Gyventojams nebelaiko nervai: įstaigoms nesusitarus šeši metrai kelio liko neišasfaltuoti

Asfaltuojant vieną Vilniaus rajono gatvę keli metrai kelio liko neasfaltuoti. Naujai asfaltu išklota gatvė liko nesujungta su pagrindiniu keliu. Šešių metrų žvyrkelio tarpe susidarė duobės, gyventojai sako nebegalintys tylėti. Savivaldybė teigia, kad kelią asfaltuoti turi Lietuvos automobilių kelių direkcija, o šie atšauna, kad savivaldybė apie asfalto poreikį pati pranešė per vėlai.

Kelias Avižieniuose (nuotr. asm. archyvo)

Į tv3.lt žurnalistus kreipėsi Vilniaus rajono gyventojas Ignas (vardas pakeistas). Ignas sako jau gana ilgai besipykstantis su Avižienių seniūnija ir nebegalintis toliau kentėti.

Prieš kurį laiką Avižienių seniūnijoje buvo išasfaltuota Ilgoji gatvė. Kaip Ignas pasakoja, Bendorių gyventojai labai apsidžiaugė nauju asfaltu, tačiau džiaugsmas truko neilgai.

„Viskas būtų labai smagu, jei ne faktas, kad įrengus kelią, jis buvo nesujungtas su pagrindiniu keliu“, – tv3.lt pasakoja Ignas.

Kelias Avižieniuose

Vyras sako labai nustebęs, mat šeši metrai gatvės liko neišasfaltuoti. Iki pat šiol šešių metrų atkarpa gatvių sankryžoje yra dengta žvyru. Ignas dalijasi, kad nuo neišasfaltuotos atkarpos žvyras važiuojant automobiliais patenka ant naujai išpilto asfalto, jį teršia.

„Tas asfaltas jau vos ne po žeme pasislėpęs. Mėšlynas! Anksčiau tą kelią grederiuodavo, o dabar tų šešių metrų neprigrederiuosi“, – piktinasi Ignas.

Vyras sako kreipęsis ir į Avižienių seniūniją, ir į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD), tačiau sprendimo planu su Ignu nepasidalina nė viena iš jų.

REKLAMA

„Avižienių seniūnija tiesiogiai jokių atsakymų nepateikia. Iš seniūnaičio gavome informaciją, kad čia yra biurokratinė situacija. <...> Nebelaiko nervai gyventi tokioj sistemoj. Tuos šešis metrus tikrai važiuoji nulio kilometrų per valandą greičiu“, – nuogąstauja Ignas.

Kelias priklauso kelių direkcijai

Susisiekus su Avižienių seniūnu Michail Bortkevič, jis sako, kad Igno minima kelio atkarpa yra LAKD priklausančiame sklype ir būtent direkcija turėtų rūpintis likusios šešių metrų atkarpos išasfaltavimu.

„Seniūnija negali naudoti kelių plėtros programos lėšų ne savivaldybei priklausančiose sklypuose. Nuvažiavimą turi prižiūrėti ir asfaltuoti LAKD“, – tv3.lt rašo M. Bortkevič.

Panašią informaciją žurnalistams pateikia ir Vilniaus rajono savivaldybė. Neišasfaltuota šešių metrų atkarpa yra LAKD nuosavybė.

„Minimas neasfaltuotas kelio ruožas (maždaug 6 metrų Draugų g. atkarpa) – tai nuovaža nuo valstybinės reikšmės kelio Nr. 5210 Bendoriai–Riešė–Kalinas ir patenka į Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdomą kelio juostą, kurioje tik kelio valdytojas gali vykdyti darbus“, – tv3.lt komentuoja Vilniaus rajono savivaldybės administracijos viešųjų ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič.

Vilniaus rajono savivaldybė sako, kad apie susidariusią situaciją informavo LAKD.

„Savivaldybė savo ruožtu informavo LAKD, tačiau kada bus atlikti nuovažos asfaltavimo darbai priklauso nuo kelio valdytojo“, – sako J. Gulbinovič.

(Sauliaus Žiūros nuotr.)

Savivaldybė laiku nepranešė

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su LAKD, pateikiamas atsakymas raštu. Jame rašoma, kad būtent Igno skunde minima kelio atkarpa yra dviejų kelių susikirtimas. Vienas kelias (Bendoriai–Riešė–Kalinas) yra valstybinės reikšmės ir priklauso LAKD, o Ilgoji gatvė yra vietinės reikšmės ir priklauso savivaldybei. LAKD sako, kad neišasfaltuota atkarpa iš tikrųjų priklauso jiems.

REKLAMA

LAKD teigia, kad kelio atkarpą būtų išasfaltavusi, jei būtų laiku gavusi savivaldybės informaciją apie planuojamą asfalto dengimą.

„Kelio asfaltavimo darbai, net ir nedidelės apimties, reikalauja laiko – parengti projektus, numatyti lėšas, užsakyti darbus ir juos atlikti. Kadangi Vilniaus rajono savivaldybė laiku neinformavo Kelių direkcijos apie Ilgosios gatvės asfaltavimo planus ir atliekamus darbus, negalėjome numatyti likusios kelio dalies asfaltavimo poreikio ir susiplanuoti šių darbų.

Nuoseklus ir planingas kelių tinklo vystymas galimas tik tuomet, kai visos šalys bendradarbiauja ir dalinasi planais“, – tv3.lt komentuoja LAKD tarptautinių ryšių ir komunikacijos vadybininkas Evaldas Tamariūnas.

LAKD sako, kad stengiasi, jog kelio atkarpa būtų kuo greičiau išasfaltuota.

„Siekiame, kad asfaltavimo darbai būtų atlikti kiek įmanoma greičiau. Tačiau, pasikartosime, tokia situacija nebūtų nutikusi jei savivaldybė būtų laiku informavusi apie planus asfaltuoti gatvę ir būtų su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį dėl darbų atlikimo vienu metu“, – sako E. Tamariūnas.

LAKD sako informavusi įmonę, prižiūrinčią šį kelią, kad neasfaltuota kelio atkarpa būtų prižiūrėta ir nekeltų pavojaus eismo saugumui.


Rašyti komentarą...
E
Elena
2020-11-21 11:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul LAKD tuose 6 metrų pakloja gulintį policininka i jokiu probliemu nebelikę bus!
Atsakyti
-1

A
Artistai
2020-11-21 11:13:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
...Siekiame, kad asfaltavimo darbai būtų atlikti kiek įmanoma greičiau...

Įdomu, kiek laiko to siekia?
Atsakyti
0

V
Virga
2020-11-21 11:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na atrodo ,kad debilu kraštas,nesusitaria.Na kaip taip galima.
Ar nevispročiai dirba.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų