Valstiečių būstinėje pralaimėjimą pasitiko keistomis emocijomis: Skvernelis išlėkė be komentarų

Paaiškėjus rinkimų rezultatams valstiečių būstinėje pasipylė emocijos. Vienmandatėje pralaimėjęs premjeras Saulius Skvernelis demonstravo džiaugsmą, ministras Aurelijus Veryga teigė, kad jo žmona taip pat džiaugsis, o Ramūnas Karbauskis aiškino, kad nėra ko liūdėti.

Partijos štabe rinkimų eigą stebėjęs premjeras S. Skvernelis iš štabo išvyko prieš pat R. Karbauskiui komentuojant rinkimų rezultatus ir žurnalistams savo bei partijos pasirodymų nekomentavo.

„Jis jau išvažiavo“, – išlėkus premjerui už jį atsakė R. Karbauskis.

Pasiteiravus, kaip jis reagavo į pralaimėjimą vienmandatėje Pilaitės-Karoliniškių apylinkėje, R. Karbauskis atsakė, kad džiaugėsi.

„Girdėjote, kiek buvo džiaugsmo? Daug“, – šypsodamasis sakė valstiečių lyderis.

S. Skvernelis antrajame Seimo rinkimų ture pralaimėjo kovą vienmandatėje Pilaitės-Karoliniškių apygardoje konservatorių kandidatei, Seimo narei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei.

R. Karbauskis teigė taip pat nejaučiantis kartėlio dėl parlaimėjimo, kad „neturi, kuo skųstis.“

„Jei mums nereiks vežimo vežti, kurį vežėme – tai gyvenimas visų palengvės“, – atsakė jis.

„Partijai, kuri ketverius metus atlaikė tokią propagandinį puolimą surinkti trisdešimt kelis mandatus ir sugebėti rinkimuose centro-kairei atlaikyti tokį puolimą – tai nėra prastas rezultatas. Nelabai kas tikėjosi, jog mes turėsime tiek narių“, – atsakė jis.

Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

REKLAMA

(65 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LVŽS būstinė. Antras Seimo rinkimų turas

Karbauskis – po pralaimėjimo: pripažino, kad buvo padaryta klaidų

Paaiškėjus, kad konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali formuoti koaliciją su liberalais, partijos lyderis R. Karbauskis teigia, kad nėra įmanoma išvengti klaidų, jų buvo. Jis teigė pripažįstantis pralaimėjimą ir sveikino konservatorius su pergale.

„Nėra įmanoma nepadaryti klaidų. Jei pradėti pelenais galvą barstytis, tai negalėčiau pasakyti – dėl ko man ar mūsų partijai reikėtų barstytis. Mes tikrai sąžiningai dirbom“, – teigia R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad nebuvo tokių dalykų, kaip „ankstesnėse vyriausybėse kokių korupcinių skandalų“ ir panašiai.

„Šnekėjo pusę metų apie keliuką ar dar kažką, kuris tarnauja tūkstančiams žmonių, o ne vienam žmogui“, – sako R. Karbauskis.

Valstiečių vedlys pripažino pralaimėjęs rinkimus: „Mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą“.

Jis negalėjo atsakyti, kas galėjo nepatikti rinkėjams: „Nežinau, matyt, kiekvienas žmogus pasirenka taip, kaip jis nori“.

Karbauskis apie valdančiąją daugumą: „Jiems bus nelengva“

R. Karbauskis neatsakė, kokioje pozicijoje jis galėtų dirbti Seime, tačiau pažymėjo, kad valdantiesiems bus nelengva.

„Turi pasibaigti derybos dėl koalicijų – tada bus aišku, kas ir kaip atrodo. Mes turėjome progą dirbti su šešiasdešimt keliais Seimo nariais, 68, jei neklystu. Jei valdančioji dauguma bus sudaroma iš septyniasdešimt kelių Seimo narių –  tai jiems bus nelengva“, – sako R. Karbauskis.

Jis teigė jau paskambinęs Gintautui Paluckui ir nustebino, kad surinktas vienodas balsų skaičius vienmandatėje, todėl tikisi, kad balsai bus perskaičiuoti.

REKLAMA

„Jei bus apie ką derėtis – tai dėl koalicijos ar opozicijos, matyt, derėsimės rytoj ar poryt.

Kaunas vienareikšmiškai balsavo už konservatorius. Bet bendrai centro-kairės su konservatoriais, su dešiniąja, turi beveik panašiai balsų“, – sako R. Karbauskis.

Opozicijoje esantys konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali suburti valdančiąją koaliciją su dviem liberalų partijomis, rodo sekmadienio vakarą paskelbti preliminarūs antrojo turo balsavimo rezultatai.

Negalutiniais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai užsitikrino 50 mandatų. Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

Potencialūs konservatorių partneriai Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija iškovojo atitinkamai 13 ir 11 mandatų. Tai reiškia, kad šios trys partijos centro-dešinės koalicijoje Seime gali turėti 74 balsus iš 141. 

Pirminiais duomenimis, socialdemokratai Seime turės 13 atstovų, Darbo partija iškovojo dešimt mandatų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo partija turės po tris parlamentarus.

Šie duomenys atspindi rezultatus 1764-iose apylinkėse iš 1914.

Specialią TV3 laidą rinkimų rezultatams aptarti žiūrėkite:


Rašyti komentarą...
P
Pagonis
2020-10-26 07:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konservatoriai su liberalais. Įdomi koalicija. Vieni už tautiška vertybes, kiti už ištvirkimą
Atsakyti
-12

A
2020-10-26 06:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Varom pirkt diržų pilvui veržtis.:(
Atsakyti
-19

D
Danutė
2020-10-26 06:33:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar laukite kada pradės pensijas ir vaikų invalidų karpyti.Dar ir iš bankų žmonių pinigus priglaudė.
Atsakyti
-30

SKAITYTI KOMENTARUS (90)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų