Koronavirusas retina ir TS-LKD gretas: užsikrėtė Juozapaitis ir Kupčinskas papildyta: 13.38 val.

Koronaviruso atvejų Seime daugėja. Po to, kai Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) antradienį pranešė, jog izoliuotis turi 14 Seimo narių, paaiškėjo, kad virusas neaplenkė ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų gretų. Užsikrėtė Vytautas Juozapaitis.

2020–2024 m. Seimo nario pažymėjimų įteikimas  (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Apie tai jis pranešė savo „Facebook“ paskyroje.

„Šiandien vos įėjęs į Seimo posėdžių salę gavau žinią, kad mano profilaktinis Covid-19 testas buvo teigiamas. Po 15 minučių jau buvau namuose, kur teks praleisti atienačias savaites. Tačiau tai nebus atostogos, o bus intensyvus nuotolinis darbas: rytoj ryte šaukiu pirmajį Kultūros komiteto posėdį, kurį kviečiu stebėti "gyvai" arba įrašą. Taip pat pradedu eilę darbinių susitikimų, kuriuos teks taip pat perkelti į internetinę erdvę“, – rašo vyras.

Jis taip pasidžiaugė, kad Seimas šiandien patvirtino Ingridos Šimonytės kandidatūrą į premjeres:

„Žodžiu, gyvenimas tęsiasi, darbai juda pirmyn. Labai svarbu, kad šiandien Ingrida Šimonytė Seimo buvo patvirtinta Premjere, o tai reiškia, kad netrukus bus patvirtinta ir nauja Vyriausybė, su kuria drauge imsimės atsakomybės.

Būkite sveiki, saugokite save ir savo artimuosius!!!“

Covid-19 patvirtintas ir Andriui Kupčinskui

Kiek vėliau po to, kai apie teigiamą koronaviruso testo atsakymą pranešė V. Juozapaitis, savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje tokia pačia žinia pasidalijo ir TS-LKD partijos narys Andrius Kupčinskas.

„Namus pasiekiau ir su gera žinia Lietuvai, ir su ne tokia gera žinia man.

Pirmiausia sveikinu Seimo naujai patvirtintą Premjerę Ingrida Šimonytė, kurios dabar laukia naujos Vyriausybės suformavimas ir bendra atsakomybė šiuo Lietuvai kupinų iššūkių laikotarpiu! Gaila, tačiau savo balso atiduoti Premjerei jau negalėjau, turėjau skubiai išvykti ir toliau nedalyvauti posėdyje.

Na ir su tuo susijusi kita, ne tokia gera žinia, kad COVID-19 neaplenkė ir manęs, o vakarykštis testas yra teigiamas. Todėl iškart sužinojęs ir nedalyvavau viename svarbesnių balsavimų – sėdau į automobilį ir išlekiau į Kauną. Jokių simptomų nejaučiu, savijauta paskutiniu metu tikrai gera, bet teks saviizoliuotis. Keisčiausia, kad iki šiol negavau jokios oficialios žinutės, nei sms, nei per esveikatą.lt. Beje prieš posėdį, ten taip pat užėjau ir tikrinau, aoskritai jokio įrašo apie vakarykšštį testavimasį iki šiol. Žodžiu pranešė tik Seimo kanceliarija, tai ir tepiau slides. Tai buvo vienas trumpiausių mano posėdžių, nespėjau nei kompiuterio atsiversti, gal tik užsiregistruoti, kai sulaukiau skambučio.

REKLAMA

Na bet yra kaip yra, laukia nemažai ir nuotolinių darbų, kuriuos teks organizuoti kitaip, o bendrausime nuotoliniu būdu artimiausiu metu.

Saugokite save ir artimuosius!“

Izoliacija skirta 14-ai Seimo narių

Dėl sąlyčio su sergančiuoju izoliacija skirta 14 Seimo narių, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Izoliacija skirta 14 parlamentarų, neįskaičiuojant į šį skaičių sergančiųjų“, – BNS antradienį sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Paprašius įvardinti, kokie parlamentarai šiuo metu yra saviizoliacijoje, NVSC atstovė teigė, kad šiuo metu įstaigos asmens duomenų pareigūnas sprendžia, ar šie duomenys gali būti atskleisti.

Kaip vėliau informavo Seimo kanceliarija, saviizoliacijoje turėtų būti Laisvės partijos frakcijos nariai Tomas Vytautas Raskevičius, Aušrinė Armonaitė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, konservatorius Jonas Gudauskas, iš Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitraukęs Kęstutis Glaveckas bei devyni Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai: Eugenijus Gentvilas, Ričardas Juška, Virgilijus Alekna, Andrius Bogdanas, Juozas Baublys, Simonas Gentvilas, Arminas Lydeka, Raimundas Lopata, Romualdas Vaitkus.

Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė BNS teigė negavusi iš NVSC jokio pranešimo, kad ji turėtų izoliuotis. Pasak parlamentarės, ji taip pat yra atlikusi du COVID-19 testus, pastarąjį – sekmadienį, ir abiejų testų rezultatai neigiami. Parlamentarė pirmadienį teigė dirbusi iš namų, nes laukė testo rezultatų.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Vytautė Šmaižytė BNS teigė, kad G. Landsbergis nėra gavęs nurodymo izoliuotis, atlikęs tris testus ir jų atsakymai buvo neigiami.

REKLAMA

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras vėliau BNS informavo, kad sąlytį turėjusių asmenų sąrašas su Seimo kanceliarija buvo patikslintas antradienį ir į jį įtraukta Laisvės partijos lyderė A. Armonaitė, šios partijos narys T. V. Raskevičius bei konservatorių lyderis G. Landsbergis.

„Dėl to šie trys žmonės iš NVSC informacijos apie izoliacijos laikotarpį nesulaukė. Jie bus informuoti nedelsiant“, – komentavo J. Petravičienė.

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime pirmadienį pranešė, kad dėl kontaktų su sergančiu koronavirusu asmeniu izoliuojasi visi jos nariai.

Liberalų sąjūdžio frakcijai Seime šiuo metu priklauso 11 parlamentarų.

Koronavirusas patvirtintas šios frakcijos nariams Jonui Varkaliui, Viktorui Pranckiečiui, taip pat Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 49 tūkst. 393 asmenys, 37 tūkst. 222 – tebeserga, 11 tūkst. 595 – pasveiko.


Rašyti komentarą...
j
jura
2020-11-24 13:29:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gali ta seima ir iš vis uždaryti.
Atsakyti
0

S
SOS ARMONAITEI
2020-11-24 13:11:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turiu didelę abejonę, kad Armonaitė gali užimti ministrės pareigas, nes ji iki šiol nesupranta ženkliai paprastenių dalykų - SARS-CoV-2 galima užsikrėsti bet kada, net ir prieš tai turėjus neigiamus dviejų mėginių testus.
Atsakyti
-2

J
Julius
2020-11-24 13:27:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip ir reikia konserwams karma
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų