Kremavimas

Grupė Seimo narių siūlo leisti kremuotų palaikų pelenus išbarstyti Baltijos jūroje toliau nuo kranto, upėse, išskyrus gyvenamąsias teritorijas.

Pagal dabartinę tvarką, kremuoti palaikai yra laidojami dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, pelenai gali būti išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke.

Taip pat kremuoti žmogaus palaikai urnoje gali būti laikinai saugomi namuose ar kitose saugojimui tinkamose vietose.

Socialdemokratas Linas Jonauskas inicijuoja pataisą, kad taip pat kremuoti palaikai galėtų būti išbarstomi ne arčiau kaip 5 kilometrai nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, išskyrus miestus, gyvenamąsias teritorijas, pliažus.

Parlamentaras sako, kad žmonės nesilaiko esamos tvarkos, norint išpildyti mirusiojo valią kremuoti palaikai barstomi pajūryje: paplūdimyje, Pajūrio regioniniame parke, jo miškuose, ant Olando Kepurės ir kitose žmonių lankomose vietose. 

„Nesant galimybės išpilti mirusiojo pelenus atsakingai, saugiai jūroje, upėje ar neurbanizuotoje vietovėje, sudaro sąlygas neteisėtai tai atlikti pasirinktose vietose. Pajūrio regioninio parko darbuotojai ir svečiai lankytinose pajūrio vietose, pliažuose randa pelenų ir mirusįjį po kremavimo identifikuojančių žetonų, paplūdimio šiukšliadėžėse aptinkamos palaikams laikyti skirtos kapsulės. Tai rodo, kad nelegalaus pelenų išbarstymo praktika plinta“, – sakoma pataisos aiškinamajame rašte.

Anot iniciatoriaus, nustačius pelenų išbarstymo tvarką tai bus galima padaryti legaliai, apsaugant Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas kartu suteikiant alternatyvą įgyvendinti paskutinę mirusiojo valią išbarstyti jo pelenus jūroje, upėje, kai tai atliekama ne mieste, gyvenvietėje ar pliaže. 

Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisą parėmė skirting


Rašyti komentarą...
V
Vaje
2021-01-10 09:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokios bakterijos-durniau!!Juk jos sudegė kartu su kūnu.Eik išsiblaivyk!!
Atsakyti
-4

D
D
2021-01-10 11:52:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu, nes noriu kad mano pelenai būtų išbarstyti jūroje.
Atsakyti
-2

G
Galit
2021-01-10 09:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Savo valgykloj vietoj druskos barstykit !!!
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų