui dabar, o paskui dar bus ir už Pociūną   ATSAKYTI
KarlaMarla > propaganda 2009-09-11 14:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas yra propaganda?
Propaganda siuolaikiniai "visuomenes performuotojai" naudoja digdami savas doktrinas ir neigdami visas kitas. Sekmingiausiai veikia apeliuojant i neapykanta. Ji yra bet kokio saziningo svietimo ir informacijos antiteze. Kad galetu kuo efektyviau veikti, jai reikia cenzuros. Izoliuotoj informacinej erdveje ji mobilizuoja visas informacines priemones - spausdintas, zodines, menines ir vizualines - maksimaliai efektyviai skelbia savo "tiesas".

Propaganda eme sparciai pletotis isradus spauda ir pradejus leisti laikrascius. Ji priklause nuo siu priemoniu savininku. O atsiradus naujoms informavimo priemonems kinui, televizijai, radijui, taip pat marketingo, masiu itikinimo, komercines reklamos ir PUBLIC RELATIONS metodams bei iskilus marksistinems ir kt. idealogijoms ir iskilus totalitarinems diktaturoms, propagandos mastai totaliai isaugo.

Pirmieji "didziojo melo" pradininkai buvo bolsevikai. Leninas, remdamasis Plechanovu, skyre valdzioje esancius propagandistus, kurie kure strategija, ir zemesnio lygio agitatorius, kurie ja igyvendino.Fasistai irgi greit ismoko sio "agitpropo" pagal penkias taisykles:

1. Supaprastinimo taisykle: visus duomenis supaprastinti iki gero ir blogo, draugo ir prieso antitezes

2. Sudarkymo taisykle: diskredituoti opozicija atviru smeiztu ir parodijomis.

3. Transfuzijos taisykle: taip manipuliuoti auditorijos pripazistamais dalykais, kad juos galima butu panaudoti saviems tikslams/

4. Vieningumo taisykle: savo poziuri pateikti taip, kad atrodytu jog tai visu teisingai mastanciu zmoniu nuomone, abejojancius spausti pakeisti nuomone, apeliuojant i zymiu zmoniu pasisakymus, naudojant visuomenes spaudima ir panaudojant "psichologini uzterstuma".

5. Orkestravimo taisykle: begalinis to paties kartojimas visokiais variantais, ivairiais deriniais ir ivairiomis ziniasklaidos priemonemis

Taciau pati klastingiausia propagandios forma yra ta, kai info yra slepiama ne tik nuo klausytoju, bet ir nuo paciu propagandistu. Sios vadinamos "slapta nukreipiamos" propagandos tikslas - mobilizuoti nieko neitarianciu "itakos agentu" tinkla (pvz. gejai, zurnalistai, neokairiuju filosofai), kurie perduoda norimas zinias taip, tarsi veiktu spontaniskai, apsimetant tarsi propagandistu tikslai sutampa su visuomenes, kuriai ta propaganda skirta ir kuria norima sugriauti ar "performuoti", tikslais. Butent tokia propaganda galima slapcia palenkti savo pusen viesaja nuomone, formuojant sau paklusnu elita.

Atrodo, kad kaip tik toki propagandos metoda naudojo Stalino propagandos vadovai, kurie nuo trreciojo desimtmecio sugebejo savo tinkla uzmesti ant svarbiausiu vakaru saliu kulturos ir politikos veikeju. Pagrindinis sios veiklos koordinatorius, kaip raso N.Davies, buvo is paziuros nepavojingas komunistas is Vokietijos (nevokietis), Lenino draugas, jam gyvenant Sveicarijoje ir Gebelso draugas is Reichstago, toks Willis Munzenbergas. Dirbdamas su sovietiniais agentais jios istobulino slaptos veiklos viesus metodus. Miunzenbergas pats surenge daugybe "antimilitaristiniu", "antiimperialistiniu" ir ypac idomu - "antifasistiniu", 'antikomunistiniu" kampaniju, remdamasis imliais tokiems sukiams visuomenes sluoksniais, Berlyne, Paryziuje, Londone... Pagrindines jo aukos - naivuoliai, "rtekrutai", retai kada stodave i komunistu ar fasistu partija ir naiviai beipiktina, kad jais manipuliuojama. Tarp ju buvo nemazai rasytoju, menininku, kairiuju redaktoriu ir leideju, atrinktu garsenybiu, tokiu kaip Romenas Rolanas, Aragonas, H.Manas, B.Brechtas, ir t.t. ir didesne puse Londono intelektualu. Tai buvo vadinama "triusiu auginimu". O tikslas aiskus: "sukurti sveikai mastantiems nekomunistiniams vakarams vyraujanti isankstini epochos politini isitikinima, prietara, kad bet kokia nuomone, kuri tarnauja sovietu(globalistu)) tikslams, yra kilusi is paciu esmingiausiu zmogiskojo padorumo principu.

   ATSAKYTI
Mauras 2009-09-11 14:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
2 molis

kas čia gero - dar nesupratai, kad šito vietą pakeis kitas, tik dar "neapsišvietęs", o sistema liks ta pati?

Jei žinoma "viena iš trijų valstybės pareigūnų" (kuri ir turi tai daryti) neįspirs VSD ir teisėsaugai, ko tikėtis kol kas nėra didelio pagrindo, nes tuo pačiu įspirtų partijoms, kurios maitinasi iš dujų tarpininkų.   ATSAKYTI
geras 2009-09-11 14:14:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Konservatorių negalima negerbti, pirmiausia Stonio draugelius išspardė iš VSD, dabar ir Stoniui laikas   ATSAKYTI
molis 2009-09-11 13:22:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
gera naujiena, šitas suskis gerokai yra prisidirbęs Lietuvai   ATSAKYTI
Rokis 2009-09-11 13:01:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na ir dalykai dedasi Lietuvoje!Ko toliau laukti ir kuo tikėti.
O ką daro Tautos išrinktieji, ar jie nežinojo ir nežino, kas dedasi?   ATSAKYTI
žmonės 2009-09-11 12:39:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
visos vietininkų kortos atskleistos, bet prognozei išgyvenimui artimiausiom žiemom gal verta padėlioti didelių žaidėjų eimus. Atrodo fr energetikos kompanijos atsisakė de naudai biznių su ru. Bijočiau kad tai yra plyšiukas eu pamatų nešančių konstrukcijų esmei   ATSAKYTI
mixsa 2009-09-11 11:38:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kad lietuvos ziniasklaida korumpuota,tarnauja klanams nesunku isitykinti pavarcius L Ryta ar Respublika.Deja,taip jau gavosi,kad kazkada buve objektyvus dienrasciai parsidave tiems kurie daugiau moka....   ATSAKYTI
altas 2009-09-11 11:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Su kaimynais reikia draugauti ir bendradarbiauti, o ne visame kame matyti gresmes. Jeigu valdantieji nors kiek galvotu apie Lietuva, o ne apie savo kisenes, tai duju ir energetikos klausimas seniai butu pamirstas ir naudingai issprestas Lietuvos gyventoju naudai.   ATSAKYTI
partizanas 2009-09-11 10:28:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pociuna uzverte KGbistai-pedofilai.   ATSAKYTI
v 2009-09-11 10:27:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kaip KGbistas taip pedofilas...   ATSAKYTI
geras 2009-09-11 09:56:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pagaliau šitas ryklys paspringo   ATSAKYTI
psichotronika 2009-09-11 09:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
http mindcontrol.blogas lt
Blogas apie psichotronini bylu fabrikavima.   ATSAKYTI
cia tai bent info 2009-09-11 09:30:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažin mūsų prezidentė skaito tokius straipsnius. :/    ATSAKYTI
Mamba 2009-09-11 09:21:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LZ meto pedas.
Viskas, kas pasakyta apie Stoni ir Dujotekana - teisinga, bet beda tame, kad "alternatyva" jiems - irgi rusiska, irgi susijusi su Gazpromu ir Kremliumi. Vienus "valstybininkus" keicia kiti, kurie stovi ir uz Uspaskicho, ir uz Grybauskaites, ir uz LZ. Todel labai abejotina - ar mes isvysime tas 12 pazymu, nes Grybauskaite tik "islaido gara" (kaip ji pati pasake), atleisdama Jurgeleviciu ir Dabasinska, o realiai viskas VSD liks kaip buve, iskaitant Seimo sprendimo piktybiskai nevykdanti Malakauska.   ATSAKYTI
Mauras 2009-09-11 09:05:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"Jei artimiausiu metu "Gazprom" viduje svarstyklių lėkštė galutinai pakryps R.Stoniui nepalankia linkme, Lietuvos visuomenę pagaliau gali pasiekti informacija, iki šiol slepiama 12 analitinių pažymų pavidalu. "

Anot LŽ, malakauskas seimui pateiktų trečius metus VSD marinuojamas pažymas tik tada, kai tai nebegresia gazpromo interesams? Tai kodėl jis, pagulėjęs ligoninėj, vis dar kovingosios Prezidentės neatstatydintas?

Tarpininkai - "otkato" lietuviams mechanizmas? čia tik smulkmenos, vienas kitas milijonas. Jei tarpininkus "išimti", dujų ar elektros kainos Lietuvai tai neįtakos. Esmė kitur. Kadangi tokių kompanijų prezidentais tampa tik Rusijos valdžiai artimi žmonės, kurių kontroliuojamos sąskaitos užsienio bankuose turi pasipildyti, tokie kaip agurkichas ir stonys padeda išplauti dalį pelno. Kaip 270 mln. Lt. atsirado ofšore -

http://www.balsas.lt/naujiena/63288/teisesaugai-siuloma-aiskintis-del-galimai-per-jangila-isplautu-milijonu/rubrika:naujienos-lietuva

Kur jie nukeliavo anksčiau ar vėliau sužinosim, nors paulausko sėbras klimavičius bylą nutraukė, o PVM grobstymu apkaltino "Jangilos" bylą tyrusią mokesčių inspektorę (!), kuri buvo išmesta iš darbo:
http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/adatos-skylute-atleistiems-valdininkams-1028

Jei reikia paremt politverslininkus prieš rinkimus, dalis grįžta atgal. Prisiminkite UAB "Darbo partija" juodojoje buhalterijoje nežinia iš kur atsiradusius kuklius 25 mln.Lt., išleistus per 2004 m. rinkimus, per kuriuos jie laimėjo daugiausiai (39) vietų seime. VSD taip ir nesusidomėjo, iš kur tie pinigai, kuriais keičiama Lietuvos valdžia. Kodėl?

   ATSAKYTI
regis 2009-09-11 08:40:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
informacija nuo kurios piestu plaukai stojasi..bet pirmiausia kodėl žuvo Pociūnas   ATSAKYTI
Dzukas 2009-09-11 08:31:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Siuo metu karo ginklais nereikia-viskas vyksta per ekonomika.Rusijai zut but reikalinga tureti itaka Europoje ir jie tai sekmingai daro per parsidavelius politikus.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Lietuvos vėliava (Fotobankas)
Lietuvai pirmadienį švenčiant Valstybės dieną tūkstančiai lietuvių šalyje ir svetur giedojo Lietuvos himną. Vakare, 21 val., Tautiška giesmė suskambo ir prie Mindaugo tilto ...
Darbuotojas (nuotr. stop kadras)
Profesinės sąjungos reikalauja didinti minimalią algą. Ir jau nebe 20, o 50 eurų. Esą kelti algas uždirbantiems mažiausiai būtina, nes ne tik nesustodamos kyla kainos, bet ir ...
Avarija netoli Balbieriškio (nuotr. Facebook))
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas patvirtino, kad pirmadienio vakarą buvo gautas pranešimas, kad, pirminiais duomenimis, kelyje Alytus–Kaunas, 3 ...
Štai taip apsirengę medikai dirba paskutiniu metu. Visa apsauginė apranga gerokai apriboja mediką – dažnai darbams vos įpusėjus jau ima trūkti oro, o laiko atokvėpiui rasti pavyksta toli gražu ne visuomet (asm. archyvo.nuotr.)
Ligoninė – tokia įstaiga, į kurią iš esmės patekti nenori niekas, o gydytojų kai kurie net bijosi. Tačiau pablogėjus sveikatai ir ligoninė, ir tas nejaukus baltas gydytojo ...
Avarija Kaune (nuotr. stop kadras)
Kaune motociklui susidūrus su BMW automobiliu ligoninėje atsidūrė trys asmenys. Pirminiais duomenimis, sunkiausia yra motociklo vairuotojo būklė. Jam lūžo kaulai. O štai dar ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų