Izoliacija nebėra trumpinama iki 10 dienų visiems – taip bus tik išimtiniais atvejais

Izoliacijos trumpinimas visiems sąlytį su sergančiuoju koronavirusu turėjusiems žmonėms nebėra taikomas, tą galima daryti tik išimtiniais atvejais.

Visiems sąlytį su sergančiuoju turėjusiems asmenims galimybė susitrumpinti 14 dienų izoliacijos trukmę buvo sudaryta dvi savaites – nuo spalio 26 iki lapkričio 9 dienos. Tą padaryti buvo galima kai ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atliekamas laboratorinis tyrimas COVID-19 ligai nustatyti ir gaunamas neigiamas rezultatas.

Kaip aiškina Sveikatos apsaugos ministerija, tvarką teko pakeisti dėl blogėjančios epidemiologinės situacijos.

„Minėtuosius pokyčius lėmė įvertinta epidemiologinė situacija, tyrimų apimtys bei siekis užtikrinti tyrimų prieinamumą tais atvejais, kai to tikrai reikia. Pabrėžtina, kad pagrindinė prevencijos ir koronaviruso plitimo valdymo priemonė po turėto sąlyčio su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, yra ne tyrimas, o izoliacija“, – BNS antradienį teigė ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Remiantis šiuo metu galiojančiu sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu, izoliacijos terminas gali būti trumpinamas gydymo įstaigų darbuotojams, praktikantams, gydymo įstaigose veikiančių vaistinių darbuotojams, turintiems tiesioginį kontaktą su pacientais.

Taip pat izoliacija gali būti sutrumpinta prezidentui ir jo patarėjams, Seimo pirmininkui ir jo pavaduotojams, premjerui ir jo patarėjams bei biuro darbuotojams, ministrams, jų patarėjams bei viceministrams, Vyriausybės kancleriui ir jo pavaduotojams, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, muitinės, policijos, Viešojo saugumo tarnybos, Vadovybės apsaugos tarnybos pareigūnams, ugniagesiams gelbėtojams, Krašto apsaugos sistemos kariniam ir civiliniam personalui, Lietuvos diplomatinės tarnybos institucijų personalui.

Šiems asmenims ne anksčiau kaip 10 izoliavimo dieną atlikus laboratorinį tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą rezultatą, izoliacija gali būti nutraukiama.

Visiems kitiems asmenims taikoma 14 dienų izoliacija nuo paskutinės sąlyčio dienos.


Rašyti komentarą...
V
Vaidotas
2020-11-24 18:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip supratau trumpiau savizoliacijoję galima tik Verigos draugams
Atsakyti
-1

J
Janina
2020-11-24 17:44:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Netvarka su ta izoliacija,niekaip centras nesutvarko žmonems dokumentu,neišsiusdami laiku duomenu gydytojams,jie negali pildyti nedarbingumo.O eilinis žmogus turi vargt ir skambinet NSC,daktarui ir aiškintis.Gydytojai užbaigia nedarbinguma,po savaite jau dirbi ,o nedarbingumas dar nesutvarkytas.Prašom spresti problemas NSC ir laiku išsiuntineti duomenis gydytojams.
Atsakyti
0

A
2020-11-24 17:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Testų virusas tęsiasi ....protingos šalys eina per teismus gelbėdami savo ekonomiką su pagrįstais įrodymais, o mūsų uoliausi tautos žudikai prie hitlerio užimtų pažangiausias vietas.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų