Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Andrius Ufartas/BFL nuotr.

Finansų ministras Algirdas Šemeta tikina užjaučiąs nuo krizės nukentėjusius šalies piliečius, tačiau toliau laikosi nuomonės, kad kitų valstybių taikomos vartojimą skatinančios priemonės pablogintų Lietuvos padėtį.

Vyriausybė neslepia: dėl nesurenkamų biudžeto pajamų visiems teks dar labiau veržtis diržus. Pozicijos nekeičia net atsargios Briuselio rekomendacijos. Antai praėjusią savaitę Europos Sąjungos (ES) mokesčių politikos komisaras Laszlo Kovacsas, iš esmės teigiamai įvertinęs Lietuvos ekonomikos gelbėjimo priemones, vis dėlto pažymėjo, kad mūsų Vyriausybės sprendimas didinti netiesioginius mokesčius nebūtinai padės surinkti daugiau pinigų į biudžetą.

„Makroekonominiai dalykai yra pirmaeiliai. Jei neužtikrinsime makroekonominio stabilumo, bet kokie kiti žingsniai netenka prasmės“, - savo poziciją Baltijos televizijos ir „Lietuvos žinių“ laidoje „Svarbus pokalbis“ gynė vienas Antikrizinio plano kūrėjų finansų ministras A.Šemeta.

Tikslas - lito stabilumas

- Praėjusią savaitę Lietuvoje kilo panika dėl galimo lito devalvavimo. Ar galite užtikrinti, kad tai tikrai neįvyks?

REKLAMA

- Manau, mūsų veiksmai liudija, jog Vyriausybė apskritai apie tai nemąsto. Pagrindinis tikslas - užtikrinti, kad litas liktų stabilus iki pat mūsų įstojimo į euro zoną. Dėl to ir imamės tokių priemonių, kurių reikia makroekonominiam stabilumui užtikrinti.

- Per šių metų sausį ir vasarį į biudžetą nesurinkta 16 proc. planuotų pajamų. Ar ateityje padėtis nesunkės?

- Noriu priminti, jog pernai gruodį, kai Finansų ministerija prognozavo, kad mūsų ekonomika smuks 4,8 proc., tai daug kam atrodė labai pesimistiška. Šiuo metu pokyčiai tarptautinėse rinkose, ES, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Japonijoje, kitose šalyse rodo, kad tuo metu atrodžiusi konservatyvi prognozė dabar yra pernelyg optimistinė. Mūsų ekonomika smuks labiau, nei buvo numatyta gruodį, o tai reiškia, kad ir biudžeto pajamos atitinkamai sumažės.

- Pokalbio pradžioje minėjote, kad lito stabilumą garantuoja biudžeto surinkimas, dabar sakote, jog pajamų mažės. Ar dėl to nekils problemų?

- Dar kartą kartoju: Vyriausybė šiuo metu rengia biudžeto patikslinimą, numato toliau radikaliai mažinti išlaidas, kad biudžeto pajamos jas atitiktų ir šalyje būtų užtikrintas makroekonominis stabilumas.

Atlyginimai mažės

- Kaip Vyriausybė įsivaizduoja radikalų išlaidų mažinimą?

- Šiuo metu baigiami skaičiavimai, tačiau jau dabar akivaizdu, kad išlaidas reikės papildomai mažinti keliais milijardais litų.

- Gal teisūs analitikai, prognozuojantys, kad jūsų žadamos priemonės reikš viešojo sektoriaus darbuotojų - tarp jų mokytojų, gydytojų - atlyginimų mažinimą?

REKLAMA

- Numatomose priemonėse kalbama ir apie darbo užmokesčio mažinimą. Šiuo metu orientuojamės į apytiksliai 10 proc. darbo užmokesčio mažinimą. Kokias konkrečiai grupes tai palies, šiuo metu skaičiuojama, tačiau valstybės tarnyboje darbo užmokestis tikrai turėtų mažėti. Tai akivaizdu.

- Ar tokios priemonės neatneš daugiau žalos nei naudos? Krintant gyventojų perkamajai galiai biudžeto surinkimas gali dar labiau mažėti?

- Privalome užtikrinti makroekonomikos stabilumą. Jeigu biudžeto deficitas taps didesnis negu jį įmanoma finansuoti, valstybė tiesiog neturės galimybių skolintis lėšų, o tai sukurs gerokai daugiau problemų.

- Finansų analitikai, ir ne tik Lietuvoje, ne kartą minėjo, kad šalis, skatindama vartojimą tuo metu, kol dar gali skolintis, investuodama į darbo vietų kūrimą gautų daugiau naudos, nei teoriškai reguliuodama biudžetą. Kodėl Lietuva eina kitu keliu?

- Lietuva turi kitokį monetarinį režimą nei tos valstybės, kurios įgyvendina skatinimo priemones. Mes turime valiutų valdybos modelį, fiksuotą lito kursą. Šiuo atveju papildomos skatinimo priemonės reikštų, kad negalėtume tinkamai valdyti einamosios sąskaitos deficito, ir tai dar labiau pablogintų makroekonominę padėtį. Visos valstybės, kurios turi tokią sistemą kaip mes, eina išlaidų mažinimo keliu.

Lengvatoms - ne

- Praėjusią savaitę ES šalių finansų ministrai sutarė visam laikui įteisinti lengvatinius Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus daugeliui smulkiojo verslo šakų. Jūs iš karto pareiškėte, kad Lietuva to nedarys. Kuo skiriamės nuo kitų?

REKLAMA

- Tas sprendimas tiesiog įteisina lengvatas, kurios kai kuriose ES valstybėse galioja jau kelerius metus. Jeigu šis sprendimas nebūtų priimtas, tose valstybėse 2010-aisiais būtų reikėję PVM padidinti iki standartinių tarifų.

- Bet vos prieš kelis mėnesius tokios lengvatos galiojo ir Lietuvoje?

- Mūsų atveju daugelio lengvatų, kurios ten yra numatytos (labiau susijusių su smulkiomis, darbui imliomis paslaugomis), apskritai nebuvo. Antra, dabartinėmis aplinkybėmis, kai Lietuvoje nesurenkamos biudžeto pajamos, tikrai ne laikas mažinti mokesčius.- Eurokomisaro L.Kovacso teigimu, jeigu šalys nesumažins PVM smulkiajam verslui, jo tiesiog lauks bankrotas?

- Klaidingai interpretuojate komisaro žodžius. Kartoju: šios PVM lengvatos - kompromisinis sprendimas. Jos reiškia, kad tose valstybėse, kuriose šios lengvatos buvo taikomos, nereikės padidinti PVM mokesčio. ES valstybių finansų ministrai susitarė, kad daugiau lengvatos nebus plečiamos. Kai kurios valstybės - Danija, Vokietija - apskritai labai griežtai pasisako mokesčių lengvatų klausimu. Tokios pat pozicijos laikomės ir mes. Manome, kad verslą skatinti reikia kitomis priemonėmis, o ne PVM lengvatomis.

Spartus smukimas

- Kaip jūs pats interpretuotumėte šiuos ES mokesčių politikos komisaro žodžius: „Lietuvos sprendimas didinti netiesioginius mokesčius nebūtinai padės surinkti daugiau pinigų į biudžetą“?

- Tai susiję ne su tuo, taikomos ar netaikomos PVM lengvatos. Kaip minėjau, Lietuvos ekonomika šiuo metu smunka smarkiau negu buvo galvota, ir tai lemia tam tikrą pajamų atsilikimą nuo plano.

REKLAMA

- Kaip vertinate konkretų pastebėjimą, kad mokesčių didinimas nebūtinai padės surinkti daugiau pinigų? Ar į tokias pastabas tiesiog nekreipiate dėmesio?

- Mes paskaičiavome, kiek pajamų būtų negauta, jeigu PVM lengvatos nebūtų panaikintos, taip pat nebūtų įvestos kitos mokestinės priemonės. Per du mėnesius valstybės biudžetas būtų gavęs dar 185 mln. litų mažiau pajamų negu dabar. Turėtume susieti mūsų pajamų dalį su išlaidų dalimi. Jeigu pajamos biudžete bus mažesnės negu numatyta, atitinkamai kentės ir darbo užmokestis, ir socialinės, ir kitos išmokos. Stebuklų nebūna. Atitinkamas išlaidas, kurios yra suplanuotos, reikia finansuoti. Mes jas dabar mažinsime dėl to, kad pajamų planas šiuo metu nėra vykdomas.

Pirmiausia - biudžetas

- Nepaisant Vyriausybės planų, jau dabar nemaža Lietuvos gyventojų pajamų dalis nusėda kaimyninėse Latvijoje, Lenkijoje, kur kainos dėl taikomos mokesčių politikos gerokai žemesnės?

- Tai netiesa. Latvijoje mokesčiai praėjusių metų pabaigoje buvo padidinti gerokai daugiau nei Lietuvoje. Beje, ten PVM tarifas yra 21 proc., kai Lietuvoje - 19 procentų.

- Tačiau benzinas Latvijoje pigesnis.

- Reikia ieškoti priežasčių, kodėl jis Latvijoje pigesnis. Bet tikrai ne dėl mokesčių dydžio, nes PVM Latvijoje didesnis, akcizo mokestis - toks pat, kaip Lietuvoje. Kalbant apie Lenkiją, zlotas nuo praėjusiųjų metų vidurio smuko daugiau kaip trečdaliu, ir tai lėmė lenkiškų prekių pigimą mūsiškių atžvilgiu. Tačiau nemanau, kad galėtume mokesčių politiką suderinti su zloto kurso pasikeitimais.

REKLAMA

- Ar nederėtų galvoti apie kainas, kad žmonės galėtų pirkti daugiau ir taip skatintų šalies ekonomiką?

- Infliacija, jei pastebėjote, pastaruoju metu mažėja ir mūsų taikomos priemonės susijusios su tuo, kad kainų kilimą, koks buvo per pastaruosius kelerius metus, pažabotume.

- Ar neatsitiks taip, kad žmonėms perkant vis mažiau, didėjant nedarbui, į biudžetą gali būti surenkama dar mažiau, o įvairių pašalpų teks mokėti daugiau?

- Tikiuosi, to neatsitiks. Makroekonominiai dalykai šiuo atveju yra pirmaeiliai. Jei neužtikrinsime makroekonominio stabilumo, bet kokie kiti žingsniai netenka prasmės.

Gaila žmonių

- Ar balansuodami biudžetą, dėl to mažindami žmonių darbo užmokestį, o tuo pačiu - ir žmonių pasitikėjimą valdžia, nesukelsite dar blogesnių padarinių?

- Manau, kad priemonės, kurių imamės, yra būtinos. Tam pritaria ir Europos Komisija. Tą patį sako kitos tarptautinės organizacijos. Nemanau, kad yra kokių nors kitų vaistų, juoba kad jų niekas nesiūlo.

- Ką tokiu atveju patartumėte žmogui, kuris dėl krizės prarado darbą, tačiau turi išlaikyti mažus vaikus ir mokėti paskolas?

- Manau, kad turime socialinės apsaugos sistemą, skirtą palengvinti nedarbo naštą. Žinoma, užjaučiu žmones, kurie dėl dabartinės situacijos netenka darbo. Tikiuosi, kad krizinis laikotarpis neužsitęs iki begalybės, ekonomika atsigaus ir žmonės vėl galės gauti atitinkamas darbo vietas.

- Lietuva deda daug pastangų, kad nereikėtų kreiptis į Tarptautinį valiutos fondą (TVF). Ar tikrai sugebėsime išsiversti savo jėgomis?

REKLAMA

- Galioja ta pati nuostata: pagal tai, kaip šiuo metu klostosi situacija, būtinybės kreiptis į TVF nėra, tačiau padėčiai blogėjant, tokia būtinybė gali atsirasti. Manau, Vyriausybė reikiamu metu priims reikiamus sprendimus.

Derybos tebevyksta

- Vyriausybė, rengdama verslo skatinimo projektą, daug vilčių dėjo į bankų paramą. Tačiau bankininkai viešai pareiškė negalintys rizikuoti indėliais, skolindami krizės ištiktam verslui. Ar verslo skatinimo planas nežlugs ties bankų slenksčiu?

- Nemanau, kad taip atsitiks, nes verslui skatinti naudojame finansų inžinerijos priemones, skirtas bankų rizikai sumažinti, kad jie galėtų daugiau ar lengviau skolinti verslui. Yra visa eilė priemonių - nuo garantijų teikimo iki dalyvavimo kapitaluose. Jos turėtų sumažinti bankų riziką ir atitinkamai įlieti papildomų pinigų į verslą.

- Ar jau esate konkrečiai susitarę su bankais, kaip ir kada Vyriausybė per juos, kaip planavo, perskirstys verslo skatinimui skirtas lėšas?

- Šiuo metu vyksta konkursai dėl kai kurių verslo skatinimo priemonių įgyvendinimo. Su bankais konkrečiai deramasi dėl sąlygų, kuriomis jie galėtų dalyvauti. Iš to susidomėjimo, kurį rodo bankai, galima spręsti, kad jie turėtų įsijungti į šios programos įgyvendinimą.

- Ar nėra rizikos, kad numatyti pinigai „nusės“ bankuose, o verslas ir toliau liks prašytojo vietoje?

- Tam ir pasirašomos sutartys, kad bankai aktyviai skolintų. Bus atliekamas skolinimo stebėjimas, lėšos turės pasiekti verslą. Kita vertus, neturėtume manyti, kad tos lėšos išgelbės visą verslą. Taip tikrai nebus. Per „pigių pinigų“ laikotarpį susiformavo padėtis, kai plėtoti verslą buvo gana lengva. Dabartinėmis aplinkybėmis, be abejo, ne visi verslai galės išlikti. Tikiuosi, kad dalis jų persiorientuos ir išliks, nes bus konkurencingesni, tačiau dalis verslo dabartinėmis aplinkybėmis turės bankrutuoti.

Jurga Tvaskienė

2009-03-18 09:09:27
A.Šemeta atrodo kaip kuolą prarijęs...Gal Undrius jį "pripompuoja",a jis turi savo nuomonę?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Jonas 2009-03-23 11:24:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip, gerai čia vienas rašo - jau laikas imti mokestį nuo kontrabandos.
Kas iš to, kas pakilo akcizas tabako gaminiams? Neteko matyti, kad krautuvėse, kioskuose pakilo cigarečių kainos. Užtat pastebėjau, kad iš pamokų einančios dešimtmetės, šešiolikmetės moksleivės beveik visos rūko.
Biznininkai nuolatos argumentuoja, jog pakilus alkoholio kainai, padaugės "samogono" (naminės) gamyba. O kam tuomet policija? Baudos dar daugiau kompencuotų akcizo pakilimą. Dėja, LSDP pasirūpino, kad policijos trūkumu. Dažnai mažuose miesteliuose, bažnytkaimiuose moksleiviai viešojo transporto stotelėse iki paryčių geria alkoholį, trikšmauja, sukelia peštynes ... Ir kaip tie vargšai pensininkai (darbingi ne dėl aplinkybių išguiti į užsienius) gali juos sutramdyti.
Neatrodo, kad "buvusiems" tai nenaudinga.   ATSAKYTI
Iksiukai 2009-03-18 23:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar vienas Lietuvos valstybingumo priesas, kuris nori musu valstybes bankroto.
Zmones lietuviska produkcija jau is Lenkijos vezasi pigiau nusipirke negu pas mus.
Sitas "ekonomistas" galetu ant zemes nusileisti ir pasiziureti kaip zmones vargsta, pats pabandyti pragyventi uz 1000 lt. , Gal tada nustotu svaigti apie savo makroekonominius dalykus. Beja sita savoka jam, matyt, irgi yra nesuprantama, paprasciausiai graziai skambantis zodziu derinys ...   ATSAKYTI
to sausio tryliktos radijo zvalgas 2009-03-18 20:47:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nenusikalbek , eik nafik.   ATSAKYTI
sausio tryliktos radijožvalgas 2009-03-18 18:59:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pone Šemeta,SURINKTI MOKESČIUS-PATS LAIKAS!!!!
Pakartoju komentarą:::::::::::::::JŪSŲ EKSCELENCIJA ALGIRDAI MYKOLAI BRAZAUSKAI,
LIETUVOS TURGUS VALDO DAUGUMOJE BUVĘ AUKŠTI
VRM,KGB DARBUOTOJAI-JŪSŲ PARTIJOS NARIAI.
TURGINĖ KONTRABANDA SUDARO APIE AŠTUONIOLIKA MILIJARDŲ.
DUOKITE PARTIEČIAMS NURODYMĄ PRADĖTI NUO KONTRABANDOS MOKĖTI MOKESČIUS-UŽTEKS IR VALDOVŲ RŪMUS UŽBAIGTI IR BIUDŽETO SKYLES UŽLOPYTI!!!!----------
------------------------------- -------------------------------- ---
Pridedu ankstesnį komentarą:JŪSŲ,EKSCELENCIJA,PONE VALDAI ADAMKAU, eilinį,tur būt N-tąjį kartą prašau
Jūsų malonės suteikti galimybę darbuotis Lietuvai apčiuopiamiau.
Eilinį kartą prašausi skiriamas VSD Vadu.
Pridedu ankstesnį komentarą papildymui:--------------------
------------------------------- ------------------------------- - ---------
PONE MALAKAUSKAI,nesulaukęs atsakymų į eilę laiškų,
bergždžių bandymų susisiekti telefonu esu daugiau negu
nusivylęs,todėl kreipiuosi į Lietuvos valdžią,prašydamas
mane paskirti VSD direktoriumi.Geriau būtų,jei tamsta pats
atsistatydintum.Nes jei pavyks įrodyti ,kad gandai ,jog aš esu Maskvos agentas ir man moka Maskva yra sukurti ir skleidžiami tavo tarnybos-bus,švelniai tariant blogiau.Nes tuo veiksmu apvagi
netik mane,mano šeimą,bet ir visus įmonės Autoimpeks dirbančiuosius,iškreipi,apvagi Lietuvos istoriją,jos garbę,atliktą garbingą Lietuvos žygdarbį,plikomis rankomis sustabdant SSSR banditų nevaržomą tankų siautėjimą netik Lietuvoje!!!
Reičiūnas,daugiau GOOGLE.
Pridedu ankstesnį komentarą:SVEIKINU PREMJERĄ,SVEIKINU VYRIAUSYBĘ,SVEIKINU VISĄ KOALICIJĄ!!!
LINKIU TURĖTI RYŽTO IR DRĄSOS APMOKESTINTI
KONTRABANDĄ.
TAM TEREIKIA SAUSIO TRYLIKTOS RADIJOŽVALGĄ
PASKIRTI V S D VADU. Po Seimo langų daužymo,kada
jurbarkietė Sorokienė ,,statė ant ausų" Vyriausybę,aš
prašiau p.Malakausko įsteigti Jurbarko VSD skyrių,siūliau
savo paslaugas-jokių rezultatų.Sorokienę išugdė išpuoselėjo
JurbarkoKGB kapitonas Ramanauskas,iki mirties sausio pradžioje valdęs turgų.Jis mane tardė 81-ais,kodėl aš bandžiau praeiti į JAV ambasadą Maskvoje.Turguje Sorokienė turi du kioskus-parduotuves,kur viename vien kailinių po du tūkstančius kabėjo šešetas.Ir daužo langus,kad kasos aparatų nereiktų.
..Užvakar buvo atvažiavęs Žemės Ūkio Ministras susitikti
su po kagebiūgos mirties atsikūrusia ūkininkų sąjunga.Siūliau aplankyti KGB kapitono tėvoniją ir smulkiųjų verslininkų asociacijos prezidentės Sorokinos parduotuves,bet ...Rajono valdžia vizitą
organizavo.Ministras prasitarė,kad turginė kontrabanda
sudaro AŠTUONIOLIKA MILIJARDŲ!!!Bet,kad ją suvaldyti
reikėtų su neperšaunamom liemenėm vaikščioti.Nes turgus vsaldo buvę VRM,KGB aukšti karininkai!!!Gerbiamieji,buvo
DEŠIMT TŪKSTANČIŲ SAVANORIŲ,TEREIKIA PAKVIESTI,
GRĮŠ PIKTI IŠ AIRIJŲ SU SŪNUMIS,Užteks tik sutrypti kojomis...
Tie kontrabandiniai,neapmokestinti milijardai daro dvigubą
žalą Lietuvos ekonomikai nemokant mokesčių ir,,skiesdami"litą aplamai.
..Kristus pasakė-TIESA PADARYS LAISVUS!!!
Taigi,nebijokite liudyti tiesą!!!!
...Su Pagarba A.Reičiūnas,daugiau GOOGLE.   ATSAKYTI
Bet Šemetai atsistatydinti 2009-03-18 15:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
PATS LAIKAS   ATSAKYTI
ds 2009-03-18 13:24:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
juo...kuo aukstesne kede, tuo mazesni zmones nuo jos atrodo....
aplink visi kalba - ...bet aukstai sedint, matyt nesigirdi!
nuvirs nuo kedes - atsibus, bet kaip dabar pazadint??? gal ispirtu kas jam uzpakalin - laiko sutaupytumem?
   ATSAKYTI
de 2009-03-18 12:59:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GPM sumazino ir surinko daugiau.
Siais metais verslo pazymu iseme per sausi vasari 3000 maziau nei pernai tuo paciu metu, o kodel, nes reik 48,5 proc. nuo pajamu (atmetus leistinus atskaitymus) valdziai atiduot, zmones nuejo i pogrindi, net jei jie ir sumokejo pernai bent po 1000 lt mokesciams, i biudzeta pateko 3 mln., siais metais bus NULIS.
Jei mokestis sudarytu 20 proc., niekas nesigilintu ir sumoketu, cia kaip kaip su auksine zuvele, daug noresi mazai gausi.   ATSAKYTI
www 2009-03-18 12:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal kazkur jis ir teisus , bet aplamai lopas ....Manau jie ilgai neprasilaikys .   ATSAKYTI
Gediminas 2009-03-18 12:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prasidėjo terorizavimas ir turto gadinimas, už kuriuos bausmė numatyta Baudžiamajame kodekse.

Kovojanti prieš neteisėtus verslininkų siekius pastatyti komunalinių atliekų deginimo gamyklą Lazdynuose Lietuvos žaliųjų vicepirmininkė Janina Gadliauskienė sulaukė perspėjančios žinutės. Naktį buvo perpjautos jos automobilio padangos ir išdaužti stiklai. Apie tai galima paskaityti ''Respublikoje'', truputį pažįstu tą žmogų ir tai yra geras žmogus padedantis apginti žmonių interesus. Raginu visuomenę palaikyti gerbiamą Janiną morališkai, juk ji ir dėl jūsų stengiasi, kad nebūtų statoma ''Rubicon group'' regioninė buitinių atliekų deginimo gamykla, o teisėtvarkos žmones nedelsiant reaguoti į šį nusikaltimą.   ATSAKYTI
mm 2009-03-18 12:42:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jei lietuviu valdzia maziau leistu pinigu nereikalingiems dalykams ar savo naudai, nebutu tokiu skyliu biudzete.. paprastiem tarnautojam ir taip nera is ko gyvent, kad dar galetu mazinti algas.. sazines turetu..   ATSAKYTI
Protingi žmonės 2009-03-18 12:31:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Protingi žmonės siūlo vyriausybei - sumažinkit alkoholio akcizus, surinksit keliasdešimt milijonų litų tų pačių akcizų daugiau. Sumažinkit iki buvusio lygio akcizus kurui - surinksit virš šimto milijonų litų akcizo į biudžetą daugiau. Nes ne tik lietuviai nesipils kuro Lenkijoje ir Latvijoje, bet ir užsieniečiai pils kurą Lietuvoje, kas ir vyko dar gruodžio mėnesį. Bet ne, kaip užprogramuoti Šemeta su Kubilium gieda - negalima mažinti mokesčių. Bet dėl jų padidinimo didžiausia dalimi ir krito surinkimas. Tik dėl akcizo padidinimo benzinas pabrango 54 centais, pinigų srautai teka į Lenkiją ir Latviją, o Šemeta apie kitas priežastis paisto... "Konservatoriai" visais laikais turėjo tik vieną svajonę - viskam pakelti mokesčius. O kad Lietuvos ekonomika dėl to žlugs, jiems nė motais, bet kaip gera vyriausybėje sėdėti.   ATSAKYTI
Mauras 2009-03-18 11:33:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
galiu tik pasikartoti iš vz.lt:

Mauras 18.03.09 09:31
Kodėl Šemeta nesurinko plano:

1. Mažmenininkų apyvarta sausį sumažėjo 27%, importo vartojimas nukrito (pasižiūrėkite sausio ESD, vos siekia 100 mln. Lt., kai 2008 tuo pat metu buvo 1,7 mlrd.Lt.). Ilgalaike prasme - labai gerai, nes išvežam jau beveik tiek pat, kiek įvežam, t.y. nustojom gyventi skolon, bet per mokesčių surinkimą kerta stipriai.
2. Pramonės gamyba sumažėjo, bet ne tiek, kiek kai kuriose kitose šalyse.
"Statistikos departamentas praneša, kad 2009 m. sausio mėn., palyginti su 2008 m. sausio mėn., pramonės produkcija sumažėjo 5,6 procento, eliminavus darbo dienų skaičiaus įtaką – 4,6 procento."

Palyginimui:
"Factory output is collapsing at the fastest pace everywhere. The figures for the most recent month available are, year-on-year: Taiwan (-43pc), Ukraine (-34pc), Japan (-30pc), Singapore (-29pc), Hungary (-23pc), Sweden (-20pc), Korea (-19pc), Turkey (-18pc), Russia (-16pc), Spain (-15pc), Poland (-15pc), Brazil (-15pc), Italy (-14pc), Germany (-12pc), France (-11pc), US (-10pc) and Britain (-9pc). "

Visa kita - asmeniškumai ir blevyzgos, negadinkite eterio :)   ATSAKYTI
na, 2009-03-18 11:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
struti primena...   ATSAKYTI
Apie ką jūs, ministre? 2009-03-18 10:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Klaidingai interpretuojate komisaro žodžius. Kartoju: šios PVM lengvatos - kompromisinis sprendimas. Jos reiškia, kad tose valstybėse, kuriose šios lengvatos buvo taikomos, nereikės padidinti PVM mokesčio.

Ar dar vieną mokestį ruošiatės įvesti "ant PVM-o"?   ATSAKYTI
Nepritariate Šemetai ? 2009-03-18 10:43:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jo, geriau galėjo nekelti mokesčių, o iškart visiem sumažinti algas 20%, ir policininkam, ir mokytojam, ir gydytojam. Arba dar geriau, įvesti mokestį už tai, kad vaiką leidi į mokyklą, kad ateini pas daktarą dėl sveikatos.

Kvaili komentatoriai, galvojat būtų geriau, jeigu pvz. pradėtų vėluoti visų valstybės tarnautojų algos, pensijos, bedarbio pašalpos? Jūs siūlote ir toliau plėsti skylę biudžete? Skolintis žvėriškomis palūkanomis, kad krizės poveikis būtų ne tik jums, bet ir jūsų anūkams? Norite dar didesnio chaoso?

Mokesčių padidinimas tikra tiesa, nulupa iš kiekvieno, bet solidariai. Trumparegiai mato tik savo piniginę, o jiems nusispjauti dėl šalia esančio žmogaus...   ATSAKYTI
visgi 2009-03-18 10:20:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip ir buksuosim su mokestinemis baikelemis - pakol nebus susiprasta laiku ivesti progresinius mokescius - gal ir ne pats geriausias varinatas daugelis saliu suprato, bet geriau niekas neisrado. o gal lietuviukams pavyks israsti nauja dviraati?!   ATSAKYTI
2009-03-18 10:00:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Įsistato kiaulės akis ir tauzija savo. Visi mato, kad mokesčių didinimas buvo ypatingai didelę žalą valstybei ir žmonėms padariusi kvailystė, bet jis sako, kad padarė viską gerai. Na iškrypėlis ir tiek. Kitaip nepasakysi. Vargas konservams, jei neturi protingesnių žmonių į šias pareigas.    ATSAKYTI
Cirk 2009-03-18 09:57:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sitas mauzeris cirkininkas mane labai erzina. Kvailio veideli nustato, stiklinem akim ziuri ir tauzyja kaip reik didinti mokescius. O del jo kvailu akcizu dabar nukentejom ne tik mes pilieciai, nukentejo ir pati valstybe nes nesuranka pakalnkamai akcizo mokesciu, nes visi piula kura lenkiojoj. KVAILYS SITAS   ATSAKYTI
Cirkas 2009-03-18 09:48:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip jie man nusibodo su savo kvailystėmis! Na ne Šemeta, o proto gūzas. Ne PVM, akcizai lemia tas kainas. Žmonių godumas. Pasaulinė krizė taip pat to pasekmė. Juk taip akivaizdu, o jis stovi rimtu veidu ir aiškina protingai kvailystes. Sugebėjimai neeiliniai.
Bent jau šukuoseną pakeistų, gal nors ne taip būtų pikta į gražesnį žiūrint.   ATSAKYTI
2009-03-18 09:09:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
A.Šemeta atrodo kaip kuolą prarijęs...Gal Undrius jį "pripompuoja",a jis turi savo nuomonę?   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Teismas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Teismas nurodė grąžinti prokurorą Julių Rėksnį į buvusias pareigas Vilniaus apygardos prokuratūroje, nes jam skirta nuobauda už tarnybinį nusižengimą buvo neproporcinga ...
Sergamumas Covid-19 lietuviams – nė motais: skristi bijo, bet gaili atostogų (nuotr. stop kadras)
Saulėtos atostogos Bulgarijoje apkarto šimtams lietuvių, nes išgirdę, kad nuo šiandienos grįžus į Lietuvą privaloma 14 dienų saviizoliacija, atostogaujantys tautiečiai prabilo ...
Kapinės (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Kėdainių rajono Pernaravos miestelio gyventojai sunerimę, mat po penkių metų pertraukos vėl prasidėjo vagystės kapinėse. Šį kartą nuo kapo dingo antkapis. Vietiniai mano, kad ...
Istorinis įvykis Lietuvoje – pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje skaitmeninę monetą (nuotr. stop kadras)
Istorinis įvykis numizmatams ir ne tik – Lietuvos bankas pristatė unikalią, pirmąją pasaulyje, skaitmeninę kolekcinę monetą LBCOIN. Naujiena skirta pagerbti 1918 metų ...
Neeilinė išminavimo operacija Kaune: upelyje – pavojinga bomba (nuotr. stop kadras)
Neeilinė išminavimo operacija Kaune dėl kurios dienai uždaryta visa gatvė. Upelyje tvarkdariai aptiko šimtą po ketvirtį tonos sveriančių galimai ypač pavojingų aviacinių bombų. ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų