Neužteko balsų: Seimas nuotoliniu būdu nedirbs

Seimas nepritarė pataisoms, pagal kurias leidžiamas politikų dalyvavimas parlamento posėdžiuose nuotoliniu būdu. Seime daugėjant koronaviruso atvejų ir politikams esant saviizoliacijoje, šis sprendimas būtų leidęs Seimo nariams būnant namuose dalyvauti ir pasisakyti posėdžio metu.

Seime įteisintas nuotolinis darbas (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)

Valdančiųjų teikta Seimo statuto pataisa numatė, kad paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną Seimo pirmininko nurodymu galėtų būti užtikrinta galimybė Seimo nariams prisijungti prie Seimo posėdžio elektroninių ryšių priemonėmis. Visgi tai nenumato balsavimo nuotoliniu būdu.

Nuotolinį darbą reglamentuojančią tvarką palaikė 58 Seimo nariai, 8 balsavo prieš, 16 parlamentarų susilaikė. Norint pakeisti Seimo statutą, reikėjo, kad už pataisą balsuotų bent 71 Seimo narys.

Seimo pirmasis vicepirmininkas Jurgis Razma pažymėjo, kad svarstoma teikti naują projektą, susijusį su nuotoliniu Seimo darbu.

Antradienio rytą, pateikimo stadijos metu Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis teigė, kad tai tik dalinis sprendimas dėl nuotolinio darbo. Politikas teigė, kad reikia priimti ir papildomus teisės aktus, ir užtikrinti technines galimybes. A. Mazuronis svarstė, kad, kai Seimas pilnai galės dirbti nuotoliniu būdu, tokio poreikio gali jau nebebūti.

„Sieksim sieksim kažko, kas galutiniame rezultate pasidarys paprasčiausiai nebereikalinga“, – svarstė A. Mazuronis.

Vienas iš pataisų autorių konservatorius Andrius Vyšniauskas teigė, kad pataisos teikiamos tam, kad būtų užtikrinta bent jau galimybė diskutuoti nuotoliniu būdu.

„Nereikėtų buriuotis Seimo salėje ir tai būtų apsauginis mechanizmas“, – tikino konservatorius.

Pasak jo, balsavimas nuotoliniu būdu yra daug sudėtingesnis sprendimas, tačiau, kaip pažymėjo A. Vyšniauskas, ties šiuo klausimu jau dirba Seimo valdyba ir kanceliarija. Konservatoriaus teigimus, krizių gali būti įvairių, neaišku, kada pasibaigs pandemija.

„Geriau turėti nei neturėti“, – apie galimybę Seimo nariams nuotoliniu būdu dalyvauti posėdžiuose kalbėjo A. Vyšniauskas.

REKLAMA

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Petras Gražulis pasisakė už valdančiųjų siūlymą. Seimo narys tikino, kad komitetų posėdžių organizavimas įrodė, kad tą galimą daryti ir su Seimo posėdžiais.

„Gyvename XXI amžiuje, IT technologijos žygiuoja priekyje“, – kalbėjo P. Gražulis.

Seimo valdyba pirmadienį parlamente įvedė papildomų apribojimų dėl koronaviruso, tačiau Seimo darbo nusprendė nestabdyti.

Per nuotolinį valdybos posėdį parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pranešė, kad Seime nebus organizuojami renginiai, išskyrus spaudos konferencijas, Seimo nariai ir darbuotojai nevyks į komandiruotes, nebebus išduodami laikini leidimai, komitetai ir komisijos rinksis nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, jei posėdžiai vyksta uždarai ir negali būti perkelti į internetą dėl saugumo.

Rengti uždarus posėdžius taip pat rekomenduojama Seimo frakcijoms, Seime taip pat bus uždarytos poilsio erdvės, bus matuojama žmonių temperatūra, parlamentarai įpareigojami nesibūriuoti.

Jei Seimo nariai yra rizikos grupėje, tai bus laikoma pateisinama priežastimi jiems nedalyvauti parlamento posėdžiuose.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, kol neįteisintas nuotolinis balsavimas, plenariniuose posėdžiuose kol kas bus svarstomi „tik patys svarbiausi neatidėliotini klausimai“.

Praeitą savaitę Seimo pirmininkei ir dar keliems parlamentarams buvo nustatytas koronavirusas.

Kadenciją baigianti sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga praeitą savaitę paragino stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių, kad būtų suvaldytas viruso židinys parlamente – ministro teigimu, parlamentarams turi būti taikomos tokios pat taisyklės kaip ir kitiems žmonėms.

 


Rašyti komentarą...
V
Vargolis
2020-11-24 15:38:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
O leiskite paklausti o tas musu seimas kada nors DIRBO IS VISO DEL LIETUVOS IR ZMONIU LABUI :-)
Atsakyti
-1

A
Ada
2020-11-24 15:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul visas taisykles pritaiko sau, "kaip ir kitiems žmonėms":ir atostogas, ir atlyginimus, ir kanceliarines (mokytojams, gydytojams ir kt.) Jų irgi reikia, ir už mūsų pinigus transportą , tegul viso to neturi kaip irkiti žmonės
Atsakyti
0

a
2020-11-24 16:16:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
labai aiškiai matyti kas tie „ožiai“ seime, „kas turi ausis teklauso kas turi akis temato“
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų