Karbauskis – po pralaimėjimo: pripažino, kad buvo padaryta klaidų

Paaiškėjus, kad konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali formuoti koaliciją su liberalais, partijos lyderis Ramūnas Karbauskis įvardino, kad rinkimus greičiausiai pralaimėjo dėl per ketverius metus patirto spaudimo, tačiau pripažino, kad buvo padaryta klaidų.

„Nėra įmanoma nepadaryti klaidų. Jei pradėti pelenais galvą barstytis, tai negalėčiau pasakyti – dėl ko man ar mūsų partijai reikėtų barstytis. Mes tikrai sąžiningai dirbom“, – teigia R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad nebuvo tokių dalykų, kaip „ankstesnėse vyriausybėse kokių korupcinių skandalų“ ir panašiai.

„Šnekėjo pusę metų apie keliuką ar dar kažką, kuris tarnauja tūkstančiams žmonių, o ne vienam žmogui“, – sako R. Karbauskis.

Valstiečių vedlys pripažino pralaimėjęs rinkimus: „Mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą“.

Jis negalėjo atsakyti, kas galėjo nepatikti rinkėjams: „Nežinau, matyt, kiekvienas žmogus pasirenka taip, kaip jis nori“.

R. Karbauskis džiaugėsi „geriausia Europos Sąjungoje“ ekonomine situacija, taip pat teigė, kad „negalime skųstis“ dėl koronaviruso padėties, nes šalyje „labai mažai“ mirusiųjų nuo COVID-19.

„Jeigu šnekėtume apie tai, kas padaryta, mums tikrai nėra gėda“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

(65 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LVŽS būstinė. Antras Seimo rinkimų turas

Karbauskis apie valdančiąją daugumą: „Jiems bus nelengva“

R. Karbauskis neatsakė, kokioje pozicijoje jis galėtų dirbti Seime, tačiau pažymėjo, kad valdantiesiems bus nelengva.

REKLAMA

„Turi pasibaigti derybos dėl koalicijų – tada bus aišku, kas ir kaip atrodo. Mes turėjome progą dirbti su šešiasdešimt keliais Seimo nariais, 68, jei neklystu. Jei valdančioji dauguma bus sudaroma iš septyniasdešimt kelių Seimo narių –  tai jiems bus nelengva. Jei bus suformuota kita koalicija – pagrindus paliekame tikrai gerus“, – sako R. Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, trapią daugumą užsitikrinusioms centro-dešinės partijoms dirbti ketverius metus gali būti sunku.

„Jų fiziškai užtenka, bet dirbti bus labai sunku. Jūs patys žinot, kaip mes dirbom, kad į tualetą žmogus negali iš salės išeiti, tai jeigu taip reiks dirbti jiems ketverius metus, tai tikrai bus sunku“, – teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat teigė turintis patirties opozicijoje ir tvirtino, kad jeigu valstiečiai bus opozicijoje, jie bus konstruktyvūs.

Be kita ko, jis žadėjo, kad „valstiečiai“ tokiu atveju turėtų ir savo biudžeto projektą bei „šešėlinę“ Vyriausybę.

Jis teigė jau paskambinęs Gintautui Paluckui ir nustebino, kad surinktas vienodas balsų skaičius vienmandatėje, todėl tikisi, kad balsai bus perskaičiuoti.

„Jei bus apie ką derėtis – tai dėl koalicijos ar opozicijos, matyt, derėsimės rytoj ar poryt.

Kaunas vienareikšmiškai balsavo už konservatorius. Bet bendrai centro-kairės su konservatoriais, su dešiniąja, turi beveik panašiai balsų“, – sako R. Karbauskis.

Opozicijoje esantys konservatoriai laimėjo Seimo rinkimus ir gali suburti valdančiąją koaliciją su dviem liberalų partijomis, rodo sekmadienio vakarą paskelbti preliminarūs antrojo turo balsavimo rezultatai.

REKLAMA

Negalutiniais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai užsitikrino 51 mandatą. Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

Potencialūs konservatorių partneriai Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija iškovojo atitinkamai 13 ir 10 mandatų. Tai reiškia, kad šios trys partijos centro-dešinės koalicijoje Seime gali turėti 74 balsus iš 141. 

Pirminiais duomenimis, socialdemokratai Seime turės 13 atstovų, Darbo partija iškovojo dešimt mandatų.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei Lietuvos socialdemokratų darbo partija turės po tris parlamentarus.

Šie duomenys atspindi rezultatus 1764-iose apylinkėse iš 1914.

Ramūno Karbauskio komentarų vaizdo įrašas:


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2020-10-26 00:15:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klaidos yra tokios kad nesukūrė savo tv transliuotojo. Konservatoriai per nacionalinę tv ištisai pylė srutas ant žaliūjų tai taip ir turėjo nutikti su mūsų rinkėjais.
Atsakyti
-5

B
Barbora
2020-10-26 01:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Koks valdymas ? Į LIBERALŪS negalima net pasižiūrėti...Visiškas pravalas. Gi Čimelyte ėjo prieš pensininkus ir nebalsavo, kad pensininkams skirtų 200 Eur., o vaikams , vaiko pinigus . O dabar tai visai numarins.
Atsakyti
-4

N
Nedziugaukir
2020-10-26 00:09:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Per anksti džiaugiatės, pažiūrėsim kaip kris mana iš dangaus
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų