Naujas lietuvių įprotis per karantiną – užuot dirbę namuose nuomojasi viešbučių kambarius

Įvedus karantiną daugiau žmonių ėmė dirbti nuotoliniu būdu. Ir nors nuotolinis darbas dažnam lygu darbui iš namų, panašu, kad dalis lietuvių dirbti nuotoliniu būdu namuose vengia. Sunku atskirti darbo ir asmeninio gyvenimo erdves, tad ieškoma išeičių. Atvirus biurus nuomojančios įmonės sako vis dar sulaukiančios užsakymų, o viešbučiai pastebi ir naują lietuvių įprotį – lietuviai darbui nuomojasi viešbučių numerius.

Įvestas karantinas dalį dirbančių lietuvių iš biurų išvarė dirbti į namus. Tačiau panašu, kad namuose dirbti pavargstama ir ieškoma naujų vietų darbui.

Dirbti keliasi į viešbučius

Viešbučiai sako pastebintys, kad lietuviai domisi viešbučių kambariais darbui. Lietuviai viešbučių numerius užsako, kad juose galėtų netrukdomi dirbti ir iš namų darbui keliasi čia. Reaguodami į tai, kai kurie viešbučiai savo kambarius pavertė biurais.

„Comfort Hotel“ sako viešbučių kambarius kaip biurus siūlyti pradėję jau spalį.

„Nuo to laiko turėjome daugiau nei 15 svečių bent kartą dirbusių viešbučio kambaryje, dalis jų pas mus darbuojasi nuolatos“, – tv3.lt pasakoja „Comfort Hotel“ viešbučio direktorė Kristina Viskontaitė.

Šis viešbutis, reaguodamas į situaciją, darbo vietas ėmė siūlyti ir konferencijų salėje. Ten dirbantys gali organizuoti susitikimus, jiems suteikiamas ir internetas.

Kaip teigia K. Viskontaitė, žmonėms svarbu privatumas, švara, automobilių parkavimo vietos, kaina ir lokacija.

„Grand Hotel Kempinski Vilnius“ savo kambarius taip pat pavertė į biurus. Čia dirbti galima nuo 8:00 ryto iki 20:00 vakaro. Viešbutis sako, kad žmonės kambariais domisi jau nuo karantino pradžios.

„Daugiausia susidomėjimo buvo ilgalaike biurų nuoma dviem savaitėms ar ilgiau“, – tv3.lt komentuoja „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ generalinis direktorius Kai Schukowski.

Viešbutis, K. Schukowski teigimu, siūlo du kambarių, kaip biurų, variantus.

„Pirmasis variantas kainuoja 55 eurus arba 75 eurus, priklausomai nuo pageidaujamo kambario kategorijos ir jo dydžio, erdvumo. Į pasiūlymo kainą įskaičiuota darbo vieta, televizorius, rašymo priemonės, internetas, dokumentų skanavimas bei spausdinimas, kava bei arbata, vanduo bei automobilio parkavimas viešbučiui priklausančioje uždaroje automobilių parkavimo aikštelėje.

REKLAMA

Antrasis variantas papildomai siūlo šviežių vaisių, gaiviųjų gėrimų bei kreditą maisto ir gėrimų, užsakomų į kambarį, sąskaitai apmokėti ir jo kaina yra 90 arba 110 eurų“, – sako „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ generalinis direktorius.

Šio viešbučio klientai, K. Schukowski teigimu, taip pat ieško tylos, gero interneto. Viešbučio generalinis direktorius dar išskiria ir tai, kad į šį viešbutį dirbti atvykę žmonės dažnai kreipia dėmesį į prabangą, aptarnavimą, maistą.

Dirba ir atviruose biuruose

Atviro tipo biuruose taip pat gausu žmonių. Kaip pasakoja šias paslaugas teikiančios įmonės, net ir karantinui atėjus, užsakymai stipriai nekrito. Žmonės vis dar dirba atviruose biuruose.

Darbo vietas nuomojanti įmonė „Workland“ sako dėl karantino pastebėjusi šiokį tokį žmonių srauto pasikeitimą. Nukrito biuruose dirbančių žmonių skaičius, tačiau žymaus sutarčių skaičiaus pasikeitimo nepastebėta.

Kaip sako „Workland“ valdomų centrų vadovė Lietuvoje Laura Panovienė, anksčiau idealizuotas darbas iš namų dabar privertė žmones ilgėtis tvarkingų biurų.

„Laikantis vyriausybės rekomendacijų visi stengiamės kuo daugiau dirbti per nuotolį, mūsų klientai, partneriai irgi ne išimtis, todėl centruose žmonių gerokai mažiau, visgi vertinant turimomis sutartimis pavyko išlaikyti 80 proc. ikikrizinio laikotarpio sutarčių. Tai tik parodo mūsų paslaugos poreikį ir aktualumą“, – tv3.lt komentuoja L. Panovienė.

L. Panovienė sako pastebinti, kad sumažėjo klientų, grupėmis nuomojančių susirinkimų sales, mat didelė dalis susirinkimų šiuo metu vyksta internetu.

„Konferencijos ir seminarai įgavo naują formą vyksta internetu tiesiogiai iš „Workland“ patalpų, tačiau bendras posėdžių salių užimtumas krito dėl fizinių susitikimų perkėlimo į virtualią erdvę“, – tv3.lt sako „Workland“ centrų vadovė.

REKLAMA

L. Panovienė mano, kad tokie biurai žmonėms yra patrauklūs ne tik dėl karantino, bet ir dėl to, kad tokiuose biuruose viskuo visad pasirūpinta, o tai dirbantiems žmonėms padeda sutaupyti laiko. Taip pat, kaip sako L. Panovienė, įmonėms patrauklu ir tai, kad nuomojantis darbo vietas atviruose biuruose, galimas didelis lankstumas, tokios paslaugos padeda sutaupyti.

Kita atvirų biurų paslaugas teikianti įmonė „Tech Zity“ taip pat sako net ir karantino metu sulaukiantys dirbti ateinančių žmonių. Tiesa, karantinas šios įmonės klientus privertė labiau mąstyti apie ateitį.

„Pastebime, kad bendras susidomėjimas bendradarbystės (co-working) erdvėmis yra išlikęs, tačiau jaučiama karantino įtaka sprendimo priėmimui – nemažai žmonių domisi vietomis po Naujųjų metų, veikiausiai, dėl galimai tuomet pasibaigsiančio karantino“, – tv3.lt pasakoja „Tech Zity“ atstovė, ryšių su visuomene specialistė Guoda Stašaitytė.

Atėjus į bendrus biurus, kaip sako G. Stašaitytė, yra prašoma laikytis visų koronaviruso apsaugos reikalavimų. Privaloma dėvėti kaukes, virtuvėje naudoti vienkartines pirštines, dezinfekuoti rankas, paviršius, o patalpose dar veikia ir dezinfekcinės lempos.

Lietuvoje įvedus karantiną, galintiems dirbti iš namų, rekomenduota ten ir likti. Kitus karantino reikalavimus galite pamatyti tv3.lt iliustracijoje.


Rašyti komentarą...
V
Viktoras
2020-12-05 11:40:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turbūt mūsų žmonės negali ramiai pabūti namuose, šeimose jiems reike ekstrimu, o nuomojant kambarius viešbutyje tai galima ne tik dirbti, o ir tuštintis, dūkti ir dar kai ką daryti į kairę ir desine
Atsakyti
0

R
RO
2020-12-05 11:45:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesiog nėra kur su meilužiu pasidalinti, namuose kontrolė, dirba matai
Atsakyti
0

W
Www
2020-12-05 11:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Briuselyje diplomatai irgi ,,dirbo,, iš namų
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų