Šimonytė: 2021 metų pajamų planas turi būti realus

Seimo antradienį premjere patvirtinta Ingrida Šimonytė sako, kad kitų metų biudžetas turi būti realistiškas, į jį įtraukiant išlaidas pensijų indeksavimui bei koronaviruso situacijos suvaldymui. Ji tikina, kad dabartinis pridėtinės vertės mokesčio surinkimo planas yra pernelyg ambicingas. 

„Yra buvę atvejų, kaip per mėnesį buvo keičiamas biudžetas labai stipriai – 2008 metais, buvo labai sunkūs metai, buvo labai mažai laiko ir buvo visai kita situacija. Yra įmanoma daug ką padaryti, klausimas, ką reikia daryti“, – žurnalistams Seime po balsavimo už jos kandidatūrą į premjerus sakė I. Šimonytė.

„Šiuo atveju situacija yra truputį kita, (...) pajamų planas turi būti realistiškas, dėl RRF (Europos ekonomikos gaivinimo planas – BNS) vadinamų lėšų, miglos jokios neturi būti, turi būti įtrauktos tos išlaidos, kurios privalomos pagal įstatymus, kurios dabar nėra įtrauktos, kad ir dėl pensijų indeksavimo, taip pat kovido situacijai turi būti palikta tam tikra saugumo pagalvė, kuri gali būti Vyriausybei reikalinga“, – pridūrė ji. 

Ji kartojo, kad turėtų būti peržiūrimas Ateities ekonomikos DNR planas. 

I. Šimonytė taip pat pabrėžė, jog klausimų kelia per daug ambicingas mokesčių surinkimo planas, pirmiausia pridėtinės vertės mokesčio, ji taip pat abejoja, ar bus surinkti visi atidėti mokesčiai. 

„Pridėtinės vertės mokesčio planas kitiems metams man atrodo tikrai labai drąsus (...) Pridėtinės vertės mokestis yra turbūt pagrindinis valstybės biudžeto šaltinis. Tai galite įsivaizduoti, kai matome augimą 10 proc., nelabai suprantu, iš kur tokia ambicija gali būti realizuojama, man atrodo, kad ekonominė prognozė to visiškai nepatvirtina“, – kalbėjo ji.

„Daromos prielaidos, kad kitais metais atidėjimai bus didele dalimi sumokėti, (...) bet ar tikrai tai yra pagrįsta prielaida, turint minty ir karantiną, kuris atsitiko ir turės būti tęsiamas, todėl manau, čia yra labai didelis klausimas“, – pridūrė I. Šimonytė. 

Seimas antradienį pritarė konservatorių deleguotos I. Šimonytės kandidatūrai į premjero postą. Už ją  balsavo 62 Seimo nariai, prieš buvo dešimt, susilaikė 41. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų